Προς το περιεχόμενο

Nintendo 3DS Vs PlayStation Vita


SteelLord

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Φωτιες μου εχετε αναψει.

Ειδα ενα βιντεακι με παρουσιαση παιχνιδιων στο 3DS και ειδα κατι τιτλους αστα να πανε, παιχνιδαρες.

Αν το βρω σε καλη τιμη μεταχειρισμενο ισως να το αγορασω, καινουριο δυσκολο το βλεπω γτ ειναι ακριβο (αν θυμαμαι καλα βαραει γυρω στα 170Ε ετσι δεν ειναι)?

Με τα παιχνιδια του τι παιζει?Ειναι φθηνα ακριβα?Τιλοι οπως zelda,kindom hearts,resident evil,splinter cell,metal gear solid σε τι τιμες παιζουνε πανω κατω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 332
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

για τα Ελληνικά δεδομένα και το 3ds στα 170 είναι ακριβό ναι, και τα παιχνίδια είναι σε άπιαστες τιμές 30ε θα βρείς το φτηνότερο ακόμα και στο εξωτερικό(μιλάω για τα παιχνίδια που αξίζουν), μάλλον πρέπει σιγά σιγά να πέσουν οι τιμές,προσωπικά δεν με πειράζει ένα game να έχει καμιά 10αριά bugs και glitches ,και παλιά είχαν αρκεί να μην είναι gamebreaking, ειδικά στις φορητές που το κόστος είναι χαμηλό το θεωρώ αδιανόητο να έχουν τέτοιες τιμές,οθούν τον κόσμο στην πειρατεία αναγκαστικά.(θα δώσω ένα παράδειγμα έχω 3-4 φιλαράκια που περιμένουν το κρακ για fm2013 εγώ το πήρα αυθεντικό στα 33ε, μου είπαν αν είχε 15ε θα τα δίναν παραπάνω δεν έχουν να δώσουν,δεν θα κέρδιζε η εταιρία αν είχε 15ε το παιχνίδι? ο τετραπλάσιος κόσμος θα το αγόραζε,τέσπα ίσως να κάνω και λάθος ,ίσως τώρα να βγάζουν περισσότερα)

 

το αστείο είναι οτι κάποιοι δικαιολογούν τις τιμές λόγο του κόστους παραγωγής και τρώνε τον παπά και την προπαγάνδα που πουλάνε οι εταιρίες,τώρα ακούγεται για 70$ στην αμερική τα καινούρια παιχνίδια της νέας γενιάς(10$ παραπάνω),ξέρετε τι σημαίνει αυτό στην Ελλάδα 10ε παραπάνω.70ε δλδ.εγώ απο την άλλη ξέρω οτι και αυτό είναι μια επιχείρηση ,υπάρχουν κάποιες στιγμές που πρέπει να κάνεις upgrade την engine το software ,etc, σε όλες τις επιχειρήσεις κάτι δίνεις για αναβάθμηση,είχαν άποιρο χρόνο να βγάλουν παιχνίδια και να κάνουν milk την προηγούμενη γενιά έτσι ώστε να έχουν αρκετά λεφτά για το transition στην επόμενη γενιά,δεν τους δικαιολογώ για κανένα λόγο. παράδειγμα και η capcom ,έχω αρχήσει να την μισώ αυτήν την εταιρία πραγματικά, day 1 dlc on the disk,μισοτελειομένο παιχνίδι σου πουλάει και το άλλο μισο σε dlc,τώρα βγάζει το dmc και μια ιστορία έξτρα με τον vergil dlc day1 .... αυτούς ρε ,αυτούς θα δικαιολογήσω για τις τιμές? και που παίζω το παιχνίδι τους και μιλάω για αυτό και τους κάνω διαφήμιση πολύ τους είναι και κέρδος θα έχουν, αλλα δεν πρόκειται να δουν δεκάρα απο μένα.

 

σορρι για το ραντ ,αλλα ντάξι κάποτε πρέπει να τα πούμε και για τις τιμές ,και στις φορητές 3ds/vita γίνεται το πανηγύρι και θα έπρεπε να ντρέπονται.και το κακό είναι στις φορητές οτι ακόμα και μετά απο χρόνια σε παλιούς τίτλους σπάνια βρήσκεις καλή προσφορά(όπως κάτι 10-15ε deals για ps3/360/wii)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οντως εχει παραγινει το κακο με τα φορητα και τα παιχνιδια τους.σε λιγο τα παιχνιδια των 3ds/vita θα ξεπερασουνε στην τιμη τα παιχνιδια του ps3 τα οποια λες δεν γ@μιετε ειναι και σε Blueray δισκακι.

Ειχα την εντυπωση πως ειχε πεσει η τιμη του 3ds στα μαγαζια αλλα εκανα λαθος, βασικα και να επεσε δεν δινω 170Ε για να παρω σκετη κονσολα χωρις παιχνιδι οσο και αν θελω να το ξεπακεταρω εγω το μηχανημα.

Θα ψαξω να βρω γυρω στα 100Ε καμια αγγελια απο μεταχειρισμενο (εννοειτε σε καλη κατασταση) 3ds και να εχει μεσα και κανα παιχνιδακι καλο.στο 3ds αν το παρω δεν θα περνω αβερτα παιχνιδια οπως κανω με το ps360 που περνω παιχνιδια μπας και προλαβω τους must τιτλους ενω εχω ποσα απο πισω που δεν τα εχω παιξει ακομη, αν παρω 3ds θα περνω ενα παιχνιδι και οταν το τελειωνω τοτε θα πηγαινω σε καινουριο και μαλλον θα ειναι απο αγγελιες μιας και δεν υπαρχουνε τοσα χρηματα για να αγοραζω καινουρια παιχνιδια ΚΑΙ για το 3ds.αν το παρω θα ειναι το πρωτο μου φορητο της Nitendo (ναι δεν ειχα ποτε ουτε gameboy), εχω και το wii αλλα ειναι του αναδεχτου μου που δεν το θελει πλεον (με το wii δεν εχω ασχοληθει καθολου, μια φορα το ειχα συνδεσει στην τηλεοραση για να δω αν ειναι οκ και το εχω στην αποθηκη).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με 100 3DS δεν βρισκεις πουθενα. Με καμια 130 ομως μπορεις να βρεις φοβερες προσφορες απο αγγελιες και τετοια.

αντε βαρια 130Ε για παραπανω δεν νομιζω.

και με 100Ε μην νομιζεις μπορεις να βρεις (μια αγγελια στις τοσες δλδ) απο καποιους που στην κυριολεξια σκοτωενουνε τα μηχανηματα που πουλανε.οταν εψαχνα να πουλησω το ps vita μου κοιταζα αγγελιες και εξαιτιας καποιων που εχουνε σκατα μεσα στο κεφαλι δεν μπορουσα να το πουλησω σε πολυ καλη τιμη σε σχεση με αυτα που εδινα και αναγκαστηκα να ριξω και εγω αρκετα την τιμη μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε 3ds μτχ εδω παίζει απο 90 ευρω και φτάνει τα 140 (και παραπάνω) διαλέγεις και παίρνεις.

Οσο για τα παιχνίδια τι να πω ρε παιδιά δεν ψάχνετε καλα.Οταν αγοράζεις ssf4 15 ευρω shinobi 15 ευρω metal gear starfox με 30 ευρω κλπ απλα δεν ψάχνετε καλά.

Σίγουρα ειναι ακριβά ολα τα γνήσια τα καινούργια τουλάχιστον. Γιατι απο εκεί θα πάρει η nintendo/sony, ο κατασκευαστής, ο μεσάζοντας, ο έμπορος, το κράτος με 23% φπα.

Απλά βγάζουν αρκετοί ψωμάκι και να εχει λίγα και καλα ετσι και αλλιώς έχουμε και αλλα πράγματα να κάνουμε απο το να παίζουμε 12 ωρες την ημέρα. Αυτός που δεν θα έπρεπε να παίρνει τοσα ειναι σίγουρα το κράτος βγάζει ποιο πολλά και απο τον ιδιο το κατασκευαστή.Ας ειχαν ολα 60 ευρώ και στους 3-5 μήνες να έπεφταν στα 30 σε ολες τις κονσόλες. Μονο στο pc αγοράζεις φθηνά παιχνίδια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το ssfiv έχει πέσει αρκετά ναι, το shinobi είναι crappy game,και τα metal gear και starfox ports και πάλι είναι ακριβά, εγώ προσωπικά μιλάω για τίτλους της νιντ, όπως kid icarus/new super mario bros 2/super mario world 3d/mario kart 7 και το tales της namco αυτά με καίνε τώρα, όταν βγει φυσικά το fire emblem και 100ε θα έδινα που λέει ο λόγος χαχαχα.ελπίζω να σπάσει μέχρι τότε γιατί δεν θέλω να χάσω το ds support που έχω τώρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.skroutz.gr/s/321648/The-Legend-of-Zelda-Ocarina-of-Time-3D.html?keyphrase=zelda+3ds

 

33.5e το φτηνότερο ... και είναι παιχνίδι 1.5 χρόνο έξω, remake σαν το star fox .και 30 να είχε πάλι ακριβό είναι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπως λοιπον φενεται απο τα φορητα η πειρατεια δεν παιζει -κανενα- απολυτως ρολο στις τιμες. Τις ιδιες τιμες ειχαμε τοτε (και καλα για να πληρωνουν οι λιγοι εξτρα για τη χασουρα των πειρατων) και τις ιδιες εχουμε και σημερα με 0 πειρατεια. Οι δικαιολογιες λοιπον πανε και ερχονται. Απλα για να ξυπνανε ορισμενοι πιστευοντας οτι με την παταξη της πειρατειας θα δειτε και μειωμενες τιμες. Μαλλον το αναποδο ισχυει και ειναι φως φαναρι εδω περα. Ποιο μεγαλη αποδειξη δεν μπορεις να βρεις.

 

Ε δεν το ξερετε? Εμεις εδω στο Ελλαδισταν (και οχι μονο) θα πρεπει να πληρωσουμε -ακριβοτερα- απο τον Αμερικανο ο οποιος χαμηλομισθος βορειοαμερικανος κατω απο 100 δολαρια το 8ωρο δεν παιρνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.skroutz.g...hrase=zelda 3ds

 

33.5e το φτηνότερο ... και είναι παιχνίδι 1.5 χρόνο έξω, remake σαν το star fox .και 30 να είχε πάλι ακριβό είναι

 

 

Δυστυχώς τα παιχνίδια της Nintendo παραδοσιακά κρατάνε υψηλή τιμή.

Μόνο όταν ξεστοκάρουν τα ρίχνουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο μόνος τροπος για να ανεβούν οι πωλήσεις του vita κατα χ3 χ4 σε σχεση με αυτες που ειναι τωρα ειναι να "σπασει"πιο γρήγορα απο το 3ds (και δεν εννοω να σπασει για να παιζει παιχνιδια psp αλλα τα δικα του_)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.skroutz.g...hrase=zelda 3ds

 

33.5e το φτηνότερο ... και είναι παιχνίδι 1.5 χρόνο έξω, remake σαν το star fox .και 30 να είχε πάλι ακριβό είναι

28.50 στο console club remake και;και δεν ειναι απλό port 3ης φορές ειχα τερματίσει στο n64 αλλο πράγμα στο 3ds με καλύτερα γραφικά 3d κλπ και μιλάμε για ενα απο τα καλύτερα παιχνίδια ever και σίγουρα το καλύτερο zelda 3d.

H τιμές μια χαρά είναι και στο 3ds ακόμα και στο vita.Η τσέπη μας εχει το πρόβλημα. Μια ζωή τα ιδια ειχαν 17,000δρχ - 20,000δρχ - 50€ - 60€ κλπ.

 

 

Παιχνίδια 3ds που αξίζουν να ειναι στη βιβλιοθήκη με λιγότερο απο 30 ευρώ.

 

Super Street Fighter IV: 3D Edition

 

 

Ace Combat: Assault Horizon Legacy

 

 

Shinobi

 

 

Tom Clancy's Splinter Cell 3D

 

 

Dead or Alive: Dimensions

 

 

Samurai Warriors Chronicles

 

 

Sonic Generations

 

 

Rayman 3D

 

 

One Piece: Unlimited Cruise SP 2

 

 

The Legend of Zelda: Ocarina of Time 3D

 

Star Fox 64 3D

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...