Προς το περιεχόμενο

To iPhone εγκατέλειψε τους χάρτες της Google και ο κόσμος... άλλαξε


Swimmer21

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

Σου φτάνουν αυτοι οι λόγοι? Οι χάρτες της είναι πολύ πίσω απο τον ανταγωνισμό.

 

Να σε ρωτήσω κάτι? Το 920 μονο, διαθετει αυτές τις δυνατότητες? ο ανταγωνισμός είναι μόνο αυτα τα δύο κινητα? Δηλαδη, δεν υπάρχουν οι ίδιοι χάρτες σε όλα τα WP 8 κινητα?

 

Sent from my iPad using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι όμως αυτήν την στιγμή συγκρίνουμε τα καλύτερα. Αλλιώς δεν θα σου έβαζε galaxy s3 αλλα xperia mini. Έλεος δεν είναι θέμα κινητού αλλά λειτουργικού επίσης αν παρατήρησες η Nokia έχει δικά της

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν καταλαβα καλα με αυτα που λες, όσοι περάσουν το iOS 6 στις παλιές συσκευές, σε όσες τέλος πάντων το παίρνουν, δεν είναι πρόβατα επειδη δεν πληρώσανε μια, άσχετα αν αντιμετωπίζουν τα ίδια ακριβώς προβλήματα με τα πρόβατα που παίρνουν το iPhone 5..,

Συγνώμη που γίνομαι έρειστικός και μικροπρεπης αλλα απο την στιγμη που ο τιτλος αυτου του topic είναι χειρότερος απο εμένα,αποφάσισα να σπασω πλάκα με ανθρώπους που νομίζουν ότι γράφουν σοβαρά και το πιστεύουν μάλιστα.

Βάζω στοίχημα αν στον τίτλο, αντι του iPhone ήταν η λέξη iOS 6 πολλοι πιθανόν οι mods να μην χρειαζόταν να επέμβουν ξεσηκώνοντας έτσι τους άσχετους που βρήκαν την ευκαιρία να κράξουνε το καινούργιο iPhone.

Υπενθυμίζω ότι το iOS 6 έχει ξεπεράσει το 15% παγκοσμιος των χρηστών iOS. Για όσους δεν κατάλαβαν ακόμα,το πρόβλημα το αντιμετωπίζουν και οι υπόλοιποι που δεν έχουν iPhone 5, αλλα η "επιστημονική κοινότητα αυτου του forum" ασχολείται μόνο με το πόσο ακριβο είναι το iPhone 5. Ο νοών νοείτω....

 

Sent from my iPad using Insomnia

 

Συνεχιζεις να παραποιεις τα λεγομενα τα δικα μου και πολλων αλλων.....

 

Τελικα ο Αϊνσταιν ειχε δικιο κατα 50%. Μενει να μαθουμε και αν το συμπαν ειναι απειρο.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η υπηρεσία αυτή είναι ένας συνδυασμός διαφορετικών εταιριών που εξαγόρασε η apple και είναι λογικό να έχει προβλήματα μέχρι να συνδυαστούν σωστά. Από την άλλη βέβαια έχεις κολλήσει μόνο σε συγκεκριμένα περιστατικά που διαβάζεις στο web και όχι στην πραγματικότητα. Αν το δουλεψεις λίγο θα δεις πως κάτι καλό παει να γίνει και ειδικά στην 3d απεικόνιση (άσχετα με το ότι στην Ελλάδα δεν το έχουμε) όπου το αποτέλεσμα είναι πολύ πιο εντυπωσιακό από της Google. Επιπλέον παρατήρησα ότι σε περιοχές της επαρχίας, έχω δορυφορικές εικόνες που στους χάρτες της google δεν υπάρχουν ακόμη. Δεν ισχυριζομαι πως δεν υπάρχουν τα προβλήματα, απλα δεν είναι τόσο γενικευμενα.

 

Να σου θυμίσω πως τόσα χρόνια μετα, η google δεν έχει ανοίξει ακόμη το navigation στη χώρα μας και αναγκάζονται οι χρήστες να χρησιμοποιούν διάφορα τεχνάσματα ώστε να το "ξεγελάσουν"? και αν το κάνουν, μόλις βγει νέα έκδοση των χαρτών, πρέπει να περιμένουν για να την ενημερώσουν γιατί θα χάσουν την πλοήγηση. Αγοράζεις δηλαδή μια συσκευη android που έχει επίσημο app χαρτών και πλοήγησης, αλλά η google δεν σε αφήνει να το χρησιμοποιήσεις.

 

:)

 

 

Φαίνεται το πόσο χάλια είναι οι χάρτες όταν απο όλα τα χαρακτηριστικά τους, παρουσιάζεις σαν βελτίωση ένα gimmick feature (το οποίο δεν δουλεύει καν Ελλάδα). Λες και όταν θα ψάχνεις για μια οδό θα κοιτάς απο 1 χιλίομετρο ψηλά για να την βρείς.....ΝΟΤ!!

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

 

 

 

Φαίνεται το πόσο χάλια είναι οι χάρτες όταν απο όλα τα χαρακτηριστικά τους, παρουσιάζεις σαν βελτίωση ένα gimmick feature (το οποίο δεν δουλεύει καν Ελλάδα). Λες και όταν θα ψάχνεις για μια οδό θα κοιτάς απο 1 χιλίομετρο ψηλά για να την βρείς.....ΝΟΤ!!

 

Και ξαναρωταω (χρησιμοποιώντας τους συγκεκριμένους χάρτες από την πρώτη μέρα σε διαδρομές εντός της Αττικης): δείξε μου συγκεκριμένα δικά σου παραδείγματα όπου φαίνεται το πόσο χάλια ειναι!

 

Το συγκεκριμένο χαρακτηριστικό το παρουσιασα γιατί απλα με εντυπωσίασε και ειναι καλύτερο από την υλοποίηση της google. Μερικές φορές νομίζω κάνουμε πως δεν καταλαβαινομαστε! :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι όμως αυτήν την στιγμή συγκρίνουμε τα καλύτερα. Αλλιώς δεν θα σου έβαζε galaxy s3 αλλα xperia mini. Έλεος δεν είναι θέμα κινητού αλλά λειτουργικού επίσης αν παρατήρησες η Nokia έχει δικά της

 

Οκ.... συγκρίνουμε τα καλύτερα .....αλλα έλεος δε είναι θέμα κινητού αλλα λειτουργικου.....

Έχω μπερδευτεί τώρα...

τέλος πάντων....το συμπέρασμα είναι ότι αντι να πάρει κάποιος το iPhone 5 καλύτερα να πάρει ένα lumia 920 η να s3 και όταν βελτιωθούν οι χάρτες να το πουλήσει και τότε να πάρει το iPhone 5? Δηλαδη κριτήριο είναι μόνο πιο κινητο έχει τα περισσότερο ενημερωμένους χάρτες? Μεγαλύτερη οθόνη? Καλύτερη κάμερα? Δεν υπάρχουν αλλα κριτήρια για την αγορα κινητού?

(Σορρυ που σε πρηζω αλλα όπως κατάλαβες είμαι απο τα πιο διανοητικά καθυστερημένα μέλη αυτου του forum αφου να φανταστείς δεν έχω "smartphone"', αλλα κάτι μεγαλυτερο που του μοιάζει...)

 

Sent from my iPad using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Βασίλη,επειδή δεν ξερω,εσύ όσο το χρησιμοποιείς στην Αθήνα,έχεις εντοπίσει κάποιο λάθος;Λάθος διαδρομή,κλπ;

 

Επίσης,τι εννοείς δεν έχει ανοίξει το navigation στην Χώρα μας,η Google;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Δεν υπάρχουν αλλα κριτήρια για την αγορα κινητού?

 

αμέ, το βασικότερο...

 

 

lolcats-why-because-fuck-you-that-s-why.jpg

 

 

θα ήταν πολύ μικρότερα τα threads :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οκ.... συγκρίνουμε τα καλύτερα .....αλλα έλεος δε είναι θέμα κινητού αλλα λειτουργικου.....

Έχω μπερδευτεί τώρα...

τέλος πάντων....το συμπέρασμα είναι ότι αντι να πάρει κάποιος το iPhone 5 καλύτερα να πάρει ένα lumia 920 η να s3 και όταν βελτιωθούν οι χάρτες να το πουλήσει και τότε να πάρει το iPhone 5? Δηλαδη κριτήριο είναι μόνο πιο κινητο έχει τα περισσότερο ενημερωμένους χάρτες? Μεγαλύτερη οθόνη? Καλύτερη κάμερα? Δεν υπάρχουν αλλα κριτήρια για την αγορα κινητού?

(Σορρυ που σε πρηζω αλλα όπως κατάλαβες είμαι απο τα πιο διανοητικά καθυστερημένα μέλη αυτου του forum αφου να φανταστείς δεν έχω "smartphone"', αλλα κάτι μεγαλυτερο που του μοιάζει...)

 

Sent from my iPad using Insomnia

 

Edit: Εσβησα το σχολιο μου αφου δεν διαγραφτηκε μαζι με αυτο σε παραθεση....

 

Για την ιστορια δεν σε ειπα διανοητικα καθυστερημενο. Βλακεια χαρακτηρισα την πραξη σου να ειρωνευεσε και να αλλοιωνεις τις χτεσινες μου προτασεις καθως και να βγαζεις συμπερασματα τα οποια δεν ειπωθηκαν (πχ ο τιτλος λεει iphone οχι iPhone 5 αρα δεν μιλαει για την τελευταια συσκευη). Αν αντι να προσπαθεις να κραξεις διαβαζες τα μηνυματα μου με τον billdanos σημερα και τα χτεσινα που τα σχολιαζες χωρις να τα διαβασεις θα καταλαβαινες....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Επίσης,τι εννοείς δεν έχει ανοίξει το navigation στην Χώρα μας,η Google;

δε κανει πλοηγηση καθως οδηγεις η google στην ελλαδα , μονο οδηγιες σου δινει

 

δηλαδη αν πας στο maps και του ζητησεις οδηγιες στις βγαζει κανονικα, αλλα αν πας στο ξεχωριστο εικονιδιο "navigation" σου λεει οτι δεν ειναι διαθεσιμο στη χωρα σου , υποθετω επειδη δεν εχει δοκιμαστει αρκετα σαν συστημα πλοηγησης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δείτε εδώ...χαχαα γαμάτο.... πατήστε κάτω στην φωτογραφία για να τις δείτε όλες...

http://www.computerb...er-7774764.html

 

edit: μέχρι και υποθαλάσσιες γέφυρες υπάρχουν...

edit nr.2: δείτε πως δείχνει την αυστραλία....χαχαχαχαχα

edit nr.3: δειτε την φωτο nr 8.του ηροδοτου τους χάρτες πήραν; χεχε

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και μεσα σε αυτον τον πανικο για τους χαρτες θα βρουν ευκαιρια να ψηφισουν τα νεα μετρα....

 

Α ρε ξεκολληστε ολοι. Ο,τι γουσταρει ο καθενας. Ο,τι του αρεσει.

Δεν υπαρχει περιπτωση να πεισει ο ενας τον αλλο. Υπαρχουν επιχειρηματα και απο τις δυο πλευρες αλλα δεν υπαρχει περιπτωση να τα βρουμε μεσα απο ενα φορουμ. Εδω καφε δυο ωρες πινεις με αλλον και συζητας τετοιο θεμα και δεν γινεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...