Προς το περιεχόμενο

Ανέκδοτα - Ένας τύπος παίρνει κάθε πρωί το λεωφορείο...


Lucifer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αν κάτι είναι χειρότερο από το να εξηγείς ανέκδοτο, είναι να το αναλύεις.

 

Άντε, πάμε παρακάτω.

 

Ένα κρύο για τον χακερW:

 

Μπαίνει ένας γάιδαρος σε ένα φούρνο και λέει στον φούρναρη:- Δύο φραντζόλες ψωμί.

Τον κοιτάζει έκπληκτος ο φούρναρης. Νευριασμένος ο γάιδαρος λέει:

- Τι συμβαίνει ρε μάγκα; Τρέχει τίποτε;

- Ε, όχι κύριε, τίποτε, λέει σαστισμένος ο φούρναρης και δίνει το ψωμί.

Δεν πέρασαν δύο λεπτά και ξαναμπαίνει ο γάιδαρος:

- Ρε φίλε, λέει, δεν μου δίνεις και μία σακούλα, γιατί είμαι με το μηχανάκι;

 

 

είναι τραγικό...

 

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 17k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Μ' έπιασε το ψυχαναλυτικό μου :P :P

 

Επειδή έχεις όμως δίκιο και αν ενοχλεί κι άλλους, δεν μου είναι καθόλου δύσκολο να αναφέρω τα μηνύματά μου και για διαγραφή ακόμα... ^_^

 

 

 

edit: Πάντως hackerW32, φλερτάρεις με το να μου δημιουργήσεις προκατάληψη και να πατάω like στα ανέκδοτά σου, πριν ακόμα τα διαβάσω :o :lol: :lol:

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπαίνει ένας γάιδαρος σε ένα φούρνο και λέει στον φούρναρη:- Δύο φραντζόλες ψωμί.

Τον κοιτάζει έκπληκτος ο φούρναρης. Νευριασμένος ο γάιδαρος λέει:

- Τι συμβαίνει ρε μάγκα; Τρέχει τίποτε;

- Ε, όχι κύριε, τίποτε, λέει σαστισμένος ο φούρναρης και δίνει το ψωμί.

Δεν πέρασαν δύο λεπτά και ξαναμπαίνει ο γάιδαρος:

- Ρε φίλε, λέει, δεν μου δίνεις και μία σακούλα, γιατί είμαι με το μηχανάκι;

 

 

είναι τραγικό...

 

Λοιπόν, η εμπειρία μου διαβάζοντας αυτό το ανέκδοτο: βλέπω το spoiler στο τέλος και σκέφτομαι "ΟΚ, προφανώς εκεί μέσα είναι το punchline που θα βγάλει το γέλιο". Διαβάζω, λοιπόν, έχουμε έναν τυπικό ήρωα και έναν ασυνήθιστο που θα βγάλει το γέλιο. Ο άλλος υπάρχει στην ιστορία απλά για να έχουμε κάποιον να ταυτιστούμε. Και διαβάζω, διαβάζω, φτάνω στο "ρε φίλε, δώσε μια σακούλα γιατί είμαι με το μηχανάκι", δεν συνειδητοποιώ ότι αυτό είναι το αστείο και σκέφτομαι "δεν είναι δυνατόν!!! Το punchline θα το δώσει ο φούρναρης;!! Θεέ μου, τι ανατροπή! Αυτό το ανέκδοτο έχει τεράστιο potential!". Και ανοίγοντας το spoiler, διαπιστώνω απλά ότι το ανέκδοτο είχε τελειώσει στην προηγούμενη πρόταση και εγώ απλά δεν το πήρα χαμπάρι.

 

So disappointed.

 

Αν κάτι είναι χειρότερο από το να εξηγείς ανέκδοτο, είναι να το αναλύεις.

 

Είπες κάτι; Δεν πρόσεχα. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λέει η γυναίκα στον άντρα της,

 

Γυναίκα : Γιώργο, είμαστε 10 χρόνια παντρεμένοι και μου έχεις κάνει 3 κόρες, κάνε μου και έναν γιο

 

Άντρας : Yo

 

  • Like 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1-χρυσαυγιτες σπρωξανε αεροπλανο που εμεινε απο μαπταρια στον αερα

 

2-χρυσαυγιτες αγορασαν σοκοοφρετα σε φαφουτη παππου στο παρκο της γειτονιας

 

3-χρυσαυγητες αργα σημερα το βραδυ εντοπισαν τρεις πακιστανους απο την σομαλια αλβανικης καταγωγης να βιαζουν μια κοπελα, ευτυχως με την εγκαιρη επεμβαση τους τρομαξαν τους αλλοεθνεις και μετα ξεβιασαν την κοπελα

 

4-χρυσαυγιτες ξεβουλωσαν με το στομα βουλωμενα λουκια λογο βροχης σημερα

 

5-χρυσαυγιτες βρηκαν γαμπρο σε ανυπαντρη κοπελα 54 ετων

 

6-χρυσαυγιτες σωσαν παιδακια στο εθνικο κολυμβητηριο μετα απο επιθεση καρχαρια με πιρανχας μαζι

 

7-Επισης περασαν ενα πεζοδρομιο απεναντι για να μη χρειαστει καν η γιαγια να περπατησει ως εκει

 

8-exei paraginei to kako.... simera o gatos mou i8ele na anevei sto dentro kai autoi ton katevazan sunexeia!

 

9-Αντεξουσιστες κοψανε το κεφάλι ενός αγοριου 3 χρονων επειδη φορουσε μπλουζα με την ελληνικη σημαια...Ευτυχως επενεβησαν οι χρυσαυγητες εγκαιρως και ξανακολησαν το κεφαλι

 

Αν είναι εκτός κανονισμών, πασσο ;ρ

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιρνει τηλεφωνο ο Πετρος στο σπιτι του Ιησου..

 

Γέλασα πραγματικά με ανέκδοτο μετά από τόσο καιρό ... thanx

 

Αν είναι εκτός κανονισμών, πασσο ;ρ

 

Εκτός κανονισμού δε ξέρω ... αλλά ανέκδοτο παντως δεν ειναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

1-χρυσαυγιτες σπρωξανε αεροπλανο που εμεινε απο μαπταρια στον αερα

 

2-χρυσαυγιτες αγορασαν σοκοοφρετα σε φαφουτη παππου στο παρκο της γειτονιας

 

3-χρυσαυγητες αργα σημερα το βραδυ εντοπισαν τρεις πακιστανους απο την σομαλια αλβανικης καταγωγης να βιαζουν μια κοπελα, ευτυχως με την εγκαιρη επεμβαση τους τρομαξαν τους αλλοεθνεις και μετα ξεβιασαν την κοπελα

 

4-χρυσαυγιτες ξεβουλωσαν με το στομα βουλωμενα λουκια λογο βροχης σημερα

 

5-χρυσαυγιτες βρηκαν γαμπρο σε ανυπαντρη κοπελα 54 ετων

 

6-χρυσαυγιτες σωσαν παιδακια στο εθνικο κολυμβητηριο μετα απο επιθεση καρχαρια με πιρανχας μαζι

 

7-Επισης περασαν ενα πεζοδρομιο απεναντι για να μη χρειαστει καν η γιαγια να περπατησει ως εκει

 

8-exei paraginei to kako.... simera o gatos mou i8ele na anevei sto dentro kai autoi ton katevazan sunexeia!

 

9-Αντεξουσιστες κοψανε το κεφάλι ενός αγοριου 3 χρονων επειδη φορουσε μπλουζα με την ελληνικη σημαια...Ευτυχως επενεβησαν οι χρυσαυγητες εγκαιρως και ξανακολησαν το κεφαλι

 

Αν είναι εκτός κανονισμών, πασσο ;ρ

Μια επισήμανση,δεν θάχεις πηδήξει γκράνυ εσύ,σωστά;Φαντάσου midle age σεξουαλική καταπίεση,μέχρι κόμπο στόνε δένει.

Αυτό για το γαμπρό της 54χρονης.

 

Και μια προσθήκη,"5 χαβγίτες πέρασαν μια γρηούλα στο απέναντι πεζοδρόμιο κι όταν τους ρωτησαν γιατί τόσοι πολλοί για μιά γρηούλα,είπαν ότι ´δεν ήθελε´".

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...