Προς το περιεχόμενο

Nintendo 3DS Vs PlayStation Vita


SteelLord

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

2. Χρήση του ως χειριστηρίου όπως στο WiiU για να τσιμπήσουν και όσοι έχουν PS3.

Δηλαδή για να εχει μια "εμπειρία" wii u θα πρέπει να σκάσει 230+400 εως 600. Αποτυχία μυρίζομαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 332
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Εγω θυμαμαι ειχα παρει το Perfect Dark καινουριο 25.000 και DKC 27.000 (και μαλιστα το DKC ηταν λιγο πιο ακριβο γιατι ειχε μεσα στο πακετο το expansion pak, που απαιτουσε το DKC για να παιξει και ανεβαζε την αναλυση στο Perfect Dark).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και το perfect dark το απαιτουσε αλλιως δεν μπορουσες να παιξεις single player.

 

Ενα ακομα + του 3DS ειναι οτι μπορεις να του αλλαξεις μπαταρια αν δεν σου κανει αυτη που εχει. Στο PSV δεν ειδα να υπαρχει τετοια δυνατοτητα δυστυχως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το Psvita έχει ενσωματομένη μπαταρία που δεν αλλάζει ,το κάνανε αυτό για να αποφύγουν τα της Pandora battery του psp, στάνταρ όμως κάτι με hardmod θα παίξει αργότερα και γιαυτό.το τελευταίο πράγμα αυτή τη στιγμή που με νοιάζει για το Psvita έιναι η μπαταρία του... η σόνυ βρίσκεται σε πολύ δύσκολη οικονομική κατάσταση, το gaming division πάω στοίχημα ασχολείτε κατα 90% με το ps4 και 10% με το ps3 αυτή τη στιγμή, το psvita είναι εντελώς εγκαταλλελημένο. πρόσφατα διάβασα πολύ ασχημα νέα για την σόνυ, μακάρι να γλυτώσει γιατί την χρειαζόμαστε στο χώρο,όχι οτι δεν αξίζει αυτά που παθαίνει τώρα,η συμπεριφορά προς τον καταναλωτή τα τελευταία 5-6 χρόνια ήταν απαίσια.

 

τέσπα δεν βλέπω μέλλον για το vita πλεον,έτυχε και το Launch του ps4 να είναι 1-2 χρόνια αργότερα, αργήσαν να κάνουν και μια καλή κίνηση(πλέον έχουν αργήσει πάρα πολύ ,το 3ds έχει γίνει σαρανταποδαρούσα) και δεν βλέπω με το λανσάρισμα του ps4 πως μπορούν να επικεντρωθούν σε 2 κονσόλες,καλά τα 10 year cycles ,αλλα μάλλον κλέβουν υπερβολικά πολλές πωλήσεις, η σόνυ έπρεπε να είχε κόψει το ps2 νωρίτερα και όταν βγει το ps4 πρέπει να κόψει το ps3 day1 καθώς και το psp πρέπει να φύγει, ξέρω κάποιοι θα πείτε οτι βγάζει λεφτά απο τις παλιές κονσόλες αλλα είναι κάτι το οποίο πρέπει να παρατήσουν για να πάρει πόδια η νέα γενειά,όποιος δεν έχει λεφτά πέρνει μεταχειρησμένη κονσόλα Old gen ή την πιο φτηνή επιλογή,ακούς εκεί ακόμα ps2 καινούρια στα ράφια,έλεος δλδ,μετά πως να πουλήσει το Ps3 όταν ένας μπαμπάς άσχετος θα δει με 99ε το ps2,αυτό θα πάρει... όπως κάνανε παλιά με τα ατάρι(nes ήθελα, το ατάρι με το κρυφτό μου φέρανε... 2 φορές χαχαχα)

 

τέσπα δεν υπάρχει πλέον μάχη psvita -3ds ,το 3ds πήρε όλη την πίτα αυτή τη φορά ,ο λόγος είναι τα ντουγάνια της σόνυ.για να πουλήσει το psvita θέλει Pricedrop στα 170 με κάρτα, να φύγει το psp και να βγάλουν και κάνα παιχνίδι της προκοπής,δεν το βλέπω να γίνεται.btw η νιντέντο όταν χαμήλωσε το 3ds στα 170 έκανε την αγορά ds xl/dsi ανούσια στα 120-140 ,τώρα δεν υπάρχει λόγος για vita ενω υπάρχει το psp(god of war/gran turismo etc) με τόση διαφορά τιμής.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχω ps3 και το πήρα 450ε πριν αρκετά χρόνια,το fat το 40άρι.του έβαλα 320gb kmeaw στην αρχή και μετά rogeros τώρα και έχω βοηθήσει και αρκετά άτομα στο Ps3 hacking thread εδώ και χρόνια,μόνο wii αγόρασα day 1 το πούλησα μετά την ε3 με το wii music (μόνο για το zelda skyward sword το μετάνιωσα) και 360 είχα το πούλησα όταν τερμάτησα το alan wake (δεν το μετάνιωσα καθόλου,ίσως λίγο για το gears 3).

πραγματικά έχω βαρεθεί αυτή τη γενειά, θέλω νέα home κονσόλα,και το wii u δεν είναι για μένα,αν η σόνυ βγάλει Ps4 και κρατήσει το ps3 ,ps5 δεν θα δούμε και θα φανεί μετά απο χρόνια αν έχω δίκαιο, θα πάει άπατο το ps4 γιατί το xbox θα είναι πιο δυνατό και το wii u πιο φτηνό,εκτός αν βγάλει μέσα σε εναν χρόνο Uncharted 4/gt 6/final fantasy 7 remake....

 

τέσπα όταν τελειώνει μια γενιά πρέπει να τελειώνει,το focus να πηγαίνει παρακάτω, να σταματάνε οι πωλήσεις έτσι ώστε το userbase των καινούριων κονσολών να μεγαλώνει,έτσι ώστε να βλέπουμε περισσότερα 3rd party games στις καινούριες κονσόλες, παράδειγμα η atlus και τα persona 3/4 που όταν βγήκαν είχαμε προχωρήσει γενιά, και ενώ άξιζαν πραγματικά ,και αν ήταν στο ps3 ίσως το έδιναν τρελό boost σε ιαπωνία στην αρχή ,έδωσαν το ίδιο Boost στο ps2 ενώ δεν υπήρχε λόγος.τόσα παιχνίδια έχουν τα ps3/psp/360/wii/ds όποιος θέλει να τα παίξει υπάρχουν και τα μεταχειρισμένα ,πρέπει δλδ να βγαίνουν new games, και να πουλάνε τις κονσόλες new? μένουμε πίσω έτσι,και αυτός είναι ενας λόγος που πεθαίνει η σόνυ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Sony λογικα θα υποστηρίζει με δυνατούς τίτλους το ps3 ακόμα και όταν βγει ps4 για κανα 2 χρονια όπως έκανε και με το ps2. Πάντως είσαι ο μόνος που ξέρω που θελεις να παρατησει το ps3 κατευθειαν οταν κυκλοφορήσει το ps4.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ίσως γιατί ειμαι ο μόνος που καταλαβαίνει τι παίζεται και με νοιάζει περισσότερο να μείνει η σόνυ στο παιχνίδι,απότι να απολάυσω μια παλιά μου κονσόλα 1-2 χρόνια περισσότερο.

 

http://www.neogaf.co...ad.php?t=501418

139$ 3ds regular

199$ xl με μάριο καρτ.....

meanwhile in sony κάτι καπνίζουν δεν εξηγείται αλλιώς.....

1x02_-_Walt_smoking_weed.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

200 δολάρια το xl με μάριο και εμείς 230 + 10 ο φορτιστής 240 ευρώ δίχως παιχνίδι αν αυτο δεν λέγετε οικονομικός πόλεμος τότε τι;

Μάλλον θα πουλήσω το pal 3ds να αγοράσω απο usa ποιο φθηνά θα μου βγαίνει και στα παιχνίδια και σε ολα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτό το $=e δεν πρώκειται να το αλλάξουν, βγάζουν τρελό κέρδος έτσι, και σε άλλες χώρες είναι και χειρότερα μερικές φορές,λογικά θα έρθει και εδώ η προσφορά για τις γιορτές στα 200ε το xl με το mario kart, αλλα μην ξεχνάμε Ελλάδα είμαστε... τα μεταφορικά απο αμερική είναι πολύ ψηλά,δεν είναι όπως απο αγγλία ή free όπως την κίνα(btw απο την κίνα πήρα 2 μπαταρίες για το παλιό μου νόκια με 2ε,απορώ τι κέρδος βγάζουν που τα στέλνουν, εδώ 25ε η 1,ναι βρε)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aν θες να μεινει στο παιχνιδι η sony,θα πρεπει να υποστηριξει το ps3 οσο παει..

Ο σεβασμος που εχει χτισει για τον καταναλωτη με την υποστηριξη κονσολων της οσο αυτο ειναι δυνατο,ειναι ενα απο τα δυνατα χαρτια της.

Θα ηταν εγκληματικο να σκοτωσει μια κονσολα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ποιός σεβασμός ρε Pds, για φούντο πάει η εταιρία, εγώ που με χαρακτήριζαν κάποιοι εδω μέσα ps fanboy κλαιω με την σονυ αυτή τη γενειά (με αγαπημένη κονσόλα όλων των εποχών το ps1),κατάντια είναι, εσύ το λες δυνατό χαρτί εγώ το λέω χάσιμο 1-2 χρόνων σε πωλήσεις,1/4 παραπάνω να πουλούσε θα ήταν καλύτερα.

μην πάμε μακριά για το Ps3 άλλοστε δεν είναι και γιαυτό το λόγο το thread,δες τώρα στο Media create sales στην ιαπωνία το Psp πουλάει το 4πλάσιο απο το vita, κόψε το psp και αυτοί που είναι να πάρουν σονυ κονσόλα θα πάρουν vita ,ακόμα και 1/4 παραπάνω να πουλήσει είναι κέρδος για την κονσόλα, και για τα games που θα δούμε σε αυτήν, με το να κραταει το psp τώρα στην αγορά κοιτάει το καθαρό κέρδος και τις εισπράξεις που έχει ΔΕΝ ΚΟΙΤΆΕΙ ΤΟΝ ΣΕΒΑΣΜΟ ΠΡΟΣ ΚΑΤΑΝΑΛΩΤΕΣ και άλλες !#%$% που γράφεις... απλά μιλκάρει μια κονσόλα που την δίνει κέρδος,δλδ τι παπά τρώτε κάποιοι, βγαίνει η σόνυ και λέει το κάνουμε για σας και αφήνουμε τις κονσόλες τόσο πολύ και απο πίσω profit και γελάνε, ε δεν είναι έτσι δεν είναι όλοι πρόβατα, χαζοί είναι στην ms που κόψανε το xbox day1 ,χαζοί στην νιντέντο που κόψανε το gamecube day1, είπα για τις φορητές γιατί η νιντέντο αφήνει στην αγορά το ds.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ριξε μια ματια σε ολες τις πωλησεις ολων κονσολων της sony τα τελευαια χρονια και θα δεις οτι τα πηγε μια χαρα και σε μεγαλο βαθμο βοηθησαν τα ps2 και τελευταια psp σε αυτο.

Και δεν την συμφερει να σταματησει την υποστηριξη,αλλα δεν ειναι και καλο για ολους.Ειναι μια πολιτικη που εχει κερδισει κοσμο.

Επιλογη της ειναι και δειχνει σεβασμο(απο τα ματια/πλευρα του καταναλωτη).Τωρα αν δεν το δεχεσαι ή δεν το καταλαβαινεις δεν με απασχολει.

Ειχα xbox και το σκοτωμα της κονσολας(μιας πολυ ικανης κονσολας) ηταν ο λογος που δεν ασχοληθηκα με το 360.Kαποιοι σκεφτονται διαφορετικα.

Σε παρακαλω επισης μην χαρακτηριζεις.Κανεις δεν ειναι προβατο,ουτε με ενδιαφερει αν εισαι ps fanboy ή οχι ή οποιαδηποτε αλλη ταμπελα βαλεις στον εαυτο σου.Εγω κρινω απο αυτα που γραφεις.Τα οποια και βρισκω λαθος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...