Προς το περιεχόμενο

Εκκίνηση των Windows 8 με κόστος αναβάθμισης €29.99 και δώρο το Media Center


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 458
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παιδια υπομονη... Το αρθρο εχει ενα λαθος στην ωρα και ημερομηνια. Δηλαδη σωστο ειναι αλλα για ωρα αμερικης (EDT μαλλον). Οποτε περιμενετε μεχρι αυριο το πρωι (7:00) και για τα win 8 και για το assistant..........

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και να και οχι. Στα seven forums αναφερουν οτι μπορεις να μεταφερεις σε αλλο Pc τα windows με τη διαδικασια του τηλεφωνου αφου το product key εχει σχεση με το υλισμικο σου. Δηλαδη τους λες αλλαξα pc και σου δινουν καινουριο κωδικο. Το θεμα ειναι ομως οτι τα παλια activated windows παυουν να ειναι activated. Τωρα δεν ξερω κατα ποσο ισχυει αυτο ή κατα ποσο γινεται.... Απλα με λιγα λογια στη database της Microsoft μπορειτε να αλλαξετε τον καταχωρημενο υπολογιστη αλλα θα αντιστοιχει παντα ενας για καθε κωδικο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

 

Εχει 10 μηνες που τα χρησιμοποιω,ποσο ΚΟΥ ΚΟΥ πρεπει να ειμαι,για να καταλαβω ή οχι αν αξιζουν και μου κανουν!

Εσυ κατσε ακου τα reviews των καθε blogαδω,για να σου πουν αν σου κανει ή οχι το μηχανιμα που θα περεις!

 

Τι ακριβώς χρησιμοποιείς γιατί μάλλον τα έχεις μπερδέψει λίγο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή βλέπω μια σύγχιση.

Για να πάρεις την upgrade windows 8 pro version :

Είτε πρέπει να έχεις εγκατεστημένα αυθεντικά τα windows xp/vista/7.

Είτε πρέπει να έχεις εγκατεστημένη την windows 8 release preview (εγώ για παράδειγμα δεν έχω cd με τα vista, αλλά μπορώ να δω το vista serial number του sony-vaio μου αναποδογυρίζοντάς το) οπότε χρησιμοποιείς τον upgrade assistant και βάζεις εκεί μέσα το serial number των windows xp/vista/7 του μηχανήματός σου.

 

Τώρα η windows 8 έκδοση που κατεβάζεις μπορεί να λέγεται upgrade , αλλά έχει επιλογή και για format δηλαδή και για clean install.

Ελπίζω να διαφωτιστήκατε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Τι ακριβώς χρησιμοποιείς γιατί μάλλον τα έχεις μπερδέψει λίγο...

windows8 σε λαπτοπ!:devil:

Επειδή βλέπω μια σύγχιση.

Για να πάρεις την upgrade windows 8 pro version :

Είτε πρέπει να έχεις εγκατεστημένα αυθεντικά τα windows xp/vista/7.

Είτε πρέπει να έχεις εγκατεστημένη την windows 8 release preview (εγώ για παράδειγμα δεν έχω cd με τα vista, αλλά μπορώ να δω το vista serial number του sony-vaio μου αναποδογυρίζοντάς το) οπότε χρησιμοποιείς τον upgrade assistant και βάζεις εκεί μέσα το serial number των windows xp/vista/7 του μηχανήματός σου.

 

Τώρα η windows 8 έκδοση που κατεβάζεις μπορεί να λέγεται upgrade , αλλά έχει επιλογή και για format δηλαδή και για clean install.

Ελπίζω να διαφωτιστήκατε.

Τους δίνεις τον σειριακό αριθμό ενός αυθεντικού xp(sp3)ή vista ή 7,για να δεχτούν να αγορασεις τα windows8 για 30ευρο!

Μετά αφου πληρώσεις και δώσεις τον σειριακό αριθμό,κατεβάζεις τα windows8,τα εγκαθιστας και μεσα από τα windows 8 κανείς την ενεργοποίηση τους,με το νέο σειριακό αριθμό που θα σου δώσουν,για τα 8!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια ερώτηση βρε παιδιά.Όλοι εσείς που εκφραζεται άποψη για την εγκατασταση των windows 8(upgrade offer 29.99) σε άλλο υπολογιστη, περα από αυτόν που θα τα αγοράσουμε,δοκιμάσατε αυτά που λέτε ή μιλάτε υποθετικά?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα πέρασα και μια χαρά όλα. Μου έβγαλε την πίστη μέχρι να φορτώσουν όλα, περίπου 2 ώρες και κάτι μου πήρε.

Μου αρέσουν και περιμένω να δω και τα apps. Btw το app του καιρού τα σπάει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οσοι έχετε Desktop μην τρέξετε να τα αγοράσετε λόγο της ελκυστικής τιμής και μόνο,δοκιμάστε τα πρώτα.

Οτι είναι και καινούριο δεν είναι και καλύτερο απο το προηγούμενο.

Εχω γνήσια 7αρια αλλά τα 8άρια και να μου τα χάριζε η microsoft δεν θα σπατάλαγα καν τα γιγαμπαιτ του σκληρού μου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οσοι έχετε Desktop μην τρέξετε να τα αγοράσετε λόγο της ελκυστικής τιμής και μόνο,δοκιμάστε τα πρώτα.

Μα ακριβώς εκεί πατάει η microsoft... Στην φτηνή τιμή. Μέχρι να καταλάβουν όλοι ότι δεν αξίζει το λειτουργικό θα έχουν ήδη πουλήσει εκατομμύρια αντίγραφα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...