Προς το περιεχόμενο

Παρουσίαση Apple iPhone 5


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εδώ είσαι λάθος , γιατί μπορεί το λειτουργικό να τρέχει καλά με το 4 , αλλά σε κάποια βαριά πράγματα όπως το browsing σε κάποια βαριά σελίδα ο μονοπύρηνος επεξεργαστής του τα έβρισκε και βρίσκει σκούρα σε σχέση με άλλες πολυπύρηνες συσκευές , μεταξύ των οποίων και το 4s

 

Συγγνώμη αλλά το 4 είναι single-core. Το 4S είναι dual-core

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 172
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Άντε ακόμα δεν φύγατε;

 

Γρήγορα, γρήγορα να πάρετε το iphone 5 το ένα και μοναδικό που ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΕΙΧΕ και ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΘΑ ΕΧΕΙ ανταγωνιστή!

 

Τώρα δεν σας χαλάει που η συσκευή έχει 4 ίντσες;;; Όχι γιατί βαρέθηκα την γκρίνια του καθενός και το ΜΠΛΑ ΜΠΛΑ που βγάζει ο κάθε τυχαίος.

 

Έλεος μόνο αυτό λέω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπορεί να μου απαντήσει κάποιος (no apple fan), προς τι ο τόσο ντόρος? αφού το κινητό είναι κατώτερο τον προσδοκιών.

Καθώς επίσης το design παραμένει το ίδιο.

Για μένα πιο πολύ για iphone4s2 μου κάνει παρά 5.

Δλδ το sg3 έχει και καλύτερα specs αλλά και πιο πρωτοποριακές τεχνολογίες,γιατι κάποιος να μην πάει για το συγκεκριμένο και να προτιμήσει το 5!!

Απλά στην Ελλάδα όλοι θέλουν να το παίζουν μούρη έχω ιphone 5 και κλαιν μαιν!

 

Ξεχνάς κάτι φίλος. Και το S3 δεν ήταν το προσδοκιών μας. Είχε γίνει μεγάλος ντόρος τότε που βγήκε. Τα iphone τα διαλέγουν για το iOS και την εμφάνιση. Λίγοι είναι αυτοί που ξέρουν τι κινητό έχουν πραγματικά. Οι υπόλοιποι κάνουν μόστρα (το έχω δει από πρώτο χέρι αυτό όπως και πολλοί από μας άλλωστε).

 

αυτό γράφει κι ο qsis...

 

"ο μονοπύρηνος επεξεργαστής του τα έβρισκε και βρίσκει σκούρα σε σχέση με άλλες πολυπύρηνες συσκευές , μεταξύ των οποίων και το 4s"

 

Δεν αναφέρει και το 4S ως μονοπύρηνο; κατάλαβα κάτι λάθος;

 

OK γράψτε λάθος! Δεν το κατάλαβα σωστά. :P :rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

"σε σχέση με άλλες πολυπύρηνες συσκευές, μεταξύ των οποίων και το 4S"

 

στις πολυπύρηνες πήγαινε η διευκρίνηση :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Το άσπρο θέλω εγώ! Δεν ξέρω ποιανού είναι, να το δώσεις σε μένα!

 

Συγγνώμη, το λευκό είναι ήδη κρατημένο και κατοχυρωμένο και ρεζερβέ και ό,τι θες πες... :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σαπιο κινητό παιδιά και απορώ που ειδε το παιδί τα καλύτερα χρώματα;Καλύτερη φωτεινότητα βλέπω εγώ και και μονο.

Πολύ ντόρος για το τίποτα στο insomnia.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι λες και η Apple έχει ύπνοτηση όλα τα fan boy της. Ωραίο σχέδιο δεν λέω αλλά ότι έχει τα έχει η Samsung 5 μήνες πριν.

 

Για μένα μόνο το σχέδιο μετράει και η ταχύτητα που βγάζει φωτογραφίες αν και αυτό το βλέπουμε και σε αλλά κινητά. Όσο για την ποιότητα των φωτογραφιών ας Τις συγκρίνουμε με του Nokia lumia 920.

 

Και θα συμφωνήσω με τον φίλο από επάνω μόνο μεγαλύτερη φωτεινότητα βλέπουμε όχι καλύτερα χρώματα.

 

Τόσος ντόρος για να πάρεις ένα κινητό που δεν λειτουργούν οι χάρτες.

 

Όταν δίνω 700€ θέλω να λειτουργούν όλα στην πένα και όχι τα μισά. Τέλος

 

Απογοητεύτηκα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Σαπιο κινητό παιδιά και απορώ που ειδε το παιδί τα καλύτερα χρώματα;Καλύτερη φωτεινότητα βλέπω εγώ και και μονο.

Πολύ ντόρος για το τίποτα στο insomnia.

 

ενώ τα oversaturated χρώματα των amoled τα σπάνε... :-D

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπνωτίσει θες να πεις :)

 

ενώ τα oversaturated χρώματα των amoled τα σπάνε... :-D

Τουλάχιστον παίρνεις και καλύτερο hardware - software και στέλνεις εικόνες με bluetooth plug n play δηλαδή :P διχως να χρειαστεί να περάσεις crackακι για να το κάνεις.

Τι να πω ακόμα και τους χάρτες τις google έβγαλαν οι γύφτοι!Μα πόσο ποιο πολύ οικονομία να κάνουν για να βγάλουν 100000% κέρδος;

Αρχίζω να πιστεύω τελικά οτι ο steave jobs οντως έκανε δουλειά και προσπαθούσε για το καλύτερο στη χειρότερη όμως εταιρία..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

[...]

Τι να πω ακόμα και τους χάρτες τις google έβγαλαν οι γύφτοι!Μα πόσο ποιο πολύ οικονομία να κάνουν για να βγάλουν 100000% κέρδος;

[...]

 

1. Γνωρίζεις εάν η Apple είχε συμβόλαιο με την Google για τη χρήση του YouTube και του Google Maps; Γνωρίζεις πότε λήγει αυτό το συμβόλαιο;

 

2. Γνωρίζεις εάν οι χάρτες που χρησιμοποιεί το iOS 6 είναι της Apple ή άλλης εταιρείας. Γνωρίζεις πόσο κοστίζει η ανάπτυξή τους (αν είναι της Apple) ή το δικαίωμα χρήσης τους (αν είναι άλλης εταιρείας);

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Τουλάχιστον παίρνεις και καλύτερο hardware - software και στέλνεις εικόνες με bluetooth plug n play δηλαδή :P διχως να χρειαστεί να περάσεις crackακι για να το κάνεις.

Τι να πω ακόμα και τους χάρτες τις google έβγαλαν οι γύφτοι!Μα πόσο ποιο πολύ οικονομία να κάνουν για να βγάλουν 100000% κέρδος;

Αρχίζω να πιστεύω τελικά οτι ο steave jobs οντως έκανε δουλειά και προσπαθούσε για το καλύτερο στη χειρότερη όμως εταιρία..

 

ωραία ντρίπλα, μιλάμε για οθόνες και το γυρνάς σε άλλα :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1. Γνωρίζεις εάν η Apple είχε συμβόλαιο με την Google για τη χρήση του YouTube και του Google Maps; Γνωρίζεις πότε λήγει αυτό το συμβόλαιο;

 

2. Γνωρίζεις εάν οι χάρτες που χρησιμοποιεί το iOS 6 είναι της Apple ή άλλης εταιρείας. Γνωρίζεις πόσο κοστίζει η ανάπτυξή τους (αν είναι της Apple) ή το δικαίωμα χρήσης τους (αν είναι άλλης εταιρείας);

 

1. Πληρωνε 9$ ανα συσκευη

2. οι χαρτες απο οτι γνωριζω ειναι TomTom (υπαρχει συμφωνια αλλα δεν εχουν δοθει λεπτομεριες) και το Software ειναι της apple.

 

Το navigation παντως αυτη την στιγμη ειναι Epic Fail και στην ουσια downgrade για την apple. Στο μελλον ισως αλλαξει αλλα τωρα αυτο ισχυει παρεα με τα 670€ του iPhone.

 

 

 

 

tumblr_manmltZ9Qi1rhptwbo1_1280.jpg

 

 

 

Σημασια δεν εχει ο προορισμος αλλα το ταξιδι.....

 

Τουλαχιστον λεει στον χρηστη να παρει και διαβατηριο μαζι;;;;

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

[...]

 

Το navigation παντως αυτη την στιγμη ειναι Epic Fail και στην ουσια downgrade για την apple. Στο μελλον ισως αλλαξει αλλα τωρα αυτο ισχυει παρεα με τα 670€ του iPhone.

 

 

 

 

tumblr_manmltZ9Qi1rhptwbo1_1280.jpg

 

 

 

Σημασια δεν εχει ο προορισμος αλλα το ταξιδι.....

 

Τουλαχιστον λεει στον χρηστη να παρει και διαβατηριο μαζι;;;;

 

Επαναλαμβάνεσαι. Το ξανάγραψες αυτό για τον προορισμό και το ταξίδι στο thread που αφορά τους χάρτες.

Σου είναι εύκολο να ΜΗΝ συμβάλεις για να καταστραφεί ΚΑΙ αυτό το thread; :mad:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...