Προς το περιεχόμενο

Final Fantasy XV [PS4][Xbox One]


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το τερμάτισα και εγώ πριν κάτι μέρες και σιγά σιγά πάω για το plat. Σίγουρα έχει αρκετά προβλήματα αλλα συνολικά με άφησε πολύ ευχαριστημένο, το cast ειδικά ήταν εξαιρετικό και στο τέλος πραγματικά νοιαζόσουν για τους χαρακτήρες. Ο Ardyn εξίσου καλός κακός, απλά θα ήθελα περισσότερες πληροφορίες για το παρελθόν του. Μερικά screenshot που έβγαλα:

 

31558516480_62f4e0cd8f_o.png

31862142661_dbc021fe20_o.png

31541721890_7ae2a0da7b_o.png

 


Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
  • Απαντ. 306
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το καθάρισα και εγώ, μετά απο σχεδόν 54 ώρες. Σε γενικές γραμμές το πήγα Slow στην αρχή, γιατι το Main Story δεν με πολυτράβηξε και το γύρισα στο ψάρεμα. Άλλωστε το Overlevelling, δε χάλασε ποτέ κανένα.

 

Νομίζω τελικά οτι είναι σχεδόν απαραίτητο να δείς την ταινία και το OVA για να μπείς στο κλίμα.

 

Απο το Act 6 και μετά η κεντρική ιστορία πατάει γκάζι, παρότι αρκετά πράγματα πρέπει να τα καταπιείς με το ζόρι αφού εξήγηση δεν υπάρχει.

 

Είναι εξαιρετικό πάντως το πόσο γρήγορα "darkίζει" η ιστορία για να γίνει απο το "μια βόλτα με τη Regalia" σε αυτό που γίνεται στο τέλος.

 

Το σύστημα μάχης, καλό για τα γούστα μου, με μόνο πρόβλημα τα Summons τα οποία απλά δεν κατάλαβα πως λειτουργούν. Κανα δυο φορές μου εμφάνισε το  press L2, το πάτησα και έγινε. Αυτό. Δεν ξέρω τίποτα άλλο :) . Μάπα και το σύστημα κάλυψης, το οποίο θα μπορούσε απλά να λείπει απο το παιχνίδι χωρίς να το καταλάβει κανείς.

 

Στην τελική, άξια τα λεφτά του, ακόμα και αν δεν είσαι φαν της σειράς. Εγω είμαι τεράστιος φαν οπότε, άξιζε και με το παραπάνω.

 

Σκέφτόμουν να το τερματίσω και να το σκοτώσω, αλλα τελικά θα το κρατήσω για να βγάλω και τα τελευταία dungeons, και να περιμένω τυχών DLCs.

Επεξ/σία από papp0us
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το τερμάτισα κι εγώ χτες! 30 ώρες, 45 level. Ψάρεψα μόνο μια φορά... Γενικά είμαι ευχαριστημένος, κυρίως από το σύστημα μάχης, αλλά μου άρεσε αρκετά και το story (είχα δει ταινία/anime). Ίσως να ασχοληθώ λίγο ακόμα να δω αν έχουν ενδιαφέρον τα κυνήγια/dungeons (αμφιβάλλω...).

 

@papp0us: Summons γίνονται τυχαία άμα είσαι σε χαμηλό life ή κρατάει η μάχη πολύ ώρα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το τερμάτισα κι εγώ χτες! 30 ώρες, 45 level. Ψάρεψα μόνο μια φορά... Γενικά είμαι ευχαριστημένος, κυρίως από το σύστημα μάχης, αλλά μου άρεσε αρκετά και το story (είχα δει ταινία/anime). Ίσως να ασχοληθώ λίγο ακόμα να δω αν έχουν ενδιαφέρον τα κυνήγια/dungeons (αμφιβάλλω...).

 

@papp0us: Summons γίνονται τυχαία άμα είσαι σε χαμηλό life ή κρατάει η μάχη πολύ ώρα...

Το κατάλαβα μετά απο διάβασμα FAQ, αλλα θα μπορούσε το παιχνίδι να στο αναφέρει κάπως, έστω και απ'εξω απ'εξω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έγινε γνωστό ότι το Episode Gladio, το πρώτο μεγάλο DLC του παιχνιδιού (που δίνει τη δυνατότητα στους gamers να παίξουν τον Gladiolus) θα κάνει την εμφάνιση του στις 28 Μαρτίου. Επίσης, έγινε γνωστό ότι το δεύτερο μεγάλο DLC, ονόματι Episode Prompto, θα κάνει την εμφάνιση του μέσα στον Ιούνιο


https://www.gameslife.gr/final-fantasy-30-years-time-to-celebrate-56457

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

post-423653-0-68359800-1486031747_thumb.

 

Τέλος κι απο μένα level 62 έπειτα από 88 κάτι ώρες,πριν απο περίπου 2 εβδομάδες.

Το σύστημα μάχης μ'άρεσε αρκετά,η ιστορία καλή αν και έκανα το λάθος και δεν είδα την ταινία

οπότε με τα αγγλικά που ξέρω αυτα που κατάλαβα μου άφησαν αρκετά ερωτηματικά.

 

Υ.Γ το κεφάλαιο 13 μακράν οτι πιο βαρετό εχω παιξει σε παιχνίδι που έχω τερματίσει. :mad:

post-423653-0-68359800-1486031747_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Βγήκε το patch για 60 fps στο Ps4Pro. Νομίζω ότι ανεβάσανε και μερικά setting στο Lite mode πέρα από τα fps. Το AF σίγουρα είναι καλύτερο πχ (ίδιο με το High mode σε αρκετές επιφάνειες).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βγήκε το patch για 60 fps στο Ps4Pro. Νομίζω ότι ανεβάσανε και μερικά setting στο Lite mode πέρα από τα fps. Το AF σίγουρα είναι καλύτερο πχ (ίδιο με το High mode σε αρκετές επιφάνειες).

Όντως το lite mode έχει βελτιωμένα γραφικά από την αρχική έκδοση....το anisotropic εμφανές βελτιωμένο...και το draw distance...αλλά το 60άρι δίνει στο game άλλη αίσθηση....πάμε για άλλες 90 ώρες.... :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η κ@λοκαμερα  πως φτιάχνει να μένει στον lock στόχο- το προσπαθώ μετά από καιρό και μου τα χει κάνει τσουρέκια .Πιο πολύ παλεύω με την κάμερα παρά με τα Bohemoth  :cry:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Η κ@λοκαμερα  πως φτιάχνει να μένει στον lock στόχο- το προσπαθώ μετά από καιρό και μου τα χει κάνει τσουρέκια .Πιο πολύ παλεύω με την κάμερα παρά με τα Bohemoth  :cry:

αν δεν κάνω λάθος, δυστυχώς πρέπει να έχεις πατημένο το trigger για να είναι lock.... δεν παραμένει... :/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • 3 εβδομάδες αργότερα...

 Παίζω το game ένα 10ωρο κοντά και είμαι νομίζω 3ο chapter. Μ αρέσει πολύ αλλά παραείναι χαλαρό στην αρχή και περιμένω κάποια αλλαγή στην ιστορία ώστε να γίνει κάτι πιο δραματικό. Μια ερώτηση γιατί όλο το ξεχνάω. Αν είμαι στο έδαφος και θέλω να κάνω wrap strike διαλέγω τον εχθρό και πατάω τρίγωνο σωστά"?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 μήνες μετά...

Το παιχνίδι ήταν υπέροχο. Καλύτερο gameplay ever σε rpg. Δεύτερο καλύτερο soundtrack της γενιάς μετά το bloodborne.

Ardyn Izunia από τους καλύτερους χαρακτήρες όλης της σειράς

 

K6EySDH.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...