Προς το περιεχόμενο

Final Fantasy XV [PS4][Xbox One]


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις είδα τα anime και φτιάχτηκα! Το βραδάκι θα δω την ταινία. Το παιχνίδι δεν το έχω πάρει ακόμα αλλά θέλω να είμαι έτοιμος storywise

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 306
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Moderators

Κοιτα και να βγει σε pc θα αργησει παρα πολυ να βγει.

Οσο για το Steelbook αν ηταν αυτο της deluxe edition και εγω θα το ειχα αγορασει χτες αλλα δυστηχως δεν μαρεσει καθολου(προσωπικα γουστα)το συγκεκριμενο(το μπροστα εξωφυλλο μαρεσει απλα οχι για Final fantasy).

 

Για να ειμαστε συγκεκριμενοι να η special edition(απο το 2:40 και μετα)

 

και η Deluxe edition

 

Και τα δυο παραπανω ειναι τυχαια video(σε ξενες γλωσσες εκτως αγγλικων αρα μην τρομαξετε οταν τα πρωτο ακουσετε :P).

Δυστηχως τα χρηματα που ζηταει η deluxe ειναι πολλα απο την στιγμη που δεν εμπεριεχει καν το season pass.

 

 

Μόλις παρέλαβα την Special Edition και μπορώ να πω ότι είναι πανέμορφο το Steelbook. Στο βίντεο αδικείται, πρέπει να το δεις από κοντά για να καταλάβεις πόσο όμορφο είναι.

 

Τέσπα, θα δω μία στα γρήγορα το άνιμε και την ταινία θα την αφήσω για την ώρα, αφού ούτως ή άλλως το μεγαλύτερο μέρος της είναι μέσα στο game.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω ενα θεματακι, σε 1080p tv το πλαισιο ειναι off, εκει δηλαδη που ειναι το mini map μου τρωει χωρο επισης κανω το tutorial στο combat basics βλεπω combat basic, εχει φαει το s δηλαδη οποτε χανω αρκετη εικονα. Δεν το εχω σε αλλο game αυτο, καμια ιδεα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα ηθελα παντως να υπαρχει μια επιλογη σε ολα τα open world παιχνιδια για αυτους που δεν τους αρεσουν τα open world games και προτιμαν μια πιο linear εμπειρια.

 

Η επιλογη να ηταν να μπορεις να παιξεις, αν θελεις, μονο τα story missions. Ειδικα στο FFXV βλεπω οτι ενω θελω να προχωρησω την ιστορια οι απαιτήσεις σε level με κρατανε πισω. Και πρεπει να τα παρατας ολα και να κυνηγας, μαζευεις dog tags, ψαρευεις, μαζευεις ανταλλακτικα αυτοκινητων, σπανια ορυκτα, κλπ.

 

Κριμα που δεν δινεται η επιλογη γιατι πιστευω οτι ειμαστε αρκετοι που δεν γουσταρουμε grinding και ας γινεται μικροτερο το παιχνιδι. Οποιος θελει να μαθει να μαγειρευει ολα τα φαγητα φυσικα και πρεπει να εχει την επιλογη να το κανει. Αλλα γιατι πρεπει και καποιος που δεν τον ενδιαφερει να κυνηγαει η να τρεχει σε fetch quests?.

 

Ακομα και στο Witcher (μεχρι τωρα το αγαπημενο μου παιχνιδι αυτής της γενιας) καποια στιγμη ειπα ημαρτον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά δεν θελω να κανω spoilers και θα το πω επιφανειακά,

Το glitch με το summon το εχει αντιμετωπίσει κανείς? Που σου λεει να πατησεις καποιο κουμπι το πατας και δεν κάνει τπτ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα ηθελα παντως να υπαρχει μια επιλογη σε ολα τα open world παιχνιδια για αυτους που δεν τους αρεσουν τα open world games και προτιμαν μια πιο linear εμπειρια.

Η απαντηση σε αυτο ειναι οτι αν δεν σου αρεσει ενα open world παιχνιδι,πολυ απλα δεν το παιζεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η απαντηση σε αυτο ειναι οτι αν δεν σου αρεσει ενα open world παιχνιδι,πολυ απλα δεν το παιζεις.

Και τι γινεται ω φωτεινε παντογνωστη αν γουσταρεις υποθεση, χαρακτηρες, συστημα μαχης, story missions, αλλα δεν γουσταρεις την αγγαρεια των fetch quests και το ανελεητο grinding?

 

Ειναι τοσο κακο να υπηρχε η επιλογη να κατεβαινε λιγο το λεβελ στις βασικες αποστολες ωστε καποιος αν θελει να παιξει μονο αυτο το κομματι και να μην παραταει στην μεση την σωτηρια της χωρας για να κυνηγησει βουβαλους? 

 

Αφου open world = ελευθερια γιατι στερει ΑΥΤΗ την επιλογη?

 

BTW αυτο το στυλ του ξερολα που εχεις να το κοιταξεις.

Η Rockstar για παραδειγμα που το κανει αυτο στο GTA ειναι ηλιθιοι. Που σε αφηνει να παιξεις μονο τα story missions

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Και τι γινεται ω φωτεινε παντογνωστη αν γουσταρεις υποθεση, χαρακτηρες, συστημα μαχης, story missions, αλλα δεν γουσταρεις την αγγαρεια των fetch quests και το ανελεητο grinding?

 

Ειναι τοσο κακο να υπηρχε η επιλογη να κατεβαινε λιγο το λεβελ στις βασικες αποστολες ωστε καποιος αν θελει να παιξει μονο αυτο το κομματι και να μην παραταει στην μεση την σωτηρια της χωρας για να κυνηγησει βουβαλους? 

 

Αφου open world = ελευθερια γιατι στερει ΑΥΤΗ την επιλογη?

 

BTW αυτο το στυλ του ξερολα που εχεις να το κοιταξεις.

Η Rockstar για παραδειγμα που το κανει αυτο στο GTA ειναι ηλιθιοι. Που σε αφηνει να παιξεις μονο τα story missions

 

Θυμισε μου το GTA ειναι rpg παιχνιδι και το βαζεις δηλαδη διπλα διπλα με το FF15?

Επισης στο παραπανω σχολιο σου οι προσωπικοι χαρακτηρισμοι δεν επιτρεπονται(οχι απο μενα αλλα απο τους κανονες του forum)...

final fantasy ανεκαθεν απο τα προηγουμενα παιχνιδια ειχαν μεσα τους το grinding,αλλα περισσοτερο αλλα λιγοτερο.

 

Επισης για πιο linear οπως λες Final fantasy υπαρχουν τα πιο παλια οπως το X remastered ή το πιο καινουργιο world of final fantasy.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θυμισε μου το GTA ειναι rpg παιχνιδι και το βαζεις δηλαδη διπλα διπλα με το FF15?

Επισης στο παραπανω σχολιο σου οι προσωπικοι χαρακτηρισμοι δεν επιτρεπονται(οχι απο μενα αλλα απο τους κανονες του forum)...

Και τo Lost Odyssey rpg ειναι και τo Panzer Dragoon Saga rpg ειναι και το Zelda rpg ειναι και αν θελεις δεν εχουν grinding.

 

Οσο για το ξερολας. Μονιμως μιλας ειρωνικα και απαξιωτικα σε μελη εδω μεσα και εχω 10δες παραδειγματα να βαλω. Σε ενοχλει απο μια φωτογραφια που βαζει καποιος μεχρι το αν του αρεσει η οχι καποιο παιχνιδι. Και το κανεις συνεχεια.

 

Αν θεωρεις οτι με τα γραφομενα σου καποιο αλλο μελος σε κρινει σαν ξερολα plz κανε μου report για αυτη την τοσο βαρια βρισια/προσβολη ωστε να με κανουν ban. Αλλα σε παρακαλω επισης σταματα να διορθωνεις τους αλλους με το στυλ που το κανεις. Γραφε με λιγο καλυτερο και πιο συγκαταβατικο τροπο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οκ παμε παρακατω.


Σε ενοχλει απο μια φωτογραφια που βαζει καποιος 

Στο παραπανω που εγραψες να σου θυμισω μονο οτι σε forum ειμαστε και φυσικα δεν απαγορευεται(ισα ισα το αντιθετο κιολας)να πρεπει να συμφωνουμε και να λεμε μπραβο σε οτι ανεβαινει. 


Σε οποιον επισης δεν αρεσουν αυτα που γραφω υπαρχει και το κουμπι του ignore παντα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οκ παμε παρακατω.

Στο παραπανω που εγραψες να σου θυμισω μονο οτι σε forum ειμαστε και φυσικα δεν απαγορευεται(ισα ισα το αντιθετο κιολας)να πρεπει να συμφωνουμε και να λεμε μπραβο σε οτι ανεβαινει. Σε οποιον επισης δεν αρεσουν αυτα που γραφω υπαρχει και το κουμπι του ignore παντα.

Μα δεν θελω να σε κανω ignore. Και γνωσεις εχεις και ενδιαφεροντα θεματα βαζεις. Αυτα που εγω διαφωνω τα εγραψα πιο πανω.

 

Anyway back on topic. Παιδια (οσοι το εχετε παιξει) κανω κατι λαθος; Ενω δεν το βρισκω δυσκολο γενικοτερα οποτε μου την πεφτουν στρατιωτες με πολυβολα με λιανιζουν. Εχετε καποιο tip για αυτους; Χρησιμοποιωντας σαν οπλο το πιστολι παντως δεν εκανα δουλεια. Συνηθως βαζω την ουρα στα σκελια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετα το chapter 8 και μεχρι το τελος γινεται linear story driven παντως οποτε τους καλυπτει ολους.

 

Επίσης πάνω στα θέματα που αντιμετωπίζεις:

- Εγώ είμαι 10-15lvls πάνω από την ιστορία οπότε με ένα warp attack με 2-handed sword πέφτουν δυο δυο αυτοί με τα όπλα. Ξέρω δε θες να παίξεις open world με fetch ιστορίες αλλά δίνουν εξοργιστικά πολύ exp και κρατούν 10' η μία

- Βγάλε το πιστόλι από τα όπλα σου. 

- Βάλε στον Ignis το technique Regroup. Είναι op as fuck. Instant-full hp κάθε 20''.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γκαις μερικές απορίες.

 

1)το wait Mode να το ανοίξω? Μου φαίνεται λίγο χαοτικη η μάχη μετά αν συνηθίσεις βελτιώνεται ?

2)πειτε κάνα σκιλ να ανοίξω στην αρχή

3)φωτογραφιες δεν βγάζω μανουαλ? Είναι αυτόματα σε διάφορα event?

4)να βάλω δευτερεύοντα όπλα στους 3 φίλους? Παίζουν κάποιο ρόλο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...