Προς το περιεχόμενο

Γυναικείες ατάκες


aledjo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1) Γνωριζω μια κοπελα μια μερα πριν φυγει για την πολη της, κρατησαμε επαφη μεσω κινητου και τις λεω οτι ειχα σκοπο να κανω μια βολτα προς τα εκει με παρεα γιατι δεν ειχα ξαναπαει και ηταν ευκαιρια να την εβλεπα κιολας. Μετα απο λιγο μυνημα "Θα σε περιμενω σαν κερι αναμενο"

 

2) Μου κανει φιλος πασα μια κοπελα που δεν την ειχα δει ποτε μου απο κοντα, μονο απο internet. Ειχαμε παρε δωσε για 2-3 βδομαδες χωρις να εχουμε βρεθει και γενικα δεν με ξετρελανε τοσο, μετα απο μερικες βδομαδες εφευγα φανταρος. Εψαχνα αφορμη να ξεκοψουμε οποτε της το λεω και μου απανταει "Μην ανησυχεις μαζι θα το περασουμε"

 

3) Φιλη που εχω ακουσει παρα πολλα μαργαριταρια κατα καιρους...ετυχε να μιλαμε για φαγητο και δεν θυμαμαι πως ακριβως ειχε ειπωθει αλλα ειπα οτι σαν κρεας προτιμω το γουρουνι εκει μενει εκπληκτη για λιγο και μετα ερχεται η ερωτηση τρως γουρουνι; Ναι εδω και 20 κατι χρονια δεν ειχε καταλαβει απο που προερχονται οι χοιρινες μπριζολες κλπ.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 419
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Η οταν λεει η μια στην αλλη "ρε μαλακα"

 

 

Δεν λεμε να δινουν λογαριασμους, λεμε γιατι πως θα νιωθει το παιδι. Τελειως διαφορετικα πραγματα.

 

Δεν θέλει απλά να καταλάβει αστήν... και παρεπιπτόντως και εγώ αναφερόμουν στο πως θα αισθάνεται το παιδί κυρίως αλλα και έτσι όπως το πάει η eva να το θέσουμε που δήθεν δεν αντιλήφθηκε τι λέμε... τα παιδιά τι είναι κουτάβια? δεν είναι άνθρωποι και μάλιστα οι δικοί σου άνθρωποι που έχεις υποχρέωση να τους μεγαλώσεις σωστά?

 

δεν θα τους δόσεις λογαριασμό? και τι θα κανεις? θα λες μάνα σας είμαι ότι θέλω κάνω και θα τους στέλνεις να πάνε για τσιγάρα κάθε φορα που δεν θα σαρεσει η συζήτηση?

 

αν χωρίσεις τι θα τους πεις?? χέστηκα που θέλετε να είμαστε μια οικογένεια εγώ θέλω να πάω με τον Georgio στις μπαχάμες γιατί βαρέθηκα τον πατέρα σας και ειμαι μάνας σας και λογαριασμό δεν δίνω?

 

ωραία πράματα... παιδιά βουλώστε το έκανα ότι θέλω κάνω ότι θέλω και λογαριασμό δεν σας δινω γιατί είστε μυξιάρικα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1) Τραγελαφικες ειναι

 

2) Τα συναισθηματα τα αποκτα μονο του αναλογως με την συμπεριφορα και την προσωπικότητα που θα δημιουργήσει/αποκτησει

1) Είναι όμως σέξυ όταν λένε στο "μουνί μου"! :P

 

2) Μα μέσω της αλληλεπίδρασης με το περιβάλλον του (οικογενειακό, σχολικό, φιλικό κλπ) αποκτά την συμπεριφορά και την προσωπικότητα, που σε συνδιασμό με την ιδιοσυγκρασία του, αναπτύσει τα αντίστοιχα συναισθήματα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1) Είναι όμως σέξυ όταν λένε στο "μουνί μου"! :P

 

2) Μα μέσω της αλληλεπίδρασης με το περιβάλλον του (οικογενειακό, σχολικό, φιλικό κλπ) αποκτά την συμπεριφορά και την προσωπικότητα, που σε συνδιασμό με την ιδιοσυγκρασία του, αναπτύσει τα αντίστοιχα συναισθήματα...

1) Ποτε μου δεν το εχω ακουσει αυτο

2) Ναι αλλα οσο πιο μικρο ειναι τοσο πιο λιγα και διαφορετικα συναισθήματα εχει οποτε δεν γινεται να περιμενουμε να γινει 15 χρονων για να ειναι συναισθηματικά ετοιμος προκειμενου να του πουμε τα παντα! Τα μαθαινει απο νωρις και λογικα μεγαλωνει με το λαθος συναισθημα (που μετα φερνει την προκαταληψη).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

UncleBens, εσύ δηλαδή ξέρεις τα πάντα για τη μητέρα σου;

Και στη τελική, στη παιδική ηλικία θα ενημερώνεις το παιδί σου περί του sex και της ζωής σου πριν το γάμο; Τί το αφορά, πού θα το βοηθήσει;...

 

Δηλαδή αν πριν γίνεις πατέρας, γινόταν πόλεμος στην Ελλάδα και εσύ μοιραία έκανες κατά τη διάρκειά του ΤΑ αίσχη (δολοφονίες εννοώ, βασανισμούς προκειμένου να αποσπάσεις πληροφορίες... κλπ), με το που θα έκανες παιδί θα του τα έλεγες όλα χαρτί και καλαμάρι; Δε νομίζω...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν λεμε να δινουν λογαριασμους, λεμε γιατι πως θα νιωθει το παιδι. Τελειως διαφορετικα πραγματα.

 

Πως θα νιώθει το παιδί...πότε; Όταν υπάρχουν άνθρωποι που το μόνο που κάνουν είναι να κοιτάνε τι κάνει ο ένας και ο άλλος και διαδίδουν παντού (ακόμα και στα μικρά παιδιά τους) τα κουτσομπολιά τους; Α οκ. Σεβασμός λοιπόν στους αμόρφωτους μικροαστούς εις βάρος της κοινωνικής προόδου και της απελευθέρωσης. Σε αυτήν την κοινωνία ζούμε. Μην κάνεις κάτι γιατί τι θα πει ο κόσμος. Αυτοί που υπολογίζουν τα λόγια του κόσμου σε κάτι που δεν τον αφορά, στην ουσία δικαιολογούν, συντηρούν και διαιωνίζουν την κατάσταση. Συχνά δε, κάνουν ακριβώς το ίδιο στους άλλους. Φυσικά δεν φταίνε αυτοί που κουτσομπολεύουν, αλλά οι άλλοι που.. προκαλούν. χα-χα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1) Ποτε μου δεν το εχω ακουσει αυτο

2) Ναι αλλα οσο πιο μικρο ειναι τοσο πιο λιγα και διαφορετικα συναισθήματα εχει οποτε δεν γινεται να περιμενουμε να γινει 15 χρονων για να ειναι συναισθηματικά ετοιμος προκειμενου να του πουμε τα παντα! Τα μαθαινει απο νωρις και λογικα μεγαλωνει με το λαθος συναισθημα (που μετα φερνει την προκαταληψη).

1) Πίστεψέ με, είναι άλλη φάση :)

 

2) Δηλαδή απο ποιά ηλικία θα ξεκινήσεις την ενημέρωση για το sex και την αναπαραγωγή; Απο 4 χρονών;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1) Πίστεψέ με, είναι άλλη φάση :)

 

2) Δηλαδή απο ποιά ηλικία θα ξεκινήσεις την ενημέρωση για το sex και την αναπαραγωγή; Απο nova;

 

fixedd

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν λεω πολλα γιατι δεν θελω να προτρεχω αλλα αποφευγω σαν τον διαολο γυναικες/ κοπελες/ κοριτσια τα οποια εχουν χασει το μετρημα με το ποσους εχουν παει. Θα μου πειτε τωρα "γιατι τι σε νοιαζει εσενα τι εκανε πριν απο εσενα?" με νοιαζει και με παρανοιαζει γιατι εχει αμεσο αντικτυπο στη συμπεριφορα της, τον τροπο σκεψης της και την ολη "φιλοσοφια" της. Ακομα και one night stand να μου τυχει να κανω με μια τετοια θα το αποφυγω.

 

Οσον αφορα για τα παιδια, συγνωμη αλλα ακομα και ο 18χρονος ανιψιος μου λεει "Καλα Κωστα το τι κανω με τα κοριτσια δεν λεγεται, πωωω ουτε να σκεφτομαι δεν θελω αν εκανε η μανα μου ή οι αδερφες μου τα ιδια, τη μανα μου θα τη σκοτωνα και τις αδερφες μου θα τις εσπαγα στο ξυλο". Ενα αυτο και ενα το αλλο οτι η καθε γυναικα φροντιζει να κραταει καλα κρυμενο το παρελθον της (οσο μπορει). Γιατι αραγε? Αφου δεν ειναι τιποτα κακο. Αναγκες καλυπτουμε ολοι ετσι δεν ειναι?

 

Για να μην ειμαι off-topic χτες στο μαγαζι μου ζητησε κοπελα το μενου για το φαγητο. Οταν πηγα να παρω την παραγγελια μου λεει "Ενα χοιρινο κοτοπουλο παρακαλω"...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

epic φραση απο φιλη μου (κινεζα!)

 

«μα γιατι να κανω ερωτα αν δεν θελω να κανω παιδια;»

 

1) φιλη μου (που την κυνηγουσα), ημουν 25 ηταν 23.

ενω μετα απο πολλες συζητησεις καταληξαμε στο sex για να δω τι τυπος ειναι, γινεται η εξης συζητηση

 

- εγω δε κανω σεξ, οι ανωμαλοι και ανωμαλες κανουν σεξ

- δηλαδη θες να μου πεις οτι οι γονεις σου δε κανουν σεξ?

- ΟΧΙ, 2 φορες κανανε μονο, μια οταν κανανε εμενα και μια οταν κανανε την αδερφη μου

 

εγκαταλειψα καθε προσπαθεια....

 

2) πριν 2 χρονια δουλευα dj (ημουν 26) σε ενα cafe-bar

τακτικοι πελατες-πελατισες απο 15 χρονων και βαλε.

ηταν μια πιτσιρικα στα 16, σεξυ που ολοι την θελανε.

μου ειχε γινει κολιτσιδα και καθε μερα ηταν στο μαγαζι, και ολο μου μιλουσε για κεινη.

ειχα γινει δηλαδη ο προσωπικος της εξομολογητη της και ολο με ρωταγε συμβουλες για τα γκομενικα της.

ερχεται μια μερα (κυριακη) και μου λεει ολο χαρα!

 

-Αλεξη, τον θυμασαι αυτον το τυπο που ημουν εδω εχθες και εφυγα?

-ναι

-μετα που ξαναηρθα και καθομουν στο αλλο τραπεζι θυμασαι τον μητσο?

-ναι

-ε λοιπον εχθες το βραδυ το εκανα και με τους δυο! μετα τον πανο πηγα με το μητσο... (18χρονοι)

 

 

και ελεγα απο μεσα μου, "ρε μανα λαθος χρονια με γεννησες"

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"Ενα χοιρινο κοτοπουλο παρακαλω"...

οκ σε ολα συμφωνω αλλα ΧΟΙΡΙΝΟ κοτοπουλο; Τι της πηγες τελικα;

 

1) φιλη μου (που την κυνηγουσα), ημουν 25 ηταν 23.

ενω μετα απο πολλες συζητησεις καταληξαμε στο sex για να δω τι τυπος ειναι, γινεται η εξης συζητηση

 

- εγω δε κανω σεξ, οι ανωμαλοι και ανωμαλες κανουν σεξ

- δηλαδη θες να μου πεις οτι οι γονεις σου δε κανουν σεξ?

- ΟΧΙ, 2 φορες κανανε μονο, μια οταν κανανε εμενα και μια οταν κανανε την αδερφη μου

 

εγκαταλειψα καθε προσπαθεια....

 

2) πριν 2 χρονια δουλευα dj (ημουν 26) σε ενα cafe-bar

τακτικοι πελατες-πελατισες απο 15 χρονων και βαλε.

ηταν μια πιτσιρικα στα 16, σεξυ που ολοι την θελανε.

μου ειχε γινει κολιτσιδα και καθε μερα ηταν στο μαγαζι, και ολο μου μιλουσε για κεινη.

ειχα γινει δηλαδη ο προσωπικος της εξομολογητη της και ολο με ρωταγε συμβουλες για τα γκομενικα της.

ερχεται μια μερα (κυριακη) και μου λεει ολο χαρα!

 

-Αλεξη, τον θυμασαι αυτον το τυπο που ημουν εδω εχθες και εφυγα?

-ναι

-μετα που ξαναηρθα και καθομουν στο αλλο τραπεζι θυμασαι τον μητσο?

-ναι

-ε λοιπον εχθες το βραδυ το εκανα και με τους δυο! μετα τον πανο πηγα με το μητσο... (18χρονοι)

 

 

και ελεγα απο μεσα μου, "ρε μανα λαθος χρονια με γεννησες"

Πιάσ' τ'αυγο και κουρεφτο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή, για να καταλάβω...

 

Αποδοχή της σεξουαλικότητας σημαίνει απιστία; Από πότε;

 

Όποια απολαμβάνει το sex και έχει εμπειρίες σημαίνει ότι είναι άπιστη; Γιατί το ίδιο δεν ισχύει για τους άντρες; Ή πρέπει μία γυναίκα όταν παντρευτεί να ανέχεται ό,τι κάνει ο συμβίος της;

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μιλαμε για απιστια. Καμια σχεση. Λεμε για τον τροπο ζωης. Οι αντρες οσο ποιο πολλες κατακτησεις εχουν τοσο το κρατουν σαν λαβαρο για την επιτυχια τους. Οι γυναικες κανουν ακριβως το αντιθετο γιατι πιστευουν και αυτες ακριβως το ιδιο που πιστευουν και οι αντρες πανω σε αυτο το θεμα.

 

Ξερεις ποσες γυναικες ξερογλυφονται αυτον που τον βλεπουν συνεχεια με διαφορετικη γυναικα? Η ιδια η γυναικα δεν καταδεχεται να ειναι με καποιον που δεν τον θελουν αλλες γυναικες ή γενικα δεν εχει την ιδια επιτυχια οπως καποιος αλλος. Το βλεπεις καθε μερα μπροστα σου. Αντιθετα αν δουν καποια αλλη γυναικα να κυκλοφορει με πολλους αντρες η πρωτη τους αντιδραση ειναι "αααχχχχ τι τσουλαααραααα". Και μετα ξανα και παλι κυκλος, ειδικα οσο μεγαλωνουν οι γυναικες ερχονται στη δικη μας θεση. Απειρα τα παραδειγματα.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μιλαμε για απιστια. Καμια σχεση. Λεμε για τον τροπο ζωης. Οι αντρες οσο ποιο πολλες κατακτησεις εχουν τοσο το κρατουν σαν λαβαρο για την επιτυχια τους. Οι γυναικες κανουν ακριβως το αντιθετο γιατι πιστευουν και αυτες ακριβως το ιδιο που πιστευουν και οι αντρες πανω σε αυτο το θεμα.

 

Ξερεις ποσες γυναικες ξερογλυφονται αυτον που τον βλεπουν συνεχεια με διαφορετικη γυναικα? Η ιδια η γυναικα δεν καταδεχεται να ειναι με καποιον που δεν τον θελουν αλλες γυναικες ή γενικα δεν εχει την ιδια επιτυχια οπως καποιος αλλος. Το βλεπεις καθε μερα μπροστα σου. Αντιθετα αν δουν καποια αλλη γυναικα να κυκλοφορει με πολλους αντρες η πρωτη τους αντιδραση ειναι "αααχχχχ τι τσουλαααραααα". Και μετα ξανα και παλι κυκλος, ειδικα οσο μεγαλωνουν οι γυναικες ερχονται στη δικη μας θεση. Απειρα τα παραδειγματα.

 

της υπογραφη της μαιρης την εχεις δει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...