Προς το περιεχόμενο

Προσφορές εκτός τεχνολογίας


paredwse

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλά έκανες και το τόνισες και όντως θα έπρεπε να είναι ποιο καθαρό το πόσες θα είναι οι δωροεπιταγές και πως είναι "μοιρασμένα" τα 100 ευρώ. Γιατί αμα είναι κάποιος που δεν έχει παιδιά και κατοικίδιο να πάρει 70 ευρώ για πάνες και 30 για σκυλοτροφές, του είναι ψιλοάχρηστο (που δεν πιστεύω, λέω ένα ακραίο σενάριο) 

 

Ίσως δεν το γράφει συγκεκριμένα γιατί ακόμα και οι ίδιοι δεν έχουν καθορίσει πως θα είναι μοιρασμένες οι δωροεπιταγές.

Ή μπορεί τις δωροεπιταγές να μην τις δίνει καν ο Μαρινόπουλος, αλλά εταιρείες (Unilever, Barilla, Kellogs) οπότε να πηγαίνουν ανά "μάρκα" και όχι ανά κατηγορία προϊόντων, και να μην έχουν καταλήξει ακόμα οι "διαπραγματεύσεις" (πόσα θα δώσει ο κάθε χορηγός).

 

Who knows. Δεν έχουν και ένα mail να ρωτήξουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 19,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Βασιλόπουλος 22-27 Σεπτεμβρίου

 

370x543_SPEC.jpg

370x543_NECK.jpg

370x543_SOFT.jpg

370x543_McCAIN.jpg

370x543_COLGATE.jpg

370x543_EVERY.jpg

22-23.jpg

 

 

Να φαντασττω το 50% εκπτωση στα δημητριακα ισχυει μονο στα kellongs και οχι σε ολα τα δημητριακα,ετσι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω οτι σημερα με εξαπατησε το carrefour. Πηγα να παρω το μελι Αττικη της προσφορας 22-23 και στα ραφια ειχαν οντως μειωμενη τιμη με ταμπελακια, το Attiki & το Fino (της ιδιας εταιρειας δηλ.).

Τυφλος δεν ειμαι ειδα καλα τα ταμπελακια και αγορασα το Φινο. Ειχα πολλα πραγματα στο καλαθι και δεν τσεκαρα εκει την αποδειξη. Οταν ομως εφτασα σπιτι, διαπιστωσα οτι δεν αφαιρεθηκε η εκπτωση του 40%.

Στην προσφορα αναφερουν μονο το Αττικι και οχι το Φινο και σκεφτομαι οτι αν παω αυριο να ζητησω το λογο, θα μου το φερουν ως δικαιολογια και ισως να εχουν δικιο αφου δεν ηταν περασμενο στο δικτυο των ταμειακων μηχανων (αφου δεν αφαιρεθηκε η εκπτωση αυτοματα).

Παραμενει ομως εξαπατηση και παραπλανηση του πελάτη στο ράφι.

Λετε να επιστρεψω αυριο, να βγαλω φωτο στο ραφι και να τους απειλήσω λιγο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω οτι σημερα με εξαπατησε το carrefour. Πηγα να παρω το μελι Αττικη της προσφορας 22-23 και στα ραφια ειχαν οντως μειωμενη τιμη με ταμπελακια, το Attiki & το Fino (της ιδιας εταιρειας δηλ.).

Τυφλος δεν ειμαι ειδα καλα τα ταμπελακια και αγορασα το Φινο. Ειχα πολλα πραγματα στο καλαθι και δεν τσεκαρα εκει την αποδειξη. Οταν ομως εφτασα σπιτι, διαπιστωσα οτι δεν αφαιρεθηκε η εκπτωση του 40%.

Στην προσφορα αναφερουν μονο το Αττικι και οχι το Φινο και σκεφτομαι οτι αν παω αυριο να ζητησω το λογο, θα μου το φερουν ως δικαιολογια και ισως να εχουν δικιο αφου δεν ηταν περασμενο στο δικτυο των ταμειακων μηχανων (αφου δεν αφαιρεθηκε η εκπτωση αυτοματα).

Παραμενει ομως εξαπατηση και παραπλανηση του πελάτη στο ράφι.

Λετε να επιστρεψω αυριο, ο fλω φωτο στο ραφι και να τους απειλήσω λιγο;

μαλλον  μπερδεψες το fina με τo fino..................... :-D :-D :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μη κολλας. Την εχω πατησει και γω ετσι, απλα εμαθα με το που παιρνω την αποδειξη να την ελεγχω. Πηγαινε στην υποδοχη και πες τους θελω να επιστρεψω αυτο το προιον. Αν σε ρωτησουν γιατι τοτε πες τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πήρα το θυμαρίσιο "νήσων" και νομίζω πως όλα τα Αττική είχαν όλα έκπτωση.  Μήπως δεν σου χτυπήσανε την κάρτα; Ορίστε και η απόδειξη.

post-200062-0-68515300-1411413777_thumb.jpg

post-200062-0-03623800-1411414022_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα με απασχολει η εξαπατηση και οχι τα χρηματα. Ποσοι αγορασαν σημερα σαν εμενα και δεν κοιταξαν τις αποδειξεις; Και εγω συχνα τσεκαρω τις αποδειξεις αλλά υπαρχουν και μερες που θελεις να εισαι ανεμελος/η.

Εχω κουραστει πια με τους καθε λογης απατεωνες οπου πρεπει να διπλοτσεκαρουμε συνεχεια τις αποδειξεις. Το παρατηρω συνεχεια στα σουπερμαρκετ πια, δεν τιμωρειται κανεις...

Εγω θα παω αυριο να τους μιλησω ηρεμα γιατι οι απειλες δεν θα καταφερουν απολυτως τπτ (το εχω δοκιμασει).

Το μελι το ανοιξα, οποτε αν καταφερω και παρω πισω σε μετρητα τη διαφορα του 40% τοτε ισως βγω νικητης στη μαχη με την πολυεθνική!

 

προς: #lefta_yparxoun

Αυτο που αγορασες γραφει Αττικι απεξω, οποτε ειναι στην εκπτωση. Το δικο μου ειναι Fino και αφου δεν ηταν η εκπτωση στο δικτυο των ταμειακων μηχανων, δεν χρειαζεται αλλη συζητηση. Τα κεντρικα στην Αθηνα αποφασιζουν για τις τιμες σε ολη την Ελλαδα (οι ταμειακες ειναι δικτυωμενες).

Υποπτευομαι ειτε αμελεια απο τους υπαλληλους του συγκεκριμενου καταστηματος που "νόμιζαν" οτι η εκπτωση 40% αφορα και τα Fino , διοτι τα ταμπελακια αφορουσαν ολα τα μοντελα του Fino και ηταν χειρογραφα γραμμενα με μαρκαδορο.

Αλλιως παμε σε σκοπιμη εξαπατηση, αποφαση παρμενη απο τον υπευθυνο του συγκεκριμενου καταστηματος για να ξεστοκαρει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε μου δυστυχώς εισαι 3/3 λάθος...

 

πρώτον έπρεπε να κοιταξεις τους ορους στο ταμπελάκι (συνήθως λενε ποια προιόντα αφορά), δεύτερον έπρεπε να τσεκάρεις την απόδειξη ή να ρωτήσεις την ταμία αν πέρασε η εκπτωση (το κανω πάντα και ας φανώ γύφτος) και τρίτον εφόσον δε σε κάλυπτε δεν έπρεπε να το ανοίξεις...

 

Πλεον δε νομίζω οτι θα πρέπει να εχεις αξιώσεις απέναντι στην "κακια πολυεθνική" (που πλέον δεν ειναι αλλα τελος παντων...)

 

Φιλικά πάντα, απλά ας καταλάβουμε οτι δεν εχουμε μόνο δικαιώματα ως καταναλωτές...! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έκανες καποιο εντιτ που δεν υπηρχε... εν πασει περιπτώση επιμένω στο οτι πλεον εφόσον το ανοιξες δε μπορείς να εχεις καποια αξιωση ΕΚΤΟΣ εαν πρόκειται για καθαρη εξαπατηση που γραφει στο ράφι εκπτωση και δεν στην κανουν (όπου και παλι μπορει καλλιστα να γυρισει να σου πει "κυριε νικ σημερινη προσφορά του καταστηματος μας ειναι, εσεις το πηρατε χθες...").

 

Δυστυχώς ισχύει το μετα την απομάκρυνση εκ του ταμείου ουδέν λάθος αναγνωρίζεται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εαν η προσφορα ηταν στο ραφι και εξακολουθει να ειναι εσυ αγοραζεις με αυτη την τιμη εστω και εαν εχουν κανει λαθος

Οταν φευγεις απο  το ταμειο παντα ελεγχεις την αποδειξη για προσφορες - εκπτωσεις

ΟΛΑ τα supermarket εχουν κατα καιρους λαθος στις τιμες

Αφου το ανοιξες δεν μπορεις να το επιστρεψεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

...

Αφου το ανοιξες δεν μπορεις να το επιστρεψεις

Γιατι; Δεν εχει άλλο κουτι το μαγαζι;

 

Αν πραγματι εχει ταμπελακι για 40%, αγοραζει με-40% άλλο κουτακι και επιστρεφει το... χθεσινο. Απλο. (αν δεν θελει να φαει πολύ χρονο με τα διαδικαστικα μεχρι να παρουν την αποφαση)

Αν εχει ταμπελακι αλλα δεν μπορει η ταμιας να του αφαιρεσει 40% στο ταμειο, χωρις να αγορασει δευτερο, παει υποδοχη και κανει ο,τι πρεπει να κανει με την χθεσινη αποδειξη! (κατι που προτείνω να κανει απευθειας)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να σας πω μια εμπειρία με κουπόνια που έιχα από Carefour.

Έχουν βγάλει διάφορα προιόντα με έκπτωση και έχω και κουπόνια από livesmart, epithimies  και άλλα.

Πάω λοιπόν πέρνω τα πράγματα και στο ταμείο δεν περνάει το κουπόνι λέει γιατι γίνεται ήδη έκπτωση -50% (λόγω της προσφοράς)

Και τι κάνουν τα παλικάρια και προς τιμήν τους, γιατί εγώ δεν γνώριζα ότι γίνεται, με πάνε στην υποδοχή και μου καταγράφουν τα κουπόνια με τα στοιχεία μου και μου δίνουν σε μετρητά το ποσό των 9-10 ευρώ με απόδειξη κανονικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...