Προς το περιεχόμενο

Κατι πολυ περιεργο συμβαινει (worldventures)


Hellaslover

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Βασικά ειρωνικός ήμουν. Ξέρω με ποιο τρόπο λειτουργούν όλοι αυτοί.

 

Αυτο που εμμέσως ρώτησα ειναι οι συγκεκριμένοι τύποι τι ακριβώς δουλειά νομιζουν ότι κανουν στην wv? :)

 

Αποστολή από το HTC One X με τη χρήση Insomnia App

 

Ξερουν οτι πουλανε φουμαρα.. απλα βαζουν τα $$$ πανω απο φιλιες και ανθρωπους

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Βασικά ειρωνικός ήμουν. Ξέρω με ποιο τρόπο λειτουργούν όλοι αυτοί.

 

Αυτο που εμμέσως ρώτησα ειναι οι συγκεκριμένοι τύποι τι ακριβώς δουλειά νομιζουν ότι κανουν στην wv? :)

 

Αποστολή από το HTC One X με τη χρήση Insomnia App

Αυτό και αν είναι για γέλια!!! Δεν πιστεύουν ότι πρόκειται για κάποια δουλειά αλλά για hobby (προφανώς αφού δεν υπάρχει λέξη γι'αυτή τη δουλειά). Αυτό που άκουσα με τ'αυτιά μου από το κοντινό μου πρόσωπο είναι:"Μου δώθηκε η ευκαιρία, μπορώ να το κάνω, μπορώ να βγάλω πολλά λεφτά, σε λίγο όλος ο κόσμος θα μιλάει γι'αυτό (αυτό το πέτυχαν), μόνο η διαφήμιση μετράει" κτλ

Αλλά αυτό που με εξόργισε είναι ότι όσες ιστορίες άκουσα, όλες μα όλες εμπεριείχαν την εξής φράση: "παράτησα ό,τι έκανα και τώρα ασχολούμαι μ'αυτό" (σχολή, επιχείρηση κ.α.). Είναι πραγματικά εξοργιστικό! Το δικό μου συγγενικό πρόσωπο, βλέπω αυτό τον καιρό ότι ετοιμάζεται να παρατήσει έτοιμη στρωμένη δουλειά με πολύ καλά λεφτά και να πέσει με τα μούτρα. 

Έχει να πέσει πολύ κλάμα στο τέλος, θα το δείτε. 

Α! επίσης κάτι πολύ σημαντικό: το projectάκι αυτό δούλεψε καλά στην επαρχία (παρθένα αυτιά στο marketing - πρήξιμο) και τώρα ψάχνουν διακαώς άτομα για να ανοιχτούν στην Αθήνα. Όχι μόνο δεν θα δουλέψει αλλά το κράξιμο που θα φάνε δεν θα έχει προηγούμενο! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ενας γνωστός μουπε μεθαυριο να μιλησουμε για δουλειά και απο κάποια άλλα στοιχεια που μου έδειξε υποψιάζομαι οτι προκειται γιαυτο το πράμα. η μαλακία είναι οτι ειμαστε σχεδον κολλητοι. πως γίνεται να θες να φας απ τους ιδιους τους φίλους σου. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ενας γνωστός μουπε μεθαυριο να μιλησουμε για δουλειά και απο κάποια άλλα στοιχεια που μου έδειξε υποψιάζομαι οτι προκειται γιαυτο το πράμα. η μαλακία είναι οτι ειμαστε σχεδον κολλητοι. πως γίνεται να θες να φας απ τους ιδιους τους φίλους σου. 

 

Εκει ειναι το προβλημα.. δεν παει να φαει.. σου λεει ΧΑΡΗ θα του κανω . θα παρω εγω το μεριδιο μου και μετα θα "πλουτισει" και αυτος..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι κάνει? κάτσε να παρω γω 20€ και ας τον αλλονε να σκάσει 300€. ξεφτίλα.

 

Στο μυαλο του πιστευει οτι σε 2-3 μηνες θα βγαλει τρελα φραγκα και αυτος και ο φιλος..

Αφου ειναι φιλος.. πριν αρχιζει και σε πριζει.. πες του και εσυ για τον "ξαδελφο σου" ο οποιος την πατησε απο μια εταιρια.. worldventures.. και εχασε ενα καρο λεφτα!!! να δουμε μετα τι θα σου πει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ενας γνωστός μουπε μεθαυριο να μιλησουμε για δουλειά και απο κάποια άλλα στοιχεια που μου έδειξε υποψιάζομαι οτι προκειται γιαυτο το πράμα. η μαλακία είναι οτι ειμαστε σχεδον κολλητοι. πως γίνεται να θες να φας απ τους ιδιους τους φίλους σου. 

 

καλα, και ο δικός μου ήμασταν μαζί 5-6 χρόνια φιλαράκια και συμφοιτητές και μου πέταξε το παραμύθι... welcome to their reality... άσε που ήταν τόσο ζώο που περίμενε να μου φάει και λεφτά (όπου εάν πρόκειται για αυτό με τον έναν ή τον άλλον τρόπο εκεί θα καταλήξετε) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει μεγάλη χασούρα η υπόθεση! Ζητάνε 150-200€ για τα σεμινάρια σε Αθήνα, Θεσσαλονίκη & εξωτερικό. Θέλει μεγάλη προσοχή andreapaog328. 

Ποιες φιλίες και ποιές σχέσεις οικογενειακές ..... δεν λογαριάζουν τίποτε μπροστά στην πλύση εγκεφάλου που τους κάνουν!!! Και αυτοί μετά σε σένα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξαναλεμε ρε παιδια..

Δεν εχει ουσια καθος ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΡΕΑΛΙΣΤΙΚΟ ΠΡΟΙΟΝ

Υπαρχει ΚΑΤΙ απλα για να μην ονομαστει πηραμιδα!!! 

Οποιος δεν το καταλαβενει κακο του κεφαλιου του..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομιζω για εξωτερικο ειναι πολλααααα τα λεφτα...και σε πρηζουν οτι πρεπει να πας, για να αλλαξει η ζωη σου και να γινεις top στη δουλεια σου και αλλα τετοια μουφαρα.

 

hippyhip στο "πλυντηριο" που συμμετειχες εσυ ηταν οι 3 γνωστοι Κυπριοι; Τα δυο αδελφια και ο κουμπαρος τους; Γιατι απο οσα εχω δει, αυτοι ειναι σε μεγαλο βαθμο υπευθυνοι για το τι συμβαινει στην Ελλαδα τον τελευταιο καιρο με τη συγκεκριμενη εταιρια.

 

Υ.Γ. : Καμια αποδειξη για τα λεφτα που εδωσες, πηρες; :fear:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομιζω για εξωτερικο ειναι πολλααααα τα λεφτα...και σε πρηζουν οτι πρεπει να πας, για να αλλαξει η ζωη σου και να γινεις top στη δουλεια σου και αλλα τετοια μουφαρα.

 

hippyhip στο "πλυντηριο" που συμμετειχες εσυ ηταν οι 3 γνωστοι Κυπριοι; Τα δυο αδελφια και ο κουμπαρος τους; Γιατι απο οσα εχω δει, αυτοι ειναι σε μεγαλο βαθμο υπευθυνοι για το τι συμβαινει στην Ελλαδα τον τελευταιο καιρο με τη συγκεκριμενη εταιρια.

 

Υ.Γ. : Καμια αποδειξη για τα λεφτα που εδωσες, πηρες; :fear:

 

Και μια χοντρη επισεις...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομιζω για εξωτερικο ειναι πολλααααα τα λεφτα...και σε πρηζουν οτι πρεπει να πας, για να αλλαξει η ζωη σου και να γινεις top στη δουλεια σου και αλλα τετοια μουφαρα.

 

hippyhip στο "πλυντηριο" που συμμετειχες εσυ ηταν οι 3 γνωστοι Κυπριοι; Τα δυο αδελφια και ο κουμπαρος τους; Γιατι απο οσα εχω δει, αυτοι ειναι σε μεγαλο βαθμο υπευθυνοι για το τι συμβαινει στην Ελλαδα τον τελευταιο καιρο με τη συγκεκριμενη εταιρια.

 

Υ.Γ. : Καμια αποδειξη για τα λεφτα που εδωσες, πηρες; :fear:

Καλησπέρα! Απ' ότι με ενημέρωσαν και προφορικά αλλά και από το βιντεάκι της παρουσίασης, η αρχική "ιδέα" ήρθε από έναν  Κύπριο, φοιτητή στην Αμερική που ήρθε Κύπρο και το έδειξε σε Κύπριους αρχικά. Αυτοί είναι και οι 3 "πρώτοι" (με τα αυτοκίνητα, βίλες, κλπ). Στη συνέχεια ένας άλλος Κύπριος που σπούδαζε Αλεξανδρούπολη έβαλε μέσα όλη την πόλη σχεδόν. Κατόπιν συνέχισαν Κομοτηνή, Ξάνθη, Θεσσαλονίκη, Καρδίτσα και κατέβηκε και εδώ - δεν έχει πολύ καιρό. 

Η απάντησή τους στο "δεν έχω λεφτά" είναι "να, γι'αυτό το λόγο πρέπει να γραφτείς, να πιστέψεις στην ιδέα, θα βγάλεις πολλά λεφτά...". Φυσικό ήταν πιστεύω, στην Κύπρο, που αυτό τον καιρό επικρατεί η ανασφάλεια και η αβεβαιότητα να ακμάσει κάτι τέτοιο. 

 

 

Στρατολογούν κυρίως νέα παιδιά, σπουδαστές, ανασφάλιστους, χωρίς εμπειρία στην αγορά εργασίας και όπως είπα και σ' αλλο post, παρθένους οργανισμούς σε πρηξο-marketing, που δεν έχουν τίποτε να χάσουν, δηλαδή η ελληνική περιφέρεια. 

Αυτό όμως που μου κάνει εντύπωση είναι, αφού ζούμε σε μια εποχή όπου όλοι μα όλοι (ακόμα και η γιαγιά μου στο χωριό) έχουν ένα laptop και μια γραμμή internet, αφού οτιδήποτε θέλουμε κάνουμε στην καθημερινότητά μας πια (από το να αγοράσουμε ένα παντελόνι μέχρι να κλείσουμε τις καλοκαιρινές μας διακοπές) το googlaρουμε, σε κανέναν δεν "έκοψε" να googlάρει τι εστί wv, accetta και όλα αυτά; Τα άρθρα που διάβασα μέσα σε 2 μέρες με έκαναν και έφριξα κυριολεκτικά.

Εννοείται καμιά απόδειξη για τα λεφτά αυτά που έδωσα, για τα οποία έχω ήδη ξεκινήσει ενέργειες να τα πάρω πίσω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε τι γίνετε όταν δεν μπορώ να μπώ...... χάνω επεισόδια.

 

λοιπόν προς αυτόν τον υποστηρικτη της μάλακιας εεεε... συγνώμη απίστευτης εταίριας...

 

 

 

Ρε τραχανά μου αρέσει που λές '' δεν πιέζουμε κανέναν....''

 καλά κράσια 20 τηλέφωνα σε 7 μέρες με έπερνε ο μ@λ@κ@ς.... όοοοχι κανένανδεν πεεν ιέζουν.......

 

και το δικό μας επίπεδο δεν είναι μικρό .... αλλά κατεβαίνουμε στο δικό σου γιατί μονό έτσι καταλαβεις...... τι να κάνουμε....

 

τραχάνα.....πιθήκι , που νομίζεις ότι είσαι έξυπνος και θα μας ξεγελάσεις κίολας.... αντε κάνε καμιά βόλτα με την bmw παλιοοκεφτέ......

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλήμερα αδερφέ μπορώ να σε βοηθήσω γιατί διαγράφηκα πρόσφατα (και γω την πάτησα από φιλικό πρόσωπο) .Nαι ισχύει αυτό που λες για τα χρήματα αλλά δεν θα πρέπει να έχουν περάσει 14 μέρες και μην ξεχασεις να το αναφερεις στο e-mail που θα τους στειλεις.  Λοιπών θα στείλεις το ακόλουθο e-mail στο    [email protected] 

αναφεροντας τα εξης:

 

 

Dear Sir/Madam,

I would like to cancel my subscription  due to personal reasons. Also i want foul refound becauze i am in this less than 14 days

Name: το ονομα που εχεις στο back office

Worldventures ID: και το ID που εχεις .

 

Aντί για foul refound (μιαρή επανίδρυση) μήπως καλύτερα να ζητούσες full refund (πλήρη αποζημίωση) ;

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...