Προς το περιεχόμενο

Προσφορές εκτός τεχνολογίας


paredwse

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αυτό κάνω ζητάω άλμη και μου δίνουν η αλλιώς με το τυρόγαλο (η και χωρίς) που περισσεύει απο το τυρί που φτιάχνω κάποιες φορές φτιάχνω άλμη και βάζω και ένα μάρμαρο να πατάει το τυρί από επάνω.

Καλή περίπτωση εναι και τα πλαστικά απο το χύμα γιαούρτι.

Αλλα θέλω ντενεκέ μικρο γιατί τον παίρνεις και φεύγεις και γιατί βολεύει στο βάλε βγάλε να μην φεύγουν τα ζουμιά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 19,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Super Moderators

ώρα να κάνω επιδρομή για μπύρες...

 

Weihenstephaner, Paulaner, Franziskaner, Schneider, Gouden Carolus, Chimay, Duvel, La Trappe, Septem...

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλές τιμές (και με δωρεάν παράδοση) στις μεγάλες συσκευασίες pampers (όλοι οι τύποι και μεγέθη)

https://www.welovesupermarket.gr/promotion/term/pampers_tv_sept_14

 

(και στα μωρομάντηλα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλές τιμές (και με δωρεάν παράδοση) στις μεγάλες συσκευασίες pampers (όλοι οι τύποι και μεγέθη)

https://www.welovesupermarket.gr/promotion/term/pampers_tv_sept_14

 

(και στα μωρομάντηλα)

Δηλαδή περίπου πόσο πάει η πάνα στην αγορά (αν έχεις αγοράσει) και ποιές πάνες αγόρασες. Για pampers μιλώντας πάντα θεωρώ μια καλή τιμή στα 21 - 23 λεπτά η πάνα.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή περίπου πόσο πάει η πάνα στην αγορά (αν έχεις αγοράσει) και ποιές πάνες αγόρασες. Για pampers μιλώντας πάντα θεωρώ μια καλή τιμή στα 21 - 23 λεπτά η πάνα.

 

Εγώ πήρα την 52άρα easy up (μέγεθος 5) στα 17 ευρώ που έρχεται στα 0,33 ευρώ η πάνα (στο σπίτι μου, όχι να πάω κάπου να την πάρω).

 

Τόνισα με bold το "αν έχεις αγοράσει" γιατί το θεωρώ μαζί με τα υπόλοιπα που γράφεις ως υπονοούμενο ότι δεν είναι προσφορά, ότι δεν έχω ιδέα από την τιμή της αγοράς και ότι μπήκα να διαφημίσω το μαγαζί.

 

Αν είναι έτσι, έχω να σου πω τα εξής:

 

 

Δεν έχω βρει ποτέ τέτοιο μέγεθος στα λεφτά που λες, πες μου σε παρακαλώ που βρίσκεις τόσο φτηνά pampers 

να πάρω κι εγώ.

Δεν το λέω ειρωνικά, αντίθετα με εσένα που έχεις υφάκι και κανονικά δε θα έπρεπε να σου απαντήσω καν.

 

Το πορτοφόλι μου σκέφτομαι κι εγώ όπως όλοι και ότι κάθε φορά που βλέπω το γιο μου να σφίγγεται, θέλω να "χάνω" όσο το δυνατόν λιγότερα λεφτά.

21-23 λεπτά σε pampers ίσως να βρείς μέχρι το 3 μέγεθος (τις active fit). Μετά εγώ τουλάχιστον δεν το έχω πετύχει ούτε στο amazon.co.uk την εποχή που δεν είχε ταχυδρομικά. Μπορεί να κάνω και λάθος αλλά το είχα ψάξει αρκετά.

Βρήκα μια προσφορά σε πάνες (εγώ πήρα 3 κουτιά για να απαντήσω στην ερώτησή σου) και είπα να την ποστάρω.

Δε σου αρέσει, προσπερνάς, ή ακόμα καλύτερα μου δείχνεις μια καλύτερη προσφορά για να ωφεληθώ και εγώ και όλοι οι άλλοι που μας διαβάζουν.

 

 

 

Αν παρεξήγησα αυτό που έγραψες, σε παρακαλώ να διευκρινίσεις τι εννοούσες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πήρα την 52άρα easy up (μέγεθος 5) στα 17 ευρώ που έρχεται στα 0,33 ευρώ η πάνα (στο σπίτι μου, όχι να πάω κάπου να την πάρω).

 

Τόνισα με bold το "αν έχεις αγοράσει" γιατί το θεωρώ μαζί με τα υπόλοιπα που γράφεις ως υπονοούμενο ότι δεν είναι προσφορά, ότι δεν έχω ιδέα από την τιμή της αγοράς και ότι μπήκα να διαφημίσω το μαγαζί.

 

Αν είναι έτσι, έχω να σου πω τα εξής:

 

 

Δεν έχω βρει ποτέ τέτοιο μέγεθος στα λεφτά που λες, πες μου σε παρακαλώ που βρίσκεις τόσο φτηνά pampers 

να πάρω κι εγώ.

Δεν το λέω ειρωνικά, αντίθετα με εσένα που έχεις υφάκι και κανονικά δε θα έπρεπε να σου απαντήσω καν.

 

Το πορτοφόλι μου σκέφτομαι κι εγώ όπως όλοι και ότι κάθε φορά που βλέπω το γιο μου να σφίγγεται, θέλω να "χάνω" όσο το δυνατόν λιγότερα λεφτά.

21-23 λεπτά σε pampers ίσως να βρείς μέχρι το 3 μέγεθος (τις active fit). Μετά εγώ τουλάχιστον δεν το έχω πετύχει ούτε στο amazon.co.uk την εποχή που δεν είχε ταχυδρομικά. Μπορεί να κάνω και λάθος αλλά το είχα ψάξει αρκετά.

Βρήκα μια προσφορά σε πάνες (εγώ πήρα 3 κουτιά για να απαντήσω στην ερώτησή σου) και είπα να την ποστάρω.

Δε σου αρέσει, προσπερνάς, ή ακόμα καλύτερα μου δείχνεις μια καλύτερη προσφορά για να ωφεληθώ και εγώ και όλοι οι άλλοι που μας διαβάζουν.

 

 

 

Αν παρεξήγησα αυτό που έγραψες, σε παρακαλώ να διευκρινίσεις τι εννοούσες.

 

 

για νουμερο 3 καλη τιμη προσφορας ειναι 18-19 λεπτα η πανα.

Για νουμερο 4 γυρω στα 21 λεπτα.

 

Τετοιες προσφορες συχνα βγαζουν η Libero και πιο σπανια τα Pampers.

Αν καποιος δεν εχει αναγκη συνηθως μια φορα το μηνα βγαινουν προσφορες σε αυτες τις τιμες.

Περιμενω και εγω να βγαλουν προσφορες για να παρω 2-3 μεγαλα πακετα να βγαλω το μηνα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιλάμε αποκλειστικά για pampers, το έγραψε ο φίλος πιο πάνω και για αυτό δεν το ανέφερα. Οι libero είναι γνωστό ότι είναι φτηνότερες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχεις δικαιο σε αυτο, αν ψαχνεις μονο pampers, τοτε οι τιμες ειναι πολυ πιο πανω....

Εγω προσωπικα παιρνω οτι υπαρχει μεχρι 20 λεπτα, σε οποια προσφορα βρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πήρα την 52άρα easy up (μέγεθος 5) στα 17 ευρώ που έρχεται στα 0,33 ευρώ η πάνα (στο σπίτι μου, όχι να πάω κάπου να την πάρω).

 

Τόνισα με bold το "αν έχεις αγοράσει" γιατί το θεωρώ μαζί με τα υπόλοιπα που γράφεις ως υπονοούμενο ότι δεν είναι προσφορά, ότι δεν έχω ιδέα από την τιμή της αγοράς και ότι μπήκα να διαφημίσω το μαγαζί.

 

Αν είναι έτσι, έχω να σου πω τα εξής:

 

 

Δεν έχω βρει ποτέ τέτοιο μέγεθος στα λεφτά που λες, πες μου σε παρακαλώ που βρίσκεις τόσο φτηνά pampers 

να πάρω κι εγώ.

Δεν το λέω ειρωνικά, αντίθετα με εσένα που έχεις υφάκι και κανονικά δε θα έπρεπε να σου απαντήσω καν.

 

Το πορτοφόλι μου σκέφτομαι κι εγώ όπως όλοι και ότι κάθε φορά που βλέπω το γιο μου να σφίγγεται, θέλω να "χάνω" όσο το δυνατόν λιγότερα λεφτά.

21-23 λεπτά σε pampers ίσως να βρείς μέχρι το 3 μέγεθος (τις active fit). Μετά εγώ τουλάχιστον δεν το έχω πετύχει ούτε στο amazon.co.uk την εποχή που δεν είχε ταχυδρομικά. Μπορεί να κάνω και λάθος αλλά το είχα ψάξει αρκετά.

Βρήκα μια προσφορά σε πάνες (εγώ πήρα 3 κουτιά για να απαντήσω στην ερώτησή σου) και είπα να την ποστάρω.

Δε σου αρέσει, προσπερνάς, ή ακόμα καλύτερα μου δείχνεις μια καλύτερη προσφορά για να ωφεληθώ και εγώ και όλοι οι άλλοι που μας διαβάζουν.

 

 

 

Αν παρεξήγησα αυτό που έγραψες, σε παρακαλώ να διευκρινίσεις τι εννοούσες.

 

Αγαπητέ saxos55, χίλια συγνώμη..

 

..αν το κείμενό μου σε προσέβαλε. Δεν είχα (και δεν έχω) κανένα σκοπό να σου την πω (ούτε ότι δεν ξέρεις από την αγορά, ούτε ότι έχεις βάλει σκόπιμα το link, ούτε τίποτα τέτοιο τέλος πάντων.. :-) ).

Στον καθημερινό αγώνα της επιβίωσης με ένα ή και περισσότερα μικρά μέσα στο σπίτι όλοι προσπαθούμε να κάνουμε τις οικονομίες μας.

Αυτός ήταν και ο μοναδικός λόγος που σε ρώτησα για το αν έχεις γνώση από αγορές από αυτό το κατάστημα, τι τιμές παίζουν, τί πάνες πήρες και πόσο πήγαν, από ένα smartphone με μικρή οθόνη..

 

 

Αυτό το thread (των προσφορών εκτός τεχνολογίας), είναι ένας καλός χώρος να αναφέρουμε προσφορές και για πάνες.

Για παράδειγμα, αν δεν κάνω λάθος, ο Βερόπουλος είχε την προηγούμενη εβδομάδα όλες τις πάνες (οκονομικές συσκευασίες) Pampers Active Fit και Easy Up 9,90 ευρώ (πρέπει να είχε κάνει την την ανάρτηση ο SKRUTZ) από αρχικές τιμές 16,99 ευρώ (για Active Fit) και 18,99 ευρώ (για Easy Up), αν θυμάμαι καλά.

Προσωπικά, πήρα την συσκευασία Active Fit 4+ (40 τεμάχια) στην παραπάνω τιμή, άρα με 0,25 ευρώ περίπου την πάνα.

Επίσης από pampers βγαίνουν κατά καιρούς 3 - 4 ευρώ εκπτωτικά κουπόνια, όπου σε παράλληλη έκπτωση από τα ΣΜ, μπορεί να πετυχαίνουμε καλή τιμή! Μέχρι στιγμής (για Active Fit 4 και Baby Dry 4) πετύχαινα από προσφορές ΣΜ καλές τιμές, γύρω στα 23 λεπτά την πάνα. Τώρα μεγαλώσαμε και θέλουμε από 4+ και πάνω..

 

Γι' αυτό το λόγο σε ρώτησα (ίσως και με λάθος τρόπο, και πάλι συγνώμη) πόσο πήγε η πάνα. Για να ξέρουμε (εγώ και όσοι ακόμα ενδιαφέρονται) εάν πρόκειται για προσφορά ή όχι.

 

Να μας ζήσουν λοιπόν οι νεαροί και..καμία παρεξήγηση!!! :-D

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ζητώ την κατανόηση σας, υπο κανονικές συνθήκες θα απαντούσα με pm στον gas_83, αλλά αφού τον κατηγόρησα

για προσωπική επίθεση δημόσια και μου απάντησε δημόσια, να το κλείσω κι εγώ το θέμα με ένα τελευταίο post.

Όσοι δε θέλετε να το διαβάσετε προσπεράστε το spoiler

 

 

 

Δε χρειάζεται συγνώμη,  ήταν κλασική περίπτωση παρανόησης γραπτού λόγου.

Αν μιλάγαμε δια ζώσης θα καταλάβαινα κατευθείαν το νόημα της διατύπωσής σου.

 

Επειδή έχει τύχει να παρακολουθήσω τις απαντήσεις σου σε άλλα posts και ξέρω ότι δεν τρολάρεις, ήμουν διχασμένος στο αν έκανες λάθος διατύπωση ή αν μου τη λες, γι αυτό και έβαλα την απάντηση σε spoiler και δήλωσα πως μπορεί να παρεξήγησα εγώ.

 

Για μένα το θέμα έληξε (βασικά δεν υπήρχε καν θέμα, περίμενα την απάντησή σου. Αν με κατηγορούσες για διαφήμιση κτλ θα υπήρχε θέμα

 

Και φυσικά να χαίρεσαι τον μπέμπη σου!

 

 

 

Όσον αφορά στην προσφορά, στο active fit η καλύτερη τιμή είναι το giga box στο μέγεθος 3 (0,20 η πάνα) γιατί έχει τις περισσότερες πάνες μέσα (123), στις baby dry .για τον ίδιο λόγο στο 3 έρχεται 0,19 η πάνα και στο easy up είναι στο 5 που πήρα εγώ που έρχεται 0,31 η πάνα.

Η active fit 4+ που σε ενδιαφέρει έρχεται στα 0,26 αλλά φαντάζομαι τώρα δεν είσαι σε κινητό και το έχεις δει ο ίδιος.

 

Γενικά κάτι που έχω παρατηρήσει (και ο Μέρφυ πριν από μένα) είναι πως όταν είμαι σε κάποιο μέγεθος, οι καλύτερες προσφορές γίνονται σε όλα τα άλλα.

 

Επίσης, σίγουρα θα έχουν παίξει καλύτερες προσφορές, απλά και να τις εντοπίσεις (σε ένα thread 261 σελίδων) δε σημαίνει ότι έχεις την πολυτέλεια να την ξαναπεριμένεις γιατί δεν ξέρεις πότε και αν θα ξαναβγεί και οι μικροί κύριοι δε μπορούν να περιμένουν.

 

Αν τελειώσουν οι πάνες το σκατό θα είναι διπλό (ένα χέσιμο από μπόμπιρα και ένα από γυναίκα που θα πει
"στο λέω τόσες μέρες ότι τελειώνουν").

 

Και δυστυχώς ενώ είναι κάτι που δε "λήγει". δεν μπορείς να στοκάρεις και πολύ από δαύτο.

Πρώτον γιατί θες και δεύτερο σπίτι για να βάλεις τα κουτιά. 

Και δεύτερον γιατί ειδικά τα 2 πρώτα χρόνια που η εξέλιξη είναι αλματώδης, δεν μπορείς να προβλέψεις πότε θα χρειαστείς ποιο μέγεθος.

 

Οπότε όσο με αφορά, πολλές φορές "προσφορά να 'ναι και ότι να 'ναι."

(και εννοείται κάποιες φορές τα έχω πληρώσει και στην "κανονική"-κερατιάτικη τιμή)

 

Edit: παρενθέσεις, ορθογραφικά

Επεξ/σία από saxos55
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...