Προς το περιεχόμενο

Windows 8 με 15 ευρώ?


Xorxhs!

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Moderators

Ασχολείστε με την εμφάνιση και ξεχνάτε την ουσία.  

Το θέμα είναι πόσο βελτιώθηκε ο κώδικας, η ταχύτητα, η σταθερότητα.

 

Όσον αφορά την εμφάνιση, μπορείς να την φέρεις στα μέτρα σου. 

 

Κανεις δεν μιλησε για εμφανιση, αν ειδες την φωτογραφια του keysmith χωρις να διαβασεις τι εγραψε να πω οκ. Αν ομως διαβαζες θα εβλεπες οτι μιλαει για λειτουργικοτητα. Το να παρει ποδι το metro ειναι θεμα λειτουργικοτητας. Το να ειναι εκει ειναι θεμα εμφανισης. Βλεπω πως ο thresh που του αρεσουν, δηλωνει πως του αρεσουν λογω εμφανισης! Ειναι μια εξηγηση στην απορια μου "τι τους βρηκε". Γιατι ουτε γρηγοροτερα ηταν που τα δοκιμασα, ουτε εχουν θεμα σταθεροτητας τα 7. Την βελτιωση του κωδικα θα την δεις σαν αποτελεσμα ταχυτητας και λειτουργιας, κατι που δεν φανηκε τουλαχιστον στις λιγες ωρες που τα κρατησα. Χειροτερο κωδικα ειδα εγω, οταν για παραδειγμα για να εχεις dual boot με δυο λειτουργικα, πρεπει να φορτωσει πρωτα τα windows8 ωστε να σου δωσει επιλογη, και αφου επιλεξεις το αλλο να κανει παλι reboot για να φορτωσει το αλλο λειτουργικο. Αν ειναι δυνατον!

 

Την εμφανιση σαφως μπορεις να την φερεις στα μετρα σου, αρα για κανεναν δεν ειναι θεμα αυτο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

θα ήθελα και εγώ τον κωδικό αν υπάρχει κάποιος. 

 

 

http://detective-zakynthinos.net/Detectives-Private-Investigators.asp?Code=014140

 

Μα καλα, ολοκληρος ιδιωτικος ντετεκτιβ δεν μπορεις να τον βρεις μονος σου; :P

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ασχολείστε με την εμφάνιση και ξεχνάτε την ουσία.  

Το θέμα είναι πόσο βελτιώθηκε ο κώδικας, η ταχύτητα, η σταθερότητα.

 

Όσον αφορά την εμφάνιση, μπορείς να την φέρεις στα μέτρα σου. 

Σύμφωνοι ένα θέμα είναι αυτό. Ένα δευτερο όμως είναι η "εμπειρία χρήσης" όπως το λένε σήμερα (η ευχρηστία όπως το λέγαμε παλιά). Και εδώ τα win8 με το metro είναι απαράδεκτα. Τα Vista απέτυχαν γιατί δεν είχαν καλή απόδοση (αργά, προβληματα κτλ) αλλά είχαν όμορφη εμφάνιση και ήταν εύχρηστα. Τα win8 είναι σταθερά και γρήγορα. Δεν έκανε 2η φορά το ίδιο λάθος η MS (όπως Vista). Έκανε όμως ένα δευτερο νέο λάθος, το interface (UI) και πιο συγκεκριμένα αναφέρομαι στο "νέο" Metro. Σαν να μην έφτανε ότι είναι άχρηστο από ευχαριστία (τα είπαμε) είναι ότι το έκανε το ΚΥΡΙΟ/πρωτεύον UI αναγκάζοντάς σε να μπαίνεις ΠΡΩΤΑ σε αυτό και να θέλεις μερικά κλικ για να μπείς στο "παλιό" καλό desktop το οποίο χωρίς το start έμεινε μισό (σαν να το έχει για λόγους συμβατότητας μέχρι να το σκοτώσει και αυτό).

 

Το να βάλεις start και να το πειράξεις να μπαίνει στο desktop με την μία δεν είναι θέμα "εμφάνισης" παρά είναι ουσιαστικό θέμα ευχρηστίας και εμπορία χρήσης.. Θα ήθελα την επιλογή να μου την έχει δώσει η MS και όχι να εγκαθιστώ τρίτα λογισμικά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Βλεπω πως ο thresh που του αρεσουν, δηλωνει πως του αρεσουν λογω εμφανισης!

δεν ασχολούμαι με την εμφάνιση, μου αρέσουν επειδή είναι win7 + new features...
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τελικα ι προσφορα ισχυει ακομα???



αμα δεν ερεσουνε σε καποιων που τα πηρε απο την προσφορα - τα περνω εγω.



ειμαι με vista και δεν μπορω να κανω εγγραφη



μαλλον εχασα την προσφορα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δες αυτό, επίσης οι ίδιοι έχουν βγάλει transformation pack και για XP, Vista

Ευχαριστώ φίλε μου, το έχω περάσει και ανάλογα το στυλ που περνάει είναι αρκετά χρήσιμο.

 

Τελικά όμως τα 8 δεν θα τα πάρω. Είδα κάποια bug στα 8 τα οποία δεν μου άρεσαν καθόλου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τελικα ι προσφορα ισχυει ακομα???

 

αμα δεν ερεσουνε σε καποιων που τα πηρε απο την προσφορα - τα περνω εγω.

 

ειμαι με vista και δεν μπορω να κανω εγγραφη

 

μαλλον εχασα την προσφορα

η προσφορα ισχυει μεχρι ΚΑΙ σημερα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...