Προς το περιεχόμενο

Ποιο παιχνίδι για PC παίζετε αυτό τον καιρό; [The Now Playing PC Games thread]


naruto14

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 920
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Ωραιο το Assasins Creed 2 (το ειχα τερματισει 97,5% -ολη την ιστορια + εξτρας-).

Ηταν απο τον θειο κομμενη εκδοση και το save του ηταν ενας φακελος που λεγοταν 4 στο original-full game το save ιδιο ειναι? δηλαδη αν το αγορασω θα μπορεσω να χρησιμοποιησω το παλιο save??

 

Επισης το LA Noire ειναι κακο port οπως το GTA IV ή τρεχει κανονικα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Με πληκτρολόγιο-ποντίκι έπαιξες? Εγώ πάντως με χειριστήριο.

 

Έχω δοκιμάσει και σε pc με πληκτρολόγιο και σε xbox με gamepad..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Και στα 2 σε ενόχλησε ο χειρισμός?

 

Δεν ξέρω αν φταίει μόνο ο χειρισμός..Ίσως φταίει οτι αρχικά δοκίμασα το 1 και μετά πήγα στο revelations με αποτέλεσμα να μην πολυκαταλαβαίνω τι γίνεται στο παιχνίδι.

Πάντως δεν το βλέπω να ξαναδοκιμάζω σύντομα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω αν φταίει μόνο ο χειρισμός..Ίσως φταίει οτι αρχικά δοκίμασα το 1 και μετά πήγα στο revelations με αποτέλεσμα να μην πολυκαταλαβαίνω τι γίνεται στο παιχνίδι.

Πάντως δεν το βλέπω να ξαναδοκιμάζω σύντομα..

Α καλα, λογικο ειναι να μην καταλαβαινεις τιποτα απολυτος, εσυ πηγες απο το 1 κατευθειαν στο τελευταιο :P

Τουλαχιστον αν ξεκιναγες απο το 2 (οπως εκανα εγω) καταλαβαινεις μια χαρα την ιστορια και μετα συνεχιζεις κανονικα brotherhood και μετα revelations.

παντως αξιζει να δοκιμασεις το 2ο που ειναι φοβερο παιχνιδι.

τερματισεις καποιο απο τα δυο που εχεις παιξει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τέλος και το DLC του Trine 2 - Goblin Menace. Οι τύποι στην Frozenbyte πραγματικά ξεπέρασαν όλα τα standard που είχαν θέσει με το αρχικό.

 

Mini-Opinions

--------------------

 

++ Πανέμορφα fantasy-themed levels, ειδικά τα Cloudy Isles και Deadly Dustland δίνουν ρέστα απο ατμόσφαιρα και στήσιμο.

++ Έξυπνα νέα puzzle, καθώς και τα τρία νέα abilities τα οποία αλλάζουν αρκετά τους τρόπους λύσης τους.

++ Το soundtrack, ο Ari Pulkkinen αποδεικνύει για άλλη μια φορά το status του σαν AAA composer.

 

-- Τα συνήθη glitches του physics engine που έχει η σειρά γενικά -- στο Goblin Menace τουλάχιστον φαίνονται ακόμα πιο έντονα λόγω των πιο δύσκολων/ περίπλοκων set piece.

-- Υπερβολική χρήση particle και λοιπών effects, με αποτέλεσμα τα DLC levels να είναι αισθητά πιο "βαριά" απο το αρχικό.

-- Τελειώνει γρήγορα το άτιμο...

 

Τέλος, παραθέτω το theme song απο το 4ο level, Brackenridge Rise -- το οποίο παίζει πλέον να είναι το αγαπημένο μου στη σειρά.

 

http://www.youtube.com/watch?v=UTXWuAl5S40

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπολογίζω 3-4 ώρες για ένα βασικό run, αν κυνηγάς experience, chests και γενικά achievements πάει στις 7-10 ώρες περίπου.

 

Experience και chests κυνηγαω. οχι achievements. 7-10 ώρες????? 6-7 μου πηρε το 2!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χρονοβόρα είναι κυρίως τα experience vials, στο expansion έχει μερικά που είναι τοποθετημένα σε σημεία που δεν φαίνονται (κυρίως πίσω απο διάφορα εμπόδια, εγώ π.χ. στις 7.5 ώρες που είμαι ακόμα ψάχνω τα τελευταία τρία στο Brackenridge Rise) -- υπ'όψιν όταν λέω για achievements εννοώ όλα ή έστω την πλειοψηφία (δες π.χ. This is Trine! ή Rafting ή Rise to the Challenge), αν ασχοληθείς αποκλειστικά και μόνο με experience/ chests πιστεύω βγαίνει κάπου 5 ωρίτσες, ανάλογα difficulty κ.τ.λ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χρονοβόρα είναι κυρίως τα experience vials, στο expansion έχει μερικά που είναι τοποθετημένα σε σημεία που δεν φαίνονται (κυρίως πίσω απο διάφορα εμπόδια, εγώ π.χ. στις 7.5 ώρες που είμαι ακόμα ψάχνω τα τελευταία τρία στο Brackenridge Rise) -- υπ'όψιν όταν λέω για achievements εννοώ όλα ή έστω την πλειοψηφία (δες π.χ. This is Trine! ή Rafting ή Rise to the Challenge), αν ασχοληθείς αποκλειστικά και μόνο με experience/ chests πιστεύω βγαίνει κάπου 5 ωρίτσες, ανάλογα difficulty κ.τ.λ.

 

Εγώ από achievements ότι τύχει. δεν κάθομαι να τα ψάξω αναλυτικά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραιο το Assasins Creed 2 (το ειχα τερματισει 97,5% -ολη την ιστορια + εξτρας-).

Ηταν απο τον θειο κομμενη εκδοση και το save του ηταν ενας φακελος που λεγοταν 4 στο original-full game το save ιδιο ειναι? δηλαδη αν το αγορασω θα μπορεσω να χρησιμοποιησω το παλιο save??

 

Επισης το LA Noire ειναι κακο port οπως το GTA IV ή τρεχει κανονικα?

 

το LA Noire εχει κατι ιστοριες με τις καρτες ati radeon νομιζω κτλπ...εμενα κανονικα μου επαιξε με nvidia

αλλα θελει καλο μηχανημα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το LA Noire εχει κατι ιστοριες με τις καρτες ati radeon νομιζω κτλπ...εμενα κανονικα μου επαιξε με nvidia

αλλα θελει καλο μηχανημα

 

Μωρε καλο μηχανημα εχουμε... εχουμε ομως και AMD GPU...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...