Προς το περιεχόμενο

Η Samsung επιτίθεται στην Apple για το iPhone 5


vasilisbilias

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 520
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

.... Όσο για την απορία του "τι κάνετε παραπάνω με το iPhone στη μέρα σας" μπορώ να αναφέρω μερικά πραγματάκια (αφού μου λες ότι απαντώ μόνο με άσχετα) όπως πχ ότι στέλνω iMessage σε όσους φίλους έχουν iPhone/Mac/iPod/iPad (έχω γλιτώσει ένα σκασμο λεφτά)-και μην αρχίσω να ακούω περί άλλων εφαρμογών messenger ότι υπάρχουν στο android κλπ γιατι πρέπει πρώτα να δεις το integration του iMessage και μετα να κανείς σύγκριση.

 

Οπως κατηγορείτε κάποιους οτι έχουν άγνοια της ios πλατφόρμας και να μην κρινουν χωρίς γνώση (πολύ σωστά), καλό θα ήταν επίσης να μην κάνετε συγκρίσεις όταν αγνοείται παντελώς το android. Υπάρχει το αντιστοιχο λοιπόν και λέγεται google talk και εκτός από chat κάνει και ηχητικές κλήσεις και video κλήσεις

 

 

ohh the irony μόλις το είδα, χθεσινό νέο Apple iMessage reportedly suffers sporadic worldwide outages

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πρεπει να δοκιμαστει πρωτα και οταν ειναι ετοιμη η apple θα την υιοθετησει , θα την ξανα-ανακαλυψει και θα την εφαρμοσει ΣΩΣΤΑ , σταθερα και πανω απο ολα με ασφαλεια...

 

 

...και αφού την ονομάσει «i-drag&drop», θα την ...πατεντάρει και θα αρχίσει τις μηνύσεις, ακόμα και σε όσους τη χρησιμοποιούσαν νωρίτερα...

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά πραγματικά μερικοί βγείτε έξω και βρείτε γκομενα....ελπίζω τουλάχιστον να είστε παιδιά γυμνασίου άντε και στις αρχες του λυκείου.Αν ειστε παραπάνω ψάχτειτε κάτι κάνετε λάθος στις ζωές σας. Το ξέρω ότι θα πεσετε να με φάτε αλλα είμαι ο μόνος εδώ μέσα που σας λέει κάτι χρήσιμο αυτή τη στιγμή...

Και εγω γουστάρω τεχνολογία αλλα εσείς τα πάντα τα ανάγετε σε Ολυμπιακός Παναθηναϊκός . Δεν γουσταρετε τεχνολογια γουσταρετε οπαδισμο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπως κατηγορείτε κάποιους οτι έχουν άγνοια της ios πλατφόρμας και να μην κρινουν χωρίς γνώση (πολύ σωστά), καλό θα ήταν επίσης να μην κάνετε συγκρίσεις όταν αγνοείται παντελώς το android. Υπάρχει το αντιστοιχο λοιπόν και λέγεται google talk και εκτός από chat κάνει και ηχητικές κλήσεις και video κλήσεις

 

 

ohh the irony μόλις το είδα, χθεσινό νέο Apple iMessage reportedly suffers sporadic worldwide outages

 

φιλε μου, αλλο πραγμα το google talk, γνωριζω πως λειτουργει. Η διαφορα ειναι οτι με το iMessage δεν χρησιμοποιεις καποιο ξεχωριστο app για τα μηνυματα (sms) και καποιο αλλο για το chat.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοώ ότι γράφω το μηνυμα, πατάς αποστολή και το στέλνει σαν iMessage. Στην πορεία της αποστολής (αυτα τα 1-2 δευτερόλεπτα) εάν αναγνωρήσει ότι ο παραλήπτης δεν έχει iMessage, το στέλνει σαν SMS, mms κλπ.

 

Είναι χρήσιμη εφαρμογή, αν έχεις γνωστούς με iphone.

Επειδή όμως συνήθως ένας άντε βία δύο στους 10 έχουν iphone, δεν το βρίσκω χρήσιμο.

Απεναντίας google talk υπάρχει και σε pc και σε android. Όπως επίσης whatsapp υπάρχει σε όλες τις πλατφόρμες. Οπότε, όπου και να πετύχω τον άλλον, θα μπορεί να απαντήσει τσάμπα. Συνήθως viber έχουν όλοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι χρήσιμη εφαρμογή, αν έχεις γνωστούς με iphone.

Επειδή όμως συνήθως ένας άντε βία δύο στους 10 έχουν iphone, δεν το βρίσκω χρήσιμο.

Απεναντίας google talk υπάρχει και σε pc και σε android. Όπως επίσης whatsapp υπάρχει σε όλες τις πλατφόρμες.

δεν εχεις αδικο!

εμενα ομως με εχει βολεψει αφανταστα, σε συνδυασμο με τα δωρεαν sms σε Vodafone, τους γνωστούς που έχουν iPad/iPod/iPhone και Mac, δεν πληρωνω ποτε για μηνυματα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο iPhone (αλλα και στο iPad) έχω ανα πάσα στιγμή διαθέσιμα 17.800 τραγούδια (όλο μου το library) και μέχρι τα 25.000 τραγούδια προς το παρών, μέσω του iTunes Match. Μπορώ εάν θέλω να τα κατεβάσω στην συσκευή μου ή να τα ακούσω (streaming). Αυτό γίνεται για ΌΛΑ μου τα τραγούδια (με ή χωρίς DRM Protection)Καθώς επίσης και με ΟΛΕΣ μου τις playlists, και μάλιστα χωρίς να κάνω απολύτως τίποτα ή να συνδέσω κάποιο καλώδιο η να κάνω sync.

Ψάξε βρες τροπο να εχεις τέτοιο όγκο μουσικής εσύ στο Android.

 

 

 

προσωπικα χρησιμοποιω το dropbox στο sensation μου (ηταν ηδη εγκατεστημενο απο το εργοστασιο) και κανω ακριβως το ιδιο πραγμα.

αρα για να παραποιησω την φραση σου "there's also an android app for that"

 

φιλικα και χωρις ιχνος οπαδισμου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδη για να καταλαβω για εμενα που δνε ειχα ποτε μου smartphone μου προτεινεται το S3 εναντι του iPhone 5 σωστα?

Κοιτα, αν είσαι ενας τυπικός μέσος χρήστης, δηλαδή έχεις mac, apple tv, apple video, router apple, ipad, ipod, iwhatever, ievagelio μάλλον προς apple μεριά πρέπει να πας.. :)

Το γραφω γιατί οσοι γραφούν παραπάνω φανατικά, ή υποστηρίζουν ποσο πρακτικό ειναι το itunes, ή σου λενε ότι δεν έχεις ιδέα απο ios, όταν γραφεις ότι έχεις και iphone, κάποια στιγμή θα σου αναφέρουν και τις υπόλοιπες συσκευες τους που συνήθως, συμπτωματικά παντα, ειναι apple..

Άλλωστε ειναι φθηνη εταιρία. Πουλάει κάτι πληκτρολόγια για το ipad 70€ , και κάτι θήκες 50..

Μετα το αρχικό κοστος, συνεχίζεις στο ιδιο μοτίβο.

Το βέβαιο ειναι ότι οποιο και να πάρεις θα σε ικανοποιήσει. Κάθε ένα έχει τις ιδιομορφίες του. Θα μάθεις να ζεις με αυτές, θα εκτιμήσεις και τα συν που έχει η κάθε πλατφόρμα. Παράλληλα ΔΕΝ θα ξέρεις τι έχεις χασει στο οποιο υπερέχει η αντίπαλη πλατφόρμα και αυτομάτως θα μετατραπείς σε iphone ή android fan.. Πήγαινέ δες τα και τα 2 απο κοντά. Ξεχνά ιους ξεχνα καλύτερες χειρότερες εφαρμογές της κάθε πλατφόρμας, σκέψου τι μέγεθος και τι οθόνη θες. Σκέψου αν σε ενδιαφέρει να αγοραζεις ολες τις εφαρμογές ή σκοπεύεις να βαζεις και σπασμένα (ή έστω να δοκιμάσεις σπασμένη μια εφαρμογή ώστε να κρινεις αν την αγορασεις). Το ιδιο για μουσική / βίντεο και αποφάσισε μονός σου.

Το iphone απλα έχει προεγκατεστημενες ένα σωρο εφαρμογές / υπηρεσίες όπως icloud κλπ που όταν είσαι εντελώς άσχετος ειναι σίγουρα πλεονέκτημα και ευκολία. Στην πλειοψηφία τους, αν και ολοι θα με διαψεύσουν πρόκειται για υπηρεσίες που δουλεύουν μονο σε ios συσκευες, περιορισμένες δηλαδή, απλα οι ios χρήστες μαθαίνουν να ζουν με αυτές τις συνηθίζουν κιόλας και τις θεωρούν τις καλύτερες.

Η ουσια ειναι, αναλογία τι τύπος χρήστη είσαι θα σου κατσει καλύτερα κάποια πλατφόρμα.

 

Αποστολή από SGS2 με τη χρήση Insomnia App

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να καταλάβω: Το iOS και οι εφαρμογές του δεν έχουν κάτι παραπάνω από το Android. Λιγότερο ίσως να έχουν, λόγω της κλειστής πολιτικής της apple. Το θέμα είναι ότι οι εφαρμογές αυτές κάνουν κάτι με διαφορετικό τρόπο; Πιο φιλικό στο χρήστη ξερωγώ; Με καλύτερα sliding effects? eyecandy? Το iMessage που λέγατε πριν... τι παραπάνω έχει ή κάνει από το whatsapp ή το GO sms pro ή το google talk ή το viber? Λες ότι με το imessage επικοινωνείς δωρεάν με τους φίλους σου και έχεις γλυτώσει ένα σωρό λεφτά (οι οποίοι έχουν iphone φυσικά, διότι το imessage δεν είναι cross platform). Απεναντίας το whatsapp ή το viber παίζουν σε όλες τις android/ios/blackberry/windows mobile/nokia symbian συσκευές άρα τα χρησιμοποιεί περισσότερος κόσμος..

ακυρο τελειως....

ξερεις και το whats app και το viber υπαρχει στο iphone...για να μην τα πολυλογώ διαβασε λιγο τι κανει το imessage το έχουν αναφέρει και παραπανω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ακυρο τελειως....

ξερεις και το whats app και το viber υπαρχει στο iphone...για να μην τα πολυλογώ διαβασε λιγο τι κανει το imessage το έχουν αναφέρει και παραπανω...

Τι κανει το imessege ρε παιδιά; Στέλνει πρώτα σε imessege αν έχει ο αλλος και μετα κανονικά με sms.. Σιγα την επανάσταση.. Εγω δεν το χρησιμοποιησα ποτε.

Ακριβώς για το λογο που γραφεις οι περισσότεροι και στο iphone τα αλλα χρησιμοποιούν που είναι universal για ολες τις πλατφόρμες. Τώρα γιατί ο φίλος παραπάνω κολησε με τη σύγκεκριμενη εφαρμογή ειναι δικο του θεμα.

 

Αποστολή από SGS2 με τη χρήση Insomnia App

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προσωπικα χρησιμοποιω το dropbox στο sensation μου (ηταν ηδη εγκατεστημενο απο το εργοστασιο) και κανω ακριβως το ιδιο πραγμα.

αρα για να παραποιησω την φραση σου "there's also an android app for that"

 

φιλικα και χωρις ιχνος οπαδισμου

και βεβαια μπορεις να το κανεις αυτο και με το Dropbox, αλλα στα 170GB που εχω μεχρι στιγμης διαθεσιμα, το Dropbox θα αργησει να φτασει.

εννοειται φιλικα :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και βεβαια μπορεις να το κανεις αυτο και με το Dropbox' date=' αλλα στα 170GB που εχω μεχρι στιγμης διαθεσιμα, το Dropbox θα αργησει να φτασει.

εννοειται φιλικα :)[/quote']

Εγω εχω 40giga τσάμπα στο dropbox (με κολπάκια παντα) και ανάθεμα και αν εχω χρησιμοποίησει τα 5..

Χρησιμοποιω τα 50giga του sgs2 (16+32) συνήθως.

Τι ταχύτητες έχετε εσείς και έχετε κανει το cloud σκληρό δισκο;

Η λογική του cloud δεν έχει καμία σχεση με σκληρό. Ειναι για άλλη χρηση.

 

Αποστολή από SGS2 με τη χρήση Insomnia App

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και βεβαια μπορεις να το κανεις αυτο και με το Dropbox, αλλα στα 170GB που εχω μεχρι στιγμης διαθεσιμα, το Dropbox θα αργησει να φτασει.

εννοειται φιλικα :)

τέτοιο μέγεθος είναι δωρεάν ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...