Προς το περιεχόμενο

Nintendo 3DS Vs PlayStation Vita


SteelLord

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators

το psn + είναι η μεγαλύτερη απάτη όλων των εποχών, όπως και το xbox live... στο πρώτο το οτι δεν μπορείς να κρατήσεις τα παιχνίδια είναι dealbreaker,στην τελική τι τους πειράζει αν τα κρατήσεις?

 

Η τελευταία κονσόλα της Sony που είχα ήταν το PS2 (η καλύτερη ever δηλαδή :Ρ), οπότε θα το εκτιμούσα αν μου ανέλυες λίγο τι εννοείς, καθώς δεν έχω ιδέα από τις online υπηρεσίες της Sony. Στο plus, εάν διακόψεις την συνδρομή, χάνεις την πρόσβαση στα παιχνίδια που έχεις αγοράσει ή μόνο στα παιχνίδια που διατίθενται δωρεάν; Αν ισχύει το πρώτο είναι απλά γελοίο. Αν ισχύει το δεύτερο είναι απολύτως λογικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 332
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Φιλε ισχυει στα παιχνιδια που διατιθενται δωρεαν...Παιδια παντως ειναι πολυ καινοτόμο αυτο και θα δώσει μια σημαντικη προώθηση.Αν σκεφτείται οτι συμφέρει και για εναν χρόνο 49 δολλάρια ε Ευρώπη λογικα καπου 50-60 θα παίζει ε?θα έχει για εναν χρονο και τσαμπε παιχνιδια οπως το uncharted και θα μπορεις να αγοράζεις με εκτπωση πολλα παιχνιδια πολυ καλο.Δεν εχω βεβαια Βιτα αλλα ειμαι ανάμεσα σε αυτο και 3ds θα περιμενω να δω την εξελιξη τυου psn+ και βλέπουμε..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το 3DS ειναι σιγουρη επενδυση φιλος. Αγορασε το με κλειστα τα ματια και αν γουσταρεις αργοτερα τσιμπα και ενα PSV αν σου κανει. Εκαστο μηχανημα ομως εχει πανακριβους τιτλους στα παιχνιδια. Ο ποιο φθηνος γαματος τιτλος για PSV (σε προσωπικο επιπεδο παντα) που ειναι το Disgaea 3 κοστιζει στην καλυτερη 30 ευρωπουλα ενω στο 3DS που εχει πληθωρα (προσωπικη επιλογη Mario 3D land) στην φθηνοτερη περιπτωση 35 ευρωπουλα. Οι τιμες ειναι απολυτα αδικαιολογητες και για τα 2 μηχανηματα με τις τιμες του 3DS να πονανε λιγοτερο μιας και ειναι original νεα παιχνιδια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω μόνο 3DS (και DS, PSP στη προηγούμενη γενιά). Από κανονικές wii και ps3. Για μένα η μόνη στιγμή που σκέφτηκα να αγοράσω PSV (και ακόμα το σκέφτομαι), ήταν μόλις είδα την ανακοίνωση για το PSN+. H υπηρεσία είναι τόσο προκλητικά φθηνή, που φοβάμαι πως δεν θα είναι μόνιμη κατάσταση, αλλά απλά μια περίοδος λανσαρίσματος. Θα δούμε...

 

Πάντως πράγματι δεν είναι ακόμα τρομερά δημοφιλής και υπάρχει μια κάποια καχυποψία, αυτό είναι κάτι που και εγώ το έχω διαπιστώσει. Ίσως να είναι καλύτερα για εμάς που το έχουμε και ελπίζουμε να κρατήσει όσο γίνεται πιο πολύ ;) ;) ;)

 

Δεν ξερω γιατι δεν ειναι δημοφιλης οσο θα επρεπε(αν και πλεον ειναι αρκετα).Αλλα πραγματικα δεν βρισκω πολλους λογους κατοχος ps3 να μην εχει plus.Eιδικα αν εχει και vita η υπηρεσια ειναι ακομα πιο συμφερουσα πλεον.

3 παιχνιδια να αγορασεις σε retail απο αυτα που δινει το plus θα σου βγει 50e.Οσο δηλαδη τα 50+(ps3vita) παιχνιδια που θα σου δωσει δωρεαν το plus.Συν τις ψιλοεκπτωσεις,συν το cloud στα saves,συν η δοκιμη καποιων παιχνιδιων(λιγων δυστυχως),συν τα αυτοματα updates.

 

Σιγουρα η αγορα vita ειδικα για καποιον που εχει ps3 και plus ειναι εξαιρετικα συμφερουσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφερουσα απο ποια αποψη για εναν κατοχο PS3 ?

 

Aν δεν εχει plus, θα πρεπει να δωσει το λιγοτερο 15 για τριμηνη, και max, 40-45, για ετησια + το κοστος του Vita.

 

Στη συνεχεια, παιχνιδια δεν εχει και μετα και απο αυτα που διαβαζω για το Call, μαλλον δε συνεχιζει και πολυ καλα

την πορεια του.

 

Youtube skype κτλ, παιζει και απο το κινητο.

 

Οταν θα βγαλει παιχνιδια το συζηταμε, για την ωρα ειναι το μεγαλυτερο Steal το Vita, ειδικα για οποιον εχει PS3.

 

Οποτε συμβουλη μου ειναι ενα Plus για το PS3, με 40 το χρονο (και διαθεσιμα 15-20 Full Games για κατεβασμα), και οταν το βιτα γινει φορητη παιχνιδομηχανη, αγορα.

 

Γενικοτερα βεβαια το Plus σαν υπηρεσια σκιζει. Με 40 ευρω εχω περιπου 22 πληρη παιχνιδια, αν οχι παραπανω, δε θυμαμαι ακριβως. Το βαλα απο την εποχη που εδινε το Farcry 2. Αν τα βαλεις κατω αυτα με τιμες ελλαδος ειναι πανω απο 150 ευρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το vita δεν σε αναγκάζει να το πάρεις το plus. Αν θες να έχεις φορητή παιχνιδομηχανή και δεν σου αρέσουν τα exclusives της Nintendo δεν νομίζω να έχεις άλλη λύση από το vita...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε με καταλαβες. Αυτη τη στιγμη το βιτα δεν ειναι ελκυστικο ακομα και με πλας, αυτο λεω.

 

Αν καποιος δε θελει 3DS, τοτε ας περιμενει γιατι και το βιτα σκονη θα πιανει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το προβλημα ειναι οτι το 3DS δεν εχει μονο τα exclusive της nintendo για να ριξει καποιος στο τραπεζι. Εχει ενα καρο ποιοτικα third party παιχνιδια και ερχονται ακομα περισσοτερα. Δεν μπορεις να κανεις λαθος με το 3DS, εχει τα παντα για ολους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφερουσα απο ποια αποψη για εναν κατοχο PS3 ?

 

δεν εχει plus, θα πρεπει να δωσει το λιγοτερο 15 για τριμηνη, και max, 40-45, για ετησια + το κοστος του Vita.

εγραψα.

Σιγουρα η αγορα vita ειδικα για καποιον που εχει ps3 και plus ειναι εξαιρετικα συμφερουσα.

 

Ο κατοχος λοιπον ps3 και plus αγοραζει τo vita σκετο και εχει day one 4 παιχνιδια,απο τα οποια τα 3 τουλαχιστον(uncharted,gravity rush, tales from space) ειναι παρα πολυ καλα.Το 4ο τωρα κυκλοφορει και δεν ξερουμε(δεν εχω δει καποιο review).

Προσωπικα την θεωρω συμφερουσα αγορα. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οποτε, με την λογικη οτι η σονυ, θα δινει δωρεαν καποια καλα games, παιρνουμε βιτα.

 

Εγω την κινηση αυτη την βλεπω σαν απελπισια, και μαλιστα σκιζει οσους πληρωσαν τα απο πανω παιχνιδια,

καποια απο τα οποια δεν εχουν καιρο κυκλοφοριας.

 

Εγω επιμενω, το gadgetaki αυτο δεν αξιζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ειπα τιποτα παραπανω απο το οτι ειναι συμφερουσα οικονομικα η παραπανω αγορα(οπως την περιεγραψα).Δεν ξερω γιατι διαφωνεις.

Απο κει και περα το αν αρεσει σε καποιον αυτο τιο φορητο ή οχι ειναι αλλο θεμα.

 

Εγω σημερα θα προτεινα 3ds σε καποιον που θα με ρωτησει.Αλλα το πακετο που περιεγραψα πιο πανω ειναι αρκετα δελεαστικο.Τιποτα λιγοτερο τιποτα περισσοτερο.

 

Ελπιζω να εγινα κατανοητος αυτη τη φορα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οποτε, με την λογικη οτι η σονυ, θα δινει δωρεαν καποια καλα games, παιρνουμε βιτα.

 

Εγω την κινηση αυτη την βλεπω σαν απελπισια, και μαλιστα σκιζει οσους πληρωσαν τα απο πανω παιχνιδια,

καποια απο τα οποια δεν εχουν καιρο κυκλοφοριας.

 

Εγω επιμενω, το gadgetaki αυτο δεν αξιζει.

 

Κοιταξε καλο θα ηταν η Sony να δωσει κατι εξτρα σε αυτους που πηραν νωρις το μηχανημα + τα παιχνιδια οπως εκανε και η Nintendo για το 3DS για να μην νοιωθουν σαν χαμενοι. 1-2 παιχνιδακια ή κανενα τριμηνο δωρεαν PS+ αρκουν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.metacritic.com/game/playstation-vita/call-of-duty-black-ops-declassified/critic-reviews

 

πάει και το cod για το vita, double analogs λέγανε, call of duty σε φορητή λέγανε,επιτέλους λέω εγώ,άντε να θάψουνε έναν cod τίτλο έπρεπε να είναι όμως ο τίτλος του vita ρε.... τώρα πιο θα είναι το παιχνίδι flag της κονσόλας που θα το ξεχωρίζει απο τον ανταγωνισμό για τα 14χρονα ??? ποιό? χαχαχα

 

τα καλά νέα είναι οτι έρχεται το persona 4 σε λίγες μέρες,αυτό είναι παιχνιδάρα όπως και να το κάνουμε ,αν και το έχω λιώσει πριν αρκετά χρόνια όπως και το fes.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...