Προς το περιεχόμενο

Ποιο παιχνίδι για PC παίζετε αυτό τον καιρό; [The Now Playing PC Games thread]


naruto14

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σε θέμα δράσης πόσο μοιάζει με το mafia 2;

 

Μονο στην εποχη μοιαζει

κατα τα αλλα εχει διαφορες για εμενα που κανει καλυτερο το la noire !!

Πραγματικοι ηθοποιοι στο la noire !!

ολες οι εκφρασεις απο πραγματικους ηθοποιους !

φοβερη εμπειρεια το gaming γτ εχει να κανει και με την ψυχολογια !

δες trailer στο youtube να καταλαβεις!

must παντως !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 920
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Κατάφερα (επιτέλους) να τερματίσω το Malkavian run μου στο Vampire - The Masquerade: Bloodlines (κάτι τα HDD fails, κάτι το backlog που όλο μεγαλώνει, δεν κατάφερνα να κάνω πλήρες playthrough σαν Malk). They don't make 'em like this anymore, δυστυχώς.

 

Mini-Opinions

--------------------

++ Γραμμικό μεν, open-ended δε -- υπάρχουν δεκάδες συνδυασμοί απο clans, feats και attributes για κάθε όρεξη. To συγκεκριμένο run είναι και το 4ο που ολοκληρώνω, κυρίως γιατί οι Malkavian έχουν εντελώς ξεχωριστό σετ απο διαλόγους απο τις υπόλοιπες clan (και μιλάμε για παιχνίδι 20-30 ωρών).

++ Αρκετά προσεγμένο story, ειδικά με το unofficial community patch (το οποίο επαναφέρει αρκετό cut content στο παιχνίδι).

++ Ενδιαφέρουσα ατμόσφαιρα, έξυπνα set-pieces και γενικά πολύ προσεγμένος κόσμος.

 

-- Bugs μέχρι αηδίας, απο clipping στο load game μέχρι broken triggers για ορισμένα set-pieces (αν και σίγουρα δεν συγκρίνονται με bug lists πιο πρόσφατων παιχνιδιών - υπ'όψιν οτι το προαναφερθέν unofficial patch φτιάχνει αρκετά απο αυτά).

-- Η συνήθες κατάληξη πολλών open-ended παιχνιδιών αυτού του στυλ, φτιάχνεις stealth-based χαρακτήρα και ανακαλύπτεις οτι τα τελικά levels είναι αποκλειστικά combat-oriented*.

-- Το επίσης συνήθες φαινόμενο των RPG του καιρού του, αν και τα environments είναι (mostly) καλοσχεδιασμένα, πέφτει αρκετό loading μεταξύ περιοχών (που με Source Engine δεν θα έπρεπε να φαινόταν σε τέτοιο βαθμό) και παράλληλα μια εμμονή με τα fetch sidequests -- σε σημείο που ορισμένα θέλουν μέχρι και 5 διαφορετικά loading screens ανάλογως τοποθεσίας.

 

** (στη συγκεκριμένη περίπτωση μόνο το αρχικό Deus Ex μπορώ να πω οτι κάλυπτε πλήρως ΟΛΑ τα είδη χαρακτήρων μέχρι τέλους).

 

Αν είναι υποχρεωτική η βαθμολογία, θα έλεγα κάπου 8/10 (ίσως λίγο πιο χαμηλά χωρίς το community patch).

 

Τέλος, παραθέτω και ένα screenshot απο διάλογο in-game (Μalkavian, οι οποίοι είναι κυριολεκτικά mentally unbalanced), ο οποίος με έκανε να γελάσω :P.

 

post-143955-0-45686700-1347062533_thumb.jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μονο στην εποχη μοιαζει

κατα τα αλλα εχει διαφορες για εμενα που κανει καλυτερο το la noire !!

Πραγματικοι ηθοποιοι στο la noire !!

ολες οι εκφρασεις απο πραγματικους ηθοποιους !

φοβερη εμπειρεια το gaming γτ εχει να κανει και με την ψυχολογια !

δες trailer στο youtube να καταλαβεις!

must παντως !

Εγω το ειχα ξεκινησει καπου λιγο πριν το Πασχα το συγκεκριμενο,ειχα ακουσει καλα λογια αλλα εμενα μου τη εδωσε λιγο, πολυ αργο παιχνιδι και οι συνεχεις διαλογοι το κανουν αρκετα βαρετο θα ελεγα.

Τωρα θελω να ξεκινησω Darksiders 2,Sleeping Dogs και I Am Alive αυτα στο PC γιατι στο PS3 αχω αλλα διαμαντακια ν παιξω. :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχεις παρατηρήσει bugs? Είναι καλό port?

 

Ότι θέματα έχεις με Assasin's Creed θα έχεις και με αυτό. Γενικά κανένα bug μέχρι στιγμής απλά λίγο τραγικά γραφικά ώρες ώρες (η σκόνη για παράδειγμα είναι τραγική)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ότι θέματα έχεις με Assasin's Creed θα έχεις και με αυτό. Γενικά κανένα bug μέχρι στιγμής απλά λίγο τραγικά γραφικά ώρες ώρες (η σκόνη για παράδειγμα είναι τραγική)

 

Για ποιο AC μιλάς? Γιατί εγώ παίζω το 1 αυτήν την περίοδο και χωρίς να έχω βάλει updates έχει πάρα πολλά games το παιχνίδι. Τα υπόλοιπα δεν τα έχω παίξει ακόμα. Οπότε λες αξίζει να το παίξω στο PC έτσι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεταξύ μας τώρα όλα τα AC ίδια δεν είναι; :P

 

Κονσόλα επειδή δεν έχω δεν μπορώ να σου πω παίχτο στο PC ή στην κονσόλα. Κανά gamepad δεν θα ήταν άσχημο όμως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεταξύ μας τώρα όλα τα AC ίδια δεν είναι; :P

 

Κονσόλα επειδή δεν έχω δεν μπορώ να σου πω παίχτο στο PC ή στην κονσόλα. Κανά gamepad δεν θα ήταν άσχημο όμως

 

Έχει πρόβλημα ο χειρισμός με το ποντίκι και το πληκτρολόγιο?

 

Το πρώτο AC έχω ακούσει δεν είναι ίδιο με τα υπόλοιπα και ελπίζω να είναι όντως έτσι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το πρωτο ΑC ειναι με διαφορα το πιο βαρετο και επαναλαμβανομενο (αν κι εμενα μου αρεσε) και το καλυτερο ειναι με διαφορα το 2

 

τα αλλα δυο ειναι καπου αναμεσα.. δεν εχουν ουσιαστικα να προσφερουν κατι νεο σαν παιχνιδια , απλα τα παιζεις για την ιστορια

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το πρωτο ΑC ειναι με διαφορα το πιο βαρετο και επαναλαμβανομενο (αν κι εμενα μου αρεσε) και το καλυτερο ειναι με διαφορα το 2

 

τα αλλα δυο ειναι καπου αναμεσα.. δεν εχουν ουσιαστικα να προσφερουν κατι νεο σαν παιχνιδια , απλα τα παιζεις για την ιστορια

 

Και εγώ το βρήκα αρκετά βαρετό κι επαναλαμβανόμενο. Ευτυχώς το τελειώνω :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Τι παιχνιδάρα που ήταν!!! Best rpg με βρυκόλακες που βγήκε ποτέ!

Απο ότι έψαξα εκτός απο τo unofficial patch 8.2 έχουν βγεί απίστευτα mods που αλλάζουν όλο το gameplay όπως το CE 1.6 . Όποιος δεν το έχει παίξει αξίζει να του ρίξει μια ματιά αν και είναι παλιό παρόμοιο game δεν έχει βγει στις μέρες μας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...