Προς το περιεχόμενο

Windows 8 με 15 ευρώ?


Xorxhs!

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Avatar_GR αυτό που λες είναι πιθανόν και όχι σίγουρο να γίνει πιστεύω.

Και εξηγούμε που το στηρίζω αυτό.

Πολλοί πήραν το offer τα 30 ευρώ έχοντας πειρατικά windows. Η Microsoft όμως τους τα έδωσε κανονικά και δεν τους τα μπλόκαρε.

Επίσης, εγώ πήρα τα 8 για το desktop έχοντας κλειδί από το laptop το οποίο όμως είχα αγοράσει 02/2012!! Άπλα έβαλα ότι τα πήρα 10/2012 (το είχα ξαναγράψει πριν μερικές σελίδες).

Δηλαδή η Microsoft δεν έκαστε πολύ να διασταυρώσει τις πληροφορίες  αν είχες από πριν γνήσια ή πότε τα πήρες τα win 7, και έδινε κλειδιά αβέρτα. Ήταν μια προωθητική ενέργεια του νέου λειτουργικού της (με τιμή κρίσης εδώ που τα λέμε) έχοντας υπολογίσει το κόστος. Έβαλα γνήσιο λειτουργικό στο desktop μετά από πολλλλα χρόνια λέμε!

Τεσπα, εικασίες κάνουμε, είπα και εγώ την άποψη μου! B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ηδη εχω παρει και χρησιμοποιησει απο εδω (ευχαριστω ξανα τον Buuren) κωδικο για αγορα με 15€.

Αν υπαρχει παντως καποιος διαθεσιμος κωδικος ακομα (και για το pc των παιδιων) ευπροσδεκτος.

Ευχαριστω παρα πολυ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα κατάλαβα όλα παιδιά, σας ευχαριστώ πάρα πολύ για τις αναλυτικές απαντήσεις σας.

 

Οπότε αυτό που χρειάζομαι είναι promo code.

 

Αν κάποιος έχει περισσευούμενο θα του ήμουν ευγνώμων :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει τονιστεί ότι θα πάρετε άδεια ανάλογα με το τι έκδοση των windows έχετε... Αν στον υπολογιστή από όπου θα αγοράσετε την άδεια έχετε 32bit, θα αγοράσετε 32bit έκδοση... Αν έχετε 64 θα αγοράσετε 64... Ο κωδικό δεν ταιριάζει και για τις 2 εκδόσεις... Κάνει μόνο για μία...

Μη παραπλανούμε. Η άδεια είναι η ίδια είτε για 64 bit είτε για 32 bit. Aπλά αν στον υπολογιστή έχεις εγκατεστημένη 32 bit έκδοση το iso που θα πάρεις είναι για 32 bit, ενώ αν είναι εγκατεστημένη x64 bit έκδοση το iso θα είναι x64. Tώρα αν έχεις 32 και θέλεις να βάλεις 64 ή πας σε υπολογιστή φίλου που έχει 64 ή βρίσκεις το iso για 64. Προσωπικά εγώ στο laptop μου πέρασα την πρώτη φορά x32 και μετά x64 φυσικά κρατώντας το ίδιο serial.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σημερα πηγα να κανω εγκατασταση -φορματ σε καθαρο δισκο.... και το κλειδι δεν μπορει να ενεργοποιηθει ,περνω στην μικροσοφτ ελλας και μου ειπαν οτι πρεπει να κανω αναβαθμιση και οχι καθαρη εγκατασταση !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ΘΑ ΜΑΣ ΤΡΕΛΑΝΟΥΝ  ? ισχυει κατι τετοιο ρε παιδια ? εχω κανει 3 φορες καθαρο φορματ μεχρι τωρα και δενε ιχα προβλημα .Το κλειδι ειναι αγορασμενο απο την προσφορα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σημερα πηγα να κανω εγκατασταση -φορματ σε καθαρο δισκο.... και το κλειδι δεν μπορει να ενεργοποιηθει ,περνω στην μικροσοφτ ελλας και μου ειπαν οτι πρεπει να κανω αναβαθμιση και οχι καθαρη εγκατασταση !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ΘΑ ΜΑΣ ΤΡΕΛΑΝΟΥΝ  ? ισχυει κατι τετοιο ρε παιδια ? εχω κανει 3 φορες καθαρο φορματ μεχρι τωρα και δενε ιχα προβλημα .Το κλειδι ειναι αγορασμενο απο την προσφορα

To έχουμε πει 100 φορές. ΔΙΑΒΑΣΕ το πρώτο post.

Για το πρόβλημα με τα unactivated windows λόγω του install σε άδειο δίσκο (χωρίς win7), ακολουθήστε αυτές τις οδηγίες και το registration θα γίνει κανονικά

  • Open regedit by pressing Windows-q, entering regedit and selecting the result from the list of hits.
  • Navigate to HKEY_LOCAL_MACHINE/Software/Microsoft/Windows/CurrentVersion/Setup/OOBE/
  • Change MediaBootInstall from 1 to 0
  • Go back to the start screen and enter cmd there.
  • Right-click Command Prompt and select to run it as administrator.
  • Type slmgr /rearm on the command line and hit enter.
  • Reboot Windows now.
  • Run the activation utility afterwards, enter your product key to activate Windows.
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

oK ! το βρηκα απο το φορα της ΜΣ τη λυση ... το ιδιο πραγμα δηλαδη που γραφεισ ειναι .Το πρωτο ποστ το ειχα δει οταν ειχε γινει προφανως εγινε επεξεργασια και προσθεθηκαν οι πληροφοριες .

Και παλι ευχαριστω .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει επίσημος τρόπος να κατεβάσω τα iso ή κατά προτίμηση το USB boot setup των 64bit;

 

Έβαλα τα 32bit (αφού είχα 7 στα 32bit) και τώρα διαβάζω ότι μπορώ να βάλω 64 με το ίδιο κλειδί...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει επίσημος τρόπος να κατεβάσω τα iso ή κατά προτίμηση το USB boot setup των 64bit;

 

Έβαλα τα 32bit (αφού είχα 7 στα 32bit) και τώρα διαβάζω ότι μπορώ να βάλω 64 με το ίδιο κλειδί...

Ναι μπορείς μέσο του email που σου στέλνουν με τον κωδικό ενεργοποίησης να τα ξανακατεβάσεις (ανάλογα το μηχάνημα που τα κατεβάζεις σου δίνει 32 ή 64)και να τα εγκαταστήσεις
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μη παραπλανούμε. Η άδεια είναι η ίδια είτε για 64 bit είτε για 32 bit. Aπλά αν στον υπολογιστή έχεις εγκατεστημένη 32 bit έκδοση το iso που θα πάρεις είναι για 32 bit, ενώ αν είναι εγκατεστημένη x64 bit έκδοση το iso θα είναι x64. Tώρα αν έχεις 32 και θέλεις να βάλεις 64 ή πας σε υπολογιστή φίλου που έχει 64 ή βρίσκεις το iso για 64. Προσωπικά εγώ στο laptop μου πέρασα την πρώτη φορά x32 και μετά x64 φυσικά κρατώντας το ίδιο serial.

Φίλε πρόκειται για upgrade version η προσφορά... Που σημαίνει πως ό,τι έχεις παίρνεις... Εξάλλου το ανέφερε και άλλο μέλος που την πάτησε... Γιατί λες να πρότειναν στις προηγούμενες σελίδες όσοι θέλουν την άλλη έκδοση να βάλλουν την αντίστοιχη των 7 πρώτα σε virtual machine και να κάνουν την αγορά εκεί;

Αν πας και αγοράσεις μια έκδοση των windows από ένα κατάστημα γιατί νομίζεις ότι αναγράφουν τι έκδοση είναι; Νομίζεις ότι παίρνεις serial και για τις 2 εκδόσεις απλά έχει μόνο το ένα cd μέσα; Επίσης το άλλο... Όταν κάποιος πουλάει μια άδεια γιατί αναγράφει για ποια έκδοση είναι; Για πλάκα; Οι άδειες δεν είναι universal φίλε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε πρόκειται για upgrade version η προσφορά... Που σημαίνει πως ό,τι έχεις παίρνεις... Εξάλλου το ανέφερε και άλλο μέλος που την πάτησε... Γιατί λες να πρότειναν στις προηγούμενες σελίδες όσοι θέλουν την άλλη έκδοση να βάλλουν την αντίστοιχη των 7 πρώτα σε virtual machine και να κάνουν την αγορά εκεί;

Αν πας και αγοράσεις μια έκδοση των windows από ένα κατάστημα γιατί νομίζεις ότι αναγράφουν τι έκδοση είναι; Νομίζεις ότι παίρνεις serial και για τις 2 εκδόσεις απλά έχει μόνο το ένα cd μέσα; Επίσης το άλλο... Όταν κάποιος πουλάει μια άδεια γιατί αναγράφει για ποια έκδοση είναι; Για πλάκα; Οι άδειες δεν είναι universal φίλε...

Επαναλαμβάνω μήπως δεν έγινα κατανοητός. Το serial στα windows 8 upgrade είναι το ίδιο είτε κατεβάσεις την 64 έκδοση είτε την 32. (Αν θυμάμαι καλά το serial το παίρνεις κιόλας πριν κατεβάσεις το ιso).  Και στην σύνοψη παραγγελίας αν δεις δεν αναφέρεται 32 ή 64. Kοίτα και πως τα πουλάνε:

 

http://www.plaisio.gr/controls/searchengine/guidedsearch.aspx?field.ManuTitleCombo=Microsoft%20Win%208%20Pro%2032-bit%2F64-bit%20Greek%20Upgrade%20%28windows%29&actual=windows%208

 

Tα προβλήματα είναι 2.

1) επειδή η έκδοση είναι upgrade άρα και προαπαιτείται λειτουργικό, δεν μπορείς να την περάσεις σε άδειο σκληρό, κάτι που λύνεται εύκολα με βάση το 1 post.

2) αν έχεις στον υπολογιστή σου 32 bit η έκδοση iso που θα κατεβάσεις είναι 32 bit, αν είναι 64 θα κατέβει η αντίστοιχη. Αν κάποιος έχει λειτουργικό 32 bit και θέλει να βάλει 64 ή πρέπει να κατεβάσει το iso από torrent ή πρέπει να πάει σε υπολογιστή φίλου με 64 λειτουργικό και να το κατεβάσει εκεί.

Και επαναλαμβάνω προσωπικά ο ίδιος πέρασα στον ίδιο υπολογιστή πρώτα τα 32 (είχα κατεβάσει το iso στο laptop), μετά πέρασα τα 64 (που τα κατέβασα στο desktop) πάντα με το ίδιο serial.

Aν τώρα θέλω να τα εγκαταστήσω σε άλλον υπολογιστή από αυτόν που τα έχω κάνει εγκατάσταση (προσοχή μιλάω για εγκατάσταση κι όχι κατέβασμα iso) , τότε θα πρέπει να επικοινωνήσω με τη microsoft για να μπορέσω να κάνω την αλλαγή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε πρόκειται για upgrade version η προσφορά... Που σημαίνει πως ό,τι έχεις παίρνεις... Εξάλλου το ανέφερε και άλλο μέλος που την πάτησε... Γιατί λες να πρότειναν στις προηγούμενες σελίδες όσοι θέλουν την άλλη έκδοση να βάλλουν την αντίστοιχη των 7 πρώτα σε virtual machine και να κάνουν την αγορά εκεί;

Αν πας και αγοράσεις μια έκδοση των windows από ένα κατάστημα γιατί νομίζεις ότι αναγράφουν τι έκδοση είναι; Νομίζεις ότι παίρνεις serial και για τις 2 εκδόσεις απλά έχει μόνο το ένα cd μέσα; Επίσης το άλλο... Όταν κάποιος πουλάει μια άδεια γιατί αναγράφει για ποια έκδοση είναι; Για πλάκα; Οι άδειες δεν είναι universal φίλε...

Φυσικά και πρόκειται για upgrade.

Το ότι την χρησιμοποιούμε για να κάνουμε εγκατάσταση σε καθαρό δίσκο σε χαλάει ?

Εδώ δεν ενοχλεί την Microsoft και σε αφήνει να κάνεις ότι θέλεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...