Προς το περιεχόμενο

Battlefield 4


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators

Μπήκα στο topic του battlefield 4 να πούμε καμιά μαλακία, και όλες οι σελίδες που διάβασα ήταν για bugs και ρυθμίσεις γραφικών.... Μπήκα στο αντίστοιχο του Assassins Creed, και πάλι τα ίδια. Τελικά για το παιχνίδι σαν παιχνίδι μιλάει κανείς, ή χάνεστε όλοι στη μεταφραση???

 

Εξαρτάται το game.

 

Γεγονός είναι ότι στο PC εκτός του ότι έχουμε περισσότερα bugs για διαφόρους λόγους, το BF4 έχει γενικά πολλά θέματα, οπότε ο κόσμος εκεί θα επικεντρωθεί. Ειδικά αν είναι gamebreaking. :)

 

Tώρα όταν σε single player που δεν βρίσκουν (πολλά) bugs, διαβάζω "ε, για πλάκα καλό είναι", "για να περάσεις την ώρα σου είναι οκ" με μισο-υποτιμητικό τρόπο, αναρωτιέμαι για ποιο λόγο παίζουμε τα παιχνίδια σήμερα αν δεν είναι για να τα ευχαριστιόμαστε... Μήπως έχουμε γίνει μαζόχες; :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εγώ με αυτά που διαβάζω πάντως μου έχει φύγει η όρεξη για battlefield. Ούτε στο 3 δε μπαίνω πια. Άμα θέλει κάποιος παιχνίδι για πλήρης ευχαρίστηση ξέρει τι να παίξει.. The Witcher 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποτε θα γινει το δικαστηριο με την ea που διαβαζαμε πριν λιγες μερεςη ξερουμε? Θελω να φανε ενα γερο προστιμο ετσι για να μαθουν να εξαπατουν τον κοσμο! Λυπαμαι που το λεω αλλα με τοσα bugs που εχει στο multi player δεν αξιζει να ασχοληθουμε εκτος και αν στο μελλον το φτιαξουν(που δεν νομιζω).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ με αυτά που διαβάζω πάντως μου έχει φύγει η όρεξη για battlefield. Ούτε στο 3 δε μπαίνω πια. Άμα θέλει κάποιος παιχνίδι για πλήρης ευχαρίστηση ξέρει τι να παίξει.. The Witcher 

Ποιο witcher ?To καινουργιο που για να βαλεις 1-2 φιλτρακια σε ultra θα παιζεις με 30fps ?Βεβαια θα ειναι σταθερα αρα playable οποτε οκ.. :lol: :lol: :lol:

Εγω multiplayer σαν το bf επειδη ειναι παιχνιδια που δεν ειναι για 6-8 ωρες μονο και επειδη αναγκαστικα τα πληρωνεις κανεις υπομονη μεχρι να φτιαξουν .Σε παιχνιδια τυπου witcher επειδη τα παιρνουν πολλοι απο τον θειο ακομα και να μην σου παιζει καλα στην αρχη ,οπως συνηθως γινεται ,δεν σε νοιαζει αν δεν το εχεις πληρωσει και καθεσαι και περιμενεις να βγει και κανενα update .Αυτος ειναι και ο λογος που αγιοποιουνται τετοια παιχνιδια ,κατσε να το αγορασεις και θα δεις οτι θα σε ποναει οταν δεν παιζει καλα πιο πολυ απο το bf.Ολα τα καλα games ειχαν θεματα οταν βγηκαν ,ac,bioshock ,batman κτλ και σκεφτειτε οτι μιλαμε για παιχνιδια με διαρκεια μεσο ορο 8 ωρες που σημαινει μεχρι να βγει update εχεις παιξει ηδη το μισο ,μην το εχεις τελειωσει κιολας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Και τα Witcher συγκαταλέγονται στα καλά games. :)

 

Το πρόβλημα είναι όταν μια εταιρεία έχει πάντα (αναμενόμενο με DICE) bugs, αλλά είναι χειρότερο όταν έχει πράγματα που είχαν διορθωθεί στο προηγούμενο. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι ειπα εγω οτι δεν συγκαταλεγονται στα καλα games?

Στο multiplayer τα in game bugs ειναι πιο δυσκολο να φτιαχτουν απο οτι σε ενα campaign .

Δεν διαφωνω οτι η dice ειναι για τον ...ο αλλα μην λεμε και υπερβολες οπως εγραφε το αλλο το παιδι .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ με αυτά που διαβάζω πάντως μου έχει φύγει η όρεξη για battlefield. Ούτε στο 3 δε μπαίνω πια. Άμα θέλει κάποιος παιχνίδι για πλήρης ευχαρίστηση ξέρει τι να παίξει.. The Witcher 

Αν και δεν διαφωνώ με την άποψή σου είναι δύο διαφορετικά παιχνίδια και είναι τελείως υποκειμενικό το τι προτιμάει ο καθένας.Σίγουρα το The Witcher 3 θα κόψει τόπο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Δεν διαφωνω οτι η dice ειναι για τον ...ο αλλα μην λεμε και υπερβολες οπως εγραφε το αλλο το παιδι .

Ανέφερα το the Witcher για τον φιλο από πάνω που ήθελε να ευχαριστηθεί παιχνίδια τις ώρες που θέλει να χαλαρώσει. Μην μπερδεύεστε με το battlefield.

 

 

 

κατσε να το αγορασεις και θα δεις οτι θα σε ποναει οταν δεν παιζει καλα πιο πολυ απο το bf.

Εννοείται αυτό! Και γω αν είχα σκάσει το 50άρικο για το bf4 θα μου την είχε δώσει με τα bugs που υπάρχουν. Σαφώς, δε διαφωνούμε. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανέφερα το the Witcher για τον φιλο από πάνω που ήθελε να ευχαριστηθεί παιχνίδια τις ώρες που θέλει να χαλαρώσει. Μην μπερδεύεστε με το battlefield.

 

 

 

Εννοείται αυτό! Και γω αν είχα σκάσει το 50άρικο για το bf4 θα μου την είχε δώσει με τα bugs που υπάρχουν. Σαφώς, δε διαφωνούμε. 

Mα το να στην δινουν τα bugs ειναι αυτονοητο απλα αυτο που εξηγω ειναι οτι σε ολα τα Pc games δυστυχως συμβαινει αυτο λιγο εως πολυ με την μονη διαφορα ομως οτι δεν πληρωνουμε για ολα .

Τωρα απο εκει και περα εγω αγορασα το bf4 και παρολο που στην αρχη ειχε τα περισσοτερα προβληματα για τους περισσοτερους εν τελει αγορασα και το premium και ηδη εχω 160 ωρες παιχνιδιου .Δεν με πτοουν τα bugs ,ενταξει καποιες φορες νευριαζω αν δεν μπαινει αμεσως αλλα απο την αρχη που το αγορασα με εχει πεταξει μολις 2 φορες την ωρα του παιχνιδιου ενω ακομα και με το οne shot one kill που στην αρχη δεν σκοτωνα ουτε γατα τωρα τα παω μια χαρα σχετικα και  την παλευω και με τα οποια αλλα bugs  γιατι σκεφτομαι οτι πανω απο ολα ειναι παιχνιδι για να περναω την ωρα μου .Καποια πραγματα δεν χρειαζεται να τα σκεφτομαστε τοσο πολυ ...Θελεις να παιξεις ενα game ?Δινεις τα λεφτα το παιζεις ..Τοσο απλα...Στην πραγματικοτητα εγω τουλαχιστον ποτε δεν μετανοιωσα που εδωσα τα λεφτα ,και αυριο παλι να εβγαινε το game παλι θα τα εδινα .Ασε τωρα καμια φορα τι λεμε ..

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανέφερα το the Witcher για τον φιλο από πάνω που ήθελε να ευχαριστηθεί παιχνίδια τις ώρες που θέλει να χαλαρώσει. Μην μπερδεύεστε με το battlefield.

 

 

 

Εννοείται αυτό! Και γω αν είχα σκάσει το 50άρικο για το bf4 θα μου την είχε δώσει με τα bugs που υπάρχουν. Σαφώς, δε διαφωνούμε. 

 

 

Δεν ήξερα το Witcher, θα του ρίξω μια ματιά, ευχαριστώ! 

Δεν έχω σκοπό να ξεκινήσω "διαμάχη" σχετικά με PC vs Console gaming, απλά πλέον έχοντας φτάσει σε μία ηλικία που ο χρόνος δυστυχώς είναι δυσεύρετος έφτασα στο σημείο να αναγκαστώ να πάω προς την κονσόλα, που πάντα την υποστήριζα αλλά μόνο για casual σκηνικά όπως κανένα ποδοσφαιράκι με φίλους και κανένα NBA Live. 

 

 

Γνωρίζω ότι πάρα πολλά games βγαίνουν χωρίς προβλήματα, και σαφώς και ξέρω την περίπτωση του Skyrim που ήταν σχεδόν unplayable σε PS3. Εξάλλου μέχρι πριν 1,5 χρόνο τα πάντα τα έπαιζα μόνο σε PC. Απλά πιστεύω ότι ίσως οι εταιρίες κάνουν λίγο αρπακόλα δουλείες επειδή γνωρίζουν ότι όλοι έχουν internet οπότε και patch να βγάλουν αργότερα όλοι θα το κατεβάσουν.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...