Προς το περιεχόμενο

Αποκωδικοποιητές MPEG4 και το μεγάλο φαγοπότι;


zeniath

Προτεινόμενες αναρτήσεις

γάμησε τα !!!!

Βρες το tv control για να την ανοίξεις, ψάξε βρες του αποκωδικοποιητή για να αλλάξεις κανάλι, βρες της tv να ανοίξεις τη φωνή!!!

στο δωμάτιο έχουμε αισίως 4 τηλεκοντρόλ (κλιματιστικό, dvdplayer, tv, αποκωδικοποιητής)..

 

 

 

απο ενα status στο facebook

 

 

Η γιαγιά μου προσπαθεί να ανάψει το air condition με το τηλεκοντρόλ. Η τηλεόραση αναβοσβήνει και αυτή μονολογεί "πάει χάλασαν και τα δύο από τη ζέστη" χαχαχαχαχαχαχαχαχα
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 306
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Πολυ μεγαλη απατεωνια σιγουρα...

Καταρχην με ρωταει εμενα, εσενα, τον συνταξιουχο εαν εχει να σκασει 30 ευρω για καθε εναν αποκωδικοποιητη?

Εγω εδω Πατρα εσκασα 56 ευρω για 2 αποκωδικοποιητες.

Εαν ηθελαν ψηφιακο σημα, τοτε ας μοιραζαν δωρεαν αποκωδικοποιητες.

Αλλα ξερω...ελλαδισταν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η χρήση αποκωδικοποιητή είναι τραγική...μια ώρα να αλλάξεις κανάλι. Έβαλα πρόσφατα σε παπουδογιαγιαδες και θείουςθειες κ έμεινα τρομερά απογοητευμένος. Να μη μιλήσω για τη μηδενική διαφορά στην απεικόνιση στο σύνολο των καναλιών.

 

Σπίτι μου δεν εχω βάλει κ δεν ξέρω αν θα βάλω...τουλάχιστον μέχρι να πιάσει το CL. Το euro τελείωσε, η εθνική μπάσκετ αποκλειστικε - και άρα για μενα οι Ολυμπιακοί αγώνες παντελώς αδιάφοροι - οπότε μέχρι να έρθει το CL η ελληνική τηλεόραση έχει σήριαλ των μεμέτιδων κ είδησεις τρόικας. Μπορώ να ζήσω κ χωρίς αύτα θαρρώ :)

καλα εισαι

εγω εχω εδω και ενα χρονο 50αρα η οποια δεν ειναι καν συνδεδεμενη σε κεραια τηλεορασηςdevil.png

ναι,ζω και χωρις πρετεντερη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σπαστικό πράγμα πραγματικά η καθυστέρηση έστω και κάτι δευτερολέπτων που υπάρχει.

Θυμάμαι έβλεπα τους αγώνες του Euro στο σπίτι, μερικές φορές απ΄ την παλιά crt στην κουζίνα και στις καφετέριες απο κάτω αναφωνούσαν μετά απο κάθε φάση αφού την ειχα δει!

Στην αρχή με είχε παραξενεύσει αρκετά, μετά κατάλαβα τι παίζει. :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εαν ηθελαν ψηφιακο σημα, τοτε ας μοιραζαν δωρεαν αποκωδικοποιητες.

Αλλα ξερω...ελλαδισταν.

Δεν νομιζω να πρεπει να εχεις την απαιτηση να εχεις δωρεαν παροχη δέκτη τηλεοπτικου σηματος απο το κρατος. Αυτο ειναι παραλογη απαιτηση. Δεν ειναι ειδος πρωτης αναγκης η τηλεοραση ωστε να το κανουν.

 

Επισης για να πεις την τελευταια σου προταση, πρεπει να συνοδεψεις την προταση σου και με την παραθεση των χωρων που δινουν δωρεαν ψηφιακο αποκωδικοποιητη, καθως και με των χωρων που δεν δινουν ωστε να τις αποκαλεσουμε και εκεινες "Γερμανισταν", "Γαλλισταν", κλπ.

 

Αν και συμφωνω οτι το να χρειαζεσαι ξεχωριστους αποκωδικοποιητες για καθε τηλεοραση(που δεν εχει ενσωματωμενο) ειναι τελειως αβολο και ενοχλητικο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Όταν καταλάβουν ότι θα θέλουν 2 κοντρόλ για να κάνουν την ίδια δουλειά με πριν θα το μετανιώσουν

 

Ένα κοντρόλ χρειάζεσαι. Το άλλο χρειάζεται μόνο για να ανοιγοκλείνει η τηλεόραση. Σιγά τα ωά.

 

 

Πολυ μεγαλη απατεωνια σιγουρα...

Καταρχην με ρωταει εμενα, εσενα, τον συνταξιουχο εαν εχει να σκασει 30 ευρω για καθε εναν αποκωδικοποιητη?

Εγω εδω Πατρα εσκασα 56 ευρω για 2 αποκωδικοποιητες.

Εαν ηθελαν ψηφιακο σημα, τοτε ας μοιραζαν δωρεαν αποκωδικοποιητες.

Αλλα ξερω...ελλαδισταν.

 

 

Ξέρω, κυνικό, αλλά άμα δεν έχεις 20 ή 30 ευρώ για έναν αποκωδικοποιητή (που, συν τοις άλλοις, είναι τρελό value-for-money), τότε έχεις πολύ σημαντικότερα πράγματα να κάνεις από το να δεις τηλεόραση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν καταλάβουν ότι θα θέλουν 2 κοντρόλ για να κάνουν την ίδια δουλειά με πριν θα το μετανιώσουν /quote]

Υπάρχουν κοντρόλ που μπορείς να συγχρονίσεις σε αυτό την τηλεόραση ,τον αποκωδικοποιητήκτλ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολυ μεγαλη απατεωνια σιγουρα...

Καταρχην με ρωταει εμενα, εσενα, τον συνταξιουχο εαν εχει να σκασει 30 ευρω για καθε εναν αποκωδικοποιητη?

Εγω εδω Πατρα εσκασα 56 ευρω για 2 αποκωδικοποιητες.

Εαν ηθελαν ψηφιακο σημα, τοτε ας μοιραζαν δωρεαν αποκωδικοποιητες.

Αλλα ξερω...ελλαδισταν.

 

Όπως φαντάζομαι ότι μοιράζουν αποκωδικοποιητές παντού στον κόσμο.

 

btw ... σου έχει εγγυηθεί κανείς ότι θα έχεις σήμα και αύριο ? Κάποιος εκπέμπει και εσύ αν θες λαμβάνεις ... as is !!!

 

Μη λέμε ότι θέλουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν νομιζω να πρεπει να εχεις την απαιτηση να εχεις δωρεαν παροχη δέκτη τηλεοπτικου σηματος απο το κρατος. Αυτο ειναι παραλογη απαιτηση. Δεν ειναι ειδος πρωτης αναγκης η τηλεοραση ωστε να το κανουν.

 

Επισης για να πεις την τελευταια σου προταση, πρεπει να συνοδεψεις την προταση σου και με την παραθεση των χωρων που δινουν δωρεαν ψηφιακο αποκωδικοποιητη, καθως και με των χωρων που δεν δινουν ωστε να τις αποκαλεσουμε και εκεινες "Γερμανισταν", "Γαλλισταν", κλπ.

 

Αν και συμφωνω οτι το να χρειαζεσαι ξεχωριστους αποκωδικοποιητες για καθε τηλεοραση(που δεν εχει ενσωματωμενο) ειναι τελειως αβολο και ενοχλητικο.

 

Τα γνωστα θα πω: ποσα παιρνουν στο γερμανισταν, γαλλιστταν.....???

Επισης, εφοσον δεν ειναι ειδος πρωτης αναγκης η τηλεοραση, ας μην υποβαθμιζουν το αναλογικο σημα, ετσι ωστε να σε αναγκαζουν να πας στο ψηφιακο.

 

 

Ένα κοντρόλ χρειάζεσαι. Το άλλο χρειάζεται μόνο για να ανοιγοκλείνει η τηλεόραση. Σιγά τα ωά.

 

 

 

 

 

Ξέρω, κυνικό, αλλά άμα δεν έχεις 20 ή 30 ευρώ για έναν αποκωδικοποιητή (που, συν τοις άλλοις, είναι τρελό value-for-money), τότε έχεις πολύ σημαντικότερα πράγματα να κάνεις από το να δεις τηλεόραση.

 

Ισχυει. Αλλα οι παππουδες-γιαγιαδες με 400 ευρω συνταξη?

 

 

Όπως φαντάζομαι ότι μοιράζουν αποκωδικοποιητές παντού στον κόσμο.

 

btw ... σου έχει εγγυηθεί κανείς ότι θα έχεις σήμα και αύριο ? Κάποιος εκπέμπει και εσύ αν θες λαμβάνεις ... as is !!!

 

Μη λέμε ότι θέλουμε.

 

Απανταω πιο πανω. Ας ειχαμε αλλους μισθους, για να μην γκρινιαζαμε.

btw....οχι αν θελω το λαμβανω..το λαμβανα τσαμπα (υποτιθεται) και τωρα εγινε και αυτο επι πληρωμη. Αρα σε αναγκαζουν. Αλλιως να πεταξουμε τις τηλεορασεις τις παλιες?

Η αν αρνηθω εγω να το λαβω το σημα, θα σταματησει να ερχεται σπιτι το γαμησιατικο της ΕΡΤ??

Μη λεμε οτι θελουμε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλά ντάξει, ρε φίλε το έχεις τραγικοποιήσει το όλο θέμα.

 

Δεν υποβαθμίζουν το αναλογικό σήμα το καταργούν, αφού πρέπει όλες οι χώρες στον κόσμο πρέπει μέχρι 2015 να έχουν σταματήσει τις εκπομπές αναλογικού σήματος.

 

Κανένας δεν είναι ούτε υποχρεωμένος να σου δώσει δωρεάν δέκτη ούτε είναι ανθρώπινο αγαθό για να έχουμε την απαίτηση που έχεις εσύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλά ντάξει, ρε φίλε το έχεις τραγικοποιήσει το όλο θέμα.

 

Δεν υποβαθμίζουν το αναλογικό σήμα το καταργούν, αφού πρέπει όλες οι χώρες στον κόσμο πρέπει μέχρι 2015 να έχουν σταματήσει τις εκπομπές αναλογικού σήματος.

 

Κανένας δεν είναι ούτε υποχρεωμένος να σου δώσει δωρεάν δέκτη ούτε είναι ανθρώπινο αγαθό για να έχουμε την απαίτηση που έχεις εσύ.

 

Γιατι το εχω τραγικοπιησει? Απαντα μου τι κανουν οι συνταξιουχοι 300-400 ευρω που δεν εχουν αλλη ασχολια καθημερινα?

 

Το σημα το υποβαθμιζουν τωρα και θα το καταργησουν αργοτερα. Εδω Πατρα τα καναλια τα πιανω αλλα με πολυ χαλια ποιοτητα.Ας αφηναν ιδια ποιοτητα για να μπορουσα να διαλεξω αναλογικο ή ψηφιακο, ωστε να μην γκρινιαζω.

 

Επισης, αφου κανενας δεν ειναι υποχρεωμενος να μου δωσει δωρεαν δεκτη, γιατι αυτοι μου χωνουν χαρατσι που ειναι παρανομο? Και με υποχρεωνουν να το πληρωσω κιολας....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χθες που πέρασα πάντως από το Media Markt στο Ρέντη, χαμός. Έψαχνα να δω τι μοιράζουν τσάμπα, για να δικαιολογείται ο τόσος κόσμος, αλλά μάταια :P

Τελικά τους είδα όλους να παλεύουν πάνω από κάτι υπερτιμημένους αποκωδικοποιητές.

 

 

Με αυτό στο μυαλό, αν σκεφτεί κανείς και ότι πλέον οι τηλεοράσεις βγαίνουν με ψηφιακό δέκτη ενσωματωμένο έτσι ώστε να μην χρειάζεσαι δεύτερο μηχάνημα για να κάνεις την δουλειά σου, μήπως τελικά είναι ένα μεγάλο φαγοπότι μέχρις ότου οι καταναλωτές πούμε "στα διάλα με τον αποκωδικοποιητή, πάω να πάρω μια τηλεόραση να τελειώνει η υπόθεση"

 

Ισχύει. Είδα έναν με 3 τηλεοράσεις στο καρότσι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι το εχω τραγικοπιησει? Απαντα μου τι κανουν οι συνταξιουχοι 300-400 ευρω που δεν εχουν αλλη ασχολια καθημερινα?

 

Το σημα το υποβαθμιζουν τωρα και θα το καταργησουν αργοτερα. Εδω Πατρα τα καναλια τα πιανω αλλα με πολυ χαλια ποιοτητα.Ας αφηναν ιδια ποιοτητα για να μπορουσα να διαλεξω αναλογικο ή ψηφιακο, ωστε να μην γκρινιαζω.

 

Επισης, αφου κανενας δεν ειναι υποχρεωμενος να μου δωσει δωρεαν δεκτη, γιατι αυτοι μου χωνουν χαρατσι που ειναι παρανομο? Και με υποχρεωνουν να το πληρωσω κιολας....

 

κανεις δε σε υποχρεωνει να βλεπεις τηλεοραση.

κανεις δε σε υποχρεωσε να αγορασεις τηλεοραση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κανεις δε σε υποχρεωνει να βλεπεις τηλεοραση.

κανεις δε σε υποχρεωσε να αγορασεις τηλεοραση.

 

Κανεις δε με ενημερωσε οταν αγορασα την τηλεοραση (που οταΝ την αγορασα δουλευει κομπλε) οτι σε λιγα χρονια θα εχουμε ψηφιακο σημα και οτι θα πρεπει να πληρωσεις και αλλα λεφτα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανεις δε με ενημερωσε οταν αγορασα την τηλεοραση (που οταΝ την αγορασα δουλευει κομπλε) οτι σε λιγα χρονια θα εχουμε ψηφιακο σημα και οτι θα πρεπει να πληρωσεις και αλλα λεφτα...

 

το ίδιο λέγανε και τα ατμόπλοια αλλά τι να κάνουμε ήρθαν αυτά με το μαζούτ και άλλαξαν τα πράγματα.

 

Σοβαρά τώρα, την παλεύεις Τι επιχείρημα είναι αυτό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...