Προς το περιεχόμενο

Ποιο παιχνίδι παίζετε αυτό τον καιρό; [The Now Playing thread]


MetalGearFan

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Λοιπόν εγώ δεν έγραφα εδώ μέσα οπότε θα γράψω τα παιχνίδια που έκλεισα το τελευταίο 1,5 μήνα και θυμάμαι.

- Έκλεισε το Pokemon lets go Pikachu στις 60 ώρες (μεγάλη αγάπη τα Πόκεμον από παλιά αν και έχω χάσει αρκετά ενδιαμεσα )

-  """Έκλεισε""" το hollow knight ( 45 ώρες γι αυτό και τα εισαγωγικά ) εντάξει το λάτρεψα το συνιστώ σε όλους είναι κλοπή για το ποιοτικότατο περιεχόμενο που προσφέρει και τα χρήματα που κοστίζει.

- παίζω το Rdr2 το οποίο έχω φτάσει στο 49,xx% και πάει αργά αργά να το ευχαριστηθώ 2 μέρες έλιωσα online αλλά θα το παρκάρω μέχρι να βελτιώσουν κι άλλα πράγματα και να κλείσω το campaign!!

- Παράλληλα παίζω και smash bros ultimate όσο προλαβαίνω πέρα από τα τις 2-3 μέρες που έπαιξα κανα 10ωρο plus τώρα έχει μεταφερθεί σε handheld mode όπου μπορώ μικρά sessions  ( τύπου τουαλέτα και τέτοια :P στο single κομμάτι του τα spirits )

αγόρασα το the way out το ξεκινήσαμε χθες 2ωρες με έναν φίλο λέμε να το κλείσουμε σήμερα εφόσον είναι μικρο ( κλείνουμε τρύπες γενικά γιατί έχει πάει εμπλοκή στη δουλειά τύπου 10-11 σπίτι :(  ) 

και μένει στο backlog από ήδη αγορασμένα παιχνίδια γιατί θα προστεθούν κι άλλα λόγω εκπτώσεων και νέων κυκλοφοριών είναι τα εξής :

1)detroit

2)donkey kong country tropical freeze

3) Bioshock the collection ( η μεγάλη μου αμαρτία )

 

Δε ξέρω τι ξεχνάω αλλά αυτά είναι τα βασικά. Θα επανέλθω :P

Επεξ/σία από retard20
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 13/12/2018 στις 5:17 ΜΜ, retard20 είπε

Λοιπόν εγώ δεν έγραφα εδώ μέσα οπότε θα γράψω τα παιχνίδια που έκλεισα το τελευταίο 1,5 μήνα και θυμάμαι.

- Έκλεισε το Pokemon lets go Pikachu στις 60 ώρες (μεγάλη αγάπη τα Πόκεμον από παλιά αν και έχω χάσει αρκετά ενδιαμεσα )

-  """Έκλεισε""" το hollow knight ( 45 ώρες γι αυτό και τα εισαγωγικά ) εντάξει το λάτρεψα το συνιστώ σε όλους είναι κλοπή για το ποιοτικότατο περιεχόμενο που προσφέρει και τα χρήματα που κοστίζει.

- παίζω το Rdr2 το οποίο έχω φτάσει στο 49,xx% και πάει αργά αργά να το ευχαριστηθώ 2 μέρες έλιωσα online αλλά θα το παρκάρω μέχρι να βελτιώσουν κι άλλα πράγματα και να κλείσω το campaign!!

- Παράλληλα παίζω και smash bros ultimate όσο προλαβαίνω πέρα από τα τις 2-3 μέρες που έπαιξα κανα 10ωρο plus τώρα έχει μεταφερθεί σε handheld mode όπου μπορώ μικρά sessions  ( τύπου τουαλέτα και τέτοια :P στο single κομμάτι του τα spirits )

αγόρασα το the way out το ξεκινήσαμε χθες 2ωρες με έναν φίλο λέμε να το κλείσουμε σήμερα εφόσον είναι μικρο ( κλείνουμε τρύπες γενικά γιατί έχει πάει εμπλοκή στη δουλειά τύπου 10-11 σπίτι :(  ) 

και μένει στο backlog από ήδη αγορασμένα παιχνίδια γιατί θα προστεθούν κι άλλα λόγω εκπτώσεων και νέων κυκλοφοριών είναι τα εξής :

1)detroit

2)donkey kong country tropical freeze

3) Bioshock the collection ( η μεγάλη μου αμαρτία )

Δε ξέρω τι ξεχνάω αλλά αυτά είναι τα βασικά. Θα επανέλθω :P

Το Bioshock υπό ποία έννοια είναι αμαρτία;

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, DaftRose είπε

Το Bioshock υπό ποία έννοια είναι αμαρτία;

Υπο την έννοια ότι τόσο καιρό το αναβάλω και έχω ακούσει πάρα πολύ θετικά σχόλια για το συγκεκριμένο παιχνίδι και από το setting δείχνει ότι είναι και στα γούστα μου. Ειναι το collection και ει3 που θα μου πάρει και αρκετό χρόνο να το τα τελειώσω δεδομένου το hltb που το έχει περίπου 80+ ώρες.

Γιατί με ρωτάς όμως έχεις αντίθετη άποψη;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, retard20 είπε

Υπο την έννοια ότι τόσο καιρό το αναβάλω και έχω ακούσει πάρα πολύ θετικά σχόλια για το συγκεκριμένο παιχνίδι και από το setting δείχνει ότι είναι και στα γούστα μου. Ειναι το collection και ει3 που θα μου πάρει και αρκετό χρόνο να το τα τελειώσω δεδομένου το hltb που το έχει περίπου 80+ ώρες.

Γιατί με ρωτάς όμως έχεις αντίθετη άποψη;

Ρώτησα γιατί δεν κατάλαβα με ποια έννοια το είπες

Εντάξει τα παιχνίδια είναι κορυφαία. Το πρώτο έχει όντως τρομερό setting, αισθητική, μουσική κλπ

Το δεύτερο δεν το έχω τερματίσει ακόμη, αλλά από το λίγο που έχω παίξει, είναι τόσο ωραίο όσο το πρώτο

Όσο για το Infinite, πεθαίνω. Όχι και τόσο όμορφο setting όσο το πρώτο Bioshock, αλλά εξίσου ευφάνταστο. Είναι τύπου steampunk. Αλλά υπερτερεί στο σενάριο. Μετά τον τερματισμό, θες να ξαναπαίξεις γιατί τότε όλα βγάζουν  νόημα

Τρομερή σειρά γενικώς

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να πω και εγώ απο τη μεριά μου μιας και είμαι νέος στο τόπικ.
Τις τελευταίες εβδομάδες τερμάτισα:

Luigi's Mansion (gamecube): Απλά πανέμορφο και δεν ξέρω γιατί τόσα χρόνια δεν το είχα παίξει. Όποιος έχει τη δυνατότητα του το προτείνω άνετα. (ότι πρέπει για Χριστούγεννα)  

Reverie (Ps4): Αν σας άρεσαν τα zelda links awakening σαν gameplay και earthbound σαν κόσμος τότε give it a try. Πανέμορφο ταξίδι στην παιδική μου ηλικία (δυστυχώς μικρο σε διάρκεια αλλα και πάλι απολαυστικότατο)

Silent Hill 3: Εδώ τα λόγια είναι περιττά. Μια από τις πολλοστές φορές που το τερματίζω. Όποιος δεν το έχει παίξει (και του αρέσουν τα survival - psychological horror φυσικά) απλά χάνει.

Ac Odyssey: Μου πήρε πάρα πολλές ώρες. Πραγματικά παααααααααρα πολύ όμορφο σε πολλούς τομείς. Κάποιες στιγμές δεν ήθελα απλά να αφήσω το χειριστήριο. Το πιο μεγάλο αρνητικό για μένα και κάτι που με έφτασε στο σημείο να το πουλήσω (παρατρίχα δλδ) είναι τα υπερβολικά εξαναγκαστικά ανούσια side quests για να ανέβεις lvl και να μπορέσεις να συνεχίσεις το main story. (επίσης το ending μου φάνηκε λίγο πρόχειρο αλλά και πάλι πολύ όμορφα συναισθήματα και τεράστιος - όμορφος κόσμος)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο΄το διάστημα μόνο Red Dead, όσο έχω χρόνο φυσικά. Το πάω και εγώ αργά χωρίς να τρέχω για τα quest. Μόλις με το καλό το τελειώσω θα αρχίσω το GoW. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τελειωσα το RDR2  ενα απο τα καλυτερα games που εχω παιξει ποτε .Και εχω πιασει ολη την σειρα BIOSHOCK  στο PS4.

Επεξ/σία από Fotis13
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Ελέω gamepass είπα να ξεκινήσω το quantum break μιας και γενικά άκουγα ότι είναι γ@μ@το....Πίπες, με το ζόρι κρατήθηκα μέχρι το 3ο επεισόδιο όπου και έφαγε άκυρο. Ανούσιο gameplay και κακός χειρισμός.

Θα ξεκινήσω το Tom Clancy's The Division από αύριο.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aν το πληρώσεις κιόλας ναι. Μπορεί εσένα να σου αρέσει το σενάριό του αλλά εκτός των άλλων είναι και πολύ μικρό, γύρω στις 8 ώρες gameplay. Αν ακόμα υπάρχει η δυνατότητα καλύτερα να το δοκιμάσεις με game pass.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μολις προσφατα ξαναεπιασα στα χερια μου το PS4 και το πρωτο game που ξεκινησα: Spider-Man.

Πραγματικα εκπληκτικο. Ειναι το πρωτο open-world game, που θυμαμαι εδω και αρκετο καιρο, που θελω να χρησιμοποιω το fast travel οσο το δυνατον λιγοτερο, γιατι απλα το να τριγυριζεις την Ν.Υορκη με web-slinging ειναι απολαυση.

Ακομα και οι διαφορες δραστηριοτητες που εχει απλωμενες στον χαρτη(πλην καποιων εξαιρεσεων) δεν ειναι τοσο επαναλαμβανομενες οσο σε αλλα παιχνιδια και εχουν μια σχετικη ποικιλια. 

Καιρος ηταν να βγει ενα Spider-Man game ανταξιο του χαρακτηρα και νομιζω οτι αξιζε την αναμονη.

Προσφατα επισης τσιμπησα και το GoW στη γιορτινη προσφορα και μολις τελειωσω με Spidey θα ειναι το επομενο που θα πιασω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...