Προς το περιεχόμενο

Η Samsung επιτίθεται στην Apple για το iPhone 5


vasilisbilias

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 520
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

εσυ που δουλεύεις Jelly Bean? στο S3?

τεσπα ρε παιδες, επειδη ενα εχω καταλαβει εγω απο ολες αυτες τις συζητησεις (οχι μοναχα αυτη) στα διαφορα φορουμ,

ο καθενας κανει τις επιλογες του...

καλα να ειμαστε και εχουμε μπροστα μας να δουμε πολλα ακομα τεχνολογικα "θαυματα"

εγω "κλεινω" ελπιζω να μην παρεξηγιομαστε και να μαστε εδω (και αλλου) και να τα ξαναλεμε

 

ΒΒ

Στο Galaxy Nexus τρεχω jb.Πρεπει ολοι να εχουμε s3?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Στο Galaxy Nexus τρεχω jb.Πρεπει ολοι να εχουμε s3?

 

Ελπίζω να θυμήθηκες να αλλάξεις το default root password μετά το JB! :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Έριξα μια ματιά και είδα ότι το έχει και αυτό το μέγεθός του.

Θέλω κάτι που να θυμίζει τηλέφωνο - δηλαδή να μπαίνει στην τσέπη του παντελονιού χωρίς να εξέχει και να το χειρίζεσαι άνετα με ένα χέρι.

 

τα κανει ολα αυτα.. και με το ενα χερι το χειριζεσαι και στο παντελονι σου χωραει (θες φωτογραφιες κιολας για να πειστεις ? :P )

και υποστηριξη αναλογη των μηλοφωνων εχει και δε κολλαει και ολες οι εφαρμογες δουλευουν σωστα πανω του (αλλωστε σε αυτα θα δοκιμασουν σιγουρα γιατι εχουν παντα τη τελευταια εκδοση του λειτουργικου) και κανει σαφως λιγοτερα λεφτα ακομα και απο 3gs

 

το μονο αρνητικο του ειναι το χαμηλο του ηχειο, σε ολους τους αλλους τομεις δικαιολογει και με το παραπανω τα λεφτα του

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γελάω ακόμα με το... true multitasking του android! Όταν σταματήσω ίσως ποστάρω αυτά που έχουμε ξαναγράψει για το πόσο άθλιο είναι το multitasking του, για το πώς κλείνει τυχαία και αυθαίρετα εφαρμογές και πόσο μεγαλύτερη αυτονομία προσφέρει αυτό του iOS. Προς το τέλος του βίντεο, τα επιχειρήματά του άρχισαν να γίνονται πιο αόριστα και ... ομιχλώδη.

 

Σε ό,τι αφορά στο JB, έχουμε δοκιμάσει, ναι. Για την ώρα, να μας λείπει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εσυ που δουλεύεις Jelly Bean? στο S3?

τεσπα ρε παιδες, επειδη ενα εχω καταλαβει εγω απο ολες αυτες τις συζητησεις (οχι μοναχα αυτη) στα διαφορα φορουμ,

ο καθενας κανει τις επιλογες του...

καλα να ειμαστε και εχουμε μπροστα μας να δουμε πολλα ακομα τεχνολογικα "θαυματα"

εγω "κλεινω" ελπιζω να μην παρεξηγιομαστε και να μαστε εδω (και αλλου) και να τα ξαναλεμε

 

ΒΒ

το βιντεο παντως ειναι με ics , με jb το κινητο ειναι σαφως πιο γρηγορο (αν και το ics πηγαινε καλα στα nexus σε αντιθεση με αλλες διπυρηνες συσκευες )

 

Γελάω ακόμα με το... true multitasking του android! Όταν σταματήσω ίσως ποστάρω αυτά που έχουμε ξαναγράψει για το πόσο άθλιο είναι το multitasking του, για το πώς κλείνει τυχαία και αυθαίρετα εφαρμογές και πόσο μεγαλύτερη αυτονομία προσφέρει αυτό του iOS.

αυτο συμβαινει αν δεν εχεις ram , οσοι εχουν 1 GB δεν εχουν αυτα τα θεματα

 

μαλλον δε θες να παραδεχτεις το ποσο ευχρηστο ειναι το multitasking του και ποσο απλο ειναι να εμφανιζεις τις ανοικτες εφαρμογες με ενα μονο κουμπι και να πηγαινεις ταχυτατα απο τη μια στην αλλη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεχρι τωρα εχω δει video (ΜΕ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΑ) γιατι ειναι το android καλυτερο, Επιχειρηματα για να μην παρει κανεις iPhone, Επιχειρηματα γιατι παιρνει καποιος android,

Οτι ακουστηκε ως μοναδικο στο iPhone κατερευσε απο τον πρωτο χρηστη android που το διαβασε!

 

Λοιπον νομιζω δεν τιθετε θεμα βαση επιχειρηματων πιο ειναι ανωτερο σαν λειτουργικο ή σαν δυνατοτητες...

..

Απο εκει και περα εγω δεχομαι αυτους που λενε παιρνω iPhone γιατι μου αρεσει εμφανισιακα ή επειδη θεωρω οτι ειναι καλυτερο ποιοτικα σαν υλικα κατασκευης. (Αν και ειχει και η apple ιστορικο απο γκαφες με κεραια που επεισε τους φαν οτι κρατανε λαθος την συσκευη , Με ελλατωματικες οθονες και με υπερβολικη καταναλωση μπαταριας)

 

υ.γ. Συγνωμη αν σας βγαλαμε απο το παραμυθι με το μηλο αλλα υπαρχει και ο εξω κοσμος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτο συμβαινει αν δεν εχεις ram ' date=' οσοι εχουν 1 GB δεν εχουν αυτα τα θεματα

 

μαλλον δε θες να παραδεχτεις το ποσο ευχρηστο ειναι το multitasking του και ποσο απλο ειναι να εμφανιζεις τις ανοικτες εφαρμογες με ενα μονο κουμπι και να πηγαινεις ταχυτατα απο τη μια στην αλλη...[/quote']

Το galaxy s2 έχω και το παθαίνει ανεξαρτήτως του πόση ελεύθερη ραμ διαθέτει. Απλά κάποια στιγμή του τη βαράει και την κλείνει, όποια και αν είναι αυτή η εφαρμογή.

 

Sent from my GT-I9100 using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο τροπος που συνεργαζονται οι διαφορες εφαρμογες στο android ειναι κορυφαιος και σου γλιτωνει παρα πολυ χρονο, αλλα μην περιμενεις να το δεχτουν αυτο σαν επιχειρημα... γιατι ετσι!

Μα φιλε μου το ξερω για τις εφαρμογες αυτο ουτε λογος.Το θεμα ομως δεν ειναι εκει.Ειναι πολυ ποιο απλο.

Αυτο που λεω ειναι.

Μπορω σε iphone να εχω τα παρακατω?

1)Δεν θελω εικονιδια (apps) στην main οθονη?Θελω να εχω κενο να βλεπω το backround μου μπορω?

2)θελω 5 browser αλλα δεν θελω να τρεχει παντα ο σαφαρι για να διαλεξω!Μπορω?

3)Θελω να συνδεσω ποντικη πληκτρολογιο (το κινεζικο που πηρα 1 ευρω απο το ebay) usb stick σκληρο hdmi κτλ μπορω?

4)Θελω να ακουω ραδιο βρισουλα fm (δεν υπαρχει μεσω νετ) μπορω

5)θελω να εχω 4 μπαταριες να βλεπω ταινιες γιατι θα παω με το κτελ στη σουηδια μπορω?

6)Θελω 1 tb μαζι μου σε ταινιες HD?

7)Θελω bluetooth ακουστικο (κινεζικο)με ενοχλουν τα καλωδια γιατι βαριεμαι να κραταω το τηλεφωνο οταν μιλαω μπορω?

8)Θελω launcher μπορω?

9)Θελω flash μπορω?Να βλεπω νετ οταν παω στην αμερικη.

Δεκαδες ακομη που βαριεμαι να γραψω αλλα που τα κανει ενα κινητο των 100 ευρω αψογα πχ galaxy mini Και οχι το υπερτατο IPHONE.Δεν θελω να μου πειτε εναλακτηκες Θελω αυτα συγκεκριμενα που εγραψα.

Η απαντηση ειναι

ΟΧΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ με iphone..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το galaxy s2 έχω και το παθαίνει ανεξαρτήτως του πόση ελεύθερη ραμ διαθέτει. Απλά κάποια στιγμή του τη βαράει και την κλείνει, όποια και αν είναι αυτή η εφαρμογή.

 

Sent from my GT-I9100 using Insomnia

 

καποια στιγμη του τη βαραει και κλεινει (εσυ δεν ανεφερες και το ζητημα της εξοικονομησης μπαταριας?), δεν ειναι οπως στο gs1 που λογω λιγης ram σου εκλεινε εφαρμογες που ειχες χρησιμοποιησει πριν απο λιγα δευτερα

 

σιγουρα δεν ειναι τελειο , βελτιωνεται ομως και σιγουρα ειναι καλυτερο απο το να μην υπαρχει καν

 

 

@link

 

bluetooth για handsfree εχουν τα iphone φυσικα , βασικα μονο για τα περιφερειακα τα εχουν οχι για μεταφορα αρχειων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

καποια στιγμη του τη βαραει και κλεινει (εσυ δεν ανεφερες και το ζητημα της εξοικονομησης μπαταριας?)' date=' δεν ειναι οπως στο gs1 που λογω λιγης ram σου εκλεινε εφαρμογες που ειχες χρησιμοποιησει πριν απο λιγα δευτερα[/quote']

Δεν κατάλαβα αν συμφωνείς ή διαφωνείς.

 

Sent from my GT-I9100 using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

διαφωνω.. θεωρω θετικο οτι κλεινουν πραγματα μετα απο καποια ωρα, δεν εχω καμια διαθεση να καθομαι να τα κλεινω εγω και να κοιταω τι τρεχει και τι οχι , ουτε ειμαι φιλος των task manager

 

αμα αφηνε οτι ανοιγες ανοικτο για παντα θα υπηρχε σοβαρο προβλημα αυτονομιας..

 

αρνητικο θεωρω να κλεινουν με το ζορι εφαρμογες που χρησιμοποιησες προσφατα λογω ελλειψης ram

αναφερω χαρακτηριστικο παραδειγμα gs1 με opera, τον οποιο μπορει να εκλεινε πολυ γρηγορα για αυτο το λογο και ο οποιος αργει λιγακι να παρει μπρος (οταν σου δειχνει το λογοτυπο καταλαβαινεις οτι εχει κλεισει τελειως)

 

ευτυχως παντως οι πιο προσφατες εκδοσεις του στοκ browser πανε σφαιρα , οποτε εχω καταργησει τις λυσεις απο το μαρκετ , εχω καιρο να ασχοληθω με αλλο browser (ασχετο.. )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το galaxy s2 έχω και το παθαίνει ανεξαρτήτως του πόση ελεύθερη ραμ διαθέτει. Απλά κάποια στιγμή του τη βαράει και την κλείνει, όποια και αν είναι αυτή η εφαρμογή.

 

Sent from my GT-I9100 using Insomnia

 

Φιλε μου ειναι λογικο ο Developer να οριζει Idle Timeout ωστε να κλεινει η εφαρμογη του αν δεν την χρησιμοποιεις και δεν εχει unsaved Data. Εγω εχω SGSII και δεν εχω αντιμετωπισει προβληματα. Το μονο μου προβλημα με το SGSII ειναι οτι την εχει ψωνισει η Samsung.

 

Αντε και επειδη λυπαμε τους apple fanboys (Δεν λεω εσενα) να σας πω εγω αλλο 1 επιχειρημα

Εχετε με εξαιρεση ισως τα καθαρα google phones (πχ Google Nexus) καλυτερο support και timely upgrades.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...