Προς το περιεχόμενο

Γυναικείες ατάκες


aledjo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

δεν ειναι ηθικη, δεν εχει απλως ιδεα γι αυτα τα πραματα γιατι ποτε δεν εχει γκομενο γιατι ειναι κακασχημη και χοντρη. ο πατερας μου οταν την ειδε ξερεις τι ειπε; «πω πω μια μπουχεσα!»

 

Γκρικ χοσπιτάλιτι και έτσι ε; ;ρ

 

Αναρωτιέμαι τι θα έλεγε ο πατέρας της Κινέζας

 

Λογικά: 哇bouchesa!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 419
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

έθιξα διακριτικά το ζήτημα αυτό στο προηγούμενο post σε μια παρένθεση λέγοντας πως "για αυτό φταίμε και οι δυο ο καθένας για διαφορετικούς λόγους"

 

 

Δυο μετρα και δυο σταθμά για το ίδιο αντικείμενο δεν είναι σωστό να υπάρχουν ... τώρα το θέμα είναι αν έχουμε να κάνουμε με το ίδιο αντικείμενο... δηλαδή αν ο άντρας και η γυναικα είναι το ίδιο πράμα (δεν εννοώ αν είναι ισότιμοι στην κοινωνία και οι δυο γιατί είναι.. απλά μιλάω για τα χαρακτηριστικά τους ανεξάρτητα του σεβασμού κτλ ο οποιος πρέπει να είναι ο ίδιος)

 

Πιστεύω πως η γυναικα ως υποψηφια μητέρα μιας και σίγουρα κάποια στιγμή θα τεκνοποιήσει πρέπει να έχει στο μυαλό της να το πω απλά και το τι ψυχή θα παραδώσει :P

 

γιατί αν μιλούσαμε για παιχνίδι στο οποιο οι άντρες κάνουν "cheat" θα έλεγα ok καλώς σπάζεσαι αλλα εδώ μιλάμε για ζωή και μάλιστα την ζωή που θα φέρει μια γυναικα στον κόσμο πράγμα που κάνει τα υπόλοιπα να φαντάζουν λεπτομέρειες

 

κι εσυ καποια στιγμη θα γινεις πατερας. σου δινει αυτο περισσοτερη ελευθερια στις σεξουαλικες σου επαφες; τελικα μαλλον εχεις προκαταληψεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κι εσυ καποια στιγμη θα γινεις πατερας. σου δινει αυτο περισσοτερη ελευθερια στις σεξουαλικες σου επαφες; τελικα μαλλον εχεις προκαταληψεις.

 

 

νομίζω είναι η φύση των σεξουαλικών επαφών και ο ρόλος του κάθε ένα σε αυτές καθώς και ο αντίκτυπος τους που παίζουν μεγάλο ρολο

 

γιαυτο πιστεύω ότι δεν είναι προκατάληψη γιατί πιστεύω ότι δεν είναι το ίδιο πράγμα...

 

 

 

κρίνοντας ως παιδί ας πούμε δεν θα με ενοχλούσε τόσο η ιδέα το να ήταν ο πατέρας μου ας πούμε δον χουάν και να έχει πολλές εμπειρίες...

 

Από την άλλη θα με χαλούσε ιδιαιτερα αν ίσχυε το ίδιο για την μάνα μου...

 

 

και αυτό κυρίως γιατί όπως είπα δεν έχουν τους ιδιους ρόλους (συνήθως γιατί υπάρχουν και οι εξαιρέσεις) ο άνδρας και η γυναικα σε αυτά τα πράματα...

 

 

δηλαδή ο άνδρας συνήθως στις περιπέτειες αυτές είναι ο κυνηγός που θα περάσει την ώρα του θα γαμ... και θα φύγει...

 

 

η γυναικα είναι συνήθως αυτή που θα έχει τον παθητικό ρολο και θα επιλέξει να είναι το αντικείμενο του πόθου κάποιου...

 

 

βεβαια όπως είπα και πάνω στην πραγματικότητα δεν κυνηγάει ο άντρας γιατί η γυναικα αποφασίζει να δεχτεί αλλα αυτό δεν αλλάζει ότι κατά την διάρκεια της περιπέτειας αυτή θα είναι το αντικείμενο ασχέτως αν είναι αυτή που έχει την δύναμη της επιλογής. και ισως αυτη καθ αυτη η τελική (συνειδητή) επιλογή του να πάρει αυτό το ρολο μετράει επίσης...

 

 

τέλος πιστεύω πως ίδια η παρόμοια άποψη έχουμε όλοι οι άντρες (αν όχι και οι γυναίκες) για την μάνα μας κτλ οποτε κατά πασα πιθανότητα θα έχει παρόμοια άποψη και το παιδί σου αν είναι αγοράκι... οποτε ακόμη και λάθος άποψη να είναι από την στιγμή που το ίδιο σου το αίμα θα αισθάνεται (έστω εσφαλμένα ) άσχημα είναι παράγοντας τον οποιο πρέπει να συνυπολογίσεις και αποτελεί ευθύνη σου.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και επειδή είναι λίγο off topic.. σε spoiler.

 

 

 

Όσοι λένε ακόμα αυτό με το σβηστό φως... μάλλον μπορούν να εμπιστευτούν οποιοδήποτε ρητό αρκεί να είναι "αρχαΐζον".

 

Φυσικά και καμία γυναίκα δεν είναι ίδια με μία άλλη, είτε με σβηστό, είτε με ανοιχτό, είτε ακόμα και στο ημίφως (αλλά σε κάθε περίπτωση λίγο φως είναι πάντα καλύτερο :P ).

 

 

Επίσης, τα πράματα δεν είναι "άσπρο - μαύρο". Παρόλο που δεν είμαι χημικός μηχανικός που σπουδάζει στο Βέλγιο, και πολύ όμορφος και sexy, θα συμφωνήσω με την evab. Δύο μέτρα, δύο σταθμά.

 

Και όχι μόνο αυτό! Πιστεύω πολύ σθεναρά ότι όσοι διατείνονται για την "καθαρότητα" της γυναίκας που θα θέλανε... μόλις βρουν μία που να τους ικανοποιεί με το παραπάνω στο sex, τότε δεν θα τους νοιάζει με πόσους έχει πάει πριν από αυτόν... απλά θα ξεχάσουν και το όνομά τους.

 

Είναι σαν να λες ότι προτιμάς να παίζεις τάβλι με κάποιον που είναι άσχετος, ενώ εσύ θέλεις να είσαι expert. Τι ευχαρίστηση θα βρεις;

 

Επίσης, το sex θεωρείται ως υπερεκτιμημένο μόνο από όσους αυτο-ικανοποιούνται και δεν έχουν βρει και καλό παρτενέρ. Μία χαρά και ο άντρας και η γυναίκα αποκτάει νεύρα και παραξενιές όταν δεν ικανοποιείται συχνά (αυτό που λέμε αγμτος-η) και μπορεί να ταξιδέψει σε πρωτόγονα πελάγη ευτυχίας μετά από ένα καλό sex.

 

Φυσικά και δεν είναι το κριτήριο για την θεμελίωση σχέσεων. Μία ολοκληρωμένη σχέση κορυφώνεται από το sex αλλά δεν στηρίζεται εκεί. Όμως, όπως και σε κάθε τι ολοκληρωμένο, έτσι και στις σχέσεις μετράνε όλα. Όλα μα όλα, όσο μικρά και ασήμαντα και εάν είναι.

 

Για αυτό, μία άπειρη γυναίκα θα δυσκολευτεί πολύ να ικανοποιήσει, να μάθει τα χούγια, ενός έμπειρου άντρα όπως και ένας άπειρος άντρας τα χούγια μίας έμπειρης γυναίκας. Σαν το τάβλι...

 

Σε κάθε περίπτωση όμως, ένας άπειρος μπορεί κάλλιστα να τα πάει καλά με μία άπειρη και ένας έμπειρος με μία έμπειρη. Όχι πως υπάρχει το "sex-ο-εμπειρόμετρο", αλλά υπάρχει αυτό που λένε "περνάμε καλά στο κρεβάτι". Ο καθένας με όποιον ταιριάζει...

 

Αυτό δεν σημαίνει όμως ότι θα πρέπει να δημιουργούνται στεγανά για το πόσες εμπειρίες πρέπει να έχει ο καθένας και να δαιμονοποιείται η σεξουαλική επαφή. Όπως δεν πρέπει να δαιμονοποιείται το τάβλι. Σου αρέσει; Παίζεις. Δεν σου αρέσει; Δεν παίζεις. Σου αρέσει να παίζεις, αλλά όχι το τάβλι; Σκάκι/Ντάμα κτλ.

 

Τα περί "η γυναίκα μόνο με έναν", "να δούμε το κόκκινο σεντόνι την πρώτη νύχτα του γάμου" κτλ... πραγματικά είναι του μεσαίωνα. Σιγά μην τις κυνηγάμε για μάγισσες εάν βάφουν τα μαλλιά τους και παίζουν μπιρίμπα.

 

Τα παραπάνω όμως δεν σημαίνουν ότι θα πρέπει από μία συντηρητική κοινωνία, τίγκα στην ναφθαλίνη, να κρεμάσουν όλοι κόκκινα φώτα έξω από τις πόρτες τους. Ούτε όμως σημαίνει πως το "κόκκινο φως" είναι το ίδιο για όλους. Υπάρχουν άνθρωποι που θεωρούν πως το να αλλάζεις παρτενέρ μέσα σε 3ς μέρες είναι "ΟΚ", υπάρχουν και άνθρωποι που δεν το θεωρούν. Εάν δεν ταιριάξουν, ας φερθούν ως νοήμον όντα, ας μην αρχίσουν τα ξεκατινιάσματα και ας δεχθούν ο καθένας τις διαφορετικές προσεγγίσεις στην σεξουαλικότητα του άλλου. Απλά και πολιτισμένα.

 

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το θέμα είναι να μην είναι το sex αυτοσκοπός

Γιατί όχι; Γιατί να πρέπει δηλαδή ο,τι κάνουμε να έχει κάποιο απώτερο σκοπό; Τί σου απαγορεύει να κάνεις κάτι έτσι για τα γούστα; Και όταν λέω "τι" εννοώ κάποιον λογικό λόγο. Γιατί αν μου πεις "η θρησκεία" πχ οκ.. σταματάμε εδώ.

 

εγώ πιστεύω πως το sex είναι υπερεκτιμημένο στις μέρες μας κυρίως λόγω του internet των διαφημίσεων/σειρών κτλ...

ναι είναι μια πολύ ωραία πράξη και έχεις ωραία συναισθήματα και αίσθηση κατά την διάρκεια της αλλα ok μέχρι εκεί... εγώ ας πούμε θα μπορούσα να ζήσω και χωρίς sex για καιρό αν υπήρχε λόγος (και το έκανα μάλιστα όταν ήμουν σε μια σχέση σοβαρή και έλειπα για 6 μήνες από κοντά της)

 

δηλαδή να ψάχνεις για σύντροφο και όχι για εραστή (και καλά όμως μέσα σου με την δικαιολογία ότι ψάχνεις σύντροφο ουσιαστικά να ψάχνεις για σεξ) αυτό φαίνεται και στην πράξη... δεν γίνεται να ψάχνεις για σύντροφο και να έχεις κάνει 6 σχέσεις του διμηνου ας πούμε... γιατί η πολύ καθυστερημένος είσαι και δεν ξέρεις πως να καταλάβεις τους ανθρώπους η στην πραγματικότητα απλά συσχετιζόσουν με κάποιον ανάλογα με τις ορέξεις σου επειδή έτσι σου κ... ήρθε και απλά το ότι ψάχνεις για σύντροφο ήταν δικαιολογία.

 

Εγώ πιστεύω πως για να απαρνηθείς κάτι, θα πρέπει τουλάχιστον πρώτα να είσαι σε θέση να το αποκτήσεις. Το να μην κάνεις κάτι που δεν μπορείς έτσι κι αλλιώς να κάνεις, δεν λέει τίποτα. Μπορεί δηλαδή όντως να είσαι εγκρατής και πειθαρχημένος αν θέλεις να είσαι, μπορεί όμως να είσαι και ανίκανος - όπως έχει τονίσει η eva. Μπορεί κάποιος να είναι ανέραστος ή ανοργασμικός.

 

Κατά τα άλλα, δική σου ηθική και σεβαστή. Όπως σεβαστό θα πρέπει να είναι αν κάποιος θέλει να το δίνει σαν κουνέλι.(Μάλιστα θα μπορούσα να πω πως δεν σου πέφτει καν ο λόγος να πεις σε κάποιον ότι σέβεσαι τις επιλογές του, καθώς κάτι τέτοιο εξυπακούεται και δεν χρειάζεται κανείς την έγκρισή σου.) Δεν σε επηρεάζει εσένα αυτό. Δεν είσαι υποχρεωμένος να του/της κάνεις παρέα ούτε να της κάτσεις πχ. Ούτε σε απειλεί, ούτε κλέβει από κάποιο κοινό ταμείο.

Υπάρχουν άνθρωποι που κάνουν πιο ..εγκεφαλικό σεξ, άλλοι που κάνουν πιο ενστικτώδες και άλλοι που συνδυάζουν. Το θέμα είναι πως δεν πρέπει να κρίνεται κανείς για τις σεξουαλικές του προτιμήσεις. Και πλιζ μην αρχίσει κανείς να λέει για παιδεραστές κτλ.. προφανώς δεν μιλάμε για τέτοιες περιπτώσεις. Μιλάμε για συναινετικό σεξ μεταξύ 2 ώριμων ανθρώπων.

 

 

λυχνίας σβησθείσης πάσα γυνή ομοία... ούτε αυτό τυχαίο.. επαληθεύει ότι το sex είναι υπερεκτιμημένο (μιας και μπορείς να πάρεις την ίδια σωματική απόλαυση από την οποιαδήποτε άρα δεν είναι εκεί το όλο θέμα)

Σβηθήσης της λυχνίας, σήμερα που ο κόσμος γνωρίζει από προσωπική υγιεινή και το ξυράφι έχει μπει στις ζωές όλων, μόνο όμοιες δεν είναι οι γυναίκες.

 

 

Όπως είπε και ο συχωρεμένος ο βεγγος το όλο θέμα είναι δυο ζεστά χερια που θα σε αγκαλιάσουν θα σε ταΐσουν και θα σε φροντίσουν το sex μετά είναι το ίδιο και ακόμη καλύτερο και γενικά απλά συμπληρωματικό στην πραγματική ευτυχία που είναι η επικοινωνία η αλληλοκατανόηση και η συμβίωση.

Ναι. Την επόμενη φορά που θα βλέπεις καμιά τσοντούλα και θα έχεις το φίδι έξω και έτοιμο, σκέψου το Βέγγο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

νομίζω είναι η φύση των σεξουαλικών επαφών και ο ρόλος του κάθε ένα σε αυτές καθώς και ο αντίκτυπος τους που παίζουν μεγάλο ρολο

 

γιαυτο πιστεύω ότι δεν είναι προκατάληψη γιατί πιστεύω ότι δεν είναι το ίδιο πράγμα...

 

 

 

κρίνοντας ως παιδί ας πούμε δεν θα με ενοχλούσε τόσο η ιδέα το να ήταν ο πατέρας μου ας πούμε δον χουάν και να έχει πολλές εμπειρίες...

 

Από την άλλη θα με χαλούσε ιδιαιτερα αν ίσχυε το ίδιο για την μάνα μου...

 

 

και αυτό κυρίως γιατί όπως είπα δεν έχουν τους ιδιους ρόλους (συνήθως γιατί υπάρχουν και οι εξαιρέσεις) ο άνδρας και η γυναικα σε αυτά τα πράματα...

 

 

δηλαδή ο άνδρας συνήθως στις περιπέτειες αυτές είναι ο κυνηγός που θα περάσει την ώρα του θα γαμ... και θα φύγει...

 

 

η γυναικα είναι συνήθως αυτή που θα έχει τον παθητικό ρολο και θα επιλέξει να είναι το αντικείμενο του πόθου κάποιου...

 

 

βεβαια όπως είπα και πάνω στην πραγματικότητα δεν κυνηγάει ο άντρας γιατί η γυναικα αποφασίζει να δεχτεί αλλα αυτό δεν αλλάζει ότι κατά την διάρκεια της περιπέτειας αυτή θα είναι το αντικείμενο ασχέτως αν είναι αυτή που έχει την δύναμη της επιλογής. και ισως αυτη καθ αυτη η τελική (συνειδητή) επιλογή του να πάρει αυτό το ρολο μετράει επίσης...

 

 

τέλος πιστεύω πως ίδια η παρόμοια άποψη έχουμε όλοι οι άντρες (αν όχι και οι γυναίκες) για την μάνα μας κτλ οποτε κατά πασα πιθανότητα θα έχει παρόμοια άποψη και το παιδί σου αν είναι αγοράκι... οποτε ακόμη και λάθος άποψη να είναι από την στιγμή που το ίδιο σου το αίμα θα αισθάνεται (έστω εσφαλμένα ) άσχημα είναι παράγοντας τον οποιο πρέπει να συνυπολογίσεις και αποτελεί ευθύνη σου.

 

δυστυχως οτι και να λες δεν το σωζεις. καλα το ειπα οτι γυρισαμε στον μεσαιωνα. ολοι οι δηθεν ηθικοι φερουν παντα τα ιδια επιχειρηματα περι διαφορετικοτητας μεταξυ του αντρα και της γυναικας στον σεξουαλικο τομεα. εχεις δυο μετρα και δυο σταθμα και μολις το παραδεχτηκες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και επειδή είναι λίγο off topic.. σε spoiler.

 

 

 

Όσοι λένε ακόμα αυτό με το σβηστό φως... μάλλον μπορούν να εμπιστευτούν οποιοδήποτε ρητό αρκεί να είναι "αρχαΐζον".

 

Φυσικά και καμία γυναίκα δεν είναι ίδια με μία άλλη, είτε με σβηστό, είτε με ανοιχτό, είτε ακόμα και στο ημίφως (αλλά σε κάθε περίπτωση λίγο φως είναι πάντα καλύτερο :P ).

 

 

Επίσης, τα πράματα δεν είναι "άσπρο - μαύρο". Παρόλο που δεν είμαι χημικός μηχανικός που σπουδάζει στο Βέλγιο, και πολύ όμορφος και sexy, θα συμφωνήσω με την evab. Δύο μέτρα, δύο σταθμά.

 

Και όχι μόνο αυτό! Πιστεύω πολύ σθεναρά ότι όσοι διατείνονται για την "καθαρότητα" της γυναίκας που θα θέλανε... μόλις βρουν μία που να τους ικανοποιεί με το παραπάνω στο sex, τότε δεν θα τους νοιάζει με πόσους έχει πάει πριν από αυτόν... απλά θα ξεχάσουν και το όνομά τους.

 

Είναι σαν να λες ότι προτιμάς να παίζεις τάβλι με κάποιον που είναι άσχετος, ενώ εσύ θέλεις να είσαι expert. Τι ευχαρίστηση θα βρεις;

 

Επίσης, το sex θεωρείται ως υπερεκτιμημένο μόνο από όσους αυτο-ικανοποιούνται και δεν έχουν βρει και καλό παρτενέρ. Μία χαρά και ο άντρας και η γυναίκα αποκτάει νεύρα και παραξενιές όταν δεν ικανοποιείται συχνά (αυτό που λέμε αγμτος-η) και μπορεί να ταξιδέψει σε πρωτόγονα πελάγη ευτυχίας μετά από ένα καλό sex.

 

Φυσικά και δεν είναι το κριτήριο για την θεμελίωση σχέσεων. Μία ολοκληρωμένη σχέση κορυφώνεται από το sex αλλά δεν στηρίζεται εκεί. Όμως, όπως και σε κάθε τι ολοκληρωμένο, έτσι και στις σχέσεις μετράνε όλα. Όλα μα όλα, όσο μικρά και ασήμαντα και εάν είναι.

 

Για αυτό, μία άπειρη γυναίκα θα δυσκολευτεί πολύ να ικανοποιήσει, να μάθει τα χούγια, ενός έμπειρου άντρα όπως και ένας άπειρος άντρας τα χούγια μίας έμπειρης γυναίκας. Σαν το τάβλι...

 

Σε κάθε περίπτωση όμως, ένας άπειρος μπορεί κάλλιστα να τα πάει καλά με μία άπειρη και ένας έμπειρος με μία έμπειρη. Όχι πως υπάρχει το "sex-ο-εμπειρόμετρο", αλλά υπάρχει αυτό που λένε "περνάμε καλά στο κρεβάτι". Ο καθένας με όποιον ταιριάζει...

 

Αυτό δεν σημαίνει όμως ότι θα πρέπει να δημιουργούνται στεγανά για το πόσες εμπειρίες πρέπει να έχει ο καθένας και να δαιμονοποιείται η σεξουαλική επαφή. Όπως δεν πρέπει να δαιμονοποιείται το τάβλι. Σου αρέσει; Παίζεις. Δεν σου αρέσει; Δεν παίζεις. Σου αρέσει να παίζεις, αλλά όχι το τάβλι; Σκάκι/Ντάμα κτλ.

 

Τα περί "η γυναίκα μόνο με έναν", "να δούμε το κόκκινο σεντόνι την πρώτη νύχτα του γάμου" κτλ... πραγματικά είναι του μεσαίωνα. Σιγά μην τις κυνηγάμε για μάγισσες εάν βάφουν τα μαλλιά τους και παίζουν μπιρίμπα.

 

Τα παραπάνω όμως δεν σημαίνουν ότι θα πρέπει από μία συντηρητική κοινωνία, τίγκα στην ναφθαλίνη, να κρεμάσουν όλοι κόκκινα φώτα έξω από τις πόρτες τους. Ούτε όμως σημαίνει πως το "κόκκινο φως" είναι το ίδιο για όλους. Υπάρχουν άνθρωποι που θεωρούν πως το να αλλάζεις παρτενέρ μέσα σε 3ς μέρες είναι "ΟΚ", υπάρχουν και άνθρωποι που δεν το θεωρούν. Εάν δεν ταιριάξουν, ας φερθούν ως νοήμον όντα, ας μην αρχίσουν τα ξεκατινιάσματα και ας δεχθούν ο καθένας τις διαφορετικές προσεγγίσεις στην σεξουαλικότητα του άλλου. Απλά και πολιτισμένα.

 

 

 

 

λοιπόν όσο αφορά το θέμα τις λυχνίας...

 

εγώ προσωπικά δεν έχω παρα πολλές εμπειρίες αλλα από την άλλη δεν έχω και λίγες...

 

 

και οι γυναίκες που περάσανε από την ζωή μου δεν ήταν ούτε του ιδιου μορφωτικού επιπεδου και καλλιέργειας ούτε είχαν κοινές αναλογίες και ομορφιά κτλ.

 

 

όσο αφορά το sex (αυτό καθ αυτό σαν σωματική αίσθηση) ήταν ακριβώς το ίδιο για εμενα...

 

Απλά με κάποιες ήταν καλύτερο κυρίως για εγκεφαλικούς λόγους δηλαδή για τα πράματα που αισθανόμουνα για αυτές για τις συνθήκες κατω από τις οποιες το κάναμε και για άλλους πόλους μικρούς λόγους... όχι γιατί πχ έπαιξε ρολο τόσο κάποιο σωματικό της χαρακτηριστικό που δεν το είχε η άλλη....

 

 

κατά τα αλλα τα ίδια λέμε απλά με διαφορετικά λόγια και κάνοντας focus σε λίγο διαφορετικά σημεία..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δυστυχως οτι και να λες δεν το σωζεις. καλα το ειπα οτι γυρισαμε στον μεσαιωνα. ολοι οι δηθεν ηθικοι φερουν παντα τα ιδια επιχειρηματα περι διαφορετικοτητας μεταξυ του αντρα και της γυναικας στον σεξουαλικο τομεα. εχεις δυο μετρα και δυο σταθμα και μολις το παραδεχτηκες.

Αφου τα ξαναειπαμε. Μεχρι και η πλουσια ελληνικη διαλεκτος σας υποσκαπτει. Αν ο αντρας απαυτωσει μια γυναικα εχει 100 φρασεις να το περιγραψει. Απο το κλασικο "την γαμ&%*%" και το "την πηδ&%*%*" εως διαφορα αλλα, ατελειωτα παντως...Ακομα και το "απαυτωνω" που ειπα αρχικα ειναι χαρακτηριστικο παραδειγμα.

 

Η γυναικα οταν απαυτωθει με εναν αντρα πως μπορει να περιγραψει τι εκανε στον αντρα? Απαντησεις τυπου "του εβγαλα τα ματια" δεν πιανονται ως εγκυρες, γιατι προκειται περι προτασεων-εκθεσεων ιδεων και οχι ενος ρηματος που περιγραφει επακριβως το γεγονος.

 

Ειναι τυχαιο νομιζεις? :P

 

Aπο κει και περα η γυναικα μπορει να παρει ενα στολο και μερικα τραινα οπως και ολα μαζι ταυτοχρονα μεχρι να ανοιξει σπιτι, οπως αντιστοιχα και ο αντρας οποτε δεν με κοφτει και πολυ. Και δε το θετω σαν θεμα εξισωσης των δυο φυλων, αλλα σαν θεμα σεξουαλικων (και οχι μονο σεξουαλικων) αναγκων-επιθυμιων που οσο τις εχει το ενα φυλο, τοσο η και παραπανω μπορει να τις εχει και το αλλο. Δεν υπαρχει λογικη στο γιατι να χαλιομαστε αν το ενα φυλο τις εχει ικανοποιησει πιο εκτενως απτο αλλο, περα απο κοινωνικα ταμπου μεσα στα οποια ειμαστε μεγαλωμενοι. Γιαυτο αν με ρωτουσες σε ατομικο επιπεδο αν θα ηθελα η γυναικα που θα παντρευτω να εχει τοσο πικαντικο προταιρο βιο με στολους κλπ, πιθανως να απανταγα πως οχι.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπόν όσο αφορά το θέμα τις λυχνίας...

 

εγώ προσωπικά δεν έχω παρα πολλές εμπειρίες αλλα από την άλλη δεν έχω και λίγες...

 

 

και οι γυναίκες που περάσανε από την ζωή μου δεν ήταν ούτε του ιδιου μορφωτικού επιπεδου και καλλιέργειας ούτε είχαν κοινές analogies και ομορφιά κτλ.

 

 

όσο αφορά το sex (αυτό καθ αυτό σαν σωματική αίσθηση) ήταν ακριβώς το ίδιο για εμενα...

 

Απλά με κάποιες ήταν καλύτερο κυρίως για εγκεφαλικούς λόγους δηλαδή για τα πράματα που αισθανόμουνα για αυτές για τις συνθήκες κατά από τις οποιες το κάναμε και για άλλους πόλους μικρούς λόγους... όχι γιατί πχ έπαιξε ρολο τόσο κάποιο σωματικό τις χαρακτηριστικό που δεν το είχε η άλλη....

 

 

κατά τα αλλα τα ίδια λέμε απλά με διαφορετικά λόγια και κάνοντας focus σε λίγο διαφορετικά σημεία..

 

Sorry, δεν ξέρω εάν εσύ πιστεύεις ότι λέμε τα ίδια... αλλά εγώ λέω εντελώς διαφορετικά πράγματα από εσένα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δυστυχως οτι και να λες δεν το σωζεις. καλα το ειπα οτι γυρισαμε στον μεσαιωνα. ολοι οι δηθεν ηθικοι φερουν παντα τα ιδια επιχειρηματα περι διαφορετικοτητας μεταξυ του αντρα και της γυναικας στον σεξουαλικο τομεα. εχεις δυο μετρα και δυο σταθμα και μολις το παραδεχτηκες.

 

μα παραδέχομαι ότι έχω δυο μετρα και δυο σταθμά...

 

 

απλά δεν παραδέχομαι ότι η έκφραση αυτή κολλάει γιατί λέμε δύομε μετρα και δυο σταθμά αλλα σε παρένθεση παραλείπουμε το "για το ίδιο πράμα"

 

δηλαδή δυο μετρα και δυο σταθμά στην σύγκριση του καλού τυριού... φυσικά και δεν είναι σωστό..

 

 

αλλα όταν έχεις τυρί και μπριζόλες φυσικά θα έχεις δυο μετρα και δυο σταθμά ανεξαρτήτως από το αν είναι και τα δυο στην κατηγορια τρόφιμα...

 

έτσι και ο άντρας και η γυναικα είναι και οι δυο άνθρωποι... και πρέπει να αλληλοσέβονται ο ένας τον άλλον να μοιράζονται δουλειές και υποχρεώσεις και να υπάρχει ισοτιμία...

 

αλλα αυτό δεν αλλάζει το γεγονός ότι έχουν διαφορετική μορφολογία και βιοχημεία κτλ που τους κάνει να διαφέρουν εντέλει σε κάποια πράματα όπως στο sex.

 

 

και τέλος ακόμη και λάθος σκεπτικό να είναι αυτό (που πιστεύω πως δεν είναι αλλα για χάρη της θεωρίας) κατά πασα πιθανότητα και το παιδί σου θα έχει το ίδιο μιας και οι περισσότεροι άντρες τα ίδια πράματα πιστεύουμε για τις μάνες μας... οποτε ουσιαστικά στην πράξη δεν αλλάζει κάτι όσο αφορά την ευθύνη απέναντι στο παιδί σου... c'est la vie

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μα παραδέχομαι ότι έχω δυο μετρα και δυο σταθμά...

 

 

απλά δεν παραδέχομαι ότι η έκφραση αυτή κολλάει γιατί λέμε δύομε μετρα και δυο σταθμά αλλα σε παρένθεση παραλείπουμε το "για το ίδιο πράμα"

 

δηλαδή δυο μετρα και δυο σταθμά στην σύγκριση του καλού τυριού... φυσικά και δεν είναι σωστό..

 

 

αλλα όταν έχεις τυρί και μπριζόλες φυσικά θα έχεις δυο μετρα και δυο σταθμά ανεξαρτήτως από το αν είναι και τα δυο στην κατηγορια τρόφιμα...

 

έτσι και ο άντρας και η γυναικα είναι και οι δυο άνθρωποι... και πρέπει να αλληλοσέβονται ο ένας τον άλλον να μοιράζονται δουλειές και υποχρεώσεις και να υπάρχει ισοτιμία...

 

αλλα αυτό δεν αλλάζει το γεγονός ότι έχουν διαφορετική μορφολογία και βιοχημεία κτλ που τους κάνει να διαφέρουν εντέλει σε κάποια πράματα όπως στο sex.

 

 

και τέλος ακόμη και λάθος σκεπτικό να είναι αυτό (που πιστεύω πως δεν είναι αλλα για χάρη της θεωρίας) κατά πασα πιθανότητα και το παιδί σου θα έχει το ίδιο μιας και οι περισσότεροι άντρες τα ίδια πράματα πιστεύουμε για τις μάνες μας... οποτε ουσιαστικά στην πράξη δεν αλλάζει κάτι όσο αφορά την ευθύνη απέναντι στο παιδί σου... c'est la vie

 

ακομα δεν εχω καταλαβει που κολλαει η σεξουαλικη ζωη μιας γυναικας με την ευθηνη προς το παιδι της. τα υπολοιπα περι τυριου και μπριζολας δεν τα σχολιαζω καν...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ακομα δεν εχω καταλαβει που κολλαει η σεξουαλικη ζωη μιας γυναικας με την ευθηνη προς το παιδι της

Νομιζω πως το ειπαμε αυτο καπου στις 5 φορες. Read the whole topic.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλη μου (κινεζα!)

 

ποτε δεν εχει γκομενο γιατι ειναι κακασχημη και χοντρη. ο πατερας μου οταν την ειδε ξερεις τι ειπε; «πω πω μια μπουχεσα!»

 

Το thread παράγει δικό του original content πλέον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...