Προς το περιεχόμενο

Euro Truck Simulator 2


olympiakosgate7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ναι, παίζεται μια χαρά ακόμα και με χειροκίνητες ταχύτητες. Ο λόγος είναι πως δεν πρόκειται για παιχνίδι που χρειάζονται επιδόσεις, στο μεγαλύτερο μέρος της διαδρομής είσαι στην εθνική οδό με cruise control και απλώς κάνεις μικρές διορθώσεις. Επαιζα για αρκετό καιρό με κουμπιά πριν το γυρίσω σε τιμονιερα. Τουναντίον ραλακια, F1 κλπ δεν τα αγγίζω καν αν δεν παίζει τιμόνι. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Λέει και σκέτο, απλώς ο χάρτης του θα είναι κλάσμα του συνολικού όταν έχεις και τα dlc πακέτα. Επιπλέον το πιο δημοφιλές mod που βελτιώνει και μεγαλώνει ακόμα περισσότερο το χάρτη (δηλ. το promods) απαιτεί να έχεις όλα τα expansions.

Επεξ/σία από nzeppos
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν πάντως έχεις σκοπό να ασχοληθείς με τα achievements, τότε καλύτερα να ξεκινήσεις με σκέτο το παιχνίδι, μπας και καταφέρεις το "Pathfinder" (που πρέπει να ανακαλύψεις το 100% του χάρτη).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κακό με το base game είναι ότι ο χάρτης είναι πολύ σάπιος, εκτός από κάποια τμήματα της Γερμανίας που έχουν αναβαθμιστεί. Κατά τα άλλα έχεις όλα τα core features εκτός των ειδικών μεταφορών που είναι DLC..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γι' αυτό είναι καλό να πάρεις τα dlc από την αρχή. Κατά προτίμηση από κλειδαδικα που ειδικά οι παλιές κυκλοφορίες είναι απείρως φθηνότερες σε σχέση με του Steam, εκτός αν βρεις καμια καλή προσφορά στο τελευταίο. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Καλημέρα παιδιά, πρόσφατα αγόρασα το παιχνίδι από instant gaming μαζί και όλα τα dlc πέρασα μια περιπέτεια στην αγορά γιατί σε κάποια φάση στο vive le france ζήτησε ταυτότητα ή δίπλωμα αυτοκινήτου  τα ανέβασα πόσες φορές τίποτα λέω πάνε τα λεφτά, ευτυχώς την άλλη μέρα με ζήτησε και συγνώμη και μου το ξεκλείδωσε, έγινε και άλλες 2 φορές στα επόμενα dlc πάλι το ίδιο άλλα έστελνα μήνυμα και μου έδιναν τον κωδικό κανονικά. Στο παιχνίδι τώρα, έβαλα και τον promods με κάτι άλλα mods για καιρό και γραφικά το θέμα είναι αν αναβαθμιστεί η έκδοση του παιχνιδιού πρέπει πάλι από την αρχή να βρω τα mods ή αναβαθμιζονται μόνα τους; και για τα save τα κρατάει στο steam cloud και τα αποθηκεύει και στα έγραφα του παιχνιδιού;  για να μην τα χάσω μπορώ να τα έχω και στο στικακι; επίσης αν αλλάξει η έκδοση και δεν έχω κάποιο dlc μπορώ να μείνω στην ίδια; να παίζω με παλιά εκδοσή; ή δεν θα με αφήνει;  και το τελευταίο είναι ότι κατά λάθος αγόρασα 2 vive le france αν τον θέλει κάποιος τον κωδικό να των δώσω  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, panos0100 είπε

Καλημέρα παιδιά, πρόσφατα αγόρασα το παιχνίδι από instant gaming μαζί και όλα τα dlc πέρασα μια περιπέτεια στην αγορά γιατί σε κάποια φάση στο vive le france ζήτησε ταυτότητα ή δίπλωμα αυτοκινήτου  τα ανέβασα πόσες φορές τίποτα λέω πάνε τα λεφτά, ευτυχώς την άλλη μέρα με ζήτησε και συγνώμη και μου το ξεκλείδωσε, έγινε και άλλες 2 φορές στα επόμενα dlc πάλι το ίδιο άλλα έστελνα μήνυμα και μου έδιναν τον κωδικό κανονικά. Στο παιχνίδι τώρα, έβαλα και τον promods με κάτι άλλα mods για καιρό και γραφικά το θέμα είναι αν αναβαθμιστεί η έκδοση του παιχνιδιού πρέπει πάλι από την αρχή να βρω τα mods ή αναβαθμιζονται μόνα τους; και για τα save τα κρατάει στο steam cloud και τα αποθηκεύει και στα έγραφα του παιχνιδιού;  για να μην τα χάσω μπορώ να τα έχω και στο στικακι; επίσης αν αλλάξει η έκδοση και δεν έχω κάποιο dlc μπορώ να μείνω στην ίδια; να παίζω με παλιά εκδοσή; ή δεν θα με αφήνει;  και το τελευταίο είναι ότι κατά λάθος αγόρασα 2 vive le france αν τον θέλει κάποιος τον κωδικό να των δώσω  

Αν τα mods τα εχεις μεσω steam τοτε αναβαθμιζονται αυτοματα,εαν οχι τοτε κατεβαζεις εσυ τις καινουριες εκδοσεις τους.Η επισημη σελιδα/forum για τα mods και γενικα το παιχνιδι Mods - SCS Software θα σε βοηθησει να εισαι ενημερος ! Εγω προσωπικα μονο απο εκει κατεβαζω για να μην εχω και θεμα με malwares.Τα saves σου μπορεις να τα εχεις οπου θες μπακαπ.Η εκδοση του παιχνιδιου αναβαθμιζεται αυτοματα μεσω steam,τα dlc παιζουν κανονικα και δε σε υποχρεωνει να αγορασεις καινουρια dlc που ενδεχεται να βγουν για να συνεχισεις να παιζεις.Μπορεις παντα να απενεργοποιησεις την αυτοματη αναβαθμιση του παιχνιδιου εαν θες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, generalb31 είπε

Αν τα mods τα εχεις μεσω steam τοτε αναβαθμιζονται αυτοματα,εαν οχι τοτε κατεβαζεις εσυ τις καινουριες εκδοσεις τους.Η επισημη σελιδα/forum για τα mods και γενικα το παιχνιδι Mods - SCS Software θα σε βοηθησει να εισαι ενημερος ! Εγω προσωπικα μονο απο εκει κατεβαζω για να μην εχω και θεμα με malwares.Τα saves σου μπορεις να τα εχεις οπου θες μπακαπ.Η εκδοση του παιχνιδιου αναβαθμιζεται αυτοματα μεσω steam,τα dlc παιζουν κανονικα και δε σε υποχρεωνει να αγορασεις καινουρια dlc που ενδεχεται να βγουν για να συνεχισεις να παιζεις.Μπορεις παντα να απενεργοποιησεις την αυτοματη αναβαθμιση του παιχνιδιου εαν θες.

Πως μπορώ να απενεργοποιησω τις αυτοματες ενημερωσεις; εχει μονο επιλογη να αναβαθμιζεται το παιχνιδι οταν ξεκιναει 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, generalb31 είπε

Μεσα απο τις ρυθμισεις του παιχνιδιου νομιζω.

Δεν εχει κατι, μηπως ειναι υποχρεωτικες οι αναβαθμισεις;  και κατι ακομα που ξεχασα, οταν πχ το βαζω σε αναλυση 1920χ1080 δεν κραταει το full hd και πρεπει καθε φορα να αλλαζω τον ρυθμο ανανεωσης γιατι γινεται αυτο;  με nvidia δεν ειχα τετοια θεματα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και γω με amd ειμαι και μου το κραταει στην αναλυση τη μεγιστη της οθονης.Κοιτα μεσα στο wattman στις ρυθμισεις του παιχνιδιου μηπως και εχει πατημενη καμια αλλη επιλογη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, generalb31 είπε

Και γω με amd ειμαι και μου το κραταει στην αναλυση τη μεγιστη της οθονης.Κοιτα μεσα στο wattman στις ρυθμισεις του παιχνιδιου μηπως και εχει πατημενη καμια αλλη επιλογη.

Η ρυθμιση της οθονης ειναι στα 1680χ1050  μαλον βλεπει αυτο αλλα στο παιχνιδι αφου ειναι 1920χ1080 θα επρεπε αυτη να ειχε, που αυτη εχει αλλα χωρις το full hd, πολλα θεματα εχω με την καρτα, στο wattman που λες εκανα underclock γιατι εβγαζε μαυρη οθονη στο youtube και ελεγε δεν υπαρχει σημα, με την πρωτη ευκαιρια θα παρω nvidia παλι οπως ειχα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...