Προς το περιεχόμενο

Παρουσίαση Apple iPhone 5


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγω σχολιασα στο android authority οτι θεωρο ανευθυνο να παιρνεις 6 κατοσταρικα συσκευη και να μην παιρνεις μια καλη θηκη(ballistic,otterbox κτλ) με ενα 30αρι για να το προστατεψεις...

Αυτο ειναι καθαρα αποψη σου. Ποτε μου δεν θα επερνα μια ομορφη συσκευη και να την ασχημενα με καποια θηκη, για να μη γρατζουνηστει η μην μου πεσει

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 172
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αυτο ειναι καθαρα αποψη σου. Ποτε μου δεν θα επερνα μια ομορφη συσκευη και να την ασχημενα με καποια θηκη, για να μη γρατζουνηστει η μην μου πεσει

Ναι δεν την επιβαλλω σε κανεναν.

Απλα λεω οτι προτιμω να εχω το κινητο μου σωο και αβλαβες παρα να κλαιω τα λεφτα μου μετα.

Η αποψη σου ειναι δικη σου,η δικη μου δικη μου και του καθενος του εαυτου του.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικα πιστευω οτι το Iphone 5 δεν φερνει κατι καινοτομο στον κλαδο της τεχνολογιας. Οι διαφορες του με τα προηγουμενα μοντελα δεν ειναι ιδιαιτερα αισθητες. Οποτε ειναι η καλυτερη ευκαιρια να αγορασουμε το 4 και 4s πολυ φθηνοτερα στην αγορα. Αυτο ειναι μια πολυ καλη ειδηση.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ποιος ο λόγος τελικά να αγοράσει κανεις το Iphone 5?

 

από ότι είδα στο video ο φίλος δεν είχε τι να πει για το νέο iphone 5 και είναι φυσικό αυτό γιατί πολύ απλά δεν διαφέρει σε σχεδόν τίποτα από το 4S

 

και για την ακρίβεια διαφέρει μονο στο ότι έχει πιο γρήγορο επεξεργαστή που όπως και να έχει το iOS δεν το χρειάζεται αυτό μιας και δεν είχε ποτε το iOS πρόβλημα με την ταχύτητα του κινητού

και μην μου πείτε ότι τα 0,5 μιλισεκοντ είναι διαφορα γιατί σίγουρα για να έχεις χρόνο να ασχοληθείς με το κινητό και να σου φάνη η διαφορα ε τότε φιλε μου σίγουρα έχεις άπειρο χρόνο στην διάθεσης σου όπως ακριβώς εγώ και o παραδίπλα που το κάνει αυτό οποτε η μικρή διαφορα είναι ανούσια σε σχέση με το 4 και το 4S

 

και το άλλο είναι ότι έχει μεγαλύτερη οθόνη με καλύτερα χρώματα και πιο φωτεινά αλλα όχι HD

 

τώρα για την κάμερα το παραβλέπω γιατί πολύ απλά με ένα update στο iOS 5 ε ένταξη θα το έχουν και τα 4/4S

 

οποτε έχουμε και λέμε θα αγόραζε κάποιος το iphone 5:

 

για την προσιτή του τιμή? 670 με 700 euro κάνουν όλα τα top smartphones -1

 

για το design του και την κομψότητα του? +1

 

για την μεγάλη του οθόνη? αν το θες για σερφάρισμα υπάρχουν και μεγαλύτερες οθόνες... -1

 

για την ποιότητα τις οθόνης του? υπάρχουν πολύ καλύτερες οθόνες... -1

 

για το λειτουργικό του? σίγουρα! είναι αν όχι το καλύτερο... από τα καλύτερα +1

 

οποτε εδώ λέω γιατί να έχει κανεις το iphone 5 και όχι το 4/4S?

 

ποιος ο λόγος που η apple έβγαλε το iphone 5?

απλά για να έχει κάτι στην αγορά καινούργιο?

 

δεν θα έλεγα όχι αν μου το χαρίζανε αλλα σίγουρα χρήματα θα έδινα για το 4S και όχι για το 5

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικα πιστευω οτι το Iphone 5 δεν φερνει κατι καινοτομο στον κλαδο της τεχνολογιας. Οι διαφορες του με τα προηγουμενα μοντελα δεν ειναι ιδιαιτερα αισθητες. Οποτε ειναι η καλυτερη ευκαιρια να αγορασουμε το 4 και 4s πολυ φθηνοτερα στην αγορα. Αυτο ειναι μια πολυ καλη ειδηση.

 

Και το 3gs ξέχασες ' date=' έχει φοβερή τιμή

 

 

 

οποτε εδώ λέω γιατί να έχει κανεις το iphone 5 και όχι το 4/4S?

 

 

Εδώ είσαι λάθος , γιατί μπορεί το λειτουργικό να τρέχει καλά με το 4 , αλλά σε κάποια βαριά πράγματα όπως το browsing σε κάποια βαριά σελίδα ο μονοπύρηνος επεξεργαστής του τα έβρισκε και βρίσκει σκούρα σε σχέση με άλλες πολυπύρηνες συσκευές , μεταξύ των οποίων και το 4s

 

Οπότε λογικό είναι να υπάρχει βελτίωση

Εδώ η βελτίωση μπορεί τελικά να μην είναι αισθητά σημαντική στον επεξεργαστή (που λογικά κι εκεί θα υπάρχει διαφορά ) , αλλά είναι στην οθόνη και ενδεχομένως στη ram.

 

Δεν είναι μόνο θέμα του αν σκρολλάρει ωραία τις εικονίτσες , υπάρχουν αρκετά πράγματα που απαιτούν δύναμη και η συγκεκριμένη εταιρεία καλώς θέλει να παραμείνει ανταγωνιστική και στα specs έστω και αν κάνει συγκεκριμένα βήματα κάθε φορά και όχι όλα οσα θα ήθελε ο κόσμος

 

Sent from my Galaxy Nexus using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ είσαι λάθος , γιατί μπορεί το λειτουργικό να τρέχει καλά με το 4 , αλλά σε κάποια βαριά πράγματα όπως το browsing σε κάποια βαριά σελίδα ο μονοπύρηνος επεξεργαστής του τα έβρισκε και βρίσκει σκούρα σε σχέση με άλλες πολυπύρηνες συσκευές , μεταξύ των οποίων και το 4s

 

Οπότε λογικό είναι να υπάρχει βελτίωση

Εδώ η βελτίωση μπορεί τελικά να μην είναι αισθητά σημαντική στον επεξεργαστή , αλλά είναι στην οθόνη

 

Sent from my Galaxy Nexus using Insomnia

 

 

 

δηλαδή θες να πεις ότι καθυστερεί στο browsing?

ok σωστό αλλα ποσο καθυστερεί?

και ξανά λέω το ρητό ο χρόνος είναι χρήμα δεν είναι για όσους ασχολούνται με κινητά και καθυστέρησης browsing είναι για χρηματιστήρια...

για να σερφάρεις από το κινητό σίγουρα έχει ελεύθερο χρόνο δεν φαντάζομαι να καθυστερεί πάνω από 5-10 δευτερα (το χόντρυνα :) ) αλλα και πάλι 670 euro για να κερδίσεις 5 δευτερα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεί να σερφαρεις από το κινητό σου για όποιο λόγο γουστάρεις (δουλειά ή διασκέδαση ) δεν έχει αυτό σημασία , σημασία έχει ότι όταν πληρώνεις ένα smartphone θες κάποια πράγματα από αυτό , τα οποία εξαρτώνται βέβαια και από το κόστος του

 

Αν δε σε νοιάζει να πήγαινει γρήγορα δε χρειάζεται να πάρεις iphone , πάρε με κάτω από 2 κατοστάρικα ένα φθηνό smartphone και περίμενε μέχρι αύριο

 

Όταν όμως η συγκεκριμένη εταιρεία σου ζητάει τόσα λεφτά , αυτά θέλει πιστεύω να αντικατοπτρίζονται και στις επιδόσεις των συσκευών της

 

Και επιδόσεις δεν είναι μόνο η πλοήγηση των μενού όπως λανθασμένα πιστεύουν πολλοί

 

Προσωπικά δεν είμαι υπέρ των κινητών τεράτων , ειδικά όταν αυτά κοστίζουν αρκετά , όμως δε μπορώ να κατακρίνω τις εταιρείες που παράγουν ναυαρχιδες γιατί προσπαθούν να τις κάνουν συνεχώς γρηγορότερες και καλύτερες. Έτσι πάει η εξέλιξη

 

Τώρα αν εννοείς το αν αξίζει η μετάβαση , ειδικά από 4s που έχει αρκετά γρήγορο επεξεργαστή , θα σου έλεγα όχι , όμως αυτό είναι προσωπική μου άποψη και δε μπορώ να ξέρω τι θέλει ή χρειάζεται ο καθένας

Το ίδιο ισχύει και για την αγορα από την αρχή , γιατί εγώ προσωπικά έχω ένα όριο στα ευρώ που θα δώσω για κινητό και όλες οι συσκευές που συζητούνται (iphone και ανάλογα android ) περνούν αυτό το όριο .

 

Όμως αυτό είναι προσωπικό μου γούστο , δε σημαίνει ότι όλοι πρέπει να το ενστερνίζονται και σίγουρα δε σημαίνει πως δε πρέπει να βελτιώνονται οι εταιρείες , έστω και με αργά βήματα σύμφωνα με πολλούς

 

Sent from my Galaxy Nexus using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά η Apple δεν είναι το ελληνικό κράτος, δεν διαχειρίζεται τα λεφτά μας και δεν έχουμε καμμία δουλειά να κρίνουμε το ότι κάθε χρόνο βγάζει νέα συσκευή... Μην ξεχνάτε ότι "άλλες" εταιρίες βγάζουν πάρα πολλές συσκευες κάθε χρόνο...

Επίσης, από ό,τι λένε, και πιστεύω ότι έτσι είναι, κάθε κομμάτι της νέας συσκευής είναι από λίγο έως πολύ καλύτερο από το προηγούμενο... θα έπρεπε να βάλουν κανένα αξονικό τομογράφο για να θεωρηθεί καινοτομία;

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν σπαει!

Το πετανε κατω στα drop test και μονο γρατζουνιες κανει, ενω το sgs3 εσπασε.

 

Θα το αγορασω..μεταχειρισμενο του χρονου, επειδη λεφτα δεν υπαρχουν

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γελαω με τους Ελληναρες που μια "on the fly" παρουσιαση την θελουν με κειμενα, αναλυση εικονας, dolby surround ηχο, με φρεσκοπλυμενα χερια και φρεσκοκομενα νυχια του παρουσιαστη, παρουσιαστρια την Κλοντια Σιφερ, και σε ειδικο παγκο παρουσιασεων και οχι στο ξυλινο τραπεζι των 25 ευρω που διαλεξε ο Hal. Διαφορετικα τσινανε και κλωτσανε και παραπονιουνται :-D

Για να μην πω για κατι ενοχλητικους background θορυβους που ακουγονται.

ΤΡΟΜΑΡΑ ΣΑΣ Ελληναρες βοσκοι μου που θελετε και class παρουσιαση, εσεις οι συνιθισμενοι απο τετοιες.

 

Κατα τ'αλλα επι του πρακτεου, απορω τι ακριβως παραπανω περιμεναν οσοι λενε οτι "σιγα το πραμα". Ναι παιδια, ειναι αληθεια: Δεν κανει καφε.

  • Like 14
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω το 4ς δεν βλεπω κανεναν ουσιωδη λογο να το αλλαξω με το 5 ,,οι τεχνικες διαφορες ειναι μονο στα χαρτια

στην πραξη ,,,τιποτα ιδιαιτερο

ασε που για τα δικα μου γουστα το 4ς ειναι πιο ομορφο με το γυαλι , και το μεγεθος του 4ς ειναι οριακο,, σε καμια περιπτωση δεν θα επερνα μεγαλυτερο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι καλά, "τρομερή αλλαγή με την νεα ΜΕΓΑΛΗ οθόνη (μόνο στο ύψος αλλά όχι και στο μήκος) έτσι ώστε να μην δυσκολεύει να το χειριζόμαστε με το ένα δάχτυλο."

 

Βλακείες, απλά δεν θέλει να πούνε ότι ακολούθησε τους άλλους κατασκευαστές (αν την έκανε όλη μεγαλύτερη) για να λέει ότι μόνο οι άλλοι την αντιγράφουν, και έτσι διάλεξε μόνο να την μακρίνη και για να το δικαιολογήσει και να το θεωρήσει προτέρημα, λέει ότι είναι η καλύτερη επιλογή μεγέθους οθόνης ώστε να μπορείς να το χειρίζεσαι ποιο εύκολα.

 

Και τί κέρδισες σαν τελικός χρήστης? Τίποτα. μία γραμμή επιπλέον με εικονίδια μόνο...

 

Επίσης και πάλι δεν φτάνει το δάχτυλο σε όλες τις γωνίες...

 

It doesn't need a genius .....

 

Όταν το 6 μεγαλώσει και άλλο η οθόνη τότε θα βγεί να πεί ότι "Τώρα ήταν η σωστή εποχή για να μεγαλώσει η οθόνη, γιατί μεγαλώσατε και εσείς και το δάχτυλο φτάνει μακρύτερα" :P

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπράβο στο παλικάρι που έκανε τον κόπο για το βίντεο και ευχαριστούμε.

 

Όσο αφορά το κινητό όσοι είναι Apple Fan θα το λατρέψουν όπως πάντα! Είχα από το πρώτο iphone έως το 4 και πέρασα σε Android πριν λίγους μήνες με το S2. Δεν κοιτάω πίσω για διάφορους λόγους που λίγο πολύ τους γνωρίζεται όλοι.

 

Να το χαρούν όσοι το πάρουν (αρκεί να ξέρουν τι έχουν και όχι σαν μερικές - μερικούς που δίνουν 669 ευρώ για να λένε ότι έχω iPhone η S3 και πάει λέγοντας).

 

Ας μην ξεχνάμε πέρα από τις προτιμήσεις μας όλος ο ανταγωνισμός είναι καλός για εμάς. Έτσι θα περνούμε καλύτερα προσόντα.

 

Καλή συνέχεια.

 

Μ Π Ρ Α Β Ο ρε φίλε! ΠΕΣ ΤΑ!!! Να κι ένας σωστός!!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...