Προς το περιεχόμενο

Battlefield 4


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εμένα μου έχει τύχει να πετάω στη silk road  με αεροπλάνο και κάποια στιγμή στο άκυρο στην άλλη άκρη της πίστας να μηδενίζει το health του αεροπλάνου και να σκοτώνομαι.Και μου γράφει Killed In Action!Πώς γίνεται αυτό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ναι γιατι ειναι random το netcode ,δεν ακολουθει εναν κανονα για ολους .Εδω μου εχει τυχει την τελευταια εβδομαδα να προχωραω και να μου βγαζει killed in action ,τι αλλο τωρα να κατσεις να σχολιασεις τωρα .Απλα το προβλημα μου ειναι οτι δεν εχω και κανενα αλλο παιχνιδι της προκοπης να ασχοληθω για αυτο ασχολουμαι αναγκαστικα με αυτη την μαλακια τι να κανω ..

Εχεις απολυτο δικιο σε αυτα που λες. Τα ιδια γραφαμε και στο thelab να τα βρασω εγω τα Benchmarks οταν το παιχνιδι ειναι....για κλάματα. Και δυστηχως ισχυει αυτο που λες,πολλα παιχνιδια δεν εχουν Online κοσμο για ολοι παιζουν BF και CoD http://caas.raptr.com/the-raptr-awards-most-played-games-of-2013/ .Γιατι ολος ο κοσμος παρολο που τα κραζει τα παιχνδια αυτα,παει με την λογικη της μαζας δηλαδη παμε παρεα να αγορασουμε/παιξουμε το Cod/BF γιατι εχει κοσμο ,ενω τα αλλα παιχνιδια δεν εχουν κοσμο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχεις απολυτο δικιο σε αυτα που λες. Τα ιδια γραφαμε και στο thelab να τα βρασω εγω τα Benchmarks οταν το παιχνιδι ειναι....για κλάματα. Και δυστηχως ισχυει αυτο που λες,πολλα παιχνιδια δεν εχουν Online κοσμο για ολοι παιζουν BF και CoD http://caas.raptr.com/the-raptr-awards-most-played-games-of-2013/ .Γιατι ολος ο κοσμος παρολο που τα κραζει τα παιχνδια αυτα,παει με την λογικη της μαζας δηλαδη παμε παρεα να αγορασουμε/παιξουμε το Cod/BF γιατι εχει κοσμο ,ενω τα αλλα παιχνιδια δεν εχουν κοσμο.

Mα ξερεις κατι ,δεν εχει και αλλο multi να παιξεις..Τι αλλο να παιξω πες μου .Παλια στην εποχη του cs source ελεγες online παιζω αυτο τελος .Τωρα βγηκε η μια μαλακια ,λεω οκ θα βγει και το ghosts και καπως θα πηγαινω απο το ενα στο αλλο να μην ξενερωνω .Βγηκε και το cod μαπα και αντε τωρα να βγαλεις ακρη  ..Αφου σκεφτομαι να ξαναβαλω το guild wars αλλα θα χανομαι με τις ωρες και δεν θελω .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mα ξερεις κατι ,δεν εχει και αλλο multi να παιξεις..Τι αλλο να παιξω πες μου .Παλια στην εποχη του cs source ελεγες online παιζω αυτο τελος .Τωρα βγηκε η μια μαλακια ,λεω οκ θα βγει και το ghosts και καπως θα πηγαινω απο το ενα στο αλλο να μην ξενερωνω .Βγηκε και το cod μαπα και αντε τωρα να βγαλεις ακρη  ..Αφου σκεφτομαι να ξαναβαλω το guild wars αλλα θα χανομαι με τις ωρες και δεν θελω .

Δεν ειναι κακη επιλογη τα Mmo να σου πω την αληθεια. Ειδικα μιας και οτι πιανει η μαζα και γινεται της μοδας καταστρεφεται,βλεπε CoD,BF,Lol,Dota,Wow κλπ καλο ειναι η δοκιμη και τιποτα αλλου διαφορετικου. Ελπίζω το Titanfall να κανει την διαφορα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιταξε να δεις εγω προσωπικα απο ολα αυτα που ειδα αυτη την γενια των video games,απο τα On Disc Dlc της Capcom και το χαλασμενο Skyrim για ps3 μεχρι και την μοδα του Cod και το Release του BF4,πλεον δεν ξαναασχολουμαι με Day One αγορες παιχνιδιων,ειδικα οταν πεφτει τοσο μεγαλο hype. Θα περιμενω πρωτα λιγο καιρο να διαβασω και απο αλλους που παιζουν τα παιχνιδια για όποια προβληματα παρουσιαστουν και ποσο η εταιρια πραγματικά δουλεύει στο να τα φτιάξει.

 

Τελος απο μενα η EA/Dice και η καθε EA που μου ζηταει 40ευρω για ενα χαλασμενο παιχνιδι,χωρις ουσιαστικο Story(μιας και παει με την λογικη οτι αν θες παιχνιδι με story θα παιξεις το Bioshock) και με αλλα 45ευρο για λιγα maps τα οποια αν και τα πληρωνω πρεπει να περιμενω μηνες μεχρι να βγουν.Δηλαδη φτασαμε σε σημειο να κανουμε προπαραγγελια για Multiplayer Maps???http://www.skroutz.gr/s/4022907/Battlefield-4-Premium-Service-PC.html.


Mα ξερεις κατι ,δεν εχει και αλλο multi να παιξεις..Τι αλλο να παιξω πες μου .Παλια στην εποχη του cs source ελεγες online παιζω αυτο τελος .Τωρα βγηκε η μια μαλακια ,λεω οκ θα βγει και το ghosts και καπως θα πηγαινω απο το ενα στο αλλο να μην ξενερωνω .Βγηκε και το cod μαπα και αντε τωρα να βγαλεις ακρη  ..Αφου σκεφτομαι να ξαναβαλω το guild wars αλλα θα χανομαι με τις ωρες και δεν θελω .

Ναι καταλαβαινω τι εννοεις. Αλλωστε δεν ειναι και τυχαιες οι προτιμησεις/αγορες των Ελληνω ’’gamers''στην Ελλαδα απο καταστηματα.

http://www.gameslife.gr/ti-paixnidia-epaiksan-oi-ellhnes-ton-noembrio-47157 (ολα τα λεφτα τα απο κατω σχόλια)

σε σύγκριση με εξωτερικο http://www.gameslife.gr/top-10. Ολως τυχαίως μονο σε Ελλαδα και Αγγλία(δηλαδη χωρες που κυριαρχούν τα ποδοσφαιρακια)δεν ειναι στην 3αρα το BF4.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω δεν μπορω να καταλαβω γιατι το χαλασε το netcode τοσο πολυ απο το bad company 2 και μετα .Τι τα ηθελαν τα 64αρια maps δεν μπορω να καταλαβω ..Αφου δεν τα σηκωνουν .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω δεν μπορω να καταλαβω γιατι το χαλασε το netcode τοσο πολυ απο το bad company 2 και μετα .Τι τα ηθελαν τα 64αρια maps δεν μπορω να καταλαβω ..Αφου δεν τα σηκωνουν .

Οπως και με αλλα παιχνιδια έδωσαν μεγαλυτερο βαρος στις εκδοσεις για κονσολες. Στο Pc σου λενε ’’δεν βαριεσαι’’θα την φτιαξουμε με τον καιρο την εκδοση με μελλοντικους Drivers/patch.

 

Αραγε θα υπηρχαν τοσα πολλά προβλήματα αν το παιχνιδι είχε βγει μετα απο ένα χρονο?  ;)

Εγω δεν μπορω να καταλαβω γιατι το χαλασε το netcode τοσο πολυ απο το bad company 2 και μετα .Τι τα ηθελαν τα 64αρια maps δεν μπορω να καταλαβω ..Αφου δεν τα σηκωνουν .

Εχεις δοκιμάσει το BF4 στο Ps4?? Να πετύχεις διαφορές σε σχεση με το Pc??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχεις δοκιμάσει το BF4 στο Ps4?? Να πετύχεις διαφορές σε σχεση με το Pc??

Οχι δεν το εχω δοκιμασει καθοτι το ειχα στο pc ετσι και αλλιως αλλα απο οτι ακουω βγαζει προβληματακια σε οτι αφορα την συνδεση στους servers ..Δεν εχω ακουσει δηλαδη για netcode κτλ kind of issues...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω δεν μπορω να καταλαβω γιατι το χαλασε το netcode τοσο πολυ απο το bad company 2 και μετα .Τι τα ηθελαν τα 64αρια maps δεν μπορω να καταλαβω ..Αφου δεν τα σηκωνουν .

 

Και το bad company 2 ειχε πολλα bugs αλλα μετα τα φτιαξανε...Αλλα ενταξει καμια σχεση με bf3, καλα με bf4 δεν το συζητω..το game απλα επρεπε να βγει Φεβρουαριο 2014 για να τελειωνει το πανηγυρι που επικρατει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα εχουμε πει και πιο παλια για το BF4.Τον μοναδικο σκοπο που ειχε ηταν η προωθηση των νεων καρτων της Amd.Γιαυτο αλλωστε και το παιχνιδι βγηκε γρηγορα με τα οποια προβληματα ειχε και ακομα εχει,γιαυτο και περιμεναν στην Ea να πουλησει πρωτα οτι πουλησει το BF4 απο το γνωστο Hype και τωρα το δινουν δωρο με τις νεες καρτες της Amd,γιαυτο και συνεχιζουμε και βλεπουμε μεχρι και σημερα να βγαινουν παιχνιδια στον υπολογιστη με τοσα προβληματα και να περιμενουμε μηνες να βγουν οι σωστοι drivers για να λειτουργει το παιχνιδι οπως επρεπε να λειτουργει απο τον 1ο μηνα κυκλοφοριας του. Και εχεις τους κατοχους των κονσολων να παιζουν τις περισσοτερες φορες τα παιχνιδια με ελαχιστα προβληματα και εμας τους Pc gamers να περιμενουμε μελλοντικους drivers,patch fixes κλπ. Τα ειδαμε και στο Ghosts αυτα. 

 

Που κολλάει η AMD με την ημερομηνία κυκλοφορίας του παιχνιδιού,λαμβάνοντας ειδικά υπόψην το μέγεθος της ΕΑ/Dice,και το ποσό που πήρε για την συνεργασία με την amd το οποίο για το μέγεθος της ΕΑ δεν της αρκεί ούτε για ψιλά για πασατέμπο.Την amd εξάλλου πιο πολύ θα τη συνέφερε να βγαίνε αργότερα το παιχνίδι εξαρχής με mantle,θα μπορούσε να το προσθέσει μετά σαν δώρο.Και πάντα ίδια εποχή βγαίνανε τα BF είτε τα είχαν έτοιμα είτε όχι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά δεν αντιμετωπίζω κανένα πρόβλημα με το BF4. Ούτε κρασαρίσματα, ούτε θέματα με το netcode. Το έχω αφήσει στη βιβλιοθήκη και κάθεται.

Μετά την 1η απογοήτευση και το ρηχό και χωρίς ουσιαστικές προσθήκες - για μένα- gameplay  επέστρεψα στο Planetside 2. Θα παίζω καμιά φορά BF -λόγω clan- αλλά δεν με τραβά τόσο. Ίσως μεγάλωσα και θέλω περισσότερα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...