Προς το περιεχόμενο

Κατι πολυ περιεργο συμβαινει (worldventures)


Hellaslover

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

σου απαντησα προηγουμενως ΝΑΙ μπορω.

απλα οταν εισαι μελος εννοειτε οτι υπαρχουν καποιες εκπτωσεις  κ αλλα πολλα 

Και εγω σε ρωτω πες μου ενα πακετο ταξιδιου που μπορεις να μου πουλησεις την μεγαλη βδομαδα για να δω εαν με συμφερει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα αυτο δεν ειναι το μεγαλυτερο προβλημα,μπορεις να κανεις μια καταγγελια στο ΣΔΟΕ και μετα θα τρεχουν ολοι τους.Το θεμα ειναι να μην την πατησει αλλος και γραφτει και χασει τα λεφτα του.

 

μπορεις να κανεις οτι θεωρεις φρονιμο φιλε μου 

μπορεις να δηλωνεις εσοδα στην εφορια

οποιος δεν το κανει ειναι παρανομος 

κ στη ελλαδα ειναι παρα πολλοι

εσυ δηλωνεις τα εσοδα σου ? (ολα?)

 

 

 

 

για την ιστορια : για να ανοιξει οποιοςδηποτε εταιρια στην ελλαδα πρεπει να μπει σε υπουργεια εργασιας  κ αλλα 500

ελπιζω να το ξερετε οτι ειναι νομιμες ολες αυτες οι εταιριες κ οτι ολα γινονται μεσω ιντερνετ κ μεσω τραπεζων. μαμουνιες μπορει να κανει ο καθενας σε οποια δουλεια κ αν βρισκεται.. οποιος θελει να ειναι σωστος μπορει να ειναι σωστος. λοιπον σας ευχαριστω για την παρεα σας αλλα θα πρεπει να αποχωρησω απο το pc , χαιρετω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τις απαντήσεις που ήθελα δε τις πήρα πάντως οπότε έβγαλα ένα συμπέρασμα. Καλή τύχη σε όσους δοκιμάσουν την τύχη τους έτσι.

 

Καιρός να πάψουμε να είμαστε ηθικοί λέω εγώ και ν αρχίσουμε να εκμεταλλευόμαστε κόσμο μπας και βγάλουμε κανά ευρώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άρα στην ουσία εγώ θα πληρώσω για ένα προϊόν χωρίς να πάρω απόδειξη και χωρίς να μου παρέχεται καποιου είδους εγγύηση.

 

Πολύ καλό το παράδειγμα του γυμναστηρίου. Πληρώνεις εγγραφή για το VIP club (πανάκριβη) και μετά μηνιαία συνδρομή ώστε να μπορεις να έχεις τα οφέλη του VIP member δηλαδη πρόσβαση σε ταξιδιωτικές προσφορές.

 

Αν με προσεγγίσει κάποιος εκπρόσωπος όπως είπες της εταιρίας θα μου παρουσιάσει έτσι τα πράγματα ή όχι;

 

Αποστολή από το HTC One X με τη χρήση Insomnia App

ναι ετσι ειναι φιλε μπορεις να παρεισ τα λεφτα σου πισω μετα απο 15 μερες απο την εγγραφη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αποδειξη....Εφορια...ΟΑΕΕ...ΣΔΟΕ...Φορολογικη Δηλωση

 

'Νταξει παιδια...ψεκασα...δε νομιζω να ξαναδουμε κατσαριδα εδω μεσα :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι ετσι ειναι φιλε μπορεις να παρεισ τα λεφτα σου πισω μετα απο 15 μερες απο την εγγραφη

Οπότε η ευκαιρία που μου δίνεται είναι να έχω πρόσβαση σε αποκλειστικές προσφορές σχετικές με ταξίδια!

Οκ μου αρέσουν τα ταξίδια, μια χαρά ως εδώ. Αλλά γιατί θα αλλάξει η ζωή μου αν το κάνω αυτό; Γιατί στην ιστοσελίδα της εταιρίας λέει "ISN'T IT GREAT WHEN YOU GET PAID TO DO WHAT YOU LOVE TO DO? Ποιος θα με πληρώσει δηλαδή αν ταξιδεύω; Και γιατί θα με πληρώσουν;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε laspiz, μπορείς σε παρακαλώ να αναφέρεις συγκεκριμένα με ΠΟΙΟ τρόπο βγάζεις κέρδος απο την όλη ιστορία; Πραγματικά την έχω την απορία, δεν το αναφέρω ειρωνικά. Κάνοντας ταξίδια ΔΕΝ πληρώνεσαι! Επίσης γράφοντας νέα μέλη παίρνεις ΨΙΧΟΥΛΑ! Θες να μας περιγράψεις ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ πως μπορείς να βγάλεις λεφτά;;; Εγώ είμαι βέβαιος ότι το μονο που καταφέρνεις εντέλει είναι να χάνεις τα λεφτά σου, τους φίλους και να σου φρεζάρετε η ψυχολογία... Έτσι είναι, σωστά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το ψάρεψα απο το Internet. Επειδή ήταν στην κυπριακή διάλεκτο δυσκολέυτηκα να το διαβάσω αλλά περιγράφει τέλεια την κατάσταση.

 

http://spapalagi.blogspot.com/2012/02/network-marketing.html

 

Το ψάρεψα απο το Internet. Επειδή ήταν στην κυπριακή διάλεκτο δυσκολέυτηκα να το διαβάσω αλλά περιγράφει τέλεια την κατάσταση.

 

http://spapalagi.blogspot.com/2012/02/network-marketing.html

Ωραία τα λέει , πολύ γέλιο!

'Ετυχε να πάω και εγώ σε μια παρουσίαση της Worldventures.

Mε πήρε τηλ. ένας καλός φίλος και μου λέει :

"σου έχω μια πρόταση για δουλεια με καλά λεφτά, καινούρια ιδέα μπλα μπλα μπλα"

"τί φάση παίζει ?"

"τι να σου λέω από το τηλ. καλυτερα από κοντα"

Στην αρχή την ψυλλιάζομαι μήπως είναι καμια πλασιετζίδικη φαση αλλά λέω μπα φίλος είναι δεν νομίζω.

Τραβολογάω και έναν ακόμα φίλο μου που είχαμε κανονίσει για καφέ.

Με το που φτανουμε είχε μόλις ξεκινήσει η παρουσίαση από μια κοπελίτσα 20 χρονών περίπου που το κατειχε πολύ το μπλα μπλα.

Αφού κάνει μια παρουσίαση για κάτι προσφορές για ταξίδια μετά ξεκινάει την παρουσίαση του επόμενου ομιλητή:

"Και τώρα θα σας μιλήσει ο φανταστικός, ο ανυπέρβλητος, ο Master of the Universe,ο γκαμάω και ντέρνω, ο Πλανητάρχης(ναι αυτό το είπε :blink: ) κ.ΤΑΔΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ

Και σκάει μύτη ένας τυπάς ντυσιματάκι καλό, με μαλλί στην πένα κοτσίδα πιασμένο πάνω αλλά Σαμουράι :P

Αρχισε να λεει για την όλη φάση με Αμερικανιές του στυλ όποιος θελει συμμετέχει αλλα αν δεν συμμετεχεις ή δεν πας καλά ή έχεις αλλεργία στο χρήμα κτλ κτλ για να μην μακρυγορώ αφού έχουν ήδη ειπωθεί.

Έλεγε οτι εγώ πήγα στην Βαρκελώνη σε ένα σεμινάριο, την άλλη βδομάδα θα πάω σε ένα άλλο στο Las Vegas, όλα δωρεάν και αύριο μεθαύριο μπορεί να είσαι εσύ στην θέση μου κτλ

Μετά μίλησαν 3-4 άτομα τα οποιά σε λίγο χρόνο βγαλαν λεφτά κτλ.

Εγω με τον φίλο μου μαζί αρχίσαμε και κάναμε χαβαλέ με την όλη φάση.

Μετά το τέλος ο κυριος ομιλητής γυρνούσε από τραπέζι σε τραπέζι να συστηθεί και να λύσει απορίες με το ψεύτο-κυριλέ στυλάκι ,χειραψία " ωωωωω αδερφέ μου χαρηκα που σε γνωρισα".

Απλά μου έκανε εντύπωση οτι αυτός ο φίλος μου που με κάλεσε και ένας άλλος που ήταν μαζί του το πως μιλούσε για την φάση λες και του κάναν πραγματικά πλύση εγκεφάλου.

Εγώ τον ρωτούσα " τί κανεις εσύ , τί κανει η οικογένεια " και αυτός μου έλεγε μόνο γι'αυτό.

Μου θύμισε φάση προσηλητισμού σε αίρεση :wacko:

Εν κατακλείδι εγώ γενικά είμαι πολύ δύσπιστος με τέτοιες φάσεις και δεν μου αρέσει να γίνομαι σπαζοκλαμπάνιας και να πρήζω τον καθένα για να γίνει μέλος.

Άσε που 270€ δύσκολα τα δίνει κάποιος, αν και με αυτά που είδα ο άλλος και να φάει να μην έχει αμα του πλύνουν τον εγκέφαλο και του τάξουν ακούραστο χρήμα μπορεί να ενδώσει.

Ειδικά όταν σου λεει ο άλλος τον όρο "Παθητικό Κέρδος" σε δελεάζει.

Φυσικά αυτήν την ορολογία πρώτη φορά την ακούω.

Εγώ νομίζω ακούραστο χρήμα δεν υπάρχει , εκτός αν κάνεις ληστείες.

Αν σε πιάσουν όμως ο ποπός σου θα βαρέσει υπερωρίες στην φυλακή από τους συγκρατούμενους σου :-D

Επεξ/σία από brhcp
  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"Παθητικό κέρδος" :-D :-D :-D

Τι άλλο θα σκεφτούν, ήθελα να' ξερα.

Παθητικό εισόδημα νομίζω το είπε. Όχι Γιάννης, Γιαννάκης :-)

 

λίγο δύσκολα να πάω ξανά μιας και είναι από τα πράγματα που και σιχαίνομαι/ απεχθάνομαι + τα γελάω στην καθημερινότητά μου. Να το ήξερε να μην μου ξεκινούσε την συζήτηση. Πήγαν να με κάνουν 2 παιδιά παρουσίαση όπου λόγω του τρόπου που είναι στημένη ο πυραμίδα είναι αστείο που δεν αμφισβητούν τις χαζομάρες που λένε. 

 

Το ότι είσαι παπαγαλάκι και είσαι στην εταιρεία μέσα όμως δυστυχώς σε κάνει να μην μπορείς να καταλάβεις πόσο γραφικοί γίνεστε. Και γω δεν ξέρω πόσες φορές άκουσα για αυτήν την "Ασημή BMW" που παίρνεις αν αν αν και γελούσα έχοντας 2 τέτοιες. Γελούσα που έλεγε ότι βγάζεις 1κ / εβδομάδα βλέποντας έναν λιγδιάρη που δεν μπορεί ούτε σαν χειριστής τοστιέρας να δουλέψει και νομίζει ότι βγάζει χρήματα... 

 

Ουσιαστικά αυτές οι πυραμίδες έχουν σκοπό αυτές τις δύσκολες μέρες να φάνε κάτι 300άρια ευρουλάκια από τον κάθε καημένο που βρίσκετε στον δρόμο τους και νομίζουν ότι θα γίνουν εκατομμυριούχοι με αυτήν την χαζομάρα. Κρίμα στα παιδιά που έχουν μπει στο τριπάκι αυτό και δεν μπορούν να βγούνε. Όσο για τα παπαγαλάκια που θα βγουν να υποστηρίξουν την εταιρεία αυτήν, ας πάνε να δουλέψουν να δούνε πως είναι να βγάζεις πραγματικά λεφτά και όχι να προσπαθείς να φας λεφτά από ΟΛΟΥΣ τους φίλους και γνωστούς σου επειδή έδωσες 300€ μία φορά

Τί να πω ρε φίλε μάλλον δεν σου αρέσει το χρήμα και θες μια ζωή να δουλεύεις 12 ώρες την μέρα για 500€  το μηνα ενώ αυτά μπορεί να τα βγάζεις σε μια μέρα! :mad:

Τί είστε εσείς ρε , σας χαρίζουν πακτωλούς χρημάτων και δεν θέλετε, εεεεεεεε άμα πια! :-D

Ε καλά αυτό με την "ασημί BMW" τραγικό έ?

Μ'αρέσει που λέει οτι επειδή στην Ελλάδα πολλοί κέρδισαν αυτήν την BMW οι πωλήσεις της BMW Hellas αυξήθηκαν δραματικά!

Ποιός μιλούσε εκείνος ο ψηλός με την κοτσίδα που ήταν για γέλια?

Καλά αν δεν ήταν ο φίλος μου εκεί εννοείται θα είχα φύγει τρέχοντας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το θέμα με αυτήν την ιστορία είναι η   εμπιστοσύνη που έχει ο καθένας σε φίλους και συγγενείς εγώ εκεί την πάτησα και δεν το έψαξα το θέμα (μαλακία μου ναι το ξέρω το εμαθα αν και αργα).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...