Προς το περιεχόμενο

Τέλος στις φήμες το iPhone 5 είναι εδώ


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αναφέρθηκε και παραπάνω και είναι πραγματικό fail για την Apple. Πόσο έξυπνοι είναι πράγματι, να μεγαλώνουν την οθόνη χωρίς να αναβαθμίζουν τις εφαρμογές!

 

"The taller screen means updates for iLife and iWork. Old apps work as before, with black borders top and bottom"

 

ε λογικά δν είναι τπτ στο επόμενο update της κάθε εφαρμογής να το διορθώσουν αυτό οι εκάστοτε developers.. προσωπικά εμένα με άφησε αδιάφορο το 5αρι.. ουσιαστική καινοτομία ΠΟΥΘΕΝΑ από την apple. Σιγά σιγά απομυθοποιείται..

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 769
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εγώ πάντως ψύθηκα να τσιμπήσω ένα μεταχειρισμένο 4S 16άρι από πρώτο χέρι.

Παρε galaxy S1/s2 με υποτριπλασια/υποδιπλασια χρηματα. Οι 3.5ιντσες και η αυτονομια του το καθιστουν απαγορευτικη επιλογη (για μενα) απεναντι στον ανταγωνισμο του.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Εχει πλακα.

Βγαινει το s3 βγαινουν ολοι εδω στο φορουμ και κραζουν την samsung για την αποτυχια της (η τουλαχιστον με τετοια εντυπωση μενεις).

Βγαινει το iphone 5 βγαινουν ολοι εδω στο φορουμ και κραζουν την apple (η τουλαχιστον με τετοια εντυπωση μενεις).

 

Τι ακριβως δεν σας αρεσει ρε μαστοροι στο iphone 5? Τι σας χαλαει?

 

η συνήθεια του να βλέπουμε κάτι εντυπωσιακά καλό κάθε φορά φταίει, πλέον όπως και να το κάνουμε η "έμπνευση" έχει στερέψει, τι άλλο να βάλουν που μπορεί να μας εντυπωσιάσει?

 

προφανώς δεν μιλάω μόνο για την Apple αλλά για όλες τις εταιρείες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ε λογικά δν είναι τπτ στο επόμενο update της κάθε εφαρμογής να το διορθώσουν αυτό οι εκάστοτε developers.. προσωπικά εμένα με άφησε αδιάφορο το 5αρι.. ουσιαστική καινοτομία ΠΟΥΘΕΝΑ από την apple. Σιγά σιγά απομυθοποιείται..

 

δεν έπρεπε να έχει προβλεφθεί ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά δεν έχεις άδικο. Εδώ και πολύ καιρό η επιλογή του κινητού μου γίνεται με βάσει το development από xda και οθόνη. Παιχνίδια δύσκολα θα παίξω. Απλά αν έπαιρνα iphone τώρα και λεφτά να είχα πολλά θα προτιμούσα το 4S.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σχετικά με το S3, δεν είναι καθόλου βολικό, 5'' οθόνη που πας? δηλαδή το καλοκαίρι πρέπει να κουβαλάω μπουφαν ή να γίνω γυναίκα (να φοράω τσαντάκι)

 

έχει καλή κάμερα και επεξεργαστή! ε νταξ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

ΑΚΡΙΒΩΣ φιλε μου!

 

Η Apple εχει καταφερει να πλασαρει τα iphone πρωτα ως Luxury/ Fashion statement συσκευες και σε δευτερο λογο ως smartphones.

 

Εγω & εσυ μπορει να "αηδιαζουμε" με αυτη την τακτικη. Οπως τρελενομαι οταν ακουω να μου λενε "ειναι το καλυτερο γιατι ειναι Iphone!" ή "Σαν το Iphone δεν υπαρχει!"

 

Αλλα ειναι τρελο κατορθωμα της Apple αυτο. Της βγαζεις το καπελο. (μεχρι εκει ομως. το πορτοφολι μου το βγαζω σε αλλου ειδους συσκευες)

Το πολυαναμενόμενο iPhone 5 δεν έχει ραδιόφωνο!!!! Wooow αυτό θα πει καινοτομία :mrgreen:
  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η συνήθεια του να βλέπουμε κάτι εντυπωσιακά καλό κάθε φορά φταίει, πλέον όπως και να το κάνουμε η "έμπνευση" έχει στερέψει, τι άλλο να βάλουν που μπορεί να μας εντυπωσιάσει?

 

προφανώς δεν μιλάω μόνο για την Apple αλλά για όλες τις εταιρείες...

Ετσι ειναι. Πλεον οι νεες ναυαρχιδες απλως εχουν βελτιωμενα νουμερα σε clocks/mpixels και απο καινοτομιες τιποτα. Προσπαθησε η apples στο 4s με το siri να πλασαρει καινοτομια και γελασε και η κουτση Μαρια.

Παρολα αυτα το rage που βλεπω στα αντοιστοιχα "launch threads" για το "ποσο αποτυχια ειναι το s3" ή το iphone 5, χωρις να εχει κατι πραγματικα επιληψιμο ειναι υπερβολη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ραδιόφωνο είναι είδος πολυτελείας? αλήθεια τώρα! το iPhone δεν έχει ραδιόφωνο?

 

(για να αγοράσει ο κόσμος ιPod?)

απλά λολ :P

 

γενικά έχω να πω ότι είναι το καλύτερο, (άντε 2ο καλύτερο) στην αγορά,

 

ωραίο Design

4" οθόνη (τόσο πρέπει να είναι)

την χειρίζεσαι με το 1 χέρι

αξιοπρεπή χαρακτηριστικά

πολύ καλό iOS>Android

καλή κάμερα

 

απλά πιστεύω ότι έπρεπε να ήταν πολύ καλύτερο γιατί αυτά δεν είναι τίποτα, αύριο , μεθαύριο ο οποιοσδήποτε μπορεί να την χτυπήσει με δυνατότερα χαρακτηριστικά-Look

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απογοήτευση...

Και πάνω που βρήκα σήμερα να δώσω το τεσσαρι μου 350. Άκυρο το κρατάω...!

 

Sent from my iPhone using Insomnia

 

δωστο και παρε ενα galaxy nexus να βρεισ την υγεια σου..

;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα το ραδιοφωνο παει και ερχεται αλλα εδω βλεπω οτι δεν εχει ουτε NFC!!!Αν ειναι δυνατον για ολοκαινουριο κινητο 700€!!!

 

Για να μην πω για τις κλασσικες πιπες της Apple με την ελλειψη USB υποδοχων,bluetooth sharing κτλ...

 

Υ.Γ

Hdmi εχει τουλαχιστον;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...