Προς το περιεχόμενο

Εκκίνηση των Windows 8 με κόστος αναβάθμισης €29.99 και δώρο το Media Center


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δηλαδή Thresh εγώ που έχω αυθεντικά VISTA 64BIT ULTIMATE αλλά έχω εγκατεστημένα τα 7αρια θα μπορώ να βάλω το serial των vista και να τα αγοράσω με 30 ευρώ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 458
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

καλή απορία, θα μάθουμε φαντάζομαι σύντομα από κάποιον που θα το δοκιμάσει...

Οποταν το desktop,δεν αναβαθμιζεται προς το παρων,γιατι η αδεια που του εχω για τα 7 δεν ειναι oem και ειναι κριμα να παει χαμενη! :-(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Μα ολη η μαγεια εκει ειναι , ποιος ο λογος να τα βαλεις ?

 

γιατί under the hood είναι καλύτερα από τα 7?

 

 

Δηλαδή Thresh εγώ που έχω αυθεντικά VISTA 64BIT ULTIMATE αλλά έχω εγκατεστημένα τα 7αρια θα μπορώ να βάλω το serial των vista και να τα αγοράσω με 30 ευρώ?

 

διαβάστε το site...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως έχει ήδη ανακοινωθεί, όσοι αγοράσουν υπολογιστή από τις 2 Ιουνίου του 2012 μέχρι τη 31η Ιανουαρίου του 2013 ο οποίος διαθέτει Windows 7, θα μπορούν να αναβαθμιστούν σε Windows 8 Pro ακόμα φθηνότερα, με τιμή €14.99.

 

 

Το notebook του ανεψιού μου αγοράστηκε πρίν 20 ημέρες με

τα 7άρια τα professional, με 15 ευρώ θα μπορέσουμε να κατεβάσουμε τα 8άρια η δεν κατάλαβα καλά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στα 29.99 και για clean install θα περνάμε πρώτα τα 7 και μετά τα 8 ή κατευθείαν τα 8? :P

 

 

Αν κατέβασε θα τα windows 8 μπορείς να τα κανεις clean install σκατα χωρίς τα 7

 

Sent from my iPhone using Insomnia

 

Αυτό είναι κάτι που δεν έχω καταλάβει ακόμη.Αν μπορεί κάποιος να μας διαφωτίσει θα ήταν καλό.

 

Σε ένα faq αναφέρει ότι τρέχεις τον upgrade assistant, βάζεις το product key, και υπάρχει στη συνέχεια επιλογή αν θέλεις να κάνεις clean install.

 

Αυτά είναι δολάρια. Δηλαδή Thresh εγώ που έχω αυθεντικά VISTA 64BIT ULTIMATE αλλά έχω εγκατεστημένα τα 7αρια θα μπορώ να βάλω το serial των vista και να τα αγοράσω με 30 ευρώ?

 

 

Παιδιά μια απλή ερώτηση που την έχω ακόμα άλυτη.

Έχω ένα λαπτοπ με vista 32bit φοράει πειρατικά windows 7 64bit. Θα μπορέσω να χρησιμοποιήσω το cdkey του laptop που έχει τα windows vista 32bit στο desktop και να αναβαθμίσω σε windows 8 64bit με €29.99???

 

Χωρίς να είμαι 100% σίγουρος ναι, απλά έγκυρο product key θέλουν

 

Αν κατεβάσω μόνο iso μέσω MSDNAA (όχι upgrade ή αγορά) πώς θα πάρω το media center; Π@π@ριά θα είναι, αλλά με έπιασε λαιμαργία :)

 

Αν δεις στο link της είδησης, δηλώνεις μόνο το mail με το οποίο έχεις μπει στα Windows 8. Εκεί σου στέλνουν το product key και πας μέσα από τα Windows 8 (add a feature) και το κατεβάζεις.

 

 

Δώστε μας το κλασσικό μενού έναρξης πίσω !!

 

Πάρτο αλλά μετά από λίγο καιρό θα το βγάλεις γιατί μόνο και μόνο το search στο νέο ui είναι πολύ ανώτερο συν το συγχρονισμό με μελλοντικό tablet κ.ο.κ

 

Αυριο μπορουμε να αγορασουμε τις αδειες?

Θελω να παρω 2,για τα λαπτοπ μου,θα πρεπει να τους στειλω και τις 2 αδειες με τα 60ευρο και θα μου στειλουν τους κωδικους!Αλλα θα παιξει ρολο σε ποιο λαπτοπ, θα πρεπει να περασω τον καθε κωδικο?

 

Από τα μεσάνυχτα αγοράζεις άδειες και στις λεπτομέρειες λέει "Η τιμή προσφοράς περιορίζεται σε μία αναβάθμιση για κάθε υπολογιστή και μέγιστο όριο πέντε αδειών αναβάθμισης για κάθε πελάτη"

 

 

Αξιζει να βαλεις τα 8 αν δεν εχεις οθονη αφης ?

Εμενα μου φαινονται πολυ αβολα.

 

Αυτό βασικά δεν έχει κάνει κατανοητό ακόμα η Microsoft, ότι απλά είναι πολύ καλύτερα από τα Windows 7. Άβολα σε καμία περίπτωση απλά έχει μια πολύ μικρή περίοδο εκμάθησης.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δώστε μας το κλασσικό μενού έναρξης πίσω !!

 

Γίνεται μέσω regedit να ξαναεμφανίσεις το start button στο desktop , ακριβώς όπως είναι στα 7

 

Ψάξε στο YouTube , έχει σχετικά βίντεο

 

Sent from my Galaxy Nexus using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Σε ένα faq αναφέρει ότι τρέχεις τον upgrade assistant, βάζεις το product key, και υπάρχει στη συνέχεια επιλογή αν θέλεις να κάνεις clean install.

 

like a baus όμως...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χμ, θα έλεγα ενδιαφέρουσα περίπτωση. Έχω να αναβαθμίσω περίπου 5 μηχανάκια σε Win8 (όλα με original 7άρια) και δεν μου φτάνουν οι άδειες.

 

Έχω τζάμπα δύο άδειες για 64-bit από MSDNA και άλλες δύο για 32-bit, αλλά απ' ότι έχω καταλάβει τα κλειδιά των τελευταίων κάνουν και για τα 64μπιτα. Μάλιστα τις δύο άδειες των 64-bit τις έχω ενεργοποιήσει από τον Αύγουστο, αν και δεν έχω πολυασχοληθεί με τις ιδιαιτερότητες του νέου λειτουργικού.

 

Άρα μου λείπει μόνο μια άδεια και με την προσφορά των 30 ευρώ, νομίζω ότι θα το χτυπήσω. Αν σκεφτώ ότι για τη retail των Win7 έδωσα κάποτε ένα 90άρι σε Amazon preorder (που ήταν από τις καλύτερες τιμές εκείνη την περίοδο), τα 30 είναι μια χαρά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη μπερδευτηκα..

 

Σημερα φιλος πηρε φορητο με windows 7 home premium Gr 64 bit.

 

Ποσο θα πληρωσει και απο που θα κατεβασει την αναβαθμιση ?

 

Πρεπει να γινει αυτο απο το δικο του φορητο ή μπορει και απο αλλον ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...