Προς το περιεχόμενο

Προσφορές εκτός τεχνολογίας


paredwse

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πρίν λίγο καιρό είχαν ξαναβγάλει στο Μαρινοπουλο όλα τα παγωτά με- 50%. Πήγα να πάρω και διαπίστωσα πως όλα μα όλα ήταν αλλοιωμενα :είχαν τοποθετηθεί πιθανότατα σε υψηλότερη θερμοκρασία από ότι έπρεπε. Το έθεσα υπόψη των υπευθυνων και μετά από λίγο τα απεσυραν όλα... Ποιος τυχερός τα πήρε μετά???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 19,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αγορασα κι εγω παγωτα με το 40%, την Παρασκευη. Βρηκα μερικα με στικερ -2 ευρω, αλλα ΟΛΑ ηταν αλλοιωμενα. Ωστοσο θεωρησα οτι ο υπαλληλος που γεμιζε τα ψυγεια διαρκως ειχε κρατησει πολλη ωρα ανοικτη την πορτα (ισχυει) των ψυγειων και χανοταν η θερμοκρασια. Αλλα σε δευτερη σκεψη κι αφου διαβασα οσα γραφετε εδω, ισως ειναι τακτικη του καταστηματος ή τα παγωτα μενουν πολλη ωρα εξω μεχρι να καταληξουν στο ψυγειο που πρεπει να τοποθετηθουν.

 

Κινηθηκα λοιπον να φυγω και διαπιστωσα οτι εκτος απο τα μεγαλα ψυγεια οπου κοιτουσα εγω και αρκετοι αλλοι πελατες, υπηρχαν μικροτερα ψυγεια γεματα οικογενειακες συσκευασιες. Εκει ολα ηταν "πετρα", αλλα δεν ξερω πώς ηταν ΠΡΙΝ τοποθετηθουν στα ψυγεια αυτα :D Τελος παντων, πηρα ενα scandal χωρις στικερ απο εκει (ωραιο το lemon pie) και εφυγα. Αυτα με τα στικερ δεν υπηρχε περιπτωση να τα ακουμπησω αφου πρεπει να ειχαν γινει "γαλα" μεσα.

 

Μετα απ' οσα διαβασα ωστοσο, δεν προκειται να ξαναπαρω παγωτο απο εκει. Ουτως ή αλλως σε μιση μερα το εφαγα, παχαινει :P Καλημερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα IKEA παίζει σετ τραπεζαρία εξωτερικού χώρου ξύλινη στα 79,60€. Μια χαρά κατασκευή μου φάνηκε, βολικό μέγεθος και δεν με δυσκόλεψε ιδιαίτερα. Αν δεν βαριέστε τη συναρμολόγηση πιστεύω αξίζει και με το παραπάνω.

 

έχω το προηγούμενο μοντέλο με τις δύο καρέκλες και τον ένα διθέσιο καναπέ.

Την έχω 3 χρόνια μόνιμα στο μπαλκόνι που το λιώνει ο ήλιος και είναι σαν καινούρια.

 

Μία φορά το χρόνο (την άνοιξη) την περνάω με ένα βερνίκι ξύλου που είχα πάρει από λιντλ.

 

Αν ψάχνεστε για αγορά επίπλων εξωτερικού χώρου, την προτείνω ανεπιφύλακτα.

Η συναρμολόγηση είναι εύκολη οπως όλα από ΙΚΕΑ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να αναφέρω και εγώ την εμπειρία μου από τα παγωτά του καρφουρ. Όσες φορές έχω πάρει από μικρό κατάστημα καρφουρ δεν έμεινα και εγω ικανοποιημενος, από τα μεγάλα υπερμαρκετ τους όμως δεν αντιμετώπισα πότε πρόβλημα. Και μιας ή κουβέντα ήταν στα σκανταλ, την Παρασκευη στο Καρφουρ Πυλαίας, εκτός από την κλασική ευθεία των ψυγείων με τα παγωτά, είχαν στημένα και 2 αλλά ψυγεία με αυτά τα σκανταλ με τα στικερ καθώς και άλλα οικογενειακά παγωτά.

Όπως είχα αναφέρει σε άλλο ποστ πήρα 3 τεμάχια, έχουν φαγωθεί ήδη τα 2 και ήταν εξαιρετικά. Καμιά άλλοίωση η' κρυσταλλακια και το καρύδι στο vanilla secret πανφρεσκο.

Αλλά θέλουν όντως κόψιμο λόγο πάχους... πολλές θερμίδες!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Εγω παντως σκανταλ με στικερ δεν βρηκα ουτε στο 2ο. (και να εβρισκα μαλλον δεν θα επαιρνα, αφου το καρτντορ με στικερ  ηταν σχεδόν μιση τιμη κιλου από ό,τι το σκανταλ με στικερ).

 

Καταπληκτικα αληθινες οι γευσεις οσων δοκιμασα χθες, και κυριως φραουλας και φυστικιου που τοσο σωστες γευσεις δεν εχω βρει ποτε! Φραουλα εχει μεσα 10% λεει, οποτε λογικο να είναι τοσο ακριβης η γευση, φυστικι λεει 0.9% (δεν εχω καταλαβει αν αυτό το ποσοστο αφορα το συνολο του βαρους του κουτιου - εχει 4 γευσεις, αρα αν είναι για ολο το περιεχομενο αυτή η αναλογια, είναι 4*0.9% για το κομματι "φυστικι" και αντιστοιχα 40% για την φραουλα - αν όχι,  0.9% και 10% αντιστοιχα). Γευση απολυτη ωμου φυστικιου αιγινης! Ακομα και χυμα παγωτα φυστικι που θυμαμαι από παιδι (από δεκαετια 80), τετοια γευση ΔΕΝ. Έκπληκτος!

 

Ουτε εγω παρατηρησα καποια αλλοιωση, ουτε κρυσταλλάκια που δημιουργούνται αν λιωσει και ξαναπαγωσει ένα τετοιο προιον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΑΒ Βασιλόπουλος 

15/6 - 16/6
Όλα τα φρέσκα γάλατα 1Lt. 0,99 ευρώ
ΑΒ φρέσκα γάλατα 1Lt. 0,89 ευρώ
Όλες οι Fanta -25%
Κεράσια 2,39 το κιλό 

15/6 - 20/6
Μπούτι ή σπάλα από ελληνικό χοιρινό με κόκκαλο 3,49 το κιλό 
Όλα τα σαμπουάν Ultrex -50%
Ρύζια και σάλτσες Uncle Ben's -30%
Όλα τα συμπυκνωμένα μαλακτικά Soupline -50%
Γιαούρτια και επιδόρπια Μεβγάλ -25%
Ariel σκόνη 35 μεζ. , υγρό 34 μεζ. και υγρές κάψουλες 30-32 τεμ.  1+1 δώρο 
Kellogg's special δημητριακά και μπάρες -40%

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω παντως σκανταλ με στικερ δεν βρηκα ουτε στο 2ο. (και να εβρισκα μαλλον δεν θα επαιρνα, αφου το καρτντορ με στικερ ηταν σχεδόν μιση τιμη κιλου από ό,τι το σκανταλ με στικερ).

 

Καταπληκτικα αληθινες οι γευσεις οσων δοκιμασα χθες, και κυριως φραουλας και φυστικιου που τοσο σωστες γευσεις δεν εχω βρει ποτε! Φραουλα εχει μεσα 10% λεει, οποτε λογικο να είναι τοσο ακριβης η γευση, φυστικι λεει 0.9% (δεν εχω καταλαβει αν αυτό το ποσοστο αφορα το συνολο του βαρους του κουτιου - εχει 4 γευσεις, αρα αν είναι για ολο το περιεχομενο αυτή η αναλογια, είναι 4*0.9% για το κομματι "φυστικι" και αντιστοιχα 40% για την φραουλα - αν όχι, 0.9% και 10% αντιστοιχα). Γευση απολυτη ωμου φυστικιου αιγινης! Ακομα και χυμα παγωτα φυστικι που θυμαμαι από παιδι (από δεκαετια 80), τετοια γευση ΔΕΝ. Έκπληκτος!

 

Ουτε εγω παρατηρησα καποια αλλοιωση, ουτε κρυσταλλάκια που δημιουργούνται αν λιωσει και ξαναπαγωσει ένα τετοιο προιον.

+1 +1 +1 σε όλα!κρίμα που δεν έχω καταψυκτη
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πέτυχα 2 κουβάδες στρατσιατέλα carte d' or με στίκερ το Σάββατο στο κλείσιμο (κι όμως!!):

 

 

cdor-sokolata--gianduia185-86295.png

 

 

Ειδικά η σοκολάτα gianduja έχει απίστευτη γεύση. Εξαιρετικό παγωτό σε τιμή σκάνδαλο!

 

ΥΓ Δεν φαίνονται αλλοιωμένα όπως αναφέρθηκε. Τουλάχιστον το στομάχι μου αυτό απεφάνθη. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

To οποιο όπως μας εχεις πει είναι και ευαισθητο! (αν δεν θυμαμαι λαθος)

 

Αυτό ηταν λιγο ακριβοτερο μοντελο :P, πηρα και εγω ένα τετοιο, αλλα ακομα δεν το εχω ανοιξει - τσεκαρει. 8.28-3=5.28, τελικη=3,17€

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To οποιο όπως μας εχεις πει είναι και ευαισθητο! (αν δεν θυμαμαι λαθος)

 

Αυτό ηταν λιγο ακριβοτερο μοντελο :P, πηρα και εγω ένα τετοιο, αλλα ακομα δεν το εχω ανοιξει - τσεκαρει. 8.28-3=5.28, τελικη=3,17€

 

Ακριβώς όπως τα λες! :P

 

Δεν είμαι φαν της σοκολάτας αλλά αυτό το πράγμα έρχεται σε επίπεδα ποιότητας του χύμα αν δεν τα ξεπερνάει κιόλας... Περιμένουμε review μόλις δοκιμάσεις!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μασούτης 15/6 - 17/6

 

-Καρπούζι ελληνικό  0,32€/κιλό (με τη mas card)

-Κοτόπουλο νωπό ελληνικό χύμα  2,19€/κιλό

-20% σε όλα τα συσκευασμένα προϊόντα Κολιός (με τη mas card)

-35% σε όλες τις πάνες  Pampers active fit easy up μικρές συσκευασίες (με τη mas card)

-40% σε όλες τις σερβιέτες και τις μονές συσκευασίες σερβιετάκια  Everyday (εξαιρούνται οι megapack συσκευασίες) (με τη mas card)

-40% σε όλες τις ταμπλέτες πλυντηρίου πιάτων Finish (με τη mas card)

 

 

Carrefour Μαρινόπουλος   15/6 - 17/6

 

-Αρνί ή κατσίκι  νωπό ελληνικό  4,99€/κιλό

 

 

Carrefour Μαρινόπουλος  15/6 - 20/6

 

-30% στα προϊόντα  Milner

-40% στα προϊόντα  Misko

-30% στη χοιρινή ωμοπλάτη ή στο ζαμπόν μπούτι κοπής και στα παριζάκια  Creta farms Εν Ελλάδι (εξαιρούνται τα προϊόντα Gourmet)

-40% στα μαλακτικά ρούχων  Lenor (εξαιρούνται οι οικονομικές συσκευασίες  66 δόσεις και μεγαλύτερες)

-40% στα προϊόντα στοματικής υγιεινής Colgate

-50% στα χαρτιά υγείας-κουζίνας,τα χαρτομάντηλα και τις χαρτοπετσέτες  Softex

-50% στις οικονομικές συσκευασίες πάνες Libero και στις μονές συσκευασίες μωρομάντηλα Libero (δε συμμετέχουν οι συσκευασίες megapack)

-Απορρυπαντικό πλυντηρίου ρούχων Omo,σε σκόνη 50 δόσεις ή υγρό 45 δόσεις   4,95€

-50% στον οίνο ερυθρό ξινόμαυρο-Syrrah prima terra ή λευκός ασύρτικο Αλεπότρυπα Χατζημιχάλη  750ml 

 

 

Carrefour   Μαρινόπουλος 15/6 - 16/6

 

-30% στα αφρόλουτρα

-Καρπούζι ελληνικό  0,33€/κιλό

-20% στα φρέσκα λαχανικά

-Παστεριωμένο γάλα 7 ημερών 1 λίτρου  (εξαιρούνται τα εξής:Αμερικάνικης Γεωργικής Σχολής,Φάρμα Κουκάκη,Δέλτα advance)  0,99€

Επεξ/σία από efkola
  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τα τυροπιτάκια Carrefour!!

 

Και αν θυμαμαι καλα τα kardis του Lidle δεν σε εχουν επηρεασει καθουλου,

οπως βλεπεις παραλουθουμε τις εξελιξεις στο στομαχι σου καλυτερα και απο την γυναικα σου. :P

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...