Προς το περιεχόμενο

Προσφορές εκτός τεχνολογίας


paredwse

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τα φρεσκα είναι μεχρι και φθηνοτερα! Θα μου πεις είναι καθαρισμένα το κατεψυγμενα! (είναι;;;; )

 

Ναι, οκ... Συνεχεια "γκρινιάζετε" και πετατε σποντες και θανατηφόρες συνταγες για τις πεθερες σας, ένα κιλο φασολάκια δεν μπορει να καθαρισει για τα παιδια της; Τι τις εχετε/εχουμε;

 

;)

Μπα σε πληροφορω η μανα μου πηρε πριν το καλοκαιρι φρεσκα απο τη λαϊκή, χαρηκε γιατι λεει θα ναι καλυτερα κλπ κλπ.

 

Αποτελεσμα: πληρωσε το ιδιο και παραπανω απ'οσο για κατεψυγμενα και φαγαμε 1 ωρα 2 ατομα να τα καθαριζουμε.  :-( 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 19.3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Moderators

Για πεθερα μιλησα, εισαι οφτοπικ - εκτος κλιματος - υφους. :P   ;)

(δεν εχουν καμια σχεση τα φρεσκα με τα κατεψυγμένα ως φαγητο για να πω και κατι με σοβαρο υφος ;) , χαλαλι το καθαρισμα!)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για πεθερα μιλησα, εισαι οφτοπικ - εκτος κλιματος - υφους. :P   ;)

 

(δεν εχουν καμια σχεση τα φρεσκα με τα κατεψυγμένα ως φαγητο για να πω και κατι με σοβαρο υφος ;) , χαλαλι το καθαρισμα!)

 

Μην είσαι και τόσο απόλυτος. Κυκλοφορεί η άποψη πως αν το λαχανικό (μιας και γι αυτά μιλάμε τώρα) καταψυχθεί αμέσως μετά την συγκομιδή, διατηρεί πολλά από τα θρεπτικά του συστατικά. Το φρέσκο από την άλλη δεν ξέρεις πολλές φορές πόσο φρέσκο είναι. Με την έννοια ο,τι για να φτάσει από τον παραγωγό στον καταναλωτή περνάει από διάφορα στάδια και έτσι χάνει πολλά από τα θρεπτικά.

 

Who knows.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οτι ισχυει και για τα μεγαλα souplin οι ποντοι το ξερω γιατι το δοκιμασα. Απλα παρατηρω οτι δεν ειναι γραμμενο πουθενα (σε φυλαδιο ή καπου) και δεν το ξερουν ουτε οι υπευθυνοι στα καταστηματα....

 

Πως το βρηκε ο fantakola....? μπραβο..

 

Υπηρχε εντος του καταστηματος αναρτημενη ταμπελα που κρεμοταν πανω απο το ραφι με τα σουπλιν (ηταν σε ξερχωριστο ραφι επειδη ηταν προιον ειδικης προσφορας και οχι μαζι με τα αλλα μαλακτικα)

 

Απλα ή δεν ειχε ή δεν το προσεξα αντιστοιχη για τα μικρα

Πιο πιθανο το 2ο ομως

Αλλιως θα ειχα παρει μικρα οπως ειναι ευνοητο

 

Χαιρομαι που την εκμεταλευτηκατε αρκετοι την προσφορα που βρηκα :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

^^

Τη διαφημιση την εχω δει και εγω (αν το βασιζεις εκει αυτό που λες).

 

Την προσωπικη αποψη την εθεσα όχι θεωρητικα, αλλα πρακτικα. 2-3 φορες που ηταν κατεψυγμένα και επωνυμα μαλιστα, δεν "ελεγαν" τιποτα. Δεν ξερω αν επεσα στην περιπτωση...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η συζητηση κατεψυγμενα vs φρεσκα ειναι πιθανον ατερμονη,

την προσφορα την εβαλα με βαση το ποσο μπορει να βρει σημερα το συγκεκριμενο προιον.

Απο εκει και περα, σημερα που ειχα παει λαικη, η τιμη στα φρεσκα ηταν περιπου ιδια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η συζητηση κατεψυγμενα vs φρεσκα ειναι πιθανον ατερμονη,

την προσφορα την εβαλα με βαση το ποσο μπορει να βρει σημερα το συγκεκριμενο προιον.

Απο εκει και περα, σημερα που ειχα παει λαικη, η τιμη στα φρεσκα ηταν περιπου ιδια.

Υπάρχει και vs μεταξύ των δυο αυτων κατηγοριών

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μολις γυρισα απο τον ΑΒ για αγορα μαλακτικού με 50 εκπτωση.

 Σε ερωτηση που εκανα στο ταμειο για ποντους παιδια (εβγαλα και καρτουλα) το μονο που εχει ειναι με το αρωμα ΄΄παραδείσο΄΄ το οποιο απο μονο του κοστιζει 3,10 ευρω.Αυτο το διαβασα και στο ταμπελακι με τα μαλακτικα ,και με την αγορα δυο εχει 100 ποντους (3 ευρω).

Πηρα 6 μικρα διαφορα  και ενα μεγαλο τα οποια κανενα δεν ειχε ποντους.

ΑΒ λαρισα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  dhg2hd.jpg     

 

Με τα χιλια ζορια καταφερα και εβαλα σποιλερ.

Δεξια το γνησιο αλλα απλο fusion proglide

αριστερα το αγορασθεν fusion proglide power.

H διαφορα στο χρωμα της ταινιας ειναι φυσιολογικη απο οτι θυμαμαι αυτο το χρωμα εχουν τα power.

Το power δεν κουμπωνει στο σωμα της απλης και το λεω γιατι τυγχανει να εχω και τα δυο.

Για εμενα ειναι γνησια απλα διαφορετικων προδιαγραφων.Μολις ξυριστω θα σας πω με βεβαιαοτητα.

  2nstkz9.jpg

delf8p.jpg  

Λοιπον σημερα αγορασα μια ξυριστικη απο το ΑΒ της γειτονιας μου στα 2 ευρω(14-50% εκπτωση=7 ευρω-5 ευρω κουπονι απο επιθυμιες =2 ευρω) αφου εγινε η σχετικη φασαρια βεβαια γιατι μαλλον ειχε ληξει η προσφορα και εγινε ολοκληρη μανουρα να περαστει η εκπτωση.

Τελος παντων.Δεξια ειναι η ελληνικη Fusion proglide power και δεξια του bangood kai stiw dyo fvto.

Bλεπει καποιος διαφορα?Μονο οι κωδικοιαλλαζουν πραγμα που μου φαινεται λογικο.

Το τελευταιο τεστ θα ειναι να ξυριστω (θα ξεκινησω με την εισαγομενη) αν και Προσωπικα εβγαλα την ετυμηγορια μου........................

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πηγα σημερα αργα το απογευμα (κατα τις 8μιση) στο αβ της περιοχης μου και ειχε τα souplin paradise μικρα και μεγαλα ακομα μπολικα. Ωπα εδω ειμαστε ακομα, λεω. Ομως το ταμπελακι για ποντους ηταν αφηρημενο και ειχε μονο το -50%. Παιρνω 2 μικρα και τα παω μεχρι ταμειο για επιβεβαιωση και μου ειπε η ταμειας οτι τους ποντους τους αφαιρεσανε απτο συστημα επειδη ηταν κατα λαθος. Τα αφησα και εγω. Εχει συμβει το ιδιο σε καποιον απο σας?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Ταμπελακι για ποντους δεν ειχε σε κανενα από τα 2 που πηγα εγω από χθες. Δεν λεει κατι αυτό. Τωρα αν το αφαιρεσαν από το συστημα, μονο καποιος που εκανε αργα το βραδυ αγορα θα στο επιβεβαιωσει/διαψευσει, ισως ηταν και "μπλοφα".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...