Προς το περιεχόμενο

ΕΛΤΑ, έχετε πρόβλημα τώρα τελευταία ?


android7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 306
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το ανεβασα και χθες σε στατους. Εχω θεμα με τα δεματα μου. Περιμενω εδω και ποσο καιρο 2 δεματα απο Αμαζον. Ενω εχει περασει κατα πολυ η διορια είναι αφαντα. Στο ενα μου εκαναν refund και στο αλλο οχι ακομα καθως μου ειπαν να περιμενω μια βδομαδα. Ειμαι Θεσσαλονικη - Ευοσμο και δεν καταλαβαινω γιατι τοση αργοπορια.. Εχω παρει τηλεφωνα και στο τοπικό ταχυδρομειο και στην acs αλλα τίποτα. Το αστειο ειναι οτι παρηγγειλα κατι ακομα και ηρθε σε 3 μερες με το ταχυδρομειο.. Τι παιζει πια; Δε μπορω να ζηταω συνεχως refunds και να ενοχλω καθως στο τελος θα νομιζουν οτι κλεβω.

Μια από τα ίδια και εγώ . Δύο παραγγελίες από amazon uk , μια έφυγε 23 Δεκέμβρη και η άλλη 6 Ιανουαρίου . Στα ελτα λένε ότι η royal post συνεργάζεται πλέον με acs , η οποία λέει ότι χωρίς tracking δεν μπορεί να ξέρει τι γίνεται.

 

Αποστολή από το GT-I9100 με τη χρήση Insomnia App

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια από τα ίδια και εγώ . Δύο παραγγελίες από amazon uk , μια έφυγε 23 Δεκέμβρη και η άλλη 6 Ιανουαρίου . Στα ελτα λένε ότι η royal post συνεργάζεται πλέον με acs , η οποία λέει ότι χωρίς tracking δεν μπορεί να ξέρει τι γίνεται.

 

Αποστολή από το GT-I9100 με τη χρήση Insomnia App

Και Αθηνα και Θεσσαλονικη ειχα θεματα με ACS.

 

Κριμα γιατι ΕΛΤΑ και ups που εστελνε παλιοτερα το amazon μακραν καλυτερα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 13/1 εστειλα ενα πακετο στο γιο μου στην Αγγλια, το οποιο οπως ενημερωθηκαμε απο εμπιστο δικο μας στα ταχυδρομια εφτασε εκει και επειδη κανεις δεν το αναζητησε γυριζει πισω. Παρ' ολα αυτα ο γιος μου το αναζητησε σε ολα τα ταχυδρομια της περιοχης και απο εκει λενε πως δεν εφτασε ποτε εκει. Το πακετο μεχρι τωρα δεν εχει βρεθει και ειναι εξαιρετικα επειγον να βρεθει συντομα και να φτασει στην Αγγλια. Μηπως εχετε καμια ιδεα για το τι μπορω να κανω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παραγγελία απο Κίνα μέσα Οκτωβρίου ήρθε σήμερα. Ο πωλητής το είχε ξανάστείλει έν τω μεταξύ κ πρώτα ήρθε αυτο που στάλθηκε τέλη Δεκέμβρη κ μετς το πρώτο. Τι διάολο κάνουν εκει στα ΕΛΤΑ; Έχουν καταντήσει αηδία...

Στις 13/1 εστειλα ενα πακετο στο γιο μου στην Αγγλια, το οποιο οπως ενημερωθηκαμε απο εμπιστο δικο μας στα ταχυδρομια εφτασε εκει και επειδη κανεις δεν το αναζητησε γυριζει πισω. Παρ' ολα αυτα ο γιος μου το αναζητησε σε ολα τα ταχυδρομια της περιοχης και απο εκει λενε πως δεν εφτασε ποτε εκει. Το πακετο μεχρι τωρα δεν εχει βρεθει και ειναι εξαιρετικα επειγον να βρεθει συντομα και να φτασει στην Αγγλια. Μηπως εχετε καμια ιδεα για το τι μπορω να κανω?

Αριθμό αποστολής έχεις; Προσπάθησε με τηλέφωνο στα κεντρικά να το διευθετήσεις γιατι ο κάθε υπάλληλακος του 9-μηνου δεν έχει ούτε τη δυνατότητα ούτε τη γνώση ούτε το κουράγιο να βοηθήσει.

 

Το πιο πιθανό είναι να έχει κολλήσει για καποιο λόγο στο κέντρο διαλογής αεροδρομίου.

 

Γιατι να μη φτάσει όμως στην Αγγλία; Είχατε γράψει ολοσωστα διεύθυνση και τκ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παραγγελία απο Κίνα μέσα Οκτωβρίου ήρθε σήμερα. Ο πωλητής το είχε ξανάστείλει έν τω μεταξύ κ πρώτα ήρθε αυτο που στάλθηκε τέλη Δεκέμβρη κ μετς το πρώτο. Τι διάολο κάνουν εκει στα ΕΛΤΑ; Έχουν καταντήσει αηδία...

 

.... αντε να βρεις ποιος φταιει.. τουλαχιστον απο κίνα εχει και tracking number? εγω απο μαγαζι του amazon δεν μπορω να ψάξω τίποτα.. με το που το στελνουν χανεται :P

την αλλη φορα ειχα παραγγειλει κατι απο amazon, είχε χαθεί και μου το ξαναστειλαν... μετα απο 15 μέρες φτάσαν και η πρώτη και η δευτερη παραγγελία μαζί στο σπίτι μου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

.... αντε να βρεις ποιος φταιει.. τουλαχιστον απο κίνα εχει και tracking number? εγω απο μαγαζι του amazon δεν μπορω να ψάξω τίποτα.. με το που το στελνουν χανεται :P

την αλλη φορα ειχα παραγγειλει κατι απο amazon, είχε χαθεί και μου το ξαναστειλαν... μετα απο 15 μέρες φτάσαν και η πρώτη και η δευτερη παραγγελία μαζί στο σπίτι μου...

Όχι απλό ήταν. Άντε βγάλε άκρη. Θα ψάχνω τώρα να βρω ποιος κινέζος ήταν να του στείλω τα 5$ μη το έχω κ βάρος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι απλό ήταν. Άντε βγάλε άκρη. Θα ψάχνω τώρα να βρω ποιος κινέζος ήταν να του στείλω τα 5$ μη το έχω κ βάρος...

Μας μάθανε οι Κινέζοι πιά και μόλις ακούνε ότι δεν λάβαμε το δέμα,αμέσως βάζουνε τα λ7 μας πίσω στη τσέπη μας.

Μιας και είναι κι αυτοί (εκτός από Κινέζοι :P) και αρχαίος+σοφός λαός (σαν εμάς δηλαδή 2Χ:P),ας φροντίσουμε να κρατήσουμε το παγκόσμιο κάρμα ανέπαφο,βάζοντάς τα πίσω.

 

Εγώ πάντως μαζί με τα λεφτά και τη θετική,γράφω και ένα απολογητικό p.m. για την αποδόμηση των Ελληνικών ταχυδρομικών συνθηκών...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δηλαδή επειδή κάποιος δεν κανει σωστά την δουλειά του (η δεν προλαβαίνει να την κάνει) εμείς θα πρέπει να τρεχουμε? εγω αυριο θα ζητήσω refund... αν μου ερθουν οι θηκες μετα απο 1 μηνα τι να τις κανω? θα εχω παρει ήδη άλλες. θα πρεπει να τρέχω στα ταχυδρομεία να τις στείλω πισω ή να τους βαλω τα λεφτά...?? είμαι 1 μήνα καινούριο κινητό χωρίς θήκη με αγορα απο amazon, απο κίνα να την επαιρνα μπορεί να ειχε φτάσει κιόλας... :-(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υπάρχει πιο αξιόπιστη υπηρεσία απο τα ΕΛΤΑ για φακέλους και δέματα με τιμες φοβερές .Εστειλα Αγγλία φάκελο με 6€ και την άλλη μέρα ήταν εκεί.

Να διοριζανε και κανά άνθρωπο που όλοι είναι πάνω απο 50 ετών καλά θα ήταν.Δυστυχως μια υπηρεσία εγκαταλελειμμένη απο το κράτος .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p>για αυτο σε λιγο δε θα στελνει κανεις Ελλαδα. :ph34r: :ph34r: :ph34r:</p>

 

Μόλις έστειλα mail στο Amazon για δεύτερη συνεχόμενη παραγγελία που δεν παρέλαβα.

 

Αποστολή από το GT-I9100 με τη χρήση Insomnia App

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παραγγελια απο Αμαζον με αποστολη απο Αμερικη 14 του μηνος ακομα να έρθει. . Δεν ξερω τι γινεται. Εν τω μεταξύ εφτασε μια αλλη απο Αγγλια πιο πριν. Ειμαι ομως παπαρας και οταν πηγα στο ταχυδρομειο δεν ρωτησα αν εχω και αλλο δεμα στο ονομα μου. Λογικα δε θα με ενημερωναν;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Έστειλα δέμα για Γερμανία 1 Μαρτίου(Σάββατο).Το δέμα σύμφωνα με την υπάλληλο θα έφευγε Τρίτη 04/03(καταραμένη Καθαρά Δευτέρα) και θα έφτανε σε 3 ημέρες.Σήμερα με ενημερώνουν ότι το δέμα έφυγε στις 06/03(!!!!) και μέχρι και σήμερα το μόνο που γνωρίζουν είναι ότι έχει φτάσει Γερμανία.Ούτε πότε θα παραδοθεί ούτε τίποτα.Δηλαδή το tracking που πληρώνεις είναι για τον ****** μιας και πρέπει να παίρνεις τηλέφωνο για να ενημερωθείς,οι χρόνοι παράδοσης δεν ισχύουν και το στέλνουν όποτε το θυμηθούν.Μαύρο από εμένα μια για πάντα στα ελεεινά ελληνικά ταχυδρομεία.Ας κλείσουν να ησυχάσουμε.Και μην ακούσω ότι δεν φταίνε οι υπάλληλοι. Αφενός πρέπει να είναι ειλικρινείς αφετέρου να μην συμπεριφέρονται λες και κάνουν αγγαρεία όταν παίρνεις τηλέφωνο για να ενημερωθείς για το αυτονόητο.Τα είπα και ησύχασα!!tongue.gif Τις καλημέρες μου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έστειλα δέμα για Γερμανία 1 Μαρτίου(Σάββατο).Το δέμα σύμφωνα με την υπάλληλο θα έφευγε Τρίτη 04/03(καταραμένη Καθαρά Δευτέρα) και θα έφτανε σε 3 ημέρες.Σήμερα με ενημερώνουν ότι το δέμα έφυγε στις 06/03(!!!!) και μέχρι και σήμερα το μόνο που γνωρίζουν είναι ότι έχει φτάσει Γερμανία.Ούτε πότε θα παραδοθεί ούτε τίποτα.Δηλαδή το tracking που πληρώνεις είναι για τον ****** μιας και πρέπει να παίρνεις τηλέφωνο για να ενημερωθείς,οι χρόνοι παράδοσης δεν ισχύουν και το στέλνουν όποτε το θυμηθούν.Μαύρο από εμένα μια για πάντα στα ελεεινά ελληνικά ταχυδρομεία.Ας κλείσουν να ησυχάσουμε.Και μην ακούσω ότι δεν φταίνε οι υπάλληλοι. Αφενός πρέπει να είναι ειλικρινείς αφετέρου να μην συμπεριφέρονται λες και κάνουν αγγαρεία όταν παίρνεις τηλέφωνο για να ενημερωθείς για το αυτονόητο.Τα είπα και ησύχασα!!tongue.gif Τις καλημέρες μου

Καλημερα και μετα αν κλεισουν να σε δω να στελνεις με courier στο εξωτερικο. Για εγχωρια αποστολη μια χαρα τα courier αλλα για εξω ουτε καν,

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...