Προς το περιεχόμενο

Final Fantasy XV [PS4][Xbox One]


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Άσχετο λιγάκι για το anime μπορώ να βρω ελληνικούς υπότιτλους? δεν ειμαι και κανενας guru των αγγλικών :P

Δοκιμασε απο kodi να τους βρεις αυτοματα. Τελικα ειναι 5 επεισόδια ή 6;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 306
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το παιχνίδι για την ώρα μ'έχει κερδίσει. Το πάω πολύ αργά εξαντλώντας όλα τα side-fetch-hunt quests με αποτέλεσμα δεν έχω προχωρήσει πολύ την ιστορία και είμαι μόνιμα 15lvls πάνω από το main story level.

Ίσως γίνει επαναλαμβανόμενο μετά αλλά για την ώρα μ'αρέσει αυτό το grind 2-3 quests, camp για να ανέβεις, cook για stats κτλ.

 

Για το mainstory δεν έχω πολλά να πω. Ψιλοκλασσική ιστορία αλλά όλο το θέμα είναι το πόσες/πόσο "επικές" στιγμές θα έχει και πώς αυτές θα παρουσιαστούν για να σε βάλει πιο πολύ στο πετσί του ρόλου.

 

Ελπίζω μόνο λίγο να "σκοτεινιάσει" το όλο theme στη πορεία γιατί είναι λίγο παράδοξη η όλη φάση με το boyband να χαζολογεί με τα chocobo αριστερά δεξιά και να κάνει chores ενώ έγινε ό,τι έγινε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 εκατομμυρια κοπιες σε μια μερα!!! Τι ειπες τωρα!!!

 

http://www.eurogamer.net/articles/2016-12-01-final-fantasy-15-worldwide-launch-makes-it-series-fastest-selling-game

Θα μου εκανε εντυπωση αν το εν λογω παιχνιδι εκανε κατω απο 1-2εκ. πωλησεις. Εχει πεσει τετοια διαφημιση και κυκλοφορει και σε τετοια περιοδο που οι πωλησεις ηταν εγγυημενες,ακομα και αν διαβαζω το κουλο''this is my first final fantasy game''και ειμαι κυριολεκτικα σε φαση ''facepalm''οχι γιατι ειναι παραλογο αυτο που λεει,αλλα γιατι δεν επαιζε καποιο αλλο παιχνιδι της σειρας μεχρι να βγει το 15.

 

Το οτι εκανε καλες πωλησεις ειναι καλο δειγμα οσον αφορα και την pc εκδοση, αν οι κεντρικες πωλησεις στις κονσολες που τους ενδιαφερουν πανε καλα.

Το μονο που φοβαμαι ειναι οτι δεν βλεπω με την καμια να πεφτει η τιμη του τωρα τα Χριστουγεννα οπως βλεπουμε και στο σκρουτζ που συγκεκριμενα μαγαζια αλλαζουν τις τιμες του παιχνιδιου λες και βλεπουμε χρηματιστηριο Αθηνων.

Το δε καταστημα που ειχα αναφερει και σε προηγουμενη σελιδα απο χτες εχει αλλαξει τουλαχιστον 4-5φορες την τιμη του παιχνιδιου....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα μου εκανε εντυπωση αν το εν λογω παιχνιδι εκανε κατω απο 1-2εκ. πωλησεις. Εχει πεσει τετοια διαφημιση και κυκλοφορει και σε τετοια περιοδο που οι πωλησεις ηταν εγγυημενες,ακομα και αν διαβαζω το κουλο''this is my first final fantasy game''και ειμαι κυριολεκτικα σε φαση ''facepalm''οχι γιατι ειναι παραλογο αυτο που λεει,αλλα γιατι δεν επαιζε καποιο αλλο παιχνιδι της σειρας μεχρι να βγει το 15.

 

Το οτι εκανε καλες πωλησεις ειναι καλο δειγμα οσον αφορα και την pc εκδοση, αν οι κεντρικες πωλησεις στις κονσολες που τους ενδιαφερουν πανε καλα.

Το μονο που φοβαμαι ειναι οτι δεν βλεπω με την καμια να πεφτει η τιμη του τωρα τα Χριστουγεννα οπως βλεπουμε και στο σκρουτζ που συγκεκριμενα μαγαζια αλλαζουν τις τιμες του παιχνιδιου λες και βλεπουμε χρηματιστηριο Αθηνων.

Το δε καταστημα που ειχα αναφερει και σε προηγουμενη σελιδα απο χτες εχει αλλαξει τουλαχιστον 4-5φορες την τιμη του παιχνιδιου....

Και με αυτες τις πωλησεις που κανει !!!προβλεπω οτι τις επομενες ημερες οτι θα εχουμε και νεες αυξησεις  δυστυχως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως εχθες ειχα και το 1ο μου crash ever. Επειδη ειναι το 1ο παιχνιδι που παιζω αρκετες ωρες στο Pro δεν ξερω αν πρεπει να στραβοκοιταξω το παιχνιδι η το μηχανημα.

 

Ας ευχηθω το παιχνιδι.

 

Σε αλλο θεμα, οταν εχεις δωσει την 70αρα στο ΠΛΑΙΣΙΟ (εκλαψα λιγο αλλα εκατσα) τοτε μονο ακαδημαικου χαρακτηρα εχουν οι πολυ σωστες παρατηρησεις σας για τις τιμες. Θα μου πεις γιατι ΠΛΑΙΣΙΟ; Δικιο θα εχετε αλλα μιας και το εχω διπλα και ο χρονος ειναι περιορισμενος απλα σταματησα και το πηρα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένα tip. Χρησιμοποιήστε το "Wait Mode" στα compat options. Δε χαλάει το smoothness του combat αλλά φτιάχνει σε κάποιο βαθμό το μπάχαλο που γίνεται ενάντια σε 15 εχθρούς.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενοειται με Wait Mode για να θυμiζει και Final Fantasy αλλιως ειναι μπαχαλοemo σπαστικοργιο . Και δεν κραταει ουτε 24 fps σταθερα τα παει καλυτερα στο pro ?

Ρε παιδια πια 24 φρειμς?το παιχνιδι  30 λοκ τρεχει στο  ps4(και ειδικοτερα στο ps4 pro)Λετε να μας λεει ψεματα ολοκληρο  digital foundry? :wacko:

Υ.Γ Μαλλον προβληματα  frame pacing  βλεπεις και οχι  frame drops(εκει οντως υπαρχει προβλημα και ελπιζουμε σε γρηγορο πατσακι που θα το διορθωνει)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενοειται με Wait Mode για να θυμiζει και Final Fantasy αλλιως ειναι μπαχαλοemo σπαστικοργιο . Και δεν κραταει ουτε 24 fps σταθερα τα παει καλυτερα στο pro ?

 

https://www.extremetech.com/gaming/240347-final-fantasy-xv-compromises-visual-quality-differently-every-version

 

Playing on the baseline PS4 gets you a mostly stable 30fps, but the game has some egregious frame-pacing problems. Even though we’re seeing 30 new frames every second, they’re being delivered inconsistently, so the image appears to stutter.

 

On the PS4 Pro, you’ll have two different rendering modes to pick from: High and Lite. The High mode runs at a 1800p with checkerboarding, better textures, and improved effects, but it sees a similar level of stutter as the base PS4 version.Drop down to Lite mode on the PS4 Pro, and things are slightly better. You’re limited to 1080p30, but the frame-pacing problem mostly goes away

 

Running on the Xbox One, Final Fantasy XV’s pacing problem disappears completely. Unfortunately, that comes at the expense of a lower resolution and some torn frames. There’s a dynamic resolution in place, and it tops out at just 900p on Microsoft’s platform. And when the engine can’t keep up, you’ll see screen tearing show up at the top. It’s imperfect, but it’s still smoother than the base PS4 experience

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε αρκετα reviews λεει οτι η μαχη ειναι ευκολη και οτι δεν πεθαναν ποτε. Καλα! Αν βγεις βραδυ για κυνηγι Daemons, ενω εισαι στην αρχη, βαλε και λαδι.

 

Μαζεψα τα κομματια μου ουκ ολιγες φορες. Μαλλον περιμενω να βρω κανενα οπλο για τους δαιμονες γιατι ετσι με κανουν στιφαδο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...