Προς το περιεχόμενο

Κατι πολυ περιεργο συμβαινει (worldventures)


Hellaslover

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 τα της φορολόγησης φιλε  dragonis και για το αν πρέπει να τα δηλώσεις εμένα προσωπικά μου απάντησαν ότι είναι αφορολόγητα και δεν χρειάζεται να τα δηλώσω πουθενά έτσι μου είπαν επί λέξη και αυτό μπορώ να στο πω και επώνυμα δεν έχω κανένα πρόβλημα 2 μήνες ήμουν στο σινάφι σας και πήγα και σε πολλά training party τα ιδια έλεγαν και σε άλλους στις παρουσιάσεις.....

Και δεν μου λες τι αποδείξεις μου παρείχε εμένα η εταιρία για τα 300 ευρώ και τα 48 του μήνα της συνδρομής? ΚΑΜΙΑ 

σε μαιλ που έστειλα στα κεντρικα για τις αποδείξεις μου απάντησαν οτι δεν υπάρχει κατι τετοιο και δεν προβλέπονται αποδειξεις..... μην λες οτι να ναι στον κοσμο αδερφε.......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Καλησπέρα φίλοι μου! Σας παρακαλώ, θα ήθελα τη βοήθειά σας. Πριν από λίγες μέρες έγινα και εγώ μέλος (καθαρά λόγω εμπιστοσύνης που έδειξα σε ένα πρόσωπο της οικογένειάς μου) σ'αυτή την ιστορία και, όπως είναι προφανές, έχω ήδη μετανιώσει. Θα ήθελα να ρωτήσω, αν φυσικά κάποιος εδώ γνωρίζει, αν υπάρχει τρόπος να πάρω πίσω τα λεφτά της εγγραφής. Κάπου διάβασα ότι με ένα email στα κεντρικά τους στην Αμερική κάτι γίνεται μέσα σε 14 ημέρες από την εγγραφή, αλλά θα ήθελα να το επιβεβαιώσω, καθώς η πληροφορία αυτή είναι αρκετά παλιά. 

Σας ευχαριστώ προκαταβολικά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καμία απάντηση προς το παρόν. Μαλλον στην παρουσίαση που τους κάνουνε δεν τους λένε τι να απαντήσουν όταν τους αντιπαραβάλλουν αδιάσειστα στοιχεία. Εγώ θα συνεχίσω να παραθέτω facts μαζί με τη γνώμη μου. Αν έστω και ένας αποφύγει να γραφτεί κέρδος θα είναι. 

 

Καταρχήν να πω ότι δεν έχω κανένα πρόβλημα με το marketing σαν εργαλείο προώθησης προιόντων. Δεν μου πάει σαν άτομο αλλά καταλαβαίνω την χρησιμότητά του σε μια αγορά με πολλούς ανταγωντιστές. Κάπως πρέπει να πείσεις τον πελάτη ότι το προιόν σου είναι καλύτερο και θα τον βοηθήσει να κάνει τη δουλειά του καλύτερα και αποδοτικότερα. Αλλά όπως είπε και πολύ ΜΑ ΠΟΛΥ εύστοχα ο newtech πρέπει να έχεις ένα προϊόν από πίσω το οποίο θα έχει προστιθέμενη αξία σε αυτόν που θα το αγοράσει. 

 

Η WV πουλάει φύκια και μεταξωτές κορδέλες. Κάποιοι θα πουν αυτό που τους μαθαίνουν να παπαγαλίζουν στις παρουσιάσεις 'μα η WV πουλάει φτηνά ταξίδια, πουλάει ένα προϊόν που γι'αυτούς που θέλουν να κάνουν φθηνά ταξίδια θα είναι ενδαφέρον'. Π@π@ρια λέω εγώ και εξηγούμαι

 

1. Ποστ #444 εξηγεί με γλαφυρό τρόπο ότι τα ταξίδια αυτά μόνο φθηνά δεν είναι. Είναι σε συγκεκριμένες ημερομηνίες, δεν περιλαμβάνουν αεροπορικά και είναι αμφίβολο πόσο θα σε βολεύουν. 

 

2. Που είναι τα πακέτα οέο; Ααα δεν μπορείς να τα δεις αν δεν πληρώσεις το παραδάκι πρώτα (και αυτό είναι αρκετό για αυτούς που είναι ψηλά στην πυραμίδα για να κονομήσουν από εσένα). Κοινώς δεν μπορείς να δεις αν σε συμφέρει, δεν μπορείς να κάνεις καμιά σύγκριση με ανταγωνιστές και δεν μπορείς να δεις αν σε βολεύει ρε αδερφέ. Ενώ υπάρχουν άπειρα site με φανταστικές προσφορές (ΚΑΙ ω ναι δωρεάν) οι φίλοι της WV υποτίθεται ότι πουλάνε πακέτα ταξιδιών, αλλά όχι δεν μπορείς να τα δεις πριν πληρώσεις, πρέπει να τους εμπιστευτείς πρώτα, να στάξεις το παραδάκι (και μαζί το fee κάθε μήνα μην ξεχνιόμαστε) και μετά να τσεκάρεις τι παίζει με τα ταξίδια

 

Αν είναι πραγματικά τα ταξίδια που πουλάνε ως εταιρία και όχι το membership γιατί δεν τα βγάζουν σε όλους να τα δουν; Αν όντως είναι απίστευτη ευκαιρία και αν όντως ενδιαφέρονται να πουλήσουν ταξίδια έτσι θα βρουν άπειρους πιθανούς πελάτες (ακόμα και εμένα που πάντα ενδιαφέρομαι και bargain ταξιδάκια).

 

Όχι κύριοι δεν το κάνουν και ούτε πρόκειται να το κάνουν γιατί δεν ενδιαφέρονται και τόσο να πουλήσουν πακέτα ταξιδιών και αν βγάλουν τα πακέτα στη φόρα δεν θα μπορέσουν να εξαπατήσουν τόσο κόσμο γιατί πλέον θα δουν ότι τα ίδια και καλύτερα πακέτα μπορούν να τα βρουν από αλλού και πιθανώς με καλύτερες τιμές.

 

Πάμε τώρα να δούμε με αριθμούς τι παίζε με αυτά τα πακέτα. Ο φίλος dragonis είπε μια ανακρίβεια στο ποστ του.

 

 

Φιλε μου χωρις να θελω να σε προσβαλω και συ σπερνεις την παραπληφορηση. Εγγραφωντας νεα ατομα ως αντιπροσωπος δεν εχεις ουσιαστικο οφελος, παιρνεις 20$. Τι σκατα θα τα κανεις τα 20 δολλαρια; Ελυσες τα οικονομικα σου προβληματα ετσι;

Λάθος. Θα πρέπει ο φίλος να ξαναδει που έχει γραφτεί. Εξηγουμαι

 

Το φθηνότερο πακέτο που μπορείς να πουλήσεις σε έναν πελάτη είναι το DreamTrips U το οποίο κοστίζει $120.98 και έχει μηνιαία συνδρομή $20.99. Από αυτό δεν παίρνεις σαν πωλητης καμιά προμήθεια! Το αμέσως επόμενο είναι το DreamTrips και κοστίζει $226.94 με μηνιαία συνδρομή $26.99. Από αυτό παίρνεις προμήθεια $20!!  Αυτό εννοεί ο φίλος dragonis. Φυσικά και θα συμφωνήσω μαζί του λέγοντας ότι ο αντιπρόσωπος δεν έχει ουσιαστικό όφελος από αυτό. Όπως ακριβώς λέει 'τι σκατά θα τα κάνεις τα $20'. Πόσους ακριβώς να πείσεις να αγοράσουν ένα πακέτο ταξιδιών που δεν έχουν ιδέα τι περιλαμβάνει γιατί δεν μπορούν να δουν τις προσφορές και επιπλέον να πληρώνουν $27 το μήνα;;; Και όλα αυτά για $20 προμήθεια;;;;;;

 

 Υπάρχουν και πιο ακριβά πακέτα με πιο εξωπραγματικές τιμές και με τις ίδιες γελοίες προμήθειες που δεν έχει νόημα να αναφέρω εδώ.

 

Το όλο νόημα είναι κύριοι ότι:

 

ΚΑΝΕΙΣ δεν ενδιαφέρεται να πουλήσει ταξίδια. Η WV δεν ενδιαφέρεται για τα πακέτα και δεν δίνει και πολλά κίνητρα στους αντιπροσώπους της να πουλήσουν πακέτα ταξιδιών.

 

Τότε γιατί το κάνει αυτό η WV?

 

Μα για να είναι νομότυπη και να μην θεωρείται πυραμίδα. Ο αμερικάνικος νόμος λέει ότι μια εταιρία είναι πυραμίδα αν πουλάει membership χωρίς κανένα προϊόν. Ε λοιπόν η WV βρήκε ένα π@π@ροπροϊόν για βιτρίνα ώστε να είναι νομότυπη. Ακόμα και να άλλαζε ο νόμος είμαι σίγουρος ότι πάλι κάτι θα βρίσκανε και θα προσαρμόζονταν οπότε δεν έχει και πολύ νόημα να τους κυνηγάς νομικά. Αλλά και πάλι δεν είμαι ειδικός στα νομικά οπότε δε θα κάτσω να το αναλύσω εδώ.  

 

Αυτά από εμένα για την ώρα. Θα επανέλθω όταν έχω χρόνο. Είναι μεγάλα τα ποστ μου αλλά συγγνώμη όποιος θέλει κάνει έρευνα για το που θα πάει να μπλέξει να στρώσει τον κ@λο του να διαβάσει (όχι μόνο αυτό το ποστ αλλα γενικά στο ιντερνετ). Εγώ θα είμαι ευχαριστημένος αν καταφέρω να πειστεί έστω και ένα υποψήφιο θύμα να μην γραφτεί. 

 

Οποιοσδήποτε διαφωνεί με αυτά που λέω εδώ είμαι για τον αντίλογο

  • Like 11
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το χειροτερο απ' ολα σε πολλα ποστ που διαβασα απ' το thread ειναι οτι ο καθενας αραδιαζει το μακρυ και το κοντο του. Κλασσικη ιδιοσυγκρασια ΕΛΛΗΝΑΡΑ ΜΕ ΑΡ**ΙΑ.

Πολλοι απο εδω δεν εχουν δει καν καποια παρουσιαση και εκφερουν αποψεις απο ανωνυμα blog οταν η WV εχει να δειξει 7 χρονια λειτουργιας και επιτυχιας. Δεν γυρισε κανεις να σας πει οτι αυτο που κανει ειναι ευκολο, αλλα ειναι απλο. Δεν υποσχεται κανεις βροχη απο λεφτα και ουτε ευκολα κερδη. Μονο οσοι αποφασισουν να αλλαξουν τη ζωη τους το κανουν.

 

Αποκαλειτε μια ιδεα απατη οταν αυτοι οι οποιοι γραφουν στα blog εχουν ως διαπιστευτηριο το ονομα crazysakis2453 ενω η WV τη Mastercard, τη Rovia, τουριστικους κολλοσους οπως τα Marriott Hotels, τα Hilton κ.α ενω επισης και την ΙΑΤΑ. Ολοι αυτοι που λειτουργουν τοσα χρονια γιατι να ρισκαρουν να βαλουν το ονομα τους διπλα σε  μια απατη, σε μια φουσκα; 

(οσο για την φορολογηση, παλι καταφευγετε σε παραπληροφορηση. Στους ορους της εταιριας αναφερεται ρητα πως καθε αντιπροσωπος ειναι υπευθυνος να δηλωνει τα κερδη του συμφωνα με την αντιστοιχο φορολογικο συστημα σε καθε χωρα. Αν αυτος δεν το κανει οπως ειπαν καποιοι προηγουμενως ας τους πιασει η εφορια. Η ιδια η εταιρια παρεχει αποδειξεις για καθε συναλλαγη ΟΝΤΑΣ ΝΟΜΙΜΗ)

 

Σε μεγαλο βαθμο φταινε βεβαια και αυτοι που σας πιεσαν. Η ολη λογικη σε αυτο το θεμα ειναι να παρεις τα αγαπημενα σου προσωπα (αρχικα) και να τους δειξεις πρωτα εναν τροπο να ταξιδευουν φθηνοτερα και στη συνεχεια ενα επιχειρηματικο plan B για οσους θελουν ενα εξτρα εισοδημα. Κανεις δεν πιεζει κανεναν και ουτε υπαρχει λογος να διακυβευονται σχεσεις. Οπως λεει ενας μεγαλος εκπαιδευτης στην εταιρια Some will, Some won't, SO WHAT? 

Δεν παρακαλαμε κανεναν, δινουμε ευκαιριες στα κοντινα μας ατομα. Αν απλα δεν σας αρεσει, δεν το θελετε ή οτιδηποτε αλλο το μονο που εχετε να κανετε ειναι μην ασχοληθειτε. Δεν σας βαζει κανεις το πιστολι στον κροταφο, ο καθενας κανει τις δικες του επιλογες σ' αυτη τη ζωη.

 

Τωρα κατι τελευταιο και αυτο που με πειραζει περισσοτερο ειναι ο φθονος και η κακια που βγαζουν μερικα ατομα σε αυτο το thread. Χαρακτηρισμοι οπως ζωα, βοδια κλπ δειχνουν απλα την παιδεια αυτων που τους χρησιμοποιουν και προσβαλλουν τα ατομα που πιστεψαν σε μια ιδεα και προσπαθουν να αλλαξουν τη ζωη τους. Αν δεν δουλεψει θα εχουν χασει καποια λεφτα, κακο στον εαυτο τους κανουν, σε κανεναν αλλο. 

 

Σημερα στις μερες του Internet πολλοι ξεχνουν κατι αρκετα σημαντικο κατ' εμε, μια φράση που αποδόθηκε στον Σωκράτη από τον σκεπτικιστή φιλόσοφο Αρκεσίλαο: εν οιδα οτι ουδεν οιδα. Σημερα δεν ξερουμε, τι ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΜΕ. 

Αν πραγματικα θελει καποιος να δει τι ειναι να παει σε μια παρουσιαση και για βαλουμε στην ακρη συνωμοσιες περι πλυσεων εγκεφαλου, οποιος φοβαται και πιστευει πως ενας ξενος με 2 γλυκολογα θα τον τουμπαρει, να αφησει λεφτα και πιστωτικες σπιτι του και να πει και ψευτικο ονομα.

Η παραπληροφορηση ειναι χειροτερη απ' την αγνοια, λασπες και υβρεις μπορει να διαδιδει ο καθενας. 

 

Dragonis, όμορφα και ωραία αυτά που μας λες, αλλά απάντησε μου αν δεν σου κάνει κόπο στις παρακάτω ερωτήσεις:

1) Πόσο καιρό είσαι γραμμένος στην WV;

2) Πόσα χρήματα έχει δόσει συνολικά (εγγραφή, συνδρομή, σεμινάρια κλπ);

3) Πόσα χρήματα έχεις βγάλει μέχρι τώρα;

4) Πόσα ταξίδια έχεις πάει μέχρι τώρα;

 

Στο τελευταίο ερώτημα σε παρακαλώ δόσε μου όλες τις πληροφορίες, οπως ημερομηνίες ταξιδιού, αριθμός διανυκτερέυεων και κόστος, για να δω αν συμφέρει.

 

Επίσης, θα το εκτιμούσα εάν μου έδινες τον αριθμό μέλους IATA της WV.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Dragonis, όμορφα και ωραία αυτά που μας λες, αλλά απάντησε μου αν δεν σου κάνει κόπο στις παρακάτω ερωτήσεις:

1) Πόσο καιρό είσαι γραμμένος στην WV;

2) Πόσα χρήματα έχει δόσει συνολικά (εγγραφή, συνδρομή, σεμινάρια κλπ);

3) Πόσα χρήματα έχεις βγάλει μέχρι τώρα;

4) Πόσα ταξίδια έχεις πάει μέχρι τώρα;

 

Στο τελευταίο ερώτημα σε παρακαλώ δόσε μου όλες τις πληροφορίες, οπως ημερομηνίες ταξιδιού, αριθμός διανυκτερέυεων και κόστος, για να δω αν συμφέρει.

 

Επίσης, θα το εκτιμούσα εάν μου έδινες τον αριθμό μέλους IATA της WV.

 

Ελα πες την αληθεια..

πρωταπριλια ε? .. δεν περιμενεις οτι θα σου απαντισει!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα φίλοι μου! Σας παρακαλώ, θα ήθελα τη βοήθειά σας. Πριν από λίγες μέρες έγινα και εγώ μέλος (καθαρά λόγω εμπιστοσύνης που έδειξα σε ένα πρόσωπο της οικογένειάς μου) σ'αυτή την ιστορία και, όπως είναι προφανές, έχω ήδη μετανιώσει. Θα ήθελα να ρωτήσω, αν φυσικά κάποιος εδώ γνωρίζει, αν υπάρχει τρόπος να πάρω πίσω τα λεφτά της εγγραφής. Κάπου διάβασα ότι με ένα email στα κεντρικά τους στην Αμερική κάτι γίνεται μέσα σε 14 ημέρες από την εγγραφή, αλλά θα ήθελα να το επιβεβαιώσω, καθώς η πληροφορία αυτή είναι αρκετά παλιά. 

Σας ευχαριστώ προκαταβολικά. 

 

 

καλήμερα αδερφέ μπορώ να σε βοηθήσω γιατί διαγράφηκα πρόσφατα (και γω την πάτησα από φιλικό πρόσωπο) .Nαι ισχύει αυτό που λες για τα χρήματα αλλά δεν θα πρέπει να έχουν περάσει 14 μέρες και μην ξεχασεις να το αναφερεις στο e-mail που θα τους στειλεις.  Λοιπών θα στείλεις το ακόλουθο e-mail στο    [email protected] 

αναφεροντας τα εξης:

 

 

Dear Sir/Madam,

I would like to cancel my subscription  due to personal reasons. Also i want foul refound becauze i am in this less than 14 days

Name: το ονομα που εχεις στο back office

Worldventures ID: και το ID που εχεις .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε μου χωρις να θελω να σε προσβαλω και συ σπερνεις την παραπληφορηση. Εγγραφωντας νεα ατομα ως αντιπροσωπος δεν εχεις ουσιαστικο οφελος, παιρνεις 20$. Τι σκατα θα τα κανεις τα 20 δολλαρια; Ελυσες τα οικονομικα σου προβληματα ετσι; 

Θα επωφεληθεις απ' ολη την ιδεα αυτη μονο αν δουλεψεις με αυτους που γραφεις στην εταιρια παντα με τη βοηθεια αυτων που εφεραν εσενα. 

Επαναλαμβανω ολα αυτα δεν τα λεω με διαθεση να σε προσβαλλω.

Αν διαβάσεις καλά το μήνυμά μου θα καταλάβεις πως δεν στέκομαι τόσο στα λεφτά που ξοδεύεις/κερδίζεις αλλά στην αλλοτροίωση που υποβάλλεσαι ως άτομο. Και έρχεσαι εσύ και με επιβεβαιώνεις περίτρανα με όσα γράφεις. Η πλήση εγκεφάλου που σου έκαναν δυστυχώς έπιασε τόπο. Και δεν έχω πραγματικά καμία διάθεση να σε προσβαλλώ γιατί στεναχωριέμαι επειδή έχουν γίνει κάποιοι φίλοι μου μέλη σ'αυτή την τρομερή εταιρία. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλήμερα αδερφέ μπορώ να σε βοηθήσω γιατί διαγράφηκα πρόσφατα (και γω την πάτησα από φιλικό πρόσωπο) .Nαι ισχύει αυτό που λες για τα χρήματα αλλά δεν θα πρέπει να έχουν περάσει 14 μέρες και μην ξεχασεις να το αναφερεις στο e-mail που θα τους στειλεις.  Λοιπών θα στείλεις το ακόλουθο e-mail στο    [email protected] 

αναφεροντας τα εξης:

 

 

Dear Sir/Madam,

I would like to cancel my subscription  due to personal reasons. Also i want foul refound becauze i am in this less than 14 days

Name: το ονομα που εχεις στο back office

Worldventures ID: και το ID που εχεις .

 

Συμπατριώτη μου (Θρακιώτη) και φίλε μου εφεξής, σ' ευχαριστώ θερμά! Μ'εσωσες! Για να είμαι ειλικρινής δεν έχω κάτι με την εταιρεία, ίσα ίσα που για κάποιον που θέλει να βγάλει λεφτά και φυσικά έχει όρεξη να δουλέψει είναι μια ευκαιρία, όπως και να το κάνουμε. Απλά εγώ είμαι από τους ελάχιστους τυχερούς που έχω ακόμα την πρωινή δουλίτσα μου και δεν θέλω να την παρατήσω για το -όποιο-"εύκολο" κέρδος. Η δουλειά αυτή θέλει αφοσίωση (ραντεβού, κόντρα ραντεβού, βρες μου τόσα άτομα μέχρι τότε, σου βρήκα λιγότερα, κτλ) και η ζωή μου έμαθε να μην αφήνω το σίγουρο για το εντυπωσιακό. Να ενημερώσω ότι είμαι γυναίκα και εύκολο θύμα σε τέτοιου είδους απόπειρες. 

Τώρα, όσον αφορά τα υπόλοιπα, θα μπορούσα να είχα μείνει στη WV (με όλα της τα επίσημα πιστοποιητικά, τα νόμιμα έγγραφα, τις σφραγίδες και τα ρέστα), αλλά αυτά που διάβασα για τον κ. Acetta, τη γυναίκα του και όλη την παρέα του με απώθησαν στο 2ήμερο!! Η βλακεία μου περιορίστηκε στην εγγραφή (λόγω εμπιστοσύνης και πάλι λέω σε κοντινό μου πρόσωπο, χωρίς να θέλω να απολογηθώ). Ευχαριστώ και πάλι, όχι μόνο για τη βοήθεια στο παραπάνω αλλά και για την όλη πληροφόρηση! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...ίσα ίσα που για κάποιον που θέλει να βγάλει λεφτά και φυσικά έχει όρεξη να δουλέψει είναι μια ευκαιρία, όπως και να το κάνουμε.

 

...για το -όποιο-"εύκολο" κέρδος. Η δουλειά αυτή θέλει αφοσίωση (ραντεβού, κόντρα ραντεβού, βρες μου τόσα άτομα μέχρι τότε, σου βρήκα λιγότερα, κτλ) και η ζωή μου έμαθε να μην αφήνω το σίγουρο για το εντυπωσιακό.

 

...θα μπορούσα να είχα μείνει στη WV (με όλα της τα επίσημα πιστοποιητικά, τα νόμιμα έγγραφα, τις σφραγίδες και τα ρέστα), ...

Δεν υπάρχει σωτηρία τελικά!!!
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@hippyhip

Πίστεψέ με, οι άνδρες είναι πολύ περισσότερο επιρρεπείς σε τέτοιες απάτες, απ' ο,τι οι γυναίκες! Μάλιστα παλαιότερα είχα ακούσει για πυραμίδες που κατά κανόνα δε στρατολογούσαν τόσες πολλές γυναίκες γιατί είχαν μικρότερο μέσο όρο παραμονής σε τέτοιες εταιρείες και δημιουργούσαν περισσότερα προβλήματα.

 

Χαίρομαι πάντως που αν κάποιος ψάξει "WorldVentures Απάτη", το παρόν θρεντ βρίσκεται στις πρώτες επιλογές. Αν πάλι διαβάσει τα σχεδόν 500 ποστ και παραμείνει μέλος της...ε τι να πω... καλά ξετελέματα! :fear:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@hippyhip

Πίστεψέ με, οι άνδρες είναι πολύ περισσότερο επιρρεπείς σε τέτοιες απάτες, απ' ο,τι οι γυναίκες! Μάλιστα παλαιότερα είχα ακούσει για πυραμίδες που κατά κανόνα δε στρατολογούσαν τόσες πολλές γυναίκες γιατί είχαν μικρότερο μέσο όρο παραμονής σε τέτοιες εταιρείες και δημιουργούσαν περισσότερα προβλήματα.

 

Χαίρομαι πάντως που αν κάποιος ψάξει "WorldVentures Απάτη", το παρόν θρεντ βρίσκεται στις πρώτες επιλογές. Αν πάλι διαβάσει τα σχεδόν 500 ποστ και παραμείνει μέλος της...ε τι να πω... καλά ξετελέματα! :fear:

Στην παρουσίαση που μου έκαναν το περασμένο Σάββατο, το 75-80% των "επιτυχημένων" που είδα ήταν άντρες. Οι δε "ονειρεμένοι καριερίστες με τα ονειρεμένα σπίτια, διακοπές, αυτοκίνητα" ήταν 3 κύπριοι άντρες. Μου έκανε εντύπωση, δε σ'το κρύβω! 

Για να είμαι ειλικρινής, μετάνιωνα ήδη την ώρα που έδινα την κάρτα μου! Δεν με είχαν πείσει εξ'αρχής. Η οργή που έχω αυτή τη στιγμή είναι καθαρά προς το φιλότιμό μου! Τι να πω! 

 

Δεν υπάρχει σωτηρία τελικά!!!

 

Ελπίζω φίλε μου mvaggel να μην παρεξήγησες τα (επιλεκτικά) σχόλιά μου στο θέμα. Η παραπάνω άποψη είναι αναπαραγωγή του audiofile που καταπίνουν στο πληρωμένο σεμινάριο και αναπαράγουν 200000000 την ημέρα σε όλα τα κορόιδα που θα βρεθούν μπροστά τους. Αυτό που είπα εγώ είναι ότι ούτε το πιστεύω ούτε το ακολουθώ. Προσέχω όμως τι γράφω από σεβασμό σε κάποιους που το έχουν επιλέξει. Δεν θά'θελα να αρχίσω να τους κράζω, ξέρουν πολύ καλά πού μπλέκουν. 

Η πραγματική μου άποψη είναι πολύ χειρότερη από τα παραπάνω λεγόμενά μου. Αποφεύγω όμως τα πολλά πολλά γιατί δεν θα άντεχα την αντιπαράθεση με κάποιον οπαδό. Απλά την κάνω με ελαφρά από την "ομαδάρα" τους! χαχαχαχαχα....... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω πάλι προσπαθώ να καταλάβω τη φύση της συγκεκριμένης δουλειάς! Καμιά βοήθεια για μένα τον αδαή;

 

Αποστολή από το HTC One X με τη χρήση Insomnia App

 

Λες σε φιλους οτι ξερεις μια εταιρια με ταξιδια..

Τους εγγραφεις..

Ταξιδι δεν παει κανεις

Προσπαθουν να γραψουν οσους μπορουν γιατι νομιζουν οτι θα πλουτησουν

Στο τελος σε καταριουνται..

 

Αρα καλη φαση αν θελεις να χωρισεις η να απομακρινεις κολιτσιδες που εχεις γυρο σου!!!

Δεν θα σου ξαναμιλισουν guarantee!

 

Yg..

https://www.facebook.com/pages/%CE%91%CE%A0%CE%91%CE%A4%CE%97-Worldventures/389187537836356

Δεν τον ξερω τον κυριο αλλα SUPPORT (γιατι εχει ατομα που τον κραζουν)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λες σε φιλους οτι ξερεις μια εταιρια με ταξιδια..

Τους εγγραφεις..

Ταξιδι δεν παει κανεις

Προσπαθουν να γραψουν οσους μπορουν γιατι νομιζουν οτι θα πλουτησουν

Στο τελος σε καταριουνται..

 

Αρα καλη φαση αν θελεις να χωρισεις η να απομακρινεις κολιτσιδες που εχεις γυρο σου!!!

Δεν θα σου ξαναμιλισουν guarantee!

Ακριβώς. Συνοδεύεται επίσης από μέγα σπάσιμο @@@@ τηλεφωνικό κ.α., να βρεις κόσμο να γράψεις, να γράψουν και άλλους αυτοί που θα γράψεις για να πλουτίσετε όλοι μαζί και ούτω καθεξής. Επίσης, πρέπει να δώσεις 300€ με την εγγραφή και αν δεν βρεις 4-6 άτομα να βάλεις στο κόλπο σε ένα μήνα πληρώνεις μηνιαία συνδρομή 45-50€. Παράλληλα, για να μάθεις να το δουλεύεις πρέπει να δίνεις 150-200€ /σεμινάριο. 

Εννοείται, ταξίδι δεν πάει κανείς! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά ειρωνικός ήμουν. Ξέρω με ποιο τρόπο λειτουργούν όλοι αυτοί.

 

Αυτο που εμμέσως ρώτησα ειναι οι συγκεκριμένοι τύποι τι ακριβώς δουλειά νομιζουν ότι κανουν στην wv? :)

 

Αποστολή από το HTC One X με τη χρήση Insomnia App

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...