Προς το περιεχόμενο

Παναθηναϊκός


The_Edge

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 23,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • MiDi_MiLiZ

    2161

  • DKNI

    1827

  • firewalker

    1268

  • 8elwADSL

    955

Σε κακοπροαιρετα σχόλια δεν αξίζουν εξηγήσεις αδερφε. Σε αυτό το θέμα ειδικά. Τεσπα.

 

Στα του αποκλεισμού η μόνη παρατήρηση, που επιβεβαιώνει παλιότερα ποστ μου από τις αρχες που ανέλαβε, οι τραγικές δηλώσεις Αναστασίου μετά από κάθε αποτυχία. Κάθε φορά όμως.

Μια επαναλαμβανομενη προσπάθεια αποφυγής ευθυνών.

Τι είπε ο Αναστασίου;

Για την ατυχία των τραυματισμών που οι κάθε λογικός άνθρωπος είδε; Σιντεφελτ, Νάνο, Στηλ ,Σάντσεθ(αποβολή), Τριαντα μικροτραυματισμός κατα την διάρκεια του παιχνιδιού.

Μονο ο Ταβλα έπεζε βασικός και τελείως υγιείς(άμυνα). Ολοι μαζεμένοι σε ένα σημείο στην άμυνα, δεν μπορούσαν να διασπαστούν έστω;

Ασε και την κωλοφαρδία τους στην δευτερη ευκαιρία τους γκολ, ο νίνης μόνος του είχε κανει 2 καλα σουτ,άσε τους άλλους. Γκολ και απο καραμπόλα μετά. Ε ναι μετά το 2-0 καταρεύσαμε.

Εχει έλλειψη τύχης αυτή η ομάδα λες και μας έχει καταραστεί κάποιος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απόψεις είναι αυτές, ο καθένας έχει από μια...

Συμπεριλαμβανομενου του εαυτου σου...

 

Οπως πχ οτι το 3 ειναι η πιο σημαντικη θεση για την αμυντικη διαταξη μιας ομαδας κι οτι ο Νταρντεν προσεφερε περισσοτερα στον ΟΣΦΠ αποτι ο Μπραμος στον ΠΑΟ ή πιο παλια, με τον ΠΑΟ του 1,5 ποιντ γκαρντ.

 

Υπο αλλες συνθηκες θα μας επαιρνε λιγες μερες παραπανω να σε καταλαβουμε, αλλα η μπασκετογνωση δεν κρυβεται με την καμια :lol: Αμα το κατεχεις το ρημαδι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μακαρι η συνεχεια να με διαψευσει στην μπαλα αλλα καποιοι παικτες δεν επρεπε να μεινουν και αναφερομαι συγκεκριμενα σε Κουτρουμπη-Πρανιτς και ισως και Πετριτς..

Το ιδανικο σεναριο θα ηταν να παρουμε Μαυρια-Αμπεντ που ειναι πιτσιρικαδες και διψανε για διακριση

αλλα αν αποκλειεσαι 2 σερι χρονιες απο μετριες για μενα ομαδες που να βρεις λεφτα..

Ο Εσιεν ειναι τεραστιο ονομα αλλα θελω να τον δω να παιζει και οχι να την βγαζει στην εξεδρα και στον παγκο..

Και τις 2 χρονιες του Αναστασιου ειδαμε την ομαδα να φορμαριζεται απο τα μεσα της χρονιας και στο τελος να παιζει και καλη μπαλα..Το θεμα ειναι ομως οτι Ιουλιο-Αυγουστο που παιζουν τα φραγκα της Ευρωπης και ολοι ξερουμε ποσο τα χρειαζεται η ομαδα εμφανιζομαστε ανετοιμοι και απο την αλλη δινουμε και ολο το πακετο στον χοντρο B)

 

10525691_10153360187752519_6767453000595

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θέλω να επιβάλω τη γνώμη μου αλλά δεν θα μπορέσω ποτέ να καταλάβω με ποιο σκεπτικό κάποιος κρίνει ποιοι παίκτες κάνουν ή όχι για την εκάστοτε ομάδα του.

 

Το παιχνίδι είναι το ποδόσφαιρο. Άρα, το πρώτο και απολύτως βασικότατο στοιχείο που πρέπει να έχει κάποιος είναι να ξέρει να κλωτσάει την μπάλα. Να κάνει κοντρόλ, να δίνει πάσα.

 

Με αυτό στο μυαλό μου, ειδικά πράνιτς, πέτριτς, αλλά ακόμα ακόμα και κουτρουμπής δεν καταλαβαίνω πως είναι από τα πρώτα ονόματα που έρχονται στο μυαλό κάποιου.

 

Βλέπω μέσα τριανταφυλλόπουλο, λαγό, ατζαγκούν. Οι άνθρωποι δεν μπορούν να κάνουν τα απολύτως βασικά. Δηλαδή να διώξω τον πράνιτς και να κρατήσω τον ατζαγκούν; Με ποια ποδοσφαιρική λογική;

 

Προσωπικά, με ακριβώς το ίδιο σκεπτικό, δεν αντέχω να βλέπω μέσα και τον καρέλη. Όχι βασικό τουλάχιστον. Βάζει κάποια γκολ και αυτό τον βοηθάει αλλά κάποια γκολ έβαζε και ο γκέκας. Έλα όμως που όταν θέλει να κουβαλήσει δέκα μέτρα τη μπάλα παραπατάει..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θέλω να επιβάλω τη γνώμη μου αλλά δεν θα μπορέσω ποτέ να καταλάβω με ποιο σκεπτικό κάποιος κρίνει ποιοι παίκτες κάνουν ή όχι για την εκάστοτε ομάδα του.

 

Το παιχνίδι είναι το ποδόσφαιρο. Άρα, το πρώτο και απολύτως βασικότατο στοιχείο που πρέπει να έχει κάποιος είναι να ξέρει να κλωτσάει την μπάλα. Να κάνει κοντρόλ, να δίνει πάσα.

 

Με αυτό στο μυαλό μου, ειδικά πράνιτς, πέτριτς, αλλά ακόμα ακόμα και κουτρουμπής δεν καταλαβαίνω πως είναι από τα πρώτα ονόματα που έρχονται στο μυαλό κάποιου.

 

Βλέπω μέσα τριανταφυλλόπουλο, λαγό, ατζαγκούν. Οι άνθρωποι δεν μπορούν να κάνουν τα απολύτως βασικά. Δηλαδή να διώξω τον πράνιτς και να κρατήσω τον ατζαγκούν; Με ποια ποδοσφαιρική λογική;

 

Προσωπικά, με ακριβώς το ίδιο σκεπτικό, δεν αντέχω να βλέπω μέσα και τον καρέλη. Όχι βασικό τουλάχιστον. Βάζει κάποια γκολ και αυτό τον βοηθάει αλλά κάποια γκολ έβαζε και ο γκέκας. Έλα όμως που όταν θέλει να κουβαλήσει δέκα μέτρα τη μπάλα παραπατάει..

Με βαση αυτο που βλεπουν τα ματια του ο καθε φιλαθλος-οπαδος εχει το δικαιωμα της αποψης..

Εμενα δεν μου κανει ο Πρανιτς,εσενα δεν σου κανει ο Ατζαγκουν..Δεν ειναι υποχρεωτικο να συμφωνουμε..

Ανταλλαγη αποψεων κανουμε..Ο καθενας εχει την γνωμη του..Αλλωστε την ιδια ομαδα υποστηριζουμε..

Ο Πρανιτς δεν εχει σταθερη αποδοση,φυσικα σαν ονομα μετραει αλλα εγω θελω παικτη να τα δινει ολα

και οχι να κανει 1 καλο ματς στο τοσο..Για μενα ο συγκεκριμενος οτι ηταν να δωσει το εδωσε αυτα τα 2 χρονια..

Ο Κουτρουμπης ειναι πολυ soft για στοπερ και αυτο φανηκε απο οταν πηραμε Ταυλαριδη..

Η διαφορα ηταν εμφανης..

Ο Καρελης διακρινεται για την δυναμη του ενω και στα τελειωματα εχει βελτιωθει σε σχεση με τις αρχες..

Φυσικα και δεν ξερει την μπαλα του Μπεργκ..

Το βασικο αμυντικο διδυμο ειναι ο Ταυλα και ο Σαντσεθ..Για εναλλακτικη ο Τριαντα δεν ειναι και ασχημος..

Αλλο καπελο που ο Σαντσεθ με την Μπριζ εφαγε κοκκινη στο πρωτο ματς και στη ρεβανς επαιξε

ο Τριαντα αναγκαστικα B)

 

11049635_979489478736153_478549336785849

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...Για εναλλακτικη ο Τριαντα δεν ειναι και ασχημος...

Ναι. Στον ΠΑΟ Ρουφ.

Έχει δίκιο ο slimdata ρε συ.

Κάποιοι παίχτες απλά δεν κάνουν.

 

Γενικά στον Παναθηναϊκό πάντα είχα την αίσθηση πως από νεαρούς Έλληνες έπαιζαν και μαλλον συνεχιζουν να παιζουν "βυσματα".

 

Είναι σε τέτοιο βαθμό φριχτά αμπαλοι, που δεν μπορώ να σκεφτώ πως στο διαολο βρήκαν θέση σε ομάδα Α' εθνικής, και μάλιστα πρωτοκλασατη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο daily mail...

 

http://www.pressreader.com/uk/daily-mail/20150810/283459255062211/TextView

 

Και στα ελληνικα για οποιον δεν το εχει το αγγλικο...

 

http://www.gazzetta.gr/football/article/785515/elliniko-provlima-toy-platini

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο ταγαρια στην αμυνα του παο τα τελευταια 20 χρονια αλλο τιποτα.Πραγματικα δηλαδη μετα τον χενρικσεν τον μικαελσεν δεν ξαναειδα αμυντικο της προκοπης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...