Προς το περιεχόμενο

Ποιο παιχνίδι παίζετε αυτό τον καιρό; [The Now Playing thread]


MetalGearFan

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το ξέρω ότι το κάνεις από επιλογή, θυμάμαι που το εξηγούσες κάποτε στον PDS.

Κι εγώ κάπως έτσι λειτουργώ, και αν ήταν όντως 60 το χρόνο πιθανώς δε θα τα έδινα. Πάνω από 35 δεν έχω δώσει ποτέ, όμως, και το PSN το νιώθω λειψό για να βασιστώ μόνο σε αυτό. Ασε που οι περισσότεροι που ξέρω έχουν 360. Οσο γι' αυτά που λείπουν σε σχέση με τις ΗΠΑ, τα περισσότερα δε με πολυενδιαφέρουν, αν και καλό θα ήταν να υπήρχαν. Εκείνο με το οποίο διαφωνώ είναι να πρέπει να πληρώνεις Gold για υπηρεσίες που πρέπει να τις πληρώσεις κι αυτές έξτρα. Οπως και για πράγματα που δεν έχουν πια να κάνουν με online gaming, όπως Youtube και ie.

Εχει αρχίσει και ξεφεύγει λίγο το θέμα, γι' αυτό επιμένω στο άλλο θρεντ πως χρειάζεται μια δυνατή Σώνει απέναντι από την MS, για να μας "σώνει" από αυτά.

 

Το autolog πώς το εννοείς περίπλοκο; Δε θυμάμαι πώς είναι στο Forza το σύστημα για να κάνω τη σύγκριση, αλλά εμένα μου φάνηκε πως έδωσε νέα πνοή στο single player.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το δικό μου σχολείο είχε καλά γραφικά, ρε. Σαν αληθινά φαίνονταν όλα. Και ήταν κι εποχές PS2, φαντάσου σήμερα :P

 

Θα ήσουν τυχερός... εγώ έχω απογοητεύτει με τα γραφικά. Last gen... χάλια εκμετάλλευση των cpu και gpu.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελειωσα χθες βραδυ το AC Brotherhood.

Οντως φοβερο παιχνιδι με πολυ καλο σεναριο και αυτο οπως το AC2.Τωρα μπορω να το πω και εγω οτι ειναι ανταξιο του AC2.

Απο διαρκεια τα πηγε αρκετα καλα θα ελεγα,το save εγραψε 11 ωρες και 30 λεπτα αλλα αποτι καταλαβα αυτες θα ητανε οι ακριβης ωρες gameplay, σιγουρα οι ωρες που εφαγα εγω ξεπερνουσανε τις 17.

Χθες μονο και μονο επαιζα συνεχομενα απο της 11 το πρωι μεχρι της 6 το απογεμα και επαιξα και μετα καμια ωρα για να το τελειωσω.Δεν ειχα χρονο φυσικα να ασχολειθω με ολα οσα ειχε στον χαρτη να κανω (assassination contracts,view point κλπ).

 

9/10

 

Προς το παρoν σημερα λεω να ξεκινησω το God of war 3.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελειωσα χθες βραδυ το AC Brotherhood.

Οντως φοβερο παιχνιδι με πολυ καλο σεναριο και αυτο οπως το AC2.Τωρα μπορω να το πω και εγω οτι ειναι ανταξιο του AC2.

Απο διαρκεια τα πηγε αρκετα καλα θα ελεγα,το save εγραψε 11 ωρες και 30 λεπτα αλλα αποτι καταλαβα αυτες θα ητανε οι ακριβης ωρες gameplay, σιγουρα οι ωρες που εφαγα εγω ξεπερνουσανε τις 17.

Χθες μονο και μονο επαιζα συνεχομενα απο της 11 το πρωι μεχρι της 6 το απογεμα και επαιξα και μετα καμια ωρα για να το τελειωσω.Δεν ειχα χρονο φυσικα να ασχολειθω με ολα οσα ειχε στον χαρτη να κανω (assassination contracts,view point κλπ).

 

9/10

 

 

Αν κοίταξες στα save του PS3 τότε αυτές είναι και οι ώρες που έπαιζες. Side missions έκανες? Γιατί εμένα που είχα κάνει αρκετά πρέπει να μου πήρε αρκετά περισσότερο από 11 ώρες.

 

Προς το παρoν σημερα λεω να ξεκινησω το God of war 3.

 

Έφυγες για την παιχνιδάρα!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

agarest zero,θέλω να το τερματίσω για να παίξω και το 2ο μετά, btw έχω και την collectors χαχαχα πιο φτηνή απο το απλό ήταν, κόλλησα στην μάχη στο lutorotto village θέλει να είσαι lvl 45 τουλάχιστον και εγώ είμαι 38-40 ,πάντα το κάνω αυτό στα jrpg ,minimum exp required για να σκοτώσω τα bosses ,speedrunning ftw, τώρα μένει να βρω ενα καλό exp spot :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτη η πορνη ελειψη χρονου, ορεξης και ψυχολογιας με εχουν καταστρεψει. Στο PC το τελευταιο διαστημα μονοπωλει το Tribes Ascend, στο PS3 συνεχιζει να μονοπωλει το Ninja Gaiden Sigma ενω τον περισσοτερο χρονο μου τρωνε τα 3DS/ PSV με Advance Wars, Final fantasy tactics A2, infinite space, Starfox 64 3d και Persona 3P, Valkyrie profile και Disgaea 3 αντιστοιχα.

 

Οπως καταλαβατε δεν εχω ουτε ενα νεο παιχνιδι στο ρεπερτοριο μου, ολα τα παραπανω παιχνιδια (με εξαιρεση το Disgaea 3) τα εχω ηδη χιλιοτερματισει και απλα τα κανω replay.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν κοίταξες στα save του PS3 τότε αυτές είναι και οι ώρες που έπαιζες. Side missions έκανες? Γιατί εμένα που είχα κάνει αρκετά πρέπει να μου πήρε αρκετά περισσότερο από 11 ώρες.

 

 

 

Έφυγες για την παιχνιδάρα!!

οχι, δεν κοιταξα στο save, το κοιταξα μεσα απο το options καπου ειχε μια καρτελα αν θυμαμαι καλα που ελεγε general, σαυτη την καρτελα γραφει και ποσο % εχεις κανει απο το παιχνιδι.

 

side missions οχι δεν εχω κανει, μονο τα quest για το story εκανα.

εκανα και 2 αποστολες του Leonardo.

αλλα απο assassinations contracts κλπ δεν εκανα, στο AC2 οτι μου εβγαζε ο χαρτης τα εκανα μεχρι ενα σημειο μετα τα ειχα αφησει και σε εκεινο.

 

στο gow 3 επαιξα 1 ωρα, ωραιο μου φανηκε με πολυ καλα εφε στα αιματα.

δεν ξετρελαθηκα ομως κιολας, ας ελπισω οτι θα μαρεσει περισσοτερο παρακατω.

αα και ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ εχουν βαλει επιλογη on/off για subtitles, αντε γιατι στα 2 πρωτα μου την ειχε βαρεσει στα νευρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι, δεν κοιταξα στο save, το κοιταξα μεσα απο το options καπου ειχε μια καρτελα αν θυμαμαι καλα που ελεγε general, σαυτη την καρτελα γραφει και ποσο % εχεις κανει απο το παιχνιδι.

 

side missions οχι δεν εχω κανει, μονο τα quest για το story εκανα.

εκανα και 2 αποστολες του Leonardo.

αλλα απο assassinations contracts κλπ δεν εκανα, στο AC2 οτι μου εβγαζε ο χαρτης τα εκανα μεχρι ενα σημειο μετα τα ειχα αφησει και σε εκεινο.

 

στο gow 3 επαιξα 1 ωρα, ωραιο μου φανηκε με πολυ καλα εφε στα αιματα.

δεν ξετρελαθηκα ομως κιολας, ας ελπισω οτι θα μαρεσει περισσοτερο παρακατω.

αα και ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ εχουν βαλει επιλογη on/off για subtitles, αντε γιατι στα 2 πρωτα μου την ειχε βαρεσει στα νευρα.

 

Εμένα από την αρχή με είχε εντυπωσιάσει. Τελικά δεν είναι του γούστου σου τα gow :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα από την αρχή με είχε εντυπωσιάσει. Τελικά δεν είναι του γούστου σου τα gow :P

κοιτα στην αρχη εκει με τον ποσειδωνα μαρεσε (τον πελεκισα τον φουστη, πεταγονταν τα αιματα απο εδω και απο εκει :D ).

κοιτα δεν μπορω να πω οτι ειναι απο τους αγαπημενους μου τιτλους αλλα οπως και ναχει ειναι σταση για το ps3.

απλα μου την δινει πολλες φορες επειδη ειναι πολυ επαναλαμβανομενο.εγω αποτι καταλαβες το 3 το περιμενα συνεχεια ολο επικες μαχες αλλα δεν ηρθε η ωρα τους ακομη. :D

μολις το τελειωσω τοτε θα εχω ολοκληρομενη αποψη.

τα 2 προηγουμενα με χαλασαν γιατι τα επαιξα στο ps3 την hd collection και δεν αντεχα τα γραφικα τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κοιτα στην αρχη εκει με τον ποσειδωνα μαρεσε (τον πελεκισα τον φουστη, πεταγονταν τα αιματα απο εδω και απο εκει :D ).

κοιτα δεν μπορω να πω οτι ειναι απο τους αγαπημενους μου τιτλους αλλα οπως και ναχει ειναι σταση για το ps3.

απλα μου την δινει πολλες φορες επειδη ειναι πολυ επαναλαμβανομενο.εγω αποτι καταλαβες το 3 το περιμενα συνεχεια ολο επικες μαχες αλλα δεν ηρθε η ωρα τους ακομη. :D

μολις το τελειωσω τοτε θα εχω ολοκληρομενη αποψη.

τα 2 προηγουμενα με χαλασαν γιατι τα επαιξα στο ps3 την hd collection και δεν αντεχα τα γραφικα τους.

 

Δεν είναι μόνο τα γραφικά σε ένα παιχνίδι όμως. Όλη η τριλογία αποτελείται από διαμάντια που διαπρέπουν σε gameplay. Τώρα αν εσύ το βρίσκεις επαναλαμβανόμενο ή δεν είναι τόσο για τα γούστα σου πάω πάσο. Είναι καθαρά υποκειμενικό. Εγώ πάντως τη λάτρεψα όλη τη τριλογία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι μόνο τα γραφικά σε ένα παιχνίδι όμως. Όλη η τριλογία αποτελείται από διαμάντια που διαπρέπουν σε gameplay. Τώρα αν εσύ το βρίσκεις επαναλαμβανόμενο ή δεν είναι τόσο για τα γούστα σου πάω πάσο. Είναι καθαρά υποκειμενικό. Εγώ πάντως τη λάτρεψα όλη τη τριλογία.

ναι δεν ειναι μονο τα γραφικα σε ενα παιχνιδι αλλα οταν εχεις συνηθισει σε γραφικα παιχνιδιων οπως uncharted 2,assassins creed 2 κλπ δεν μπορεις ευκολα να κατσεις να παιξεις το gow και ειδικα στο ps3 που δεν ειναι η κονσολα του.αν το επαιζα στο ps2 ναι θα το ευχαριστιομουνα περισσοτερο γιατι θα ηξερα οτι το συγκεκριμενο παιχνιδι μεχρι εκει παει απο θεμα γραφικων στην κονσολα του και δεν μπορω να δω κατι παραπανω.

τωρα εγω στο ps3 οσο ακουγα να λενε τετοια λογια για το gow 3 ηθελα να τα περασω μπαμ μπαμ τα δυο προηγουμενα για να ευχαριστηθω πλεον γραφικα και σφαγη.

 

επαναλαμβανομενο δεν θεορω μονο το gow αλλα γενικα τα hck n slash παιχνιδια, ενας λογος για τον οποιο δεν εχω παρει (τουλαχιστον ακομη) το castlevania ειναι επειδη ειναι hack n slash και ισως το βαρεθω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Είπα να ασχοληθώ λίγο και με το Vita και έπιασα το Resistance: Burning Skies.

Δυστυχώς πάρα πολύ μέτριο παιχνίδι..

 

Τέλος το Resistance: Burning Skies. Μικρό σχετικά, ήχος πάρα πολύ μέτριος, οπτικά καλό είναι (για φορητό), ωραία όπλα και upgrades, story πολύ κοινό με το R3.

Και γελοία τα trophies, για τη πλάκα το πλατινιάρει κανείς.

Επεξ/σία από JohnVani18
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

PlayStation All-Stars Battle Royale. Μόλις ξεκίνησα το παιχνιδι απογοητεύτηκα. Αφού το έπαιξα λίγο όμως παραπάνω διαπίστωσα πως πρόκειται για έναν πολύ ευχάριστο τίτλο. Φυσικά το single player δεν είναι το δυνατό του σημείο γιατί καταντάει βαρετό μετά από κάνα μισάωρο. Αν έχετε όμως φίλους με PS3 για online είτε για local multiplayer το παιχνίδι φεύγει σε άλλη διάσταση. Γίνεται υπερβολικά διασκεδαστικό σε σημείο που πωρώνει. Έπαιζα με τον αδερφό μου κοντά στις 3 ώρες.

 

Παρόλο που το παιχνίδι δεν έχει combos, έμεινα έκπληκτος απο τις διαφορετικές κινήσεις. Κάθε παίκτης έχει κάτι παραπάνω από 15 κινήσεις, αριθμός που μέχρι να τον συνηθίσεις απαιτεί πολύ χρόνο. Γενικά θέλει να αφιερώσεις πολλές ώρες σε κάθε παίκτη ώστε να πεις "Ξέρω να τον χειρίζομαι άψογα".

 

Φαίνεται να έχει πέσει πολύ δουλειά στον τίτλο αφού και η Sony βασιζόταν πάνω σε αυτήν την κυκλοφορία. Είναι ένα παιχνίδι που πρόκειται να κρατήσει τους fans για αρκετό καιρό, αρκεί να μην είναι το μοναδικό παιχνίδι που παίζουν. Για χαλάρωση αξίζει και με το παραπάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...