Προς το περιεχόμενο

Προσφορές εκτός τεχνολογίας


paredwse

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στο τοπικο AB είχαν ταμπελακια με έκπτωση σε όλους τους χυμούς εκτός απο τους χυμούς ΑΒ ενώ είχαν και αυτοί έκπτωση.

Το παρατήρησε κανείς η μόνο εδώ έγινε αυτό?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 19,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στο τοπικο AB είχαν ταμπελακια με έκπτωση σε όλους τους χυμούς εκτός απο τους χυμούς ΑΒ ενώ είχαν και αυτοί έκπτωση.

Το παρατήρησε κανείς η μόνο εδώ έγινε αυτό?

ΌΛΟΙ οι χυμοί και τα αναψυκτικά έχουν 20% έκπτωση, δεν είδα να λέει πουθενά ότι εξαιρούνται τα προϊόντα ΑΒ!

Αυτή η έκπτωση ισχύει μέχρι σήμερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ΑΒ   20/7 - 21/7

 

-Ελληνικά ροδάκινα  0,75€/κιλό 

-25%  στα  Μπισκότα

-Σάκος ταξιδιού 57cm με ρόδες  13,90€

 

 

ΑΒ   20/7 - 25/7

 

-40% στα προϊόντα Colgate

-50% στα αντηλιακά Nivea

-70% σε όλη την ανδρική και γυναικεία ένδυση(εξαιρούνται εσώρουχα,κάλτσες καλσόν)

 

 

Μασούτης  20/7 - 22/7

 

-Ελληνικό καρπούζι  0,22€/κιλό

-30% σε όλα τα επιδόρπια γιαουρτιού  Fruyo  2x170gr (με τη mas card)

-40% σε όλα τα αντηλιακά   Nivea (με τη mas card)

-40% σε όλες τις βαφές μαλλιών   Color Sensation (με τη mas card)

 

 

Carrefour Μαρινόπουλος   20/7 - 22/7

 

-15% στο συμπυκνωμένο γάλα

-30% στα βούτυρα και τις μαργαρίνες  Χωριό

-50% στα Fructis,Olia,Cristal Color,Color Sensation,Ambre Solaire,στις κρέμες και τον καθαρισμό προσώπου Skin naturals & Garnier (εξαιρούνται τα δεμένα πακέτα καλλυντικών)

-Στήθος βοείου Πολωνίας   5,69€/κιλό

-Ημίσκληρο τυρί Άγραφα   5,79€/κιλό

-Ελληνικό καρπούζι   0,17€/κιλό

 

Επεξ/σία από efkola
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Στο τοπικο AB είχαν ταμπελακια με έκπτωση σε όλους τους χυμούς εκτός απο τους χυμούς ΑΒ ενώ είχαν και αυτοί έκπτωση.

Το παρατήρησε κανείς η μόνο εδώ έγινε αυτό?

ΌΛΟΙ οι χυμοί και τα αναψυκτικά έχουν 20% έκπτωση, δεν είδα να λέει πουθενά ότι εξαιρούνται τα προϊόντα ΑΒ!

Αυτή η έκπτωση ισχύει μέχρι σήμερα.

Αν κάνεις παράθεση σε εμένα σημαίνει ότι απαντάς στο ερώτημά μου.

Αλλα δεν απαντάς.

Ταμπέλα με έκπτωση στα δικά τους προϊόντα είχαν ?

Επεξ/σία από drdedus
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσέξτε μην την πάθετε, τα κουπόνια του Θέματος για το Carrefour δεν ισχύουν για αύριο αλλά από Δευτέρα, με το νέο φπα, το πιάσατε το υπονοούμενο...

 

 

Ξεχνάς επιλεκτικά να αναφέρεις πως το κουπόνι της περασμένης εβδομάδας είχε ισχύ μέχρι 19/07... άρα δεν υπάρχει υπονοούμενο παρά μόνο στη φαντασία κάποιων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξεχνάς επιλεκτικά να αναφέρεις πως το κουπόνι της περασμένης εβδομάδας είχε ισχύ μέχρι 19/07... άρα δεν υπάρχει υπονοούμενο παρά μόνο στη φαντασία κάποιων.

Δεν ξεχνάω τίποτα, εσύ λες μισές αλήθειες, μέχρι 18 έγραφε το κουπόνι της προηγούμενης εβδομάδας, μόνο αν κάποιος το είχε κρατήσει μέχρι το Σάββατο θα ήξερε ότι ισχύει και για τις 19 μιας και τότε αναφέρθηκε, όλες τις προηγούμενες φορές που ήταν ανοιχτά τα Σ/Μ Κυριακή ίσχυε το καινούριο κουπόνι, δες κάτι πράγματα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

αγοράζω απο το lidl κομμένες σαλάτες για να έχω στην δουλειά. Στα 99 λεπτά όταν στα άλλα supermarket έχουν πάνω απο 2 ευρώ. Και είναι από την Ελλάδα.

 

Καταναλωτική συνείδηση χρειάζεται και στοχευμένο μποϊκοτάζ, όχι γενικότητες.
 
Εν γένει προσπαθώ να αγοράζω ελληνικά προϊόντα. έκοψα την coca cola γιατί έρχεται από την Σερβία. Και δεν το λέει πουθενά.

 

Το LIDL αύξησε τις τιμές και διαφημίζει πως «χαρίζει» το ΦΠΑ ! Δείτε την απόδειξη… (ΦΩΤΟ)

 

http://www.triklopodia.gr/lidl-afxise-tis-times-ke-diafimizi-pos-charizi-fpa-dite-tin-apodixi-foto/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξεχνάω τίποτα, εσύ λες μισές αλήθειες, μέχρι 18 έγραφε το κουπόνι της προηγούμενης εβδομάδας, μόνο αν κάποιος το είχε κρατήσει μέχρι το Σάββατο θα ήξερε ότι ισχύει και για τις 19 μιας και τότε αναφέρθηκε, όλες τις προηγούμενες φορές που ήταν ανοιχτά τα Σ/Μ Κυριακή ίσχυε το καινούριο κουπόνι, δες κάτι πράγματα...

 

 

Επομένως επιβεβαιώνεις πως γνώριζες αυτό που γράφω και απλά ήθελες να δημιουργήσεις ψευδείς εντυπώσεις - η απορία μου είναι ποιές άραγε; Λες και το Carrefour και το κάθε Carrefour μπαίνει "μέσα" από τη μία δωροεπιταγή ανά πελάτη και είχε ανάγκη να κάνει τέτοια κόλπα την Κυριακή που ήταν ανοιχτά.

Το LIDL αύξησε τις τιμές και διαφημίζει πως «χαρίζει» το ΦΠΑ ! Δείτε την απόδειξη… (ΦΩΤΟ)

 

http://www.triklopodia.gr/lidl-afxise-tis-times-ke-diafimizi-pos-charizi-fpa-dite-tin-apodixi-foto/

 

 

 

Ωστόσο δεν παραθέτουν την σημερινή απόδειξη για να διαπιστώσουμε του λόγου το αληθές (συγγενικό πρόσωπο αγόρασε σήμερα σαλάτα tricolore με €1,29). Ακόμα κι αν ίσχυε πάντως πάλι φθηνότερη έβγαινε σε σχέση με τα υπόλοιπα Σ/Μ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επομένως επιβεβαιώνεις πως γνώριζες αυτό που γράφω και απλά ήθελες να δημιουργήσεις ψευδείς εντυπώσεις - η απορία μου είναι ποιές άραγε; Λες και το Carrefour και το κάθε Carrefour μπαίνει "μέσα" από τη μία δωροεπιταγή ανά πελάτη και είχε ανάγκη να κάνει τέτοια κόλπα την Κυριακή που ήταν ανοιχτά.

 

 

Ωστόσο δεν παραθέτουν την σημερινή απόδειξη για να διαπιστώσουμε του λόγου το αληθές (συγγενικό πρόσωπο αγόρασε σήμερα σαλάτα tricolore με €1,29). Ακόμα κι αν ίσχυε πάντως πάλι φθηνότερη έβγαινε σε σχέση με τα υπόλοιπα Σ/Μ.

Ποιες είναι οι ψευδείς εντυπώσεις; To κουπόνι της προηγούμενης εβδομάδας έγραφε ότι ισχύει μέχρι τις 18 Ιουλίου, όταν ανακοινώθηκε ότι θα ισχύει και για τις 19 (που δεν ξέρω αν ανακοινώθηκε κιόλας, εγώ στο μαγαζί το είδα το Σάββατο να το γράφει, μια μέρα πριν),΄κανείς δεν μπορούσε να πάρει κουπόνια.

Και εξήγησα αλλά εσύ για ακόμα μια φορά το αγνόησες, ότι η τακτική του τις προηγούμενες φορές ήταν διαφορετική, κράτα λοιπόν ό,τι θες κάθε φορά και φτιάξε τις δικές σου εντυπώσεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το LIDL αύξησε τις τιμές και διαφημίζει πως «χαρίζει» το ΦΠΑ ! Δείτε την απόδειξη… (ΦΩΤΟ)

 

http://www.triklopodia.gr/lidl-afxise-tis-times-ke-diafimizi-pos-charizi-fpa-dite-tin-apodixi-foto/

 

 

 

Ωστόσο δεν παραθέτουν την σημερινή απόδειξη για να διαπιστώσουμε του λόγου το αληθές (συγγενικό πρόσωπο αγόρασε σήμερα σαλάτα tricolore με €1,29). Ακόμα κι αν ίσχυε πάντως πάλι φθηνότερη έβγαινε σε σχέση με τα υπόλοιπα Σ/Μ.

 

Όλα αυτή η παραπληροφόρηση που έπαιξε κατά την διάρκεια του δημοψηφίσματος με έμαθε - μάλλον θύμισε - ότι δεν πρέπει να πιστεύεις τίποτα αν δεν μάθεις όλες τις παραμέτρους και δεν κρίνεις μόνος σου.

 

Το LiDL όντως έχει αυξήσει την τιμή της σαλάτας ιταλιανα από 99 λεπτά σε 1.09

Έχει όμως άλλες τρεις σαλάτες που δεν έχει αλλάξει τιμή.

την ρόκα στα 99 λεπτά, τα μαρούλια στα 99 λεπτά και την τρικολόρε στα 1,29 (δεν έχει αλλάξει).

 

δεν έχω καμια σχέση με το LiDL αλλα η αύξηση ενός από τα 4 προϊόντα δεν μου φαίνεται ότι συνάδει με εξαπάτηση όπως την εννοεί το άθρο.

Βεβαία μπορεί να έχουν ακομα stock με παλιές τιμές ή να αύξησε την τιμή στο 25% των προϊόντων , για να μην φανεί η αύξηση και δεν ξέρω τι θα γίνει τις επόμενες μέρες. Έμποροι στην Ελλάδα της ατιμωρησίας είναι.

 

Σε κάθε περίπτωση δεν παύει να μην μου εξηγεί κανείς γιατί πρέπει να δίνω 2 ή  2,5 ευρώ στον καθε μπάρμπα για μια σαλάτα που το lidl την έχει 1 ευρώ. (ελληνικές και οι δυο).

 

Επεξ/σία από smpt
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τις σαλάτες δεν έχει αυξηθεί ο ΦΠΑ αν δεν εχουν εξτρα.

 

Λαχανικά, φυτά, ρίζες και κόνδυλοι βρώσιμα, (κομμένα ή μη) όπως: πατάτες, ντομάτες, κρεμμύδια, λάχανα, μαρούλια, καρότα, αγγούρια, μελιτζάνες, αγγινάρες, σέλινο, πιπεριές, σπανάκι, κολοκύθια, όσπρια, ελιές κλπ., νωπά, διατηρημένα με απλή ψύξη, κατεψυγμένα ή προσωρινά διατηρημένα (Δ.Κ. 0701 έως 0713): 13%

Σαλάτες λαχανικών κομμένες και συσκευασμένες, χωρίς καμία προσθήκη ή άλλη επεξεργασία (Κεφ. 7): 13%

Σαλάτες λαχανικών κομμένες και συσκευασμένες, με προσθήκες (π.χ. σως, τυρί, αλλαντικά κλπ.) ή με άλλη επεξεργασία (ΕΧ 2106): 23%

 

http://www.real.gr/DefaultArthro.aspx?page=arthro&id=433850&catID=2

 

Εδώ έχει βγει και φωτό από 26/6 και 19/7

lidl.jpg

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...