Προς το περιεχόμενο

Η Apple ζητάει συγγνώμη για τους νέους χάρτες και προτείνει εναλλακτικές λύσεις


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το προβλημα μου δεν είναι αυτό' date=' βασικά δεν έχω πρόβλημα, καθώς δεν έχω iphone.Δεν θέλω ούτε να κατακρίνω, όντως στο πέρασμα του χρόνου θα γίνει καλό πιστεύω. Το θέμα ειναί θέμα ειλικρίνειας, προιδοποίησε από την αρχή τους καταναλωτές σου ή μη το βγάζεις καν, άστο για αργότερα όταν θα λειτουργεί αξιοπρεπως. Μη βγαίνεις να ζητάς συγνώμη μετά από μέρες και αφού ήδη αρκετά χρήματα έχουν μπει στα ταμεία σου για κάτι που γνώριζες εξ αρχής.[/quote']

 

Μα δεν είπαμε ότι δεν έκανε λάθος ειναι αίσχος οι χάρτες αλλα πιστεύω ότι κάθε προϊόν καινούργιο έχει παιδικές ασθενιες

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σου έδωσε ένα προϊόν που μπορεί να μην υπήρχε καθόλου ασε να περάσει λίγος καιρός και μετά κρίνουμε. Υπαρχει το web app της google άμα θες να κανείς την δουλειά σου.

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Πάλι καλά που δεν το χάρισε και ολας ε; Πλάκα μας κάνεις;ή έχει γίνει ένα το iq ενα με τα φρούτα;

Του έδωσε ενα προϊόν υπερκοστολογημένο μέχρι το θεό πανάθεμα με και εσυ τι δικαιολογείς;τα αδικαιολόγητα;

Άχρηστη εταιρία ειναι και ντροπή τους που είπαν και συγνωμη. Συγνωμη πρέπει να ζητήσουν για τα φράγκα που έχουν φάει απο το κοσμάκη και που παίζει με υποσυνείδητα διαφημιστικά μηνύματα όλη την ώρα.

Δεν γίνεται μέχρι και ο μπάρμπα Γιάννης να ξέρει το iphone οταν δεν ξέρει καλά καλά τι ειναι κινητό.

Απο που το έμαθε το ρημάδι Από το ΣΚΑΙ απο το MEGA κλπ και απο όλες τις ειδήσεις που σπαμάρουν ανελέητα κάθε φορα που βγαίνει κάτι νεο απο apple.

Και ναι θα κράζουμε και οχι μόνο θα κράζουμε αλλα και βόμβα θα τις βάλουμε κάποια στιγμή ετσι όπως πάει το ολο πράγμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάλι καλά που δεν το χάρισε και ολας ε; Πλάκα μας κάνεις;ή έχει γίνει ένα το iq ενα με τα φρούτα;

Του έδωσε ενα προϊόν υπερκοστολογημένο μέχρι το θεό πανάθεμα με και εσυ τι δικαιολογείς;τα αδικαιολόγητα;

Άχρηστη εταιρία ειναι και ντροπή τους που είπαν και συγνωμη. Συγνωμη πρέπει να ζητήσουν για τα φράγκα που έχουν φάει απο το κοσμάκη και που παίζει με υποσυνείδητα διαφημιστικά μηνύματα όλη την ώρα.

Δεν γίνεται μέχρι και ο μπάρμπα Γιάννης να ξέρει το iphone οταν δεν ξέρει καλά καλά τι ειναι κινητό.

Απο που το έμαθε το ρημάδι Από το ΣΚΑΙ απο το MEGA κλπ και απο όλες τις ειδήσεις που σπαμάρουν ανελέητα κάθε φορα που βγαίνει κάτι νεο απο apple.

Και ναι θα κράζουμε και οχι μόνο θα κράζουμε αλλα και βόμβα θα τις βάλουμε κάποια στιγμή ετσι όπως πάει το ολο πράγμα.

 

Αν δεν υπήρχε το iPhone θα υπήρχε κάποιο άλλο Κινητο που θα το ήξεραν όλοι και θα το έδειχναν και στην τηλεόραση οπότε αυτο που λες ειναι σχετικό. Τώρα αν τα 2 εκατομμύρια έχουν χάμηλο iq μαζί και εμένα που παίρνω iPhone τι να πω μπράβο σου που εσύ δεν πεφτεις θύμα.

 

Sent from my iPhone using Insomnia

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν υπήρχε το iPhone θα υπήρχε κάποιο άλλο Κινητο που θα το ήξεραν όλοι και θα το έδειχναν και στην τηλεόραση οπότε αυτο που λες ειναι σχετικό.

Για πες μου ο μπάρμπα Γιάννης ξέρει τι εστι nokia 3210;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για πες μου ο μπάρμπα Γιάννης ξέρει τι εστι nokia 3210;

 

Δεν έχει σημασία να γνωρίζει η όχι ο μπάρμπα Γιάννης το μόνο που θα ξέρει ειναι να πάρει τηλέφωνο αν μπορεί να διάκρινει το πληκτρολόγιο. Επίσης εδώ μιλάμε για τους χάρτες τι το θες τον μπάρμπα Γιάννη

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχει σημασία να γνωρίζει η όχι ο μπάρμπα Γιάννης το μόνο που θα ξέρει ειναι να πάρει τηλέφωνο αν μπορεί να διάκρινει το πληκτρολόγιο.

Αποφεύγεις όμως αυτό που γράφω με ωραίο ελιγμό.

Δεν θα βοηθήσει όμως γιατι όπως γράφεις και εσύ το μονό που θα ξέρει είναι να πάρει μια κλήση, για ποιο λόγο λοιπών πρέπει να γνωρίζει τι λεξη iphone για ποιο λόγω λοιπόν να πιάνει τόσα μαμημένα "kb" στα "2 mb" μνήμης που του έχουν απομείνει απο το αλτσχάιμερ;

Γιαυτο και μονο το λογο λοιπών λόγο ανελέητου σπαμ η apple πρέπει να μπλοκαριστεί απο την ελλάδα και την ΕΕ!Δεν είμαστε αμερκανάκια τουλάχιστον εγω δεν ειμαι. Δεν τρώω οτι αηδία μου σερβίρουν!

Και είπαμε μια συγνώμη δεν εστι τιποτα. Μια εταιρία δεν μπορεί να ζητάει συγνωμη. Πρέπει και οφείλει να δώσει πίσω τα χρήματα που έδωσαν οι πελάτες!

Αλλά τοσο τυφλοί ειναι μερικοί που αύριο,μεθαύριο θα τους δώσει και κανένα macbook το οποίο ανα μια ώρα θα κλείνει μονο του (πάντα ζητώντας συγνώμη) και τα φαν μποις θα λένε οκ αφού ζήτησε συγνώμη ολα καλά.

Άλλοι θα το δικαιολογήσουν και θα λένε πω ρε φιλαράκι τώρα δεν φοβάμαι αν θα υπερθερμανθεί το macbook etc.Ελεος..

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αποφεύγεις όμως αυτό που γράφω με ωραίο ελιγμό.

Δεν θα βοηθήσει όμως γιατι όπως γράφεις και εσύ το μονό που θα ξέρει είναι να πάρει μια κλήση' date=' για ποιο λόγο λοιπών πρέπει να γνωρίζει τι λεξη iphone για ποιο λόγω λοιπόν να πιάνει τόσα μαμημένα "kb" στα "2 mb" μνήμης που του έχουν απομείνει απο το αλτσχάιμερ;

Γιαυτο και μονο το λογο λοιπών λόγο ανελέητου σπαμ η apple πρέπει να μπλοκαριστεί απο την ελλάδα και την ΕΕ!Δεν είμαστε αμερκανάκια τουλάχιστον εγω δεν ειμαι. Δεν τρώω οτι αηδία μου σερβίρουν!

Και είπαμε μια συγνώμη δεν εστι τιποτα. Μια εταιρία δεν μπορεί να ζητάει συγνωμη. Πρέπει και οφείλει να δώσει πίσω τα χρήματα που έδωσαν οι πελάτες!

Αλλά τοσο τυφλοί ειναι μερικοί που αύριο,μεθαύριο θα τους δώσει και κανένα macbook το οποίο ανα μια ώρα θα κλείνει μονο του (πάντα ζητώντας συγνώμη) και τα φαν μποις θα λένε οκ αφού ζήτησε συγνώμη ολα καλά.

Άλλοι θα το δικαιολογήσουν και θα λένε πω ρε φιλαράκι τώρα δεν φοβάμαι αν θα υπερθερμανθεί το macbook etc.Ελεος..[/quote']

 

Μα δεν χρειάζεται να πάρει αυτό το τηλ τώρα αν το θέλει πρόβλημα του με δικά του λεφτά το παίρνει δεν με αφορα. Το λάθος ήταν για να καταλάβει και ο κόσμος όπως είπε και ο φίλος paredwse ότι ενσωματωσε τους χάρτες στο λειτουργικό έπρεπε να υπάρχει σαν ξεχωριστή εφαρμογή. Εμένα δεν με ενόχλησε ιδιαίτερα άλλους μπορεί. Εγώ μένω σε νησί δεν χρησιμοποιώ χάρτες. Το πήρα για άλλους λόγους. Υπάρχει πάντα και το web app της google για όποιον θέλει να κάνει την δουλειά του.

 

Sent from my iPad using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

 

Πάλι καλά που δεν το χάρισε και ολας ε; Πλάκα μας κάνεις;ή έχει γίνει ένα το iq ενα με τα φρούτα;

Του έδωσε ενα προϊόν υπερκοστολογημένο μέχρι το θεό πανάθεμα με και εσυ τι δικαιολογείς;τα αδικαιολόγητα;

Άχρηστη εταιρία ειναι και ντροπή τους που είπαν και συγνωμη. Συγνωμη πρέπει να ζητήσουν για τα φράγκα που έχουν φάει απο το κοσμάκη και που παίζει με υποσυνείδητα διαφημιστικά μηνύματα όλη την ώρα.

Δεν γίνεται μέχρι και ο μπάρμπα Γιάννης να ξέρει το iphone οταν δεν ξέρει καλά καλά τι ειναι κινητό.

Απο που το έμαθε το ρημάδι Από το ΣΚΑΙ απο το MEGA κλπ και απο όλες τις ειδήσεις που σπαμάρουν ανελέητα κάθε φορα που βγαίνει κάτι νεο απο apple.

Και ναι θα κράζουμε και οχι μόνο θα κράζουμε αλλα και βόμβα θα τις βάλουμε κάποια στιγμή ετσι όπως πάει το ολο πράγμα.

 

Αποφεύγεις όμως αυτό που γράφω με ωραίο ελιγμό.

Δεν θα βοηθήσει όμως γιατι όπως γράφεις και εσύ το μονό που θα ξέρει είναι να πάρει μια κλήση, για ποιο λόγο λοιπών πρέπει να γνωρίζει τι λεξη iphone για ποιο λόγω λοιπόν να πιάνει τόσα μαμημένα "kb" στα "2 mb" μνήμης που του έχουν απομείνει απο το αλτσχάιμερ;

Γιαυτο και μονο το λογο λοιπών λόγο ανελέητου σπαμ η apple πρέπει να μπλοκαριστεί απο την ελλάδα και την ΕΕ!Δεν είμαστε αμερκανάκια τουλάχιστον εγω δεν ειμαι. Δεν τρώω οτι αηδία μου σερβίρουν!

Και είπαμε μια συγνώμη δεν εστι τιποτα. Μια εταιρία δεν μπορεί να ζητάει συγνωμη. Πρέπει και οφείλει να δώσει πίσω τα χρήματα που έδωσαν οι πελάτες!

Αλλά τοσο τυφλοί ειναι μερικοί που αύριο,μεθαύριο θα τους δώσει και κανένα macbook το οποίο ανα μια ώρα θα κλείνει μονο του (πάντα ζητώντας συγνώμη) και τα φαν μποις θα λένε οκ αφού ζήτησε συγνώμη ολα καλά.

Άλλοι θα το δικαιολογήσουν και θα λένε πω ρε φιλαράκι τώρα δεν φοβάμαι αν θα υπερθερμανθεί το macbook etc.Ελεος..

 

Έπος! Να γίνουν sticky παρακαλώ.

 

:cool

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τέλος ο χαρακτηρισμός «the most beautiful, powerful mapping service ever» από την ιστοσελίδα της Apple για την εφαρμογή χαρτών της. Έτσι, αυτό που αναφέρεται πλέον είναι «All in a beautiful vector-based interface that scales and zooms with ease»

 

Οχι παιδια δεν προσπαθησε η καλη μας Apple να εξαπατησει τους καταναλωτες....

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε Λ Ε Ο Σ !!!!! Χρησιμοποιώ αυτό το τρισκαταρατο ip5 εδώ και 5 μέρες και πραγματικά όσο και να βγάζετε λίστες , λυσες , τσιτες εμενα δεν μου έχει προκαλέσει κατάθλιψη η χρήση του μέχρι στιγμής ! Μεχρι και οι σιχαμενοι χάρτες δουλεύουν μια χαρά , χρησιμοποιώ 4G network (ζω Λονδινο)και γενικά ωντας χρήστης ip1, ip3gs και ip4 μπορω να πω οτι το upgrade του ip5 ειναι πολυ solid ! Και απλά .....´ ΜΗΝ ΑΣΧΟΛΕΙΣΤΕ ΜΕ ΠΡΟΙΝΤΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΣΑΣ ΚΑΛΥΠΤΟΥΝ ΚΑΙ ΠΙΣΤΕΥΕΤΕ ΟΤΙ ΡΙΧΝΟΥΝ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΕΠΙΠΕΔΟ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΙΣΘΗΤΙΚΗ ΣΑΣ " ειδικα αν δεν εχετε πιασει ποτε στα χερια σας ένα απο αυτά και ζείτε με virtual αναλύσεις copy paste απο "αγαπημένα" σας site ! Αφήστε εμάς να ζούμε στην πλάνη και στο σκοτάδι της ασχετοσυνης , ευχαριστούμε πολύ για το ενδιαφέρον σας, αλλά πραγματικά έχει καταντήσει πολυ κουραστικό το θέμα πλέον .... Δεν υπάρχει thread της Apple που δεν σκάνε 15-20 οκρισμένοι μιζέροι περιπλανομενοι haters που απλά ζουν για να κραζουν οτι σχεδιάζεται στο Cupertino ..... Get a life guys !!!! Α ρε Gates αθάνατε....Κουφωματα 8....η επιστροφή του Τζωνη Βαβουρα !

 

Sent from my iPad using Insomnia

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για πες μου ο μπάρμπα Γιάννης ξέρει τι εστι nokia 3210;

 

Ξέρει τι εστί Nokia όμως. Εσυ μπορει να ξέρεις όλα τα μοντέλα της Nokia γιατι είσαι μεγάλο μυαλό, αλλα αν δεν υπήρχε η apple ο μπάρμπα Γιάννης θα ψωνιζε Nokia ότι νανε ας έχει gps που δεν ξέρει να το χρησιμοποιει.

Δεν έχεις παρα να δεις τι κίνηση κάνει το android στο Internet για καταλάβεις ότι παρόλο που είναι no.1 λογισμικο χρησιμοποιείται κυρίως για κλήσεις και μυνήματα. Δεν χρειάζεται να πώ πιο mobile λειτουργικο κάνει την μεγαλύτερη κίνηση στο Internet γιατι απο ότι καταλαβα μπορει να είσαι αλλεργικος και να πάθεις τίποτα αν δεις την λέξη i....ναι αυτο με τους χάλια χάρτες.

 

Sent from my iPad using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βλεπεις ποιό είναι το "πρόβλημα"? Οτι επειδη εσυ νιώθεις "θύμα" της Apple, προσπαθείς ταυτόχρονα να επιβάλλεις αυτό το συναίσθημα και σε όλους τους άλλους με το ζόρι. Και αν κάποιος σου πει πως μέχρι τώρα είναι ικανοποιημένος, δεν το δεχεσαι με τίποτα και τον θεωρείς μη σοβαρό καταναλωτή!

 

Εγώ ας πούμε σου εξηγώ πως έχω παράπονα κατά καιρούς απο προϊόντα της apple, αλλα η συνολική εμπειρία χρήσης είναι θετική και αυτό ειναι που μετράει. Αν όλα ήταν τέλεια και δεν είχε κανείς παράπονα, θα είχαν όλοι apple συσκευές και δεν θα υπήρχαν καν οι άλλες εταιρίες. Και στο θέμα των χαρτων ξαναλέω για 100 φορά πως τους χρησιμοποιώ και στο αυτοκίνητο για διαδρομες εντός της Αττικής, χωρίς να εχω συναντήσει εως τώρα κάποιο πρόβλημα (αντίστοιχα φίλοι στο Λονδίνο, μου είπαν πως εκεί έχουν σοβαρά προβλήματα). Αρα γιατί να βρίζω συνεχώς για τους χάρτες και να τους θεωρώ άχρηστους, αφού μέχρι τώρα δεν συνάντησα πρόβλημα; Στο κατω κατω έχω φωνητική πλοήγηση out of the box ενώ για το έχω αυτο στο android έπρεπε να αγοράσω ξεχωριστό app, ή να "πειράξω" τη συσκευή ώστε να εγκαταστήσω σπασμένη έκδοση του google maps.

 

Δεν προσπαθώ να σου επιβάλλω να είσαι δυσαρεστημένος με την apple....

Ποιο είναι το πρόβλημα όμως....

Δεν είδα κανένα apple funboy να κράζει την apple για την κίνηση με τους χάρτες της....

 

ΝΑ ΤΗΝ ΚΡΑΖΕΙ.....

 

Το επιχείρημα "εμένα overall μου προσφέρει καλά πράγματα δεν είναι σωστό"

Δεν είστε συνεργάτες ούτε φιλαράκια....

Είναι εταιρία και είμαστε πελάτες της....

Όταν έρχεται και σου διαφημίζει ένα σκουπίδι σαν το σούπερ ντούπερ innovative app και γίνονται 2 εκατομμύρια προπαραγγελίες από άτομα που δεν ξέρουν καν τα χαρακτηριστικά του επεξεργαστή πχ τότε δεν μπορώ να πω ότι αυτά τα άτομα είναι σοβαροί καταναλωτές....

 

Όταν η εταιρία σας δουλεύει μέσα στη μάπα και αυτό που έχετε να πείτε είναι "εμένα έχει out of the box πλοήγηση, εσάς τι έχει" τότε κάτι πάει στραβά....

 

Εμένα μια φορά με δούλεψε μέσα στη μάπα και ήταν αρκετή....

Ναι το iPod;;; Και μαμώ τις ποιότητες μουσικής, αλλά όταν η apple με κοροιδεύει δεν θα κάτσω να λέω "παιδιά μπορεί να με δουλέψανε μέσα στη μάπα, αλλά εγώ έχω καλή εμπειρία από το iPod"....

 

ΟΧΙ..... Θα τους ρίξω μια μούτζα και τέλος....

 

Εγώ δεν μίλησα για το προϊόν αυτό καθαυτό....

Κανένα δεν είναι τέλειο....

Και πολλές φορές όντως γίνονται λάθη....

Αλλά το να σου λέει "το κρατάς λάθος", "innovative map app", "σε συμφέρει να αγοράσεις καινούργιο από το να του αλλάξεις μπαταρία" κλπ είναι εσκεμμένα γτπ συμπεριφορά προς τον καταναλωτή....

 

Κανένα δεν είδα να την κράζει από τους appleάδες για τα δύο πρώτα....

Όλοι το ρίξανε στη δικαιολογία....

Και γιαυτό έγραψα ό,τι έγραψα....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...