Προς το περιεχόμενο

Τέλος στις φήμες το iPhone 5 είναι εδώ


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εχει πλακα.

Βγαινει το s3 βγαινουν ολοι εδω στο φορουμ και κραζουν την samsung για την αποτυχια της (η τουλαχιστον με τετοια εντυπωση μενεις).

Βγαινει το iphone 5 βγαινουν ολοι εδω στο φορουμ και κραζουν την apple (η τουλαχιστον με τετοια εντυπωση μενεις).

 

Τι ακριβως δεν σας αρεσει ρε μαστοροι στο iphone 5? Τι σας χαλαει? Απαντησεις για το design οκ κολλανε, διοτι περι ορεξεως κολοκυθοπιτα. Αλλα τα υπολοιπα που διαβαζω δεν βλεπω που στηριζονται. Fail τα 8mpixel της καμερας λεει ο αλλος. Περαν του γεγονοτος οτι για κινητο παραειναι πολλα, οπως ειπωθηκε ο ΦΑΚΟΣ παιζει ρολο και οχι τα mpixel.

 

Η apple εκανε το βασικο της καθηκον: 4 ιντσες οθονη που ειναι imho το απολυτο μεγεθος οθονης smartphone (εκει ηταν και το φαουλ της με το 4 και το 4s). Εναν ενδοιασμο εχω: Αυτο το 8 ωρες αυτονομια σε δικτυα 3g τι ακριβως σημαινει? Πλοηγηση? Ομιλια? Standby ? Μενει να το δουμε στην πραξη (τιμη/αυτονομια/smoothness) γιατι κατα τ'αλλα φαινεται ενα κινητο που συνδυαζει την τελευταια λεξη της τεχνολογιας με καλο design, ποιοτικη κατασκευη και επιτελους σοβαρη οθονη. Αν απο αυτονομια ειναι αισθητα καλυτερο απο τους προκατοχους του, τοτε imho θα ειναι ακαταμαχητο smartphone και θα αποτελεσει πραγματικο upgrade σε αντιθεση με την κοροιδια του 4s.

 

Kαι τελος σχετικα με την τιμη δεν βλεπω κανενα ιδιαιτερο λογο να κραζουμε οταν η samsung με το "ελευθερο λογισμικο" android και παρομοια τεχνικα χαρακτηριστικα πουλησε με το launch το s3 στα ~700ευρωπουλα. Οταν ο ανταγωνισμος επαιζε στα 400 ευρω εποχες galaxy s1, τοτε ναι να κανουμε κρα στην apple που πουλαγε χειροτερο κινητο στα 700. Τωρα το κρα μαλλον το θελει ο ανταγωνισμος ομως που πουλουσε πανομοιοτυπο κινητο (μη σου πω και χειροτερο για εμενα επειδη ειναι παντοφλαρα) σε αντιστοιχη τιμη... Αν καποιος θελει να ψαχτει με android απλα σταματαει να ψαχνεται με samsung. Τοσο απλα.

  • Like 12
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 769
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Για καφε φανταζομαι πηγαινεις...

Μηπως πας που και που στο γηπεδο? Η σε συναυλιες?

 

Τιγκα ο κοσμος απο Iphone. Oλοι κρατανε απο ενα.

Ακόμα και άτομα που δεν ξέρουν τις τους γίνετε, απλά έχουν μπερδέψει τα μπούτια τους άλλο smartphone άλλο luxury phone
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παντως μια απο τα ιδια διαβαζα απο τους χρηστες SII για το SIII ....

 

 

για εμενα μια χαρα ειναι ... ειναι ετσι και αλλιως το επομενο μου τηλεφωνο .... ειναι πιο μεγαλο απο το 4ς αλλα οχι σαν παντοφλα .. θα το παρω μαλλον με τα πρωτα που θα ερθουν στην Ελλαδα επειδη ειμαι μεγαλο κοροιδο ...

 

 

 

και εαν ζητησω απο κανεναν δανεικα να μην μου δωσει ...

 

αν καποιος παλι θελει να με βοηθησει να το παρω ας μου κανει donation με paypal... θα του στειλω πμ...

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσο και να φένεται cool και να μου αρέσει κι εμένα η "ασύρματη" φόρτιση, προσωπικά, από θέμα χρηστικότητας και μόνο προτιμώ σκέτο καλώδιο. Το dock πιάνει περισσότερο χώρο πάνω στο γραφείο, άσε που δεν μπορώ να το πετάξω και στο πάτωμα όπως κάνω με το καλώδιο, όταν δεν το χρειάζομαι... Είναι κάτι διαφορετικό όμως, κερδίζει πόντους.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακόμα και άτομα που δεν ξέρουν τις τους γίνετε, απλά έχουν μπερδέψει τα μπούτια τους άλλο smartphone άλλο luxury phone

 

ΑΚΡΙΒΩΣ φιλε μου!

 

Η Apple εχει καταφερει να πλασαρει τα iphone πρωτα ως Luxury/ Fashion statement συσκευες και σε δευτερο λογο ως smartphones.

 

Εγω & εσυ μπορει να "αηδιαζουμε" με αυτη την τακτικη. Οπως τρελενομαι οταν ακουω να μου λενε "ειναι το καλυτερο γιατι ειναι Iphone!" ή "Σαν το Iphone δεν υπαρχει!"

 

Αλλα ειναι τρελο κατορθωμα της Apple αυτο. Της βγαζεις το καπελο. (μεχρι εκει ομως. το πορτοφολι μου το βγαζω σε αλλου ειδους συσκευες)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναφέρθηκε και παραπάνω και είναι πραγματικό fail για την Apple. Πόσο έξυπνοι είναι πράγματι, να μεγαλώνουν την οθόνη χωρίς να αναβαθμίζουν τις εφαρμογές!

 

"The taller screen means updates for iLife and iWork. Old apps work as before, with black borders top and bottom"

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε φίλε, μια χαρά τηλέφωνο είναι,

 

μια χαρά Design

ποιοτικό υλικό (κατασκευή)

καλό OS

πολύ καλά χαρακτηριστικά (όχι Άριστα)

 

απλά ρε φίλε δεν αξίζει τα 800ε, αν το πουλάγανε 500-600 τοτε ΟΚ!

 

Για αυτό κράζει ο κόσμος, γιατί είναι είδος πολυτελείας ενώ δεν είναι!

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε φίλε, μια χαρά τηλέφωνο είναι,

 

μια χαρά Design

ποιοτικό υλικό (κατασκευή)

καλό OS

πολύ καλά χαρακτηριστικά (όχι Άριστα)

 

απλά ρε φίλε δεν αξίζει τα 800ε, αν το πουλάγανε 500-600 τοτε ΟΚ!

 

Για αυτό κράζει ο κόσμος, γιατί είναι είδος πολυτελείας ενώ δεν είναι!

 

θέλουμε τεκμήριο στο iphone 5!!!

θέλουμε τεκμήριο στο iphone 5!!!

 

θέλουμε τεκμήριο στο iphone 5!!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...