Προς το περιεχόμενο

Η Apple αναγνωρίζει το πρόβλημα με την κάμερα του iPhone5: Το κρατάτε λάθος


martinoff

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πω πω... Τα χάλια του έχει αυτό το i-phone 5... Καλά αυτοί που το αγόρασαν δεν είδαν ένα review πριν το αγοράσουν? Αμέσως με την πρώτη ημέρα κυκλοφορίας του να το αγοράσουν αμέσως! Ε τώρα μην κλαίτε τα λεφτά σας....

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 224
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παιδιά δεν υπαρχει ζήτημα, αυτό το φαινόμενο συμβαινει στις κάμερες. Πόσο μαλλον σε μια κάμερα κινητου.Αδυνατώ να πιστέψω ότι δεν το εχει παρατηρήσει ποτέ ο οποιοσδήποτε εχει ασχοληθει έστω και ελαχιστα με τη φωτογραφία

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Πω πω... Τα χάλια του έχει αυτό το i-phone 5... Καλά αυτοί που το αγόρασαν δεν είδαν ένα review πριν το αγοράσουν? Αμέσως με την πρώτη ημέρα κυκλοφορίας του να το αγοράσουν αμέσως! Ε τώρα μην κλαίτε τα λεφτά σας....

 

Θα τα ποστάρω μέχρι να τα διαβάσεις με το ζόρι:

 

http://thenextweb.com/apple/2012/09/26/the-iphone-5s-camera-suffering-purple-haze-flaw-not-fast/

 

http://www.dpreview.com/articles/6867454450/quick-review-apple-iphone-5-camera

 

:P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Όχι' date=' γιατί είναι πιο εύκολο να "κράζεις" κάτι που δεν αντιλαμβάνεσαι παρά να αντιληφθείς ότι κακώς "κράζεις" αυτό που "κράζεις". Η λογική του όχλου. ;)[/quote']

 

Χάνεις τα λόγια σου. Οσο ανεβαίνει η apple θα γίνεται πιο έντονο το φαινόμενο και στην παραμικρή λεπτομέρεια

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@ paredwse, billdanos, που ως moderators έστω, η γνώμη τους έχει κάποια περισσότερη βαρύτητα (χωρίς να σημαίνει ότι αυτό κρίνεται απλά απ' το «αξίωμά» τους στο forum):

 

- Υπάρχει περίπτωση να παραδεχτείτε ότι υπάρχει σημαντική μερίδα κατόχων των iPhone που δεν ενδιαφέρεται για το λειτουργικό που φοράει και τα χαρακτηριστικά του, και απλά είναι θύμα του marketing;

 

- Υπάρχει περίπτωση να δούμε από κάποιον από εσάς ένα συγκριτικό του iPhone 5 (ή και του 4 αν θέλετε) με τους ανταγωνιστές του, το οποίο να έχει αντικειμενικά επιχειρήματα;

 

Γιατί υπάρχουν και «τρίτοι», που δε βγάζουν άκρη με όλη αυτή τη διαμάχη που καλά κρατεί τόσα χρόνια, όπως Windows vs Linux ένα πράγμα.

 

Να αναφέρω πως δεν έχω στην κατοχή μου τέτοιου είδους συσκευή, για τους δικούς μου λόγους. Αν αυτό μου αφαιρεί το δικαίωμα να συμμετέχω σε τέτοια θέματα, ας διαγραφεί το post μου.

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα τα ποστάρω μέχρι να τα διαβάσεις με το ζόρι:

 

http://thenextweb.co...-flaw-not-fast/

 

http://www.dpreview....iphone-5-camera

 

:P

 

Άσε να μαντέψω τώρα... Το αγόρασες από τους πρώτους ε? Και τώρα προσπαθήθεις να πεις ότι και καλά είναι βελτίωση κλπ... Αφου η ίδια η apple το είπε τι ψάχνετε άρθρα και ζαφείρια και γωνίες κλπ... Πείτε το μας έπιασε κότσους η apple και τελιώνει! Θα το πω άλλη μια φορά : Η apple δεν είναι για smartphone... Μόνο για macbookάκια! Πες μου κάτι που έχουν τα smartphones πάνω τους που δεν έχουν άλλα smartphones και για το οποίο αξίζει να ξοδέψεις 500+ ευρω...

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά δεν υπαρχει ζήτημα, αυτό το φαινόμενο συμβαινει στις κάμερες. Πόσο μαλλον σε μια κάμερα κινητου.Αδυνατώ να πιστέψω ότι δεν το εχει παρατηρήσει ποτέ ο οποιοσδήποτε εχει ασχοληθει έστω και ελαχιστα με τη φωτογραφία

 

Η μοβίλα;Και τότε γιατί το αναγνωρίζει σαν λάθος η Apple?

Εγώ πάντως προσωπικά,σε ότι φωτογραφία έχω βγάλει απο κινητά,compact και πρόσφατα απο dslr δεν έχω δει μοβίλες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως δεν έχω διαβάσει είναι η αλήθεια κανέναν με 4(/s)να κάνει τέτοια παράπονα.Και επίσης ισχύει και αυτό που λένε τα παιδιά:Η apple η επίσημη γιατί έβγαλε τέτοιο μνμ αφού πρόκειται για κάτι φυσιολογικό???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ δεν διάβασα κάτι τέτοιο στην απαντηση. Και η απαντηση είναι ένα e-mail απαντηση που λέει ότι είναι φυσιολογική συμπεριφορά της καμερας. Αν βγάλεις φωτεινή πηγή θα το παρατηρησεις αν και δεν πιστεύω ότι δεν το εχεις συναντήσει ποτέ σου. Ίσως το θεωρησες φυσιολογική συμπεριφορά και δεν έδινες σημασία ενώ τωρα που υποτίθεται ότι γίνεται κάποιος ντόρος...

 

Δεν επιθυμώ αντιπαράθεση μαζί σου απλά αυτή είναι η αποψη μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα ποιος ειναι αυτος ο τυποτενιος απο το gismodo επιτηδες το εβαλε η apple για να δινει μια αλλη αισθηση στην φωτογραφια μια ποιο ζωηρη απεικονιση' date='Δεν βαρεθηκατε ολοι εσεις να βγαινει το φως λευκο??Ενω με το τρεντυ μοβακι ειναι ποιο cool!!!!![/quote']

 

Συμφωνώ. Ποιος να κατεβάζει τώρα instagram και λοιπές αηδίες. Χι χι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

 

 

Άσε να μαντέψω τώρα... Το αγόρασες από τους πρώτους ε? Και τώρα προσπαθήθεις να πεις ότι και καλά είναι βελτίωση κλπ... Αφου η ίδια η apple το είπε τι ψάχνετε άρθρα και ζαφείρια και γωνίες κλπ... Πείτε το μας έπιασε κότσους η apple και τελιώνει! Θα το πω άλλη μια φορά : Η apple δεν είναι για smartphone... Μόνο για macbookάκια! Πες μου κάτι που έχουν τα smartphones πάνω τους που δεν έχουν άλλα smartphones και για το οποίο αξίζει να ξοδέψεις 500+ ευρω...

 

Δεν υπάρχει περίπτωση να επαναλάβω τα ίδια και τα ίδια για άλλη μια φορά. Από τη στιγμή που δεν έχεις iPhone και δεν θέλεις να έχεις, δεν υπάρχει λόγος να το κουραζουμε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η μοβίλα;Και τότε γιατί το αναγνωρίζει σαν λάθος η Apple?

Εγώ πάντως προσωπικά,σε ότι φωτογραφία έχω βγάλει απο κινητά,compact και πρόσφατα απο dslr δεν έχω δει μοβίλες.

 

.... λογικά εσύ θα κρατάς την συσκευή (smartphone-compact-slr-dslr) με τη σωστή γωνία... Οπότε πρέπει να προμηθευτείς iPhone5!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Θα απαντήσω όσον αφορά εμένα, η απάντησή μου έχει ως εξής:

 

@ paredwse, billdanos, που ως moderators έστω, η γνώμη τους έχει κάποια περισσότερη βαρύτητα (χωρίς να σημαίνει ότι αυτό κρίνεται απλά απ' το «αξίωμά» τους στο forum):

 

Κατ'αρχήν δεν θεωρώ ότι η γνώμη μου έχει περισσότερη βαρύτητα επειδή είμαι moderator. Η ιδιότητα του moderator δεν σχετίζεται με την ορθότητα ή την μη ορθότητα της γνώμης μου.

 

Όσον αφορά τις ερωτήσεις:

 

- Υπάρχει περίπτωση να παραδεχτείτε ότι υπάρχει σημαντική μερίδα κατόχων των iPhone που δεν ενδιαφέρεται για το λειτουργικό που φοράει και τα χαρακτηριστικά του, και απλά είναι θύμα του marketing;

 

Γιατί θέτεις ως δεδομένο το ζητούμενο; Μου ζητάς να παραδεχτώ "ότι υπάρχει σημαντική μερίδα...". Αντιστρέφω το ερώτημα και σε καλώ να μου αποδείξεις με αντικειμενικά στοιχεία ότι σημαντική μερίδα κατόχων των iPhone δεν ενδιαφέρονται για λειτουργικό ή χαρακτηριστικά και είναι θύματα του marketing.

 

- Υπάρχει περίπτωση να δούμε από κάποιον από εσάς ένα συγκριτικό του iPhone 5 (ή και του 4 αν θέλετε) με τους ανταγωνιστές του, το οποίο να έχει αντικειμενικά επιχειρήματα;

 

Προσωπικά δεν με ενδιαφέρουν οι "ανταγωνιστές" του iPhone μου. Αγόρασα αυτό που επιθυμώ και καλύπτει (σχεδόν απόλυτα) τις δικές μου ανάγκες. Εάν βέβαια "καίγεσαι" για συγκριτικό, ευχαρίστως να το κάνω όταν μου παραχωρήσεις τους "ανταγωνιστές" του iPhone. :)

 

Γιατί υπάρχουν και «τρίτοι», που δε βγάζουν άκρη με όλη αυτή τη διαμάχη που καλά κρατεί τόσα χρόνια, όπως Windows vs Linux ένα πράγμα.

Προσωπικά δεν με ενδιαφέρει καμία "διαμάχη". Έχεις δει κάποιο μήνυμά μου σε thread για το Android, τα Windows Mobile ή τα Windows Phone που να "κράζει" τους χρήστες τους ως πρόβατα, ζώα, με χαμηλό IQ και θύματα του marketing;

 

Μόνο στα θέματα για Apple εμφανίζονται οι iHaters. Δείχνει λοιπόν ποιός έχει το πρόβλημα. ;)

 

[...] Και τότε γιατί το αναγνωρίζει σαν λάθος η Apple?

[...]

 

Μπορείς να διαβάσεις προσεκτικά το απαντητικό email της Apple και να μου πεις πού ακριβώς αναγνωρίζεται ως... λάθος; Πουθενά, είναι το ανόητο συμπέρασμα του Gizmodo.

 

Τουλάχιστον ας διαβάσουμε πριν σπεύσουμε να "θάψουμε"... ;)

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα τα ποστάρω μέχρι να τα διαβάσεις με το ζόρι:

 

http://thenextweb.co...-flaw-not-fast/

 

http://www.dpreview....iphone-5-camera

 

:P

 

την σελίδα 3 από το review που βάζεις από το dpreview.com την διάβασες εσύ; ^_^

 

Κάποιο θεματάκι με το με το anti-refective coating (μάλλον) υπάρχει, στην κατά τα αλλά πολύ καλή κάμερα του iphone.

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επικο ο paredwse και ο Billdanos ειναι τοσο φανατικοι με την Apple που καταφερανε να διαψευσουν την ΙΔΙΑ ΤΗΝ APPLE που αναγνωριζει το προβλημα με επισημη απαντηση σε πελατη της!!!

 

Επισης η φωτογραφια που εβαλε καποιος φιλος με συγκριση inosignal4 και ιpurplehaze5 με το ιδιο πλανο και τον ιδιο φωτισμο που φαινεται ενα μωβ UFO σε αυτη του 5 προφανως ειναι photoshop απο τους απατεωνες haters!!!

 

Y.Γ

Αρκετα ομως με το trolling μου...μια χαρα ειναι το κινητο αλλωστε 700€ δινετε για το software.Τα υπολοιπα οπως καμερα,χαρτες,κλησεις,on-off ειναι δυνατοτητες που σας τις χαριζει απλοχερα η καλη μας Apple....

 

Παλιοαχαριστοι haters...

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...