Προς το περιεχόμενο

Η Apple ζητάει συγγνώμη για τους νέους χάρτες και προτείνει εναλλακτικές λύσεις


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

@paredwse το έχεις παρακάνει με το 'προσωπική επίθεση και προσωπική επίθεση". Φτάνει. Αγγίζει τα όρια της γραφικότητας τέτοια ευθιξία. Αν είναι προσποιητή, οκ. Αν και δεν βρίσκω τον λόγο. Αν θεωρείς ότι πραγματικά σου επιτίθενται, συγχώρα με, αλλά έχεις θέμα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 151
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

  • Super Moderators

@paredwse το έχεις παρακάνει με το 'προσωπική επίθεση και προσωπική επίθεση". Φτάνει. Αγγίζει τα όρια της γραφικότητας τέτοια ευθιξία. Αν είναι προσποιητή, οκ. Αν και δεν βρίσκω τον λόγο. Αν θεωρείς ότι πραγματικά σου επιτίθενται, συγχώρα με, αλλά έχεις θέμα.

 

Σε ευχαριστώ για τη γνώμη σου. Εάν ενοχλείσαι από τα μηνύματά μου μπορείς να τα αγνοείς. :)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορείς να μου πεις από ποιο συγκεκριμένο σημείο του μηνύματός μου συνάγεται ότι υποστηρίζω "τους μάπα χάρτες με κάθε τρόπο"; Εκτός εάν δεν αντιλαμβάνεσαι τι διαβάζεις...

 

Εσύ μάλλον αντιλαμβάνεσαι αυτό που θες και μονό.

 

αν δεν δούμε να καταδικάζεις θα σκάσουμε, αυτό να το ξέρεις :P

Ζω για αυτή τη μέρα!!!

Πραγματικά μέχρι και στο cnn θα το δείξουν :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ευχαριστώ για τη γνώμη σου. Εάν ενοχλείσαι από τα μηνύματά μου μπορείς να τα αγνοείς. :)

 

Έβγαλα τα συμπεράσματά μου, να σαι καλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πραγματικα δεν βαρεθηκατε;

 

Απο την μερα που κυκλοφορησε αυτο το iphone(μην πω και πιο πριν απο την αναμονη του χαλ εξω απο τα app store) δεν ασχολουμαστε με τιποτα αλλο,παρα μονο για το ποσο καλο ή κακο ειναι το ip και το ποσο καλυτερα ή χειροτερα ειναι τα android.

 

 

Αφηστε αυτους που γουσταρουν ios να παρουν ios.Αφηστε εμας που γουσταρουμε android να παρουμε android.Αφηστε αυτους που γουσταρουν windows να παρουν windows.

 

Οσο και να χτυπιεστε εδω μεσα δεν προκειται να αλλαξετε την γνωμη κανενος για αυτο που του αρεσει,και οτι και να λετε αυτος που γουσταρει να παρει κατι θα το παρει.

 

Και τελικα το μονο που εχουμε καταφερει μεχρι στιγμης ειναι να τους κανουμε την καλυτερη διαφημιση,γιατι μην μου πει κανεις οτι πιστευει,οτι με ολα αυτα που ειπατε εδω μεσα,αλλαξατε σε καποιον την γνωμη για την συσκευη του.

Επεξ/σία από nemesiskp
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι αστείο να γράφεις "μην φανατίζεσε" [sic] όταν εσύ έχεις εισέλθει σε κάθε topic της Apple για να μας εξηγήσεις πόσο χάλια είναι το iPhone 5 και πόσο "αποτυχημένη συσκευή" είναι. Με βλέπεις σε κάποιο thread του Android ή των Windows Phone να προσπαθώ να "βγάλω" σκάρτη μία συσκευή ή έστω το λειτουργικό; Δεν με ενδιαφέρει και δεν ασχολούμαι.

 

Οπότε μάλλον αλλού πρέπει να απευθύνεις την παρότρυνσή σου περί φανατισμού. ;)

 

Την μια μας λες οτι βρηκαμε ενα προβλημα μονο και το κανουμε θεμα. Αποδεικνυεσαι λαθος και δεν το παραδεχεσαι...

Την αλλη λες οτι εκ τον υστερον λεω οτι ειναι σε καποιες συσκευες. Αποδεικνυεσαι λαθος και δεν το παραδεχεσαι...

Τωρα αναφερεις εμενα σαν φανατικο.... Εγω απο την αρχη εχω ξεκαθαρισει την θεση μου και εχω παραδεχτει οτι εχω εμπαθεια με την συγκεκριμενη εταιρια και εχω εξηγησει και τους λογους πολλες φορες... Εσυ ομως τελικα δεν παραδεχεσαι τιποτα!!! Τελικα ποιος ειναι υποκριτης ας το κρινουν αλλοι.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως βοήθησα την Apple και υπέβαλα την δική μου διόρθωση. Έκανα zoom out πήγα πάνω από τα skopje και πατώντας report a problem/ street or other label is incorrect πάτησα να διορθωθεί το Macedonia σε FYROM που είναι και το σωστό σύμφωνα με τον ΟΗΕ.

 

Παρακαλώ τους έλληνες iusers να κάνουν το ίδιο ώστε να διορθωθεί το ''λάθος΄΄ της apple.

 

Ευχαριστώ

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Έβγαλα τα συμπεράσματά μου, να σαι καλά.

 

Δεν φαντάζεσαι πόσο ανακουφίστηκα. :)

 

 

[...] Εγω απο την αρχη εχω ξεκαθαρισει την θεση μου και εχω παραδεχτει οτι εχω εμπαθεια με την συγκεκριμενη εταιρια και εχω εξηγησει και τους λογους πολλες φορες [...]

 

Είσαι εμπαθής (όπως γράφεις) κι όμως μπαίνεις σε κάθε thread για την Apple και γράφεις.

Και μετά αποκαλείς τους μη έχοντες την ίδια άποψη με εσένα "φανατικούς".

 

Oh the irony... :)

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν φαντάζεσαι πόσο ανακουφίστηκα. :)

 

 

 

 

Είσαι εμπαθής (όπως γράφεις) κι όμως μπαίνεις σε κάθε thread για την Apple και γράφεις.

Και μετά αποκαλείς τους μη έχοντες την ίδια άποψη με εσένα "φανατικούς".

 

Oh the irony... :)

 

Εσυ φιλε μου εισαι φανατικος! Και φυσικα ποτε δεν παραδεχεσαι τιποτα για μια ακομα φορα......

Αν δεν ησουν φανατικος θα ελεγες οτι η συγκεκριμενη συσκευη εχει προβληματα ή αν διαφωνεις πες ποια ειναι ψεμματα.

Η Εμπαθεια ειναι διαφορετικο πραγμα απο τον φανατισμο.

Η εμπαθεια βγαζει μια αγανακτηση και μια απεχθεια (Δεν λεω οτι ειναι καλο. Απλα το παραδεχομαι γιατι δεν κρυβομαι). Ο φανατισμος ειναι τυφλη Λατρεια και μισος στους "Αντιπαλους".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Για να το κλείσω εδώ:

 

[...]

 

Η Εμπαθεια ειναι διαφορετικο πραγμα απο τον φανατισμο.

Η εμπαθεια βγαζει μια αγανακτηση και μια απεχθεια (Δεν λεω οτι ειναι καλο. Απλα το παραδεχομαι γιατι δεν κρυβομαι). Ο φανατισμος ειναι τυφλη Λατρεια και μισος στους "Αντιπαλους".

 

Εμπάθεια: το να κυριαρχείται κάποιος από έντονα συναισθήματα εχθρότητας, κακίας ή μίσους· η ιδιότητα και ο τρόπος του εμπαθούς.

[λόγ. < ελνστ. ἐμπάθεια `φυσική επίδραση, πάθος΄ κατά την αλλ. της σημ. του εμπαθής]

 

Φανατισμός: υπέρμετρος ζήλος, άκριτη πίστη, τυφλό πάθος (υπέρ μιας θρησκείας, μιας θεωρίας, μιας ιδεολογίας κτλ.).

[λόγ. < γαλλ. fanatisme (-isme = -ισμός)]

 

Πηγή: Λεξικό της Κοινής Νεοελληνικής (Δεκέμβριος 1998) - Ινστιτούτο Νεοελληνικών Σπουδών του ΑΠΘ

 

Ελπίζω να διαπιστώσεις από μόνος σου ότι η "αγανάκτηση" δεν βρίσκεται πουθενά. Και να αντιληφθείς επιτέλους σε ποιόν ορισμό βρίσκεται το μίσος...

 

Καλό διάβασμα και καλή συνέχεια. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να το κλείσω εδώ:

 

 

 

Εμπάθεια: το να κυριαρχείται κάποιος από έντονα συναισθήματα εχθρότητας, κακίας ή μίσους· η ιδιότητα και ο τρόπος του εμπαθούς.

[λόγ. < ελνστ. ἐμπάθεια `φυσική επίδραση, πάθος΄ κατά την αλλ. της σημ. του εμπαθής]

 

Φανατισμός: υπέρμετρος ζήλος, άκριτη πίστη, τυφλό πάθος (υπέρ μιας θρησκείας, μιας θεωρίας, μιας ιδεολογίας κτλ.).

[λόγ. < γαλλ. fanatisme (-isme = -ισμός)]

 

Πηγή: Λεξικό της Κοινής Νεοελληνικής (Δεκέμβριος 1998) - Ινστιτούτο Νεοελληνικών Σπουδών του ΑΠΘ

 

Ελπίζω να διαπιστώσεις από μόνος σου ότι η "αγανάκτηση" δεν βρίσκεται πουθενά. Και να αντιληφθείς επιτέλους σε ποιόν ορισμό βρίσκεται το μίσος...

 

Καλό διάβασμα και καλή συνέχεια. :)

 

Ναι φιλε μου αν διαβαζες και εσυ ιστορια θα εβλεπες τις πραξεις μισους των φανατικων.....

Προσφατο παραδειγμα οι επιθεσεις των μουσουλμανων στον δυτικο κοσμο λογω θρησκευτικου φανατισμου .

edit: Πιο λιανα οποιος πει κατι κακο για το iPhone ειναι εχθρος και του επιτεθομαστε.....

Τα Λεξικα δινουν τον ορισμο. Διαβασε ομως και τα αποτελεσματα των φανατικων αν εμπεριεχουν το μισος.

 

Οσο για μενα δεν μισω την Apple απλα την αντιπαθω. Ανηκω στην πρωτη κατηγορια αυτους που βγαζουν εχθροτητα.

Και αν με καταλαβαινες παιρνωντας μια συνολικη εικονα απο αυτα που εχω γραψει τοσο καιρο θα εβλεπες οτι δεν λεω οτι η apple ειναι το μαυρο και οι αλλοι το ασπρο αλλα οτι υπαρχει και το γκρι και απλα ο καθενας διαλεγει την αποχρωση που του αρεσει.

Απλα οταν παρουσιαζεις συνεχεια το ασπρο καποιος πρεπει να σου δειξει και το μαυρο για να συμφωνησετε οτι ειναι γκρι :)

 

Μαλλον ψαχνεις διαρκως δικαιολογιες και απλα δεν εχει νοημα να συζητω μαζι σου αφου ποτε δεν δινεις απαντησεις σε τιποτα απλα ψαχνεις κατι για να βγεις απο πανω......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παραθέτω ένα λινκ με μια τελείως διαφορετική σκοπιά για το θεμα.

http://vore.cc/post/32503374905/old-maps-vs-new-maps

 

Δεν είναι τόσο τραγικά τα πράγματα για το AppleMaps όσες φορές το δοκίμασα εγώ πάντως.

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πρώτο πάντα θα τον μισούν. Να ξέρετε ότι περισσότερη διαφήμιση κερδίζει η εταιρία απο όλο αυτό παρά κακό κανει. Συνεχιστε έτσι η apple θα υπαρχει για πολλά χρόνια και όπως βλέπετε η μετοχή ανεβαίνει.

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πρώτο πάντα θα τον μισούν. Να ξέρετε ότι περισσότερη διαφήμιση κερδίζει η εταιρία απο όλο αυτό παρά κακό κανει. Συνεχιστε έτσι η apple θα υπαρχει για πολλά χρόνια και όπως βλέπετε η μετοχή ανεβαίνει.

 

Sent from my iPhone using Insomnia

 

Κανοντας πλακα το τονιζω!!! :P

http://www.macuser.g...ographic-13864/

 

Τα χρηματηστηρια απο οτι εχω καταλαβει, γιατι δεν ειμαι οικονομολογος, αρκει μια ειδηση για να υπαρξει πτωση μιας μετοχης. Στην πραγματικοτητα η apple με το iPhone 5 αυξησε τα κερδη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...