Προς το περιεχόμενο

Γυναικείες ατάκες


aledjo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

της υπογραφη της μαιρης την εχεις δει?

Ναι?Ναι?

Με φωναξατε? :P

Εγω θα το γυρισω αλλιως

Τι γινετε οταν μια γυναικα δεν εχει πολλες εμπειριες?Πρεπει να το λεει ή τελικα βγαινει σε κακο της?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 419
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ναι?Ναι?

Με φωναξατε? :P

Εγω θα το γυρισω αλλιως

Τι γινετε οταν μια γυναικα δεν εχει πολλες εμπειριες?Πρεπει να το λεει ή τελικα βγαινει σε κακο της?

 

πρέπει να το λέει για να αποκτήσει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι?Ναι?

Με φωναξατε? :P

Εγω θα το γυρισω αλλιως

Τι γινετε οταν μια γυναικα δεν εχει πολλες εμπειριες?Πρεπει να το λεει ή τελικα βγαινει σε κακο της?

 

Εννοειται οτι πρεπει να το λεει. Πρωτον γιατι το καταλαβαινουμε και δευτερον γιατι δεν παρεξηγουμε. Πως το καταλαβαινουμε? Ειναι πολυ απλο, οι γυναικες εχετε ενα ΤΕΡΑΣΤΙΟ αβανταζ σε σχεση με τους ανδρες. Απαξ και μαθετε να κανετε ευτυχισμενο εναν αντρα (στο κρεβατι) ειναι σαν να εχετε μαθει για ολους. Οι ιδιες τακτικες που εκανες στους πρωην πιανουν και στον επομενο και μαλιστα καθε φορα εισαι και καλυτερη.

 

Εμεις οι αντρες απο την αλλη εχουμε να κανουμε με ενα πλασμα σαν και εσας το οποιο δεν εχει καμια σχεση η μια με την αλλη. Δεν φανταζεσαι τι κολπα εχω προσπαθησει να "μεταφερω" απο πρωην σε νην και σαφως εφαγα τα μουτρα μου. Τωρα ξερω βεβαια, πλεον μονο με πειραματα και λιγο χρονο βλεπω ασπρη μερα. Με λιγα λογια η "εμπειρια" μας ειναι σχεδον αχρηστη με καθε νεα γυναικα που βρισκομαστε.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν λεω πολλα γιατι δεν θελω να προτρεχω αλλα αποφευγω σαν τον διαολο γυναικες/ κοπελες/ κοριτσια τα οποια εχουν χασει το μετρημα με το ποσους εχουν παει. Θα μου πειτε τωρα "γιατι τι σε νοιαζει εσενα τι εκανε πριν απο εσενα?" με νοιαζει και με παρανοιαζει γιατι εχει αμεσο αντικτυπο στη συμπεριφορα της, τον τροπο σκεψης της και την ολη "φιλοσοφια" της. Ακομα και one night stand να μου τυχει να κανω με μια τετοια θα το αποφυγω.

 

Οσον αφορα για τα παιδια, συγνωμη αλλα ακομα και ο 18χρονος ανιψιος μου λεει "Καλα Κωστα το τι κανω με τα κοριτσια δεν λεγεται, πωωω ουτε να σκεφτομαι δεν θελω αν εκανε η μανα μου ή οι αδερφες μου τα ιδια, τη μανα μου θα τη σκοτωνα και τις αδερφες μου θα τις εσπαγα στο ξυλο". Ενα αυτο και ενα το αλλο οτι η καθε γυναικα φροντιζει να κραταει καλα κρυμενο το παρελθον της (οσο μπορει). Γιατι αραγε? Αφου δεν ειναι τιποτα κακο. Αναγκες καλυπτουμε ολοι ετσι δεν ειναι?

 

Για να μην ειμαι off-topic χτες στο μαγαζι μου ζητησε κοπελα το μενου για το φαγητο. Οταν πηγα να παρω την παραγγελια μου λεει "Ενα χοιρινο κοτοπουλο παρακαλω"...

Και τότε με ποιό δικαίωμα κατέστρεψε τις αδελφές των άλλων και μελλοντικές μητέρες;

 

Θεωρώ πως ότι κάνει κάποιος με τον εαυτό του, δεν αφορά κανέναν άλλο πέρα απο τον ίδιο. Τώρα όσον αφορά τη κατακραυγή του κόσμου, πιστεύω πως είναι στοιχείο της φυλλετικής διάκρισης και κυρίως του ενδόμιχου παραπόνου και ενδεχομένως ζήλειας "γιατί δεν το κάνει και με μένα, με τόσους πήγε... ουααα ( :P)" όσον αφορά τους άντρες ή "μακάρι να μην είχα το ηθικό κόλλημα να "παίξω" κι εγώ..." όσον αφορά τις γυναίκες που κράζουν τις φιλελεύθερες.

 

Το ότι κρατά κρυφό το παρελθόν της η γυναίκα, γίνεται ακριβώς επειδή υπάρχει η κοινωνική κατακραυγή...

 

Και όσον αφορά τα περί φύσης του κάθε φύλου, κατασκευασμένο νομίζω απο εκείνους που χρειάστηκε να καλύψουν τα ξενοκοιμίσματά τους...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μιλαμε για απιστια. Καμια σχεση. Λεμε για τον τροπο ζωης. Οι αντρες οσο ποιο πολλες κατακτησεις εχουν τοσο το κρατουν σαν λαβαρο για την επιτυχια τους. Οι γυναικες κανουν ακριβως το αντιθετο γιατι πιστευουν και αυτες ακριβως το ιδιο που πιστευουν και οι αντρες πανω σε αυτο το θεμα.

 

Ξερεις ποσες γυναικες ξερογλυφονται αυτον που τον βλεπουν συνεχεια με διαφορετικη γυναικα? Η ιδια η γυναικα δεν καταδεχεται να ειναι με καποιον που δεν τον θελουν αλλες γυναικες ή γενικα δεν εχει την ιδια επιτυχια οπως καποιος αλλος. Το βλεπεις καθε μερα μπροστα σου. Αντιθετα αν δουν καποια αλλη γυναικα να κυκλοφορει με πολλους αντρες η πρωτη τους αντιδραση ειναι "αααχχχχ τι τσουλαααραααα". Και μετα ξανα και παλι κυκλος, ειδικα οσο μεγαλωνουν οι γυναικες ερχονται στη δικη μας θεση. Απειρα τα παραδειγματα.

 

Θα συμφωνήσω μαζί σου. Ως διαζευγμένος, το βλέπω καθημερινά τρία χρόνια τώρα.

 

Μάλιστα, πριν μερικά χρόνια, είχε βγει μία μελέτη η οποία έλεγε ακριβώς αυτό. Ότι μία γυναίκα βλέπει με άλλο μάτι τον ίδιο άνδρα αν είναι παντρεμένος ή είναι σε σχέση ή με άλλη γυναίκα από το να είναι ελεύθερος ή μόνος του.

Μίας και έχει ήδη την 'σφραγίδα πιστοποίησης' μίας άλλης γυναίκας.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα συμφωνήσω μαζί σου. Ως διαζευγμένος, το βλέπω καθημερινά τρία χρόνια τώρα.

 

Μάλιστα, πριν μερικά χρόνια, είχε βγει μία μελέτη η οποία έλεγε ακριβώς αυτό. Ότι μία γυναίκα βλέπει με άλλο μάτι τον ίδιο άνδρα αν είναι παντρεμένος ή είναι σε σχέση ή με άλλη γυναίκα από το να είναι ελεύθερος ή μόνος του.

Μίας και έχει ήδη την 'σφραγίδα πιστοποίησης' μίας άλλης γυναίκας.

 

Απο εδω βγαινει και το "αν δεν μπαζωσεις, δεν χτιζεις".

 

Εδιτ: Και δεν ειναι και απαραιτητο να ξερει και τον λογο ετσι. Σκεφτονται οτι αφου ειναι μια γυναικα μαζι του -σιγουρα- κατι θα εχει που να αξιζει. Λεφτα? Προσωπικοτητα? Φημη? Μυαλο? Χιουμορ? Μεγαλο εργαλειο? ΚΑΤΙ θα εχει. Αντιθετα σε καποιον ελευθερο δεν μπορουν να ασχολουνται τι θα ηταν αυτο που θα τους αρεσε για να ειναι μαζι του (ακομα και αν τους αρεσει) εκτος και αν πραγματικα κεραυνοβοληθει ή υπαρχει αυτο το κλικ (σπανιο).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο το πραγμα,να λετε ανεκδοτα για ξανθιες και να τις κοροιδευτε αλλα στο τελος να τις παιρνετε,ε δε το καταλαβαινω.....

αιντε γιατι ειμαι και με νευρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο εδω βγαινει και το "αν δεν μπαζωσεις, δεν χτιζεις".

 

Εδιτ: Και δεν ειναι και απαραιτητο να ξερει και τον λογο ετσι. Σκεφτονται οτι αφου ειναι μια γυναικα μαζι του -σιγουρα- κατι θα εχει που να αξιζει. Λεφτα? Προσωπικοτητα? Φημη? Μυαλο? Χιουμορ? Μεγαλο εργαλειο? ΚΑΤΙ θα εχει. Αντιθετα σε καποιον ελευθερο δεν μπορουν να ασχολουνται τι θα ηταν αυτο που θα τους αρεσε για να ειναι μαζι του (ακομα και αν τους αρεσει) εκτος και αν πραγματικα κεραυνοβοληθει ή υπαρχει αυτο το κλικ (σπανιο).

 

υπερβολες

εκτος ενα γυρνατε σαν λετσοι [πανω,κατω]

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...