Προς το περιεχόμενο

ΕΛΤΑ, έχετε πρόβλημα τώρα τελευταία ?


android7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

παιδιά δεν φταίνε οι εργαζόμενοι, έχει μπει φίλος κολλητός, μπήκε με σύμβαση που του την ανανεώνει εργολάβος του δίνει 550 (παντρεμένος με 2 παιδιά)  και δουλεύει συνήθως και πέρα του 8αρου γιατί δεν προλαβαίνει να παραδώσει. Το ψάρι βρομάει από το κεφάλι μάγκες και στην συγκεκριμένη περίπτωση το είχε γράψει κάποιος φίλος σωστά οτι θελουν να τα απαξιώσουν, δεν είναι τελικά τόσο τραβηγμένο. Είναι άλλο ένα χρυσωρυχείο που θα πάει άκλαφτο , σαν τα λαχεία που πήρε ο  Κόκκαλης και ο κάθε Κόκκαλης     :mad:   

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 306
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

παιδιά δεν φταίνε οι εργαζόμενοι

Ε οταν υπαρχει υπαλληλος που πχ καπνιζει στο ταμειο, εντος καταστηματος παντα, και οταν υπαρχει υπαλληλος που πεταει δεκα δεκα κατω τα δεματα που γραφουν "εθραυστον" επειδη προφανως τον παιρνει λογο βυσματος να κανει κατι τετοιο, μια χαρα υαπλληλοι που φταινε υπαρχουν. Δεν κατηγορω τον φιλο σου, αλλα το να αγνοουντε περιστατικα οπως τα δυο συγκεκριμενα στα ελτα της περιοχης μου (Καλλιθεα - Αθηνα) ειναι μαλλον εξοργιστικο.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγκεκριμένα από Ιρλανδία,στο An post το πραηοριτυ ερχοστ, ειναι αυτοκολλητάκι που σου δίνουν παρέα με το γραμματόσημο των 86σεντς για ιντερνατιοναλ φακελο και ειτε το βαλεις είτε όχι το ίδιο και το αυτό.

Οι χριστουγεννιάτικες κάρτες μου προς Ελλάδα άρχισαν να φτάνουν μετά την πρωτοχρονιά, κι ακόμη δεν έχουν φτάσει όλες όπως γράφω και στο άλλο θέμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδιά δεν φταίνε οι εργαζόμενοι

 

 

ε οχι οτι και δεν φταινε.

τον περασμενο μηνα παιχθηκε επεισοδιο αναμεσα στον αδερφο μου και τον "τεμπελη" ταχυδρομο της περιοχης επειδη δεν παρεδιδε σωστα τα γραμματα του.

στην αρχη ο ταχυδρομος το επαιζε μαγκας, αλαλ οταν πεσανε απειλες απο τον αδερφμο οτι θα παει να δει τον προιστατεμενο του, το βουλωνει και απο την επομενη ημερα η παραδοση των γραμματων γινοταν σωστα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα ίδια και σε μένα. Εγώ αναγκάστηκα να δω προϊστάμενο γιατί παραδίδανε επιταγές μου και γράμματα σε άλλα διαμερίσματα χωρίς καν να ζητούν ταυτότητα μόνο και μόνο επειδή είχαν το ίδιο μικρό όνομα   :confused:

Και να τηλεφωνώ μέχρι και στα κεντρικά Αθήνα, να με στέλνουν από τον Άννα στον Καϊάφα και να μου λένε πως παραλαμβάνω κανονικά και υπογράφω και αν θέλω να κάνω προσβολή του γνησίου της υπογραφής.

Δικηγόρους, ιστορίες, CSI, FBI, UFO, GMDSS και δε συμμαζεύεται δηλαδή.

Ευτυχώς που μου έκοψε και ρώτησα κάποια στιγμή στο άλλο διαμέρισμα και ανακάλυψα που τελικά πάνε...

Go figure...  <_<
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

παραδίδανε επιταγές μου και γράμματα σε άλλα διαμερίσματα χωρίς καν να ζητούν ταυτότητα μόνο και μόνο επειδή είχαν το ίδιο μικρό όνομα   :confused:
[...]
Ευτυχώς που μου έκοψε και ρώτησα κάποια στιγμή στο άλλο διαμέρισμα και ανακάλυψα που τελικά πάνε...

Απορία: άντε τα αστροπελέκια των ελτα, αυτός που τα έπαιρνε στο άλλο διαμέρισμα (στην ίδια οικοδομή, σωστά καταλαβαίνω?) τα κρατούσε ενώ έβλεπε από το επίθετο ότι δεν ήταν δικά του, μέχρι να πας να τον ρωτήσεις εσύ?

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι στην ίδια.

Δεν είχε δόλο αυτός. Γνωριζόμαστε εξ'άλλου.

Παραλαμβάνει τακτικά ταχυδρομικές επιταγές (μου τις έδειξε) και στο απόκομμα που παίρνεις δε γράφει για ποιόν είναι (αυτό το κομμάτι το κρατά το ρεμάλι) αλλά από ποιόν. Και λόγω της φύσης των επιταγών του δε μπορεί να θυμάται αυτούς που του στέλνουν.

Με λίγα λόγια ο ταχυδρόμος από συνήθεια πήγαινε όλες τις επιταγές σ'αυτόν αβλεπεί.

Συν 1 δέμα το οποίο παρέλαβε με το μπούγιο χωρίς να καταλάβει πως είναι δικό του.

Ο ίδιος μου έδωσε από μόνος τα λεφτά, παρόλο που θα μπορούσε να τα κρατήσει και αυτός και να τα διεκδικήσω και εγώ από τα ΕΛΤΑ (συν ο,τι άλλες αποζημιώσεις).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια εγω παρηγγειλα 2 πραγματακια και μια οθονη για λαπτοπ απο ebay.co.uk και ελεγε Dispatched within 1 day .

Εχει περασει μια βδομαδα, τι να κανω ?

Να παω στο ταχυδρομειο να ρωτησω ?

Επιπλεον δεν υπαρχει και το ονομα μου στο θυροτηλεφωνο γιατι εδωσα τη διευθυνση φιλου , και απο αυτα που διαβαζω παραπανω με τρομαξατε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια εγω παρηγγειλα 2 πραγματακια και μια οθονη για λαπτοπ απο ebay.co.uk και ελεγε Dispatched within 1 day .

Εχει περασει μια βδομαδα, τι να κανω ?

Να παω στο ταχυδρομειο να ρωτησω ?

Επιπλεον δεν υπαρχει και το ονομα μου στο θυροτηλεφωνο γιατι εδωσα τη διευθυνση φιλου , και απο αυτα που διαβαζω παραπανω με τρομαξατε

 

άμα τρομάζεις στη μια βδομάδα άστο μην ξαναπαραγγείλεις τίποτα :P

τουλάχιστον 15 μέρες περιμενε και μετά άρχισε να ανησυχείς, αν βέβαια στο έστειλε την επόμενη ο πωλητής, αυτό θα το δεις όταν σου έρθει από τη σφραγίδα του ταχυδρομείου  

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ουσιαστικα ειναι η πρωτη μου παραγγελια απο UK, οι υπολοιπες ηταν απο hong kong και εκανε 20-30 μερες ,το οποιο το ελεγε οποτε δεν ανησυχουσα :P

Τωρα ομως περιμενω την οθονη , οχι κανενα usb σκουπακι :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ουσιαστικα ειναι η πρωτη μου παραγγελια απο UK, οι υπολοιπες ηταν απο hong kong και εκανε 20-30 μερες ,το οποιο το ελεγε οποτε δεν ανησυχουσα :P

Τωρα ομως περιμενω την οθονη , οχι κανενα usb σκουπακι :-D

οθόνη και δεν σου έστειλε tracking number?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...