Προς το περιεχόμενο

Η Samsung επιτίθεται στην Apple για το iPhone 5


vasilisbilias

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 520
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Φαντάσου ν' ακούσεις τη δικιά σου να λέει στη φίλη της: «Του δικού μου είναι 4 ίντσες» και να μην είσαι σίγουρος αν αναφέρεται στην οθόνη του κινητού της, ή στην «οθόνη» τη δική σου...

 

...ούτε στον εχθρό σου, τέτοια κατάρα!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειδε χαος τωρα , τι να κανουμε?

Μήπως έβλεπε κανένα ντοκιμαντέρ για το μέλλον της Ελληνικής οικονομίας και μπερδεύτηκε; Ποιο πιθανό το βλέπω.. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα φιλε μου το ξερω για τις εφαρμογες αυτο ουτε λογος.Το θεμα ομως δεν ειναι εκει.Ειναι πολυ ποιο απλο.

Αυτο που λεω ειναι.

Μπορω σε iphone να εχω τα παρακατω?

1)Δεν θελω εικονιδια (apps) στην main οθονη?Θελω να εχω κενο να βλεπω το backround μου μπορω?

2)θελω 5 browser αλλα δεν θελω να τρεχει παντα ο σαφαρι για να διαλεξω!Μπορω?

3)Θελω να συνδεσω ποντικη πληκτρολογιο (το κινεζικο που πηρα 1 ευρω απο το ebay) usb stick σκληρο hdmi κτλ μπορω?

4)Θελω να ακουω ραδιο βρισουλα fm (δεν υπαρχει μεσω νετ) μπορω

5)θελω να εχω 4 μπαταριες να βλεπω ταινιες γιατι θα παω με το κτελ στη σουηδια μπορω?

6)Θελω 1 tb μαζι μου σε ταινιες HD?

7)Θελω bluetooth ακουστικο (κινεζικο)με ενοχλουν τα καλωδια γιατι βαριεμαι να κραταω το τηλεφωνο οταν μιλαω μπορω?

8)Θελω launcher μπορω?

9)Θελω flash μπορω?Να βλεπω νετ οταν παω στην αμερικη.

Δεκαδες ακομη που βαριεμαι να γραψω αλλα που τα κανει ενα κινητο των 100 ευρω αψογα πχ galaxy mini Και οχι το υπερτατο IPHONE.Δεν θελω να μου πειτε εναλακτηκες Θελω αυτα συγκεκριμενα που εγραψα.

Η απαντηση ειναι

ΟΧΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ με iphone..

 

κατα βάθος θες ένα laptop αλλά δε θες να το παραδεχθείς για τον ίδιο διεστραμένο λόγο που επιθυμείς να βάλεις keyboard και mouse σε κινητό...τον οποίο φυσικά και καταλαβαίνω απόλυτα αλλά προσωπικά έχω ξεπεράσει αφού πλέον κοιτάω απλά να κάνω τη δουλειά μου χωρίς να περνάω ώρες κάνοντας customies.

 

κοινώς περι ορέξεως, ἀλλοι θέλουν να χρησιμοποιούνε το κινητό τους σαν laptop και άλλοι θέλουν απλά ένα smart phone που το hardware να δένει αρμονικά με το software .Απο τη στιγμή που υπάρχει τέτοιο fragmentation στο android το οποίο έχει και τα καλά του φυσικά, δεν μπορεί να υπάρξει εναρμονισμός hardware-software ( μη τα θέλουμε όλα δικά μας). Το IOS βγαίνει κομμένο ραμμένο για το hardware της apple και εκεί είναι το κλειδί της επιτυχίας.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κατα βάθος θες ένα laptop αλλά δε θες να το παραδεχθείς για τον ίδιο διεστραμένο λόγο που επιθυμείς να βάλεις keyboard και mouse σε κινητό...τον οποίο φυσικά και καταλαβαίνω απόλυτα αλλά προσωπικά έχω ξεπεράσει αφού πλέον κοιτάω απλά να κάνω τη δουλειά μου χωρίς να περνάω ώρες κάνοντας customies.

 

κοινώς περι ορέξεως, ἀλλοι θέλουν να χρησιμοποιούνε το κινητό τους σαν laptop και άλλοι θέλουν απλά ένα smart phone που το hardware να δένει αρμονικά με το software .Απο τη στιγμή που υπάρχει τέτοιο fragmentation στο android το οποίο έχει και τα καλά του φυσικά, δεν μπορεί να υπάρξει εναρμονισμός hardware-software ( μη τα θέλουμε όλα δικά μας). Το IOS βγαίνει κομμένο ραμμένο για το hardware της apple και εκεί είναι το κλειδί της επιτυχίας.

σωστος ο φιλος

 

Όσο αφορά τους μη υγιείς iphone-ακιδες θα ήτανε προς τιμήν τους να κοιτάξουν πρώτα ενδελεχώς την τελευταία έκδοση του ανδροιδες,και να σταματήσουν να κράζουν. Επειδή νομίζετε ότι έχετε το καλύτερο κινητό και δεν βλέπετε πως προχωράνε οι ανταγωνιστές , κοιτάξτε ένα νεξους με TI OMAP 4460 Dual-core 1.2 GHz Cortex-A9 πόσο σταθερό και λειτουργικό είναι....η μια ματιά στο ytube πληκτρολογώντας jelly bean. Εδώ καλά καλά δε γνωρίζει το 70% περίπου στην Ελλάδα την έκδοση γιατί δεν έχει έρθει ακόμα (για τους λόγους που ξέρουμε).Θα μας πείτε εσείς τώρα με το iphone!!! Πάτε καλά μωρέ;;; Είναι πολλές οι αλλαγές στην jb και θα τις δείτε όταν η έκδοση γίνει ευρέως γνωστή σε κάποιους μήνες. Ένα θα σας πω:Η δουλειά που έχουνε κάνει στο τομέα των ειδοποιήσεων είναι αξιοσέβαστη πραγματικά. Υπερτερεί κατά κράτος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι πολλές οι αλλαγές στην jb και θα τις δείτε όταν η έκδοση γίνει ευρέως γνωστή σε κάποιους μήνες. Ένα θα σας πω:Η δουλειά που έχουνε κάνει στο τομέα των ειδοποιήσεων είναι αξιοσέβαστη πραγματικά. Υπερτερεί κατά κράτος.

Μωρέ δίκιο έχεις αλλά δυστυχώς τις αλλαγές οι περισσότεροι κάτοχοι android δεν θα τις δουν ποτέ αφού σε ελάχιστα κινητά θα δοθεί το update από τους κατασκευαστές.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και μην σχολιάσουμε ότι το 3gs είναι κινητό 3 χρόνων και ακόμα και το Ios 6 θα το δεχτεί!βρες μου ένα android samsung 2 χρόνων (όχι 3) που να πάρει jelly bean Που είναι τόσο απίστευτη και σταθερή και δεν θα μείνει στην 2.3.5..έχεις κάποιο κατά νου??ποιός μου λέει ότι θα πάρω το s3 και σε 1 χρόνο με καλύπτει ακόμα στα update??ενώ στο Iphone ΞΕΡΩ ότι για 2-3 χρόνια που θα ξανα αλλάξω κινητό για να πάρω το iphone 8 Θα έχω πλήρες update σε όποια έκδοση χώρις να έχω να ζηλέψω τίποτα απο ένα s3!!καλημέρα σε όλους!

 

Ps στo iphone έχω την δυνατότητα να ξεκλειδώσω το λογισμικό με Jb ΑΝ θέλω...δεν πρέπει να μπω στην διαδικασία αυτή για το αυτονόητο...(βλέπε να βάλω custom firmware με κάποιο update στο android μου που έχει φτιάξει ο οποιοσδήποτε..)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και μην σχολιάσουμε ότι το 3gs είναι κινητό 3 χρόνων και ακόμα και το Ios 6 θα το δεχτεί!βρες μου ένα android samsung 2 χρόνων (όχι 3) που να πάρει jelly bean Που είναι τόσο απίστευτη και σταθερή και δεν θα μείνει στην 2.3.5..έχεις κάποιο κατά νου??ποιός μου λέει ότι θα πάρω το s3 και σε 1 χρόνο με καλύπτει ακόμα στα update??ενώ στο Iphone ΞΕΡΩ ότι για 2-3 χρόνια που θα ξανα αλλάξω κινητό για να πάρω το iphone 8 Θα έχω πλήρες update σε όποια έκδοση χώρις να έχω να ζηλέψω τίποτα απο ένα s3!!καλημέρα σε όλους!

αυτα ομως τα βλεπουν βλεπουν οτι χαζομαρα θελους εκει να τους δω

 

 

Μωρέ δίκιο έχεις αλλά δυστυχώς τις αλλαγές οι περισσότεροι κάτοχοι android δεν θα τις δουν ποτέ αφού σε ελάχιστα κινητά θα δοθεί το update από τους κατασκευαστές.

 

Μην σου πω ότι δεν θα το δει και κανένας και θα πανε όλα να τρέξουν να πάρουν άλλο κινητο γτ έτσι θα γίνει δεν έχει ούτε μήνα το σ3 και βγαίνει η Μαμά σαμουνσγκ κ λέει το Φλεβάρη πανε για σ4 κάτι γίνεται εδω.......αλλα επίδει η άλλη Μαμά θα ξεχάσει πολλα παιδια της δεν θα δείχνει και πολλα και θα τους αναγκάσει να πανε σε μοτορολα αλλα αλλα........ Εδω ήμαστε θα τα δούμε όλα και τότε θα δούμε ποιος είναι το κορόιδο και ποιος όχι ;)

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και μην σχολιάσουμε ότι το 3gs είναι κινητό 3 χρόνων και ακόμα και το Ios 6 θα το δεχτεί!βρες μου ένα android samsung 2 χρόνων (όχι 3) που να πάρει jelly bean Που είναι τόσο απίστευτη και σταθερή και δεν θα μείνει στην 2.3.5..έχεις κάποιο κατά νου??ποιός μου λέει ότι θα πάρω το s3 και σε 1 χρόνο με καλύπτει ακόμα στα update??ενώ στο Iphone ΞΕΡΩ ότι για 2-3 χρόνια που θα ξανα αλλάξω κινητό για να πάρω το iphone 8 Θα έχω πλήρες update σε όποια έκδοση χώρις να έχω να ζηλέψω τίποτα απο ένα s3!!καλημέρα σε όλους!

 

Ps στo iphone έχω την δυνατότητα να ξεκλειδώσω το λογισμικό με Jb ΑΝ θέλω...δεν πρέπει να μπω στην διαδικασία αυτή για το αυτονόητο...(βλέπε να βάλω custom firmware με κάποιο update στο android μου που έχει φτιάξει ο οποιοσδήποτε..)

να σου κανωμ ια ερωτηση? στο 3gs εχεις και siri ? το 3gw λενε πως σερνεται... λογω μνημης....respring μετα απο καποια ωρα χρησης...φημες παντα...γιατι νομιζω οτι ναι μεν εχεις ιος 5,6 αλλα τα βασικα ατου που παρουσιαζε η apple στο 4ς δεν τα εχεις...

 

 

επισης...η μπαταρια μετα απο 2 χρονια στο iphone ποσο κραταει ? ανοιξες ολα τα σωθικα του κινητου... περασες στον αλλο κοσμο λογω αγχους μην το παρεις στο χερι οσο την αλλαζες? η οπου πας ψαχνεις και μπριζα για να φορτιζεις?γιατι ειναι σιγουρο οτι τους 1000 κυκλους φορτισης τους εχεις φαει για πλακα σε εναμιση χρονο....

 

 

ολα αυτα στα λεω γιατι το 3gs μου και ιος 5 εχει και σερνεται και πανω απο 8 ωρες χρησης δεν βγαζει..οπως επισης το βραδυ πεφτω με 100% μπαταρια και ξυπναω με 80... και τα παντα κλειστα ...

 

 

το τελικο σχολιο μου γιοα αυτες τις 32 σελιδες ειναι οτι ο καθενας κρινει τι τον βολευει και τι οχι ..αναλογα με το μπατζετ που εχει...και μεσα σε ενα τεχνολογικο φορουμ λεμε γνωμες..δεν επιβαλλουμε την γνωμη μας σε αλλον...

 

και εχει καταντησει αηδια ολο αυτο το θεμα γιατι ανδροιδ vs ios ειναι πιο σημαντικο αν καποιος μας πηδηξε την γκομενα..η μας γ@@@ε την οικογενεια...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αγαπητέ Sobi1984 το Iphone 3gs το έχω ανοίξει μόνο και μόνο για να το κάνω όλο άσπρο απο μαύρο.η μπαταρία του με αρκετή και λογική χρήση μου κρατάει 1.5-2 μέρες και είμαι στην 5.1.1!(όσο για τον ύπνο δοκίμασε να κλείσεις 3g και wifi..)και θα πάρεις το s3 και τι,θα σου κρατάει 2 μέρες η μπαταρία?

 

 

 

Δηλαδή συγνώμη ρε παιδιά!να κάθομαι να κλαίγομαι για εφαρμογές που ποτε δεν χρησιμοποιώ?το siri δεν με ενδιαφέρει γιατί δεν θα το χρησιμοποιούσα!είχα και android, ένα σωρό άχριστες Μ@@@ιες που παρακάλαγα να το κάνω root για να τις σβήσω!η μήπως να περιμένω να πάω στην custom έκδοση την πολύ ελαφριά του android που απλά δεν θα έχει αυτα που ΔΕΝ χρειάζομαι?

 

 

Προσωπικά προτιμώ την apple και τα iphone γιατί αυτά ξέρω,το android 2 μήνες το χρησιμοποίησα και το απέριψα!ακόμα και το s3 το βλέπω και γελάω οταν μου λένε ότι έχει 4πύρηνο επεξεργαστή απο την στιγμή που κάνω ότι χρειάζομαι με 660mhz και 256ram!

 

Δεν με νοιάζει να ακούω ραδιόφωνο, δεν με νοιάζει να στέλνω με bluetooth ποτέ δεν το χρειάστηκα αφού πέρασα τα 18 και τα χρόνια στο σχολείο,με νοιάζει να μιλάω να στέλνω μηνύματα και να surfάρω με αξιοπρέπεια.αυτά θέλω και μου τα προσφέρει και ένα 3gs!για αυτόν που θέλει τα υπόλοιπα να πάρει android!

 

Ευχαριστώ

Φιλικά Χρήστος!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

MG Siegler, Tech Crunch

 

«Διαβάζοντας την κάλυψη του τύπου από τότε που παρουσιάστηκε θα έχετε ακούσει ότι το iPhone 5 είναι μια απογοήτευση, ή βαρετό. Αυτοί οι άνθρωποι, ειλικρινά, είναι ανόητοι.»

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Δεν ξέρω αν έχει γίνει ποστ πιο πάνω ( έμεινα λίγο πίσω στο διάβασμα να με συμπαθατε)

Ρίξετε μια ματιά ...

 

http://www.iphonehellas.gr/39269/iphone-5-sunspider-javascript-benchmark/?utm_source=dlvr.it&utm_medium=facebook&utm_campaign=iphone-5-sunspider-javascript-benchmark

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...