Προς το περιεχόμενο

Ποιο παιχνίδι για PC παίζετε αυτό τον καιρό; [The Now Playing PC Games thread]


naruto14

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα έπιασα για τα καλά το Starbound. Παλιό παιχνίδι αλλά πολύ διασκεδαστικό :) Για όσους τους αρέσουν τα pixels, platform, exploration, crafting games.. αυτό με συνδιασμο το Frackin Universe mod, τα σπάει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 920
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μιας που η κάρτα γραφικών μου δεν είναι για σύγχρονο gaming... Είπα να παίξω κάτι παλιό. 

Πριν λίγες μέρες η Ubisoft έδωσε δωρεάν το Far Cry 3 και με ενθουσίασε και με το που το τελείωσα (το βασικό στόρι όχι την όλη εξερεύνηση) αγόρασα με 3 ευρώ στο Assassin's Creed 2 μιας που το μόνο που έχω παίξει και τερματίσει είναι το 1ο και ΚΑΤΕΝΘΟΥΣΙΑΣΤΗΚΑ. Τι παιχνιδάρα ήταν αυτή! 

Οκ, τα γραφικά έχουν τα θεματάκια τους (πιο πολύ στα cutscenes) όπως και το parkour, αν και τα assassin's creed παίζει να είναι τα παιχνίδια που έχουν γεράσει λιγότερο από το κάθε άλλο, αλλά η εμπειρία ήταν σούπερ!

Τώρα πήρα το Brotherhood να δω αν η συνέχεια του Ezio αξίζει το ίδιο. 

Επεξ/σία από rafinos
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Wizard of Legend

Αντικειμενικά το game είναι πολύ καλό, αλλά πρέπει να σταματήσω να παίζω τέτοια γτ πορώνομαι και μετά νιώθω πως δεν παίρνω τίποτα. Παρόλαυτα θέλω να δώσω ευκαιρία και στο καμένο Synthetic:Legion Rising. Δε συγκρίνεται με hades και curse of the undead gods έτσι μη τρελαθούμε, αλλά σ' αυτό που κάνει είναι πολύ καλό και λίγοι καμμένοι θα το προτιμήσουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

The Binding of Isaac: rebirth

Έχω λιώσει τις τελευταίες μέρες (για την ακρίβεια βραδιές λόγω της μπέμπας δεν παίζεται μπροστά της αυτό 😛)

Είναι τρομακτικα παλούκι αλλά έχει το χάρισμα να σε πορωνει και να προσπαθείς ξανά και ξανά (με την ίδια κατάληξη παλι..dear diary today i died)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, dalan2007 είπε

The Binding of Isaac: rebirth

Έχω λιώσει τις τελευταίες μέρες (για την ακρίβεια βραδιές λόγω της μπέμπας δεν παίζεται μπροστά της αυτό 😛)

Είναι τρομακτικα παλούκι αλλά έχει το χάρισμα να σε πορωνει και να προσπαθείς ξανά και ξανά (με την ίδια κατάληξη παλι..dear diary today i died)

'Εχω σαπίσει αρκετά με αυτό το παιχνίδι. Γνώμη μου είναι να το αφήσεις γιατί δε προσφέρει τίποτα και έχει σκοτεινή θεματολογία. Δεν θα το λεγά τόσο δύσκολο, κυρίως να βρεις καλό build είναι πιστεύω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 hours ago, VSalomon said:

'Εχω σαπίσει αρκετά με αυτό το παιχνίδι. Γνώμη μου είναι να το αφήσεις γιατί δε προσφέρει τίποτα και έχει σκοτεινή θεματολογία. Δεν θα το λεγά τόσο δύσκολο, κυρίως να βρεις καλό build είναι πιστεύω. 

Define αρκετά μιας και για να μην το λες δύσκολο λογικά θα πήρες με άνεση το 1000000% achievement σωστά; 

Για την θεματολογίας περί ορέξεως αλλά προσωπικά το θεωρώ το καλύτερο roguelite που έχω παίξει μέχρι στιγμής. 

Επεξ/σία από Xvipes
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Xvipes είπε

Define αρκετά μιας και για να μην το λες δύσκολο λογικά θα πήρες άνεση το 1000000% achievement σωστά; 

Για την θεματολογίας περί ορέξεως αλλά προσωπικά το θεωρώ το καλύτερο roguelite που έχω παίξει μέχρι στιγμής. 

Το είχα παίξει κάνα 30ωρο με πολλά wins. Η θεματολογία δεν είπα ότι είναι κακή απαραίτητα, αλλά ότι είναι ψυχοφθόρα να βλέπεις παιδάκι που το παρενοχλούν οι συμμαθητές του σε κάθε load. Νομίζω πως αφού δεν υπάρχει σύστημα που κάνει τα run ευκολότερα αποτελεί κανονικό roguelike, όπως π.χ. το spelunky.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 hours ago, VSalomon said:

Το είχα παίξει κάνα 30ωρο με πολλά wins. Η θεματολογία δεν είπα ότι είναι κακή απαραίτητα, αλλά ότι είναι ψυχοφθόρα να βλέπεις παιδάκι που το παρενοχλούν οι συμμαθητές του σε κάθε load. Νομίζω πως αφού δεν υπάρχει σύστημα που κάνει τα run ευκολότερα αποτελεί κανονικό roguelike, όπως π.χ. το spelunky.

Είναι σχεδόν roguelike αλλά μιας και ξεκλειδώνεις αντικείμενα όσο κάνεις progress δε μπορεί να οριστεί ως καθαρό. και λέω σχεδόν γιατί το ότι ξεκλείδωσες ένα αντικείμενο δε σημαίνει ότι είναι και καλό αντικείμενο άρα δε βοηθάει απαραίτητα σε επόμενα runs.
Ξεφύγαμε :D 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Titanfall 2 / Από το 2016 που κυκλοφόρησε έλεγα να το παίξω και όλο στο " θα " έμενα. 

Δυνατό story με ωραία γραφικά αλλά θέλει μεγάλο μονιτορ :P σε 24αρι χάνεται πολύ λεπτομέρεια. Το καταλαβαίνεις στην αρχή που είναι ανοιχτό το πεδίο αλλά και όταν βρίσκεσαι εντός του BT / Titan-cockpit. 

 

Titanfall2_2021_09_25_22_38_27_994.jpg

Titanfall2_2021_09_25_22_59_58_740.jpg

Κάποιες φώτο στη αρχη γιατι μετά ξεχάστηκα και αφοσιώθηκα στα δρώμενα. 

  • Like 5
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μονο lol παιζω και ψαχνω τροπο  να ξεκολλησω.. Προσπαθω να παω plat τωρα στα γεραματα ξανα. Λες και να παω εγινε κατι.. Μετα απλα θα ξαναπεσω.. Ακουω προτασεις!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θελω κανενα mmo.. Δοκιμασα poe αλλα δεν μου αρεσει καθολου το ειδος..

Σκεφτομαι να ασχοληθω λιγο με το Dayz... Γενικα τετοιου ειδους παιχνιδια μου αρεσουν, survival με building μεσα.

Παλιοτερα ελιωνα το Just Survive..

Εχετε να μου προτεινετε κατι? ( κατα προτιμηση f2p)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

6 ώρες πριν, Lazostat είπε

Μονο lol παιζω και ψαχνω τροπο  να ξεκολλησω.. Προσπαθω να παω plat τωρα στα γεραματα ξανα. Λες και να παω εγινε κατι.. Μετα απλα θα ξαναπεσω.. Ακουω προτασεις!

Τωρα στα γεραματα γιατι δε βαζεις ΜΑΜΕ να θυμηθεις τα νιατα σου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, rus είπε

 

 

Τωρα στα γεραματα γιατι δε βαζεις ΜΑΜΕ να θυμηθεις τα νιατα σου?

Ενταξει τα προλαβα, 35 πλησιαζω. Αλλα ελεγα να ξεκινησω και κανενα παιχνιδι καινουριο. Εχω δυνατη καρτα γραφικων και μονο lol παιζω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...