Προς το περιεχόμενο

Windows 8 με 15 ευρώ?


Xorxhs!

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Πραγματικά είναι φοβερό πώς πολλοί εδω μέσα προσπαθούν παράτυπα να γλυτώσουν 15 από τα 30 ευρώ, να κάνουν καθαρή εγκατάσταση αντί για upgrade που προβλέπεται από το παρόν deal κλπ...

 

Αν είναι ρε παιδιά να "παρατυπήσετε" γιατί δεν τα καταβάζετε "ολοκληρωμένα" από το site της αρεσκεία σας; Θέλετε να δώσετε 30 ευρώ και να είστε πάλι παράνομοι; Δεν το καταλαβαίνω πραγματικά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πραγματικά είναι φοβερό πώς πολλοί εδω μέσα προσπαθούν παράτυπα να γλυτώσουν 15 από τα 30 ευρώ, να κάνουν καθαρή εγκατάσταση αντί για upgrade που προβλέπεται από το παρόν deal κλπ...

 

Αν είναι ρε παιδιά να "παρατυπήσετε" γιατί δεν τα καταβάζετε "ολοκληρωμένα" από το site της αρεσκεία σας; Θέλετε να δώσετε 30 ευρώ και να είστε πάλι παράνομοι; Δεν το καταλαβαίνω πραγματικά

Το οτι δεν σε αφηνει να κανεις καθαρη εγκατασταση ειναι πατατα της ms εγω εχω γνησια win7 στο λαπτοπ μου και λογικο ειναι να παρω την upgrade εκδοση των win8 θα πρεπει οποτε κανω φορματ να βαζω πρωτα τα 7αρια και μετα τα 8αρια;

Οσο το για να γλιτωσω τα 15 ευρω που λες εφοσον η ms μου δινει νομιμο γνησιο κλειδι μια χαρα νομιμος ειμαι ενω αν χρησιμοποιησω καποιον activator μπορει στο μελλον να μου βγαλει οτι τα win δεν ειναι γνησια και να πρεπει να ψαχνω για αλλον activator.

Γενικότερα αφου η ιδια η ms μοιραζει κλειδια ετσι, μια χαρα νομιμοι ειμαστε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

υπαρχει και επιλογη Remove everything and reinstall Windows στην καρτελα General για οσους θελουν καθαρη εγκατασταση μετα το upgrade, παντως...

 

οποτε και format γινεται και απο την αρχη εγκαθιστουμε τα 8αρια...

 

ευτυχως που βγηκαν τα 8, γιατι δεν μπορουσα αλλο να εχω λειτουργικο με το νουμερο 7 και να το βλεπω και καθε μερα στην οθονη μου...

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευτυχως που βγηκαν τα 8, γιατι δεν μπορουσα αλλο να εχω λειτουργικο με το νουμερο 7 και να το βλεπω και καθε μερα στην οθονη μου...

 

χαχαχαχα σωστόςςςς :D

 

Κατάφερε κανείς να ενεργοποιήσει το media center μετά τις 31/1?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σκεφτόμουν να αγοράσω αυτή την προσφορα με τα 15 ευρώ αλλα ρε παιδιά πως γίνονται εγκατάσταση είναι εύκολο?
βασικά η διαδικασία είναι ίδια όπως αν κάνουμε recovery με το cd τα 7 ?
εννοώ drivers κι αυτά μπαίνουν μονα τους?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευτυχως που βγηκαν τα 8, γιατι δεν μπορουσα αλλο να εχω λειτουργικο με το νουμερο 7 και να το βλεπω και καθε μερα στην οθονη μου...

 

Άντε με το καλό και στα 13άρια  :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σκέφτομαι και εγώ σοβαρά να τα πάρω για 4 μηχανήματα μου (δεν τα δουλεύω τώρα όλα, αλλά κάποια στιγμή...), το θέμα είναι πως πέρασα τα trial για να δω τι παίζει και... είναι χάλια!!!!! Ο τρόπος λειτουργίας τους και το περιβάλλον εργασίας είναι άστα να πάνε. Καμία σχέση με ΧΡ, καμία σχέση με 7. Με διάφορα utilities προσπαθώ να τα φέρω στα νερά μου αλλά μέχρι στιγμής δεν τα έχω καταφέρει οπως θα ήθελα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια καλησπέρα.

Θα χρειαστώ την βοήθεια σας.

 

Έχω ένα HP 4τιας με αρχικο λειτουργικό Vista, στο οποιο μόλις περισυ στις αρχες του 2012  πέρασα γνησια windows 7.

Δοκιμασα μπας και μπορεσω να λαβω την προσφορα αλλα μου έβγαλε μηνυμα οτι δεν πληρω τις προυποθεσεις (εννοειται οτι εβαλα ημερομηνια αγορας δεκεμβριο του 2012 και αγορα απο πλαισιο)

Από την δουλεια μου έχουμε ενα TOSHIBA το οποιο ειναι αγορασμένο σεπτέμβριο του 2012, δεν εχουν ενεργοποιηθεί ποτε του τα windows 7 home που ειχε πορεγκατεσημενα, μιας και χρησιμοποιηθηκε licence απο windows 7 pro. 
Πως μπορω να κανω χρηση του μη ενεργοποιημενου licence του TOSHIBA για να αναβαθμισω το δικο μου HP?

 

Ευχαριστω προκαταβολικα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια καλησπέρα.

 

Θα χρειαστώ την βοήθεια σας.

 

Έχω ένα HP 4τιας με αρχικο λειτουργικό Vista, στο οποιο μόλις περισυ στις αρχες του 2012  πέρασα γνησια windows 7.

Δοκιμασα μπας και μπορεσω να λαβω την προσφορα αλλα μου έβγαλε μηνυμα οτι δεν πληρω τις προυποθεσεις (εννοειται οτι εβαλα ημερομηνια αγορας δεκεμβριο του 2012 και αγορα απο πλαισιο)

 

Από την δουλεια μου έχουμε ενα TOSHIBA το οποιο ειναι αγορασμένο σεπτέμβριο του 2012, δεν εχουν ενεργοποιηθεί ποτε του τα windows 7 home που ειχε πορεγκατεσημενα, μιας και χρησιμοποιηθηκε licence απο windows 7 pro. 

Πως μπορω να κανω χρηση του μη ενεργοποιημενου licence του TOSHIBA για να αναβαθμισω το δικο μου HP?

 

Ευχαριστω προκαταβολικα

 

Κανονικά φίλε μου...θα μπεις στο site στην αρχική σελίδα και θα βάλεις τα στοιχεία σου...μετά θα σου έρθει ο κωδικός προσφοράς μέσω e-mail και θα τον βάλεις στο windows upgrade assistant...

Το windows upgrade assistant μπορείς να το περάσεις στον hp και να τα αγοράσεις απο εκεί αν θες... (αν έχεις 64μπιτα windows θα ήταν καλύτερα)

Οποιαδήποτε απορία ρώτα μας :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανονικά φίλε μου...θα μπεις στο site στην αρχική σελίδα και θα βάλεις τα στοιχεία σου...μετά θα σου έρθει ο κωδικός προσφοράς μέσω e-mail και θα τον βάλεις στο windows upgrade assistant...

Το windows upgrade assistant μπορείς να το περάσεις στον hp και να τα αγοράσεις απο εκεί αν θες... (αν έχεις 64μπιτα windows θα ήταν καλύτερα)

Οποιαδήποτε απορία ρώτα μας :)

 

Δυστυχως δεν το καταφερα. Δοκιμασα τοσοαποτο δικόμου HP όσο και απο αλλο pc. στην φορμα συμπληρωωσα τα στοιχεια του Toshiba μαζι με το (μη ενεργοποιημενο κλειδι των Windows 7 home του Toshiba) και ελαβα το μηνυμα:

 

  Λυπούμαστε.

Δυστυχώς, οι πληροφορίες που παρείχατε κατά τη διαδικασία της εγγραφής δεν είναι κατάλληλες για την προσφορά αναβάθμισης.

Συμβουλευθείτε τις απαιτήσεις του προγράμματος.

 

 

Μηπως πρεπει να γινει η διαδικασια απο pc που να εχει περασμενο το licence των windows 7 home??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχως δεν το καταφερα. Δοκιμασα τοσοαποτο δικόμου HP όσο και απο αλλο pc. στην φορμα συμπληρωωσα τα στοιχεια του Toshiba μαζι με το (μη ενεργοποιημενο κλειδι των Windows 7 home του Toshiba) και ελαβα το μηνυμα:

 

  Λυπούμαστε.

Δυστυχώς, οι πληροφορίες που παρείχατε κατά τη διαδικασία της εγγραφής δεν είναι κατάλληλες για την προσφορά αναβάθμισης.

Συμβουλευθείτε τις απαιτήσεις του προγράμματος.

 

 

Μηπως πρεπει να γινει η διαδικασια απο pc που να εχει περασμενο το licence των windows 7 home??

Το ίδιο πρόβλημα και εγώ... , παρόλο που έκανα τη διαδικασία στο pc που είχε τη licence των Win 7 .

 Καμιά ιδέα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aπορω πως καποιος εχοντας τα εξαισια w7 θα παει σε αυτο το πραμα..

μου θυμιζει εποχες με windows xp που βαζανε τα αθλια  vista μονο και μονο να λενε οτι εχουν καινουργιο λειτουργικο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...