Προς το περιεχόμενο

Ποιο παιχνίδι για PC παίζετε αυτό τον καιρό; [The Now Playing PC Games thread]


naruto14

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 920
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Eγώ, όπως έγραψα και στο Consoles thread, κάνω μακρύ διάλειμμα από Torchlight 2 που έπαιζα και το PC gaming γενικότερα, παίζοντας το καλύτερο ίσως JRPG της δεκαετίας.

 

Xenoblade Chronicles στο Wii.

 

Το παιχνίδι είναι απίστευτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Τέλος το καταπληκτικό Assassin's Creed II. Δεν έχω λόγια για το παιχνίδι, δεν βαρεθήκα να παίζω ούτε λεπτό. Σήμερα ειδικά το έλιωσα (παίζω από το πρωί :P). Ανυπομονώ να παίξω τα επόμενα 2 και φυσικά το AC3.

 

Λόγω μερικών bugs και της μεγάλης ευκολίας που υπήρχε στην μάχη με σπαθιά του βάζω 9.5/10

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Dishonored και κλασσικά και αδιάλειπτα, καθημερινά online Starcraft 2... Τί κι αν είμαι ακόμα Bronze League... γουστάρω... και απορώ γιατί ενώ LOL και Diablo κλπ είναι pinned δεν είναι και το Starcraft 2... Μάλλον η απήχησή του εδώ είναι μικρή...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τέλος το καταπληκτικό Assassin's Creed II. Δεν έχω λόγια για το παιχνίδι, δεν βαρεθήκα να παίζω ούτε λεπτό. Σήμερα ειδικά το έλιωσα (παίζω από το πρωί :P). Ανυπομονώ να παίξω τα επόμενα 2 και φυσικά το AC3.

 

Λόγω μερικών bugs και της μεγάλης ευκολίας που υπήρχε στην μάχη με σπαθιά του βάζω 9.5/10

ποτε κιολας ρε?

το παιχνιδι φυσικα και τα εσπαγε και ισως ειναι το καλυτερο της σειρας μεχρι τωρα (χωρις να εχω παιξει ακομη το revelations και με 1-2 ωρες που εχω παιξει το brotherhood).

η παρατηρηση σου για τις μαχες με τα σπαθια ειναι οντως καλη μιας και εγω το παρατηρησα οτι ηταν αρκετα ευκολο, αν μαθεις το κολπο με το που παει να σε χτυπησει να του κανεις αμυνα και στα καπακια τον βαρας εχει ξεμπερδεψει ευκολα απο τις μαχες (οχι ομως απο ολες γιατι προς το τελος ειχα δυσκολευτει σε καποιο σημειο αν θυμαμαι καλα).

αυτες τις μερες θα ξαναποιασω και εγω το brotherhood γιατι μεχρι να μου ερθει η προπαραγγελια που εχω κανει για το 3 πρεπει να εχω βγαλει και το Brotherhood και το Revelations.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το παιχνιδι φυσικα και τα εσπαγε και ισως ειναι το καλυτερο της σειρας μεχρι τωρα (χωρις να εχω παιξει ακομη το revelations και με 1-2 ωρες που εχω παιξει το brotherhood).

 

ειναι με διαφορα το καλυτερο ac μεχρι στιγμης

τα επομενα δεν ειναι εξισου καλα αν και θα τα χαρακτηριζα περισσοτερο μεγαλα expansion του 2..

οπως και να χει το 2 δε το φτανουν και ας ειναι καλα παιχνδια

 

ελπιζω στο 3 να υπαρξει σαφης βελτιωση γιατι εδω και καιρο τα ιδια και τα ιδια ισως αρχισαν να κουραζουν..

(και φυσικα θελω πιο μεγαλη προκληση στις μαχες, γιατι παραειναι γελοιο το ζητημα να τους σκοτωνεις ολους με ενα counter attack)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι μόνο το counter-attack ρε παιδιά. Μόνο να βαράς άνετα τους νικάς. Οι μόνοι δύσκολοι είναι αυτοί οι χοντροί που δεν πιάνει το counter-attack. Αλλά και το life να σου χάσουν παίρνεις ένα medicine και τελείωσες. Ποτέ δεν πέθανα σε μάχη. Τουλάχιστον θα πρέπει να υπήρχε ένας συγκεκριμένος χρόνος ώστε να πάρεις το φάρμακο και να μην γίνονται όλα instant. Τέλος πάντων θέλω πολύ όμως να δω και τα επόμενα 2 :)

 

Επίσης με ξενέρωσε εκεί στο τέλος. (SPOILER όσοι δεν το έχετε παιξει μην διαβασετε).

 

 

Ο δήθεν παπάς στο τέλος αφού με κάρφωσε με το μαχαίρι, εγώ πως σηκώθηκα και πήγα να τον πολεμήσω μια χαρά? Και μετά τον νίκησα απλά με μπουνιές... FAIL κατά την άποψη μου

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειναι με διαφορα το καλυτερο ac μεχρι στιγμης

τα επομενα δεν ειναι εξισου καλα αν και θα τα χαρακτηριζα περισσοτερο μεγαλα expansion του 2..

οπως και να χει το 2 δε το φτανουν και ας ειναι καλα παιχνδια

 

ελπιζω στο 3 να υπαρξει σαφης βελτιωση γιατι εδω και καιρο τα ιδια και τα ιδια ισως αρχισαν να κουραζουν..

(και φυσικα θελω πιο μεγαλη προκληση στις μαχες, γιατι παραειναι γελοιο το ζητημα να τους σκοτωνεις ολους με ενα counter attack)

οπως το ειπες ξεκινανε και κουραζουν, εγω ειχα ολη την διαθεση με το που απεκτησα το Brotherhood να το ξεκινησω και να το "λιωσω" οπως εκανα και με το 2 αλλα δεν μπορεσα, μου θυμησε πολυ το 2 και εκανες ακριβως τα ιδια πραγματα, γιαυτο τον λογο το αφησα στην ακρη ετσι ωστε να περασει λιγος καιρος και να μου ξαναερθει η ορεξη.

και ελπιζω στο 3 να δουμε μεγαλες διαφορες σαφως στα γραφικα αλλα και γενικα στο gameplay.

επιπεδο δυσκολιας δεν θυμαμαι σε εβαζε το παιχνιδι να διαλεξεις?μηπως αν το ξεκινουσαμε σε ενα hard δυσκολευαν λιγο οι μαχες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οπως το ειπες ξεκινανε και κουραζουν, εγω ειχα ολη την διαθεση με το που απεκτησα το Brotherhood να το ξεκινησω και να το "λιωσω" οπως εκανα και με το 2 αλλα δεν μπορεσα, μου θυμησε πολυ το 2 και εκανες ακριβως τα ιδια πραγματα, γιαυτο τον λογο το αφησα στην ακρη ετσι ωστε να περασει λιγος καιρος και να μου ξαναερθει η ορεξη.

και ελπιζω στο 3 να δουμε μεγαλες διαφορες σαφως στα γραφικα αλλα και γενικα στο gameplay.

επιπεδο δυσκολιας δεν θυμαμαι σε εβαζε το παιχνιδι να διαλεξεις?μηπως αν το ξεκινουσαμε σε ενα hard δυσκολευαν λιγο οι μαχες.

 

Όχι δεν υπήρχε επιλογή για επίπεδο δυσκολίας. Ένα είναι το επίπεδο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι μόνο το counter-attack ρε παιδιά. Μόνο να βαράς άνετα τους νικάς. Οι μόνοι δύσκολοι είναι αυτοί οι χοντροί που δεν πιάνει το counter-attack. Αλλά και το life να σου χάσουν παίρνεις ένα medicine και τελείωσες. Ποτέ δεν πέθανα σε μάχη. Τουλάχιστον θα πρέπει να υπήρχε ένας συγκεκριμένος χρόνος ώστε να πάρεις το φάρμακο και να μην γίνονται όλα instant. Τέλος πάντων θέλω πολύ όμως να δω και τα επόμενα 2 :)

 

Επίσης με ξενέρωσε εκεί στο τέλος. (SPOILER όσοι δεν το έχετε παιξει μην διαβασετε).

 

 

Ο δήθεν παπάς στο τέλος αφού με κάρφωσε με το μαχαίρι, εγώ πως σηκώθηκα και πήγα να τον πολεμήσω μια χαρά? Και μετά τον νίκησα απλά με μπουνιές... FAIL κατά την άποψη μου

 

στους χοντρους πιανει το counter attack με τις λεπιδες , ΠΑΝΤΑ

απλα με τις λεπιδες θα φας συνηθως και μερικες απο ολους τους υπολοιπους (οπου επισης πιανει το counter attack σχεδον παντα, εξαιρουνται αυτοι με ακοντια , τους οποιους αντιμετωπιζεις αοπλος, ή απλα χτυπας)

δε θες καν σπαθι με λιγα λογια

 

οι μονοι δυσκολοι αντιπαλοι σε ολη τη σειρα ειναι οι γενιτσαροι , μονο και μονο επειδη τρεχουν πιο γρηγορα απο σενα και ειναι φοβεροι στο σκαρφαλωμα

 

εκει ειναι ισως απο τις ελαχιστες φορες που επαιζα stealth γιατι δε με πολυεπαιρνε να τους παιξω στα ισια

ολες τις αλλες φορες , δε πα να ηταν ορδες , δε πα να ηταν 2-3 το ιδιο εκανε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Prince of Persia - The Forgotten Sands(2010)

 

μετά από 1,5 χρόνο αποχής από τα computer games.

 

Σειρά έχει το Prince of Persia του 2008 (Τα πήρα λίγο ανάποδα...).

 

ΥΓ: W/o w/t or trainers... :) Άλλα στο easy... :D

 

Sent from my Galaxy S using Insomnia v2.0.2

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...