Προς το περιεχόμενο

Ποιο παιχνίδι παίζετε αυτό τον καιρό; [The Now Playing thread]


MetalGearFan

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τελος το AC3 με 99%. Ευκολα εως γελοια main quests. Πασχει απο main story.

Το brotherhood εχει τα καλυτερα side missions απ ολα.

Παντως κανενα δεν συγκρινεται με AC2 + Brotherhood. Μακραν τα καλυτερα ολων με το Brotherhood να κερδιζει ελαφρως στα σημεια το 2. ισως παιζει ρολο και η εποχη που διαδραματιζονται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τελος το AC3 με 99%. Ευκολα εως γελοια main quests. Πασχει απο main story.

Το brotherhood εχει τα καλυτερα side missions απ ολα.

Παντως κανενα δεν συγκρινεται με AC2 + Brotherhood. Μακραν τα καλυτερα ολων με το Brotherhood να κερδιζει ελαφρως στα σημεια το 2. ισως παιζει ρολο και η εποχη που διαδραματιζονται.

 

Με βαθμολογία το 10, πόσο βάζεις σε όλα αυτά?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Brotherhood:9,5 (ασχετο αλλα ο λογος ειναι οτι το απολυτο 10 το παιρνει το RDR)

AC2:9

AC3:8

Revelations:7,5

 

To 1 ειναι εκτος συναγωνισμου γιατι δεν εχει καμια σχεση με τα υπολοιπα. Αναγνωριζω ομως οτι για την εποχη του ηταν πρωτοποριακο οσο αφορα γραφικα και concept παιχνιδιου οποτε με τα τοτε δεδομενα ενα 8-8,5 το δικαιουται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πο ποοοοοοο...αυτο με ξενισε και εμενα.

μονο 7.5 στο revelations?πως θα παω εγω μετα το Brotherhood στο revelations?και ηθελα να αγορασω και την othoman edition του revelations που εχει 45Ε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πο ποοοοοοο...αυτο με ξενισε και εμενα.

μονο 7.5 στο revelations?πως θα παω εγω μετα το Brotherhood στο revelations?και ηθελα να αγορασω και την othoman edition του revelations που εχει 45Ε.

 

Γενικά όλοι λένε πως το revelations είναι κατώτερο από το 2 και το brotherhood. Κάτσε παίξε εσύ πρώτα το brotherhood και παίρνεις και το revelations.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γουστα ειναι αυτα ρε παιδια και καθαρα υποκειμενικες γνωμες. Απλα το revelations ειναι υπερβολικα ευκολο και αυτο σε σχεση με τα 2 + Brotherhood, και πιανεις 100% ανεξαρτητα απο side quests. Γενικα τα 2 τελευταια AC τα παρακανανε ευκολα και αυτο δε μου αρεσε καθολου. Προσωπικη αποψη παντα πως ενα παιχνιδι για ναναι super πρεπει να εχει και καποιον βαθμο δυσκολιας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικά όλοι λένε πως το revelations είναι κατώτερο από το 2 και το brotherhood. Κάτσε παίξε εσύ πρώτα το brotherhood και παίρνεις και το revelations.

για ποιος λεει οτι πρεπει να τελειωσω το brotherhood για να αγορασω το revelations?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γουστα ειναι αυτα ρε παιδια και καθαρα υποκειμενικες γνωμες. Απλα το revelations ειναι υπερβολικα ευκολο και αυτο σε σχεση με τα 2 + Brotherhood, και πιανεις 100% ανεξαρτητα απο side quests. Γενικα τα 2 τελευταια AC τα παρακανανε ευκολα και αυτο δε μου αρεσε καθολου. Προσωπικη αποψη παντα πως ενα παιχνιδι για ναναι super πρεπει να εχει και καποιον βαθμο δυσκολιας

 

Γενικά όλα τα AC εκτός από το πρώτο μου φάνηκαν εύκολο. Από την στιγμή που μπορούμε να χρησιμοποιήσουμε medicine και να έχουμε instant heal χάνεται όλο το ενδιαφέρον. Χώρια που οι μηχανισμοί με το counter αν και εντυπωσιακοί, παραμένουν γελοία εύκολοι.

 

για ποιος λεει οτι πρεπει να τελειωσω το brotherhood για να αγορασω το revelations?

 

Δεν το λέει κανείς. Αλλά αν θες να καταλάβεις την ιστορία πρέπει να παίξεις και το brotherhood το οποίο έχει πολλές εξελίξεις στο σενάριο, ιδιαίτερα όσο αφορά το κομμάτι του Desmond.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικά όλα τα AC εκτός από το πρώτο μου φάνηκαν εύκολο. Από την στιγμή που μπορούμε να χρησιμοποιήσουμε medicine και να έχουμε instant heal χάνεται όλο το ενδιαφέρον. Χώρια που οι μηχανισμοί με το counter αν και εντυπωσιακοί, παραμένουν γελοία εύκολοι.

για πανε βγαλε side missions για 100% να δεις αμα ειναι ευκολο. ειδικα τα dungeons και κατι missions που απαιτουν τρομερο συγχρονισμο στο τρεξιμο και στους αγωνες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για πανε βγαλε side missions για 100% να δεις αμα ειναι ευκολο. ειδικα τα dungeons και κατι missions που απαιτουν τρομερο συγχρονισμο στο τρεξιμο και στους αγωνες

 

Για τις μάχες μιλάω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν το λέει κανείς. Αλλά αν θες να καταλάβεις την ιστορία πρέπει να παίξεις και το brotherhood το οποίο έχει πολλές εξελίξεις στο σενάριο, ιδιαίτερα όσο αφορά το κομμάτι του Desmond.

και παλι δεν μπορω να σε καταλαβω.

δηλαδη επειδη θελω να αγορασω το επομενο παιχνιδι της σειρας AC πρεπει πρωτα να τελειωσω το brotherhood?ή μηπως ειπα οτι αφου θα αγορασω το revelations θα παρατησω το brotherhood?δεν μπορει δλδ να μεινει στο ραφι για λιγες μερες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια, ΔΕΝ ειπα οτι δεν θα παιξω το brotherhood, μην μπερδευεστε.

ειδη εχω ξεκινησει το brotherhood και ειμαι στο sequence 4 και μεχρι κυριακη λογικα θα το τελειωσω.

και πριν τερματισω το brotherhood δεν τρεχει τιποτα αν γορασω το revelations και το βαλω στο ραφι να με περιμενει μεχρι να τελειωσω το brotherhood.

αυτο ελειπε να μην παρω με την σειρα αυτη την παιχνιδαρα AC.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια, ΔΕΝ ειπα οτι δεν θα παιξω το brotherhood, μην μπερδευεστε.

ειδη εχω ξεκινησει το brotherhood και ειμαι στο sequence 4 και μεχρι κυριακη λογικα θα το τελειωσω.

και πριν τερματισω το brotherhood δεν τρεχει τιποτα αν γορασω το revelations και το βαλω στο ραφι να με περιμενει μεχρι να τελειωσω το brotherhood.

αυτο ελειπε να μην παρω με την σειρα αυτη την παιχνιδαρα AC.

 

Αν το εννοούσες έτσι συμφωνώ. Αυτό που σου είπα εγώ το είπα για πλάκα. Απλά ξέχασα να βάλω φατσούλα :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...