Προς το περιεχόμενο

Παράπονα από το e-shop


zacharias99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τιποτα δεν μπορεις να κανεις οταν οι περισσοτεροι δεν ψαχνονται και κοιταζουν για γρηγορες και ευκολες λυσεις. Εδω καλα καλα ο περισσοτερος κοσμος δεν ξερει καν τι ειναι το Skroutz,και απο μαγαζια προτιμαει τα γνωστα γιατι οπως λενε ''τα εμπιστευονται τοσος κοσμος'''..... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 398
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

εγω οταν ειχα θεμα με το μαγαζακι και μίλαγα στο τηλ με καποια wannabe απευθύνει μου ειπε εν μεσω πλιν σαφώς οτι δεν με νιαζει τι λενε στα φορουμ κτλ γτ εχω παρα πολλες πολησεις για να με ανχωσει αυτο.

πρεπει η δεν πρεπει σε τετοια ατομα να τραβήξεις μαυρη γραμμη και να φανε τα μουτρα τους.

υπαρχουν πολυ που ειναι ευχαριστημένη κτλ.αλλα και αλλοι τοσοι που δεν ειναι.ανετα μπορουμε λοιπον να το μαυρισουμε και να καταλαβει καποια στιγμη οτι δεν περναει αυτο που κανει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φίλε manosnik τι εννοείς με αυτό που είπες >? για πες μου να καταλάβω γιατι αυτο ηταν προσωπικό ! η δικη μου συμπεριφορα φαλίρησε το κρατος ? εισαι σοβαρός ανθρωπέ μου ? επειδή θα κοιτάξω να πάρω απο εκει που έχει πιο φθηνά ?

μερικοί δε πατε καλα εδω μέσα..άλλο να μου πεις δε γουσταρεις το e-shop γιατι σε καθυστερεί και αλλο η παπαρια που πέταξες..δε με ξερεις προσωπικά οποτε προσεχε πως μιλας..

ειμαι σιγουρος πως εισαι ενας υπαλληλακος του e-shop!!και το θεμα ειναι οτι δεν νιωθεις και καλα σου λενε για την συμπεριφορα σου..νιωσε στο οτι παραπονα δεν ειναι μονο οτι καθυστερει,απλως ξεστραβωσου και νιωσε οτι εχει ακριβες τιμες.και δεν μιλαμε σε σχεση με πλαισιο κ.τ.λπ αυτα ειναι ανυπαρκτα για οσους ξερουν  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειμαι σιγουρος πως εισαι ενας υπαλληλακος του e-shop!!και το θεμα ειναι οτι δεν νιωθεις και καλα σου λενε για την συμπεριφορα σου..νιωσε στο οτι παραπονα δεν ειναι μονο οτι καθυστερει,απλως ξεστραβωσου και νιωσε οτι εχει ακριβες τιμες.και δεν μιλαμε σε σχεση με πλαισιο κ.τ.λπ αυτα ειναι ανυπαρκτα για οσους ξερουν  ;)

Οντως και εσυ απαντας σε σχολιο του 2012? :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ πάλι δεν έτυχε να παραλάβω ποτέ κάποιο ελαττωματικό προιόν...

Ουτε κι εγω . Ψωνίζω απο το κιτρινομάγαζο 15+ χρόνια..

 

βέβαια δεν έτυχε να τους χρειαστώ στο after sales.

 

Γενικά όμως ειμαι αρκετά ικανοποιημένος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...

11 χρονια αγορων μετα,ηρθε και η σειρα μου να κανω το πρωτο και τελευταιο παραπονο για το eshop.

απαραδεκτοι !

ειναι η δευτερη φορα στα τοσα χρονια που επιστρεφω χαλασμενο προιον και την δευτερη φορα εκαναν ενα σωρο << λαθη >> ...

ταμπλετ , εντος εγγυησης δεν κραταει αλλο η μπαταρια του και σβηνει μονο του,λειτουργει μονο με τον φορτιστη συνεχεια.

το παραδιδω σε Αριστη κατασταση και οταν λεμε αριστη αριστη,περα απο το οτι ο υπαλληλος του καταστηματος που το πηγα για επιστροφη μου εδειξε μια γρατζουνια 1ος χιλιοστου και του ειπα απλα ,σοβαρεψου ...

εν τελει το στελνει στα κεντρικα.

υποψην εχω προσκομισει και την αποδειξη .

29 ημερες μετα μου σκαει τηλεφωνο πως,ειτε θα πληρωσω 10 ευρω για επιστροφη οπως εχει η συσκευη ειτε 25 ευρω για αλλαγη μπαταριας (ο υπαλληλος του καταστηματος που το παρεδωσα τωρα) και του απανταω,πως γινεται αυτο αφου ειναι εντος εγγυησης?

δεν ξερω ετσι μου ειπαν.

καλα θα μιλησω εγω με τα κεντρικα.

παιρνω στα κεντρικα στο eshop,τους λεω τι και πως και μου απαντανε ,αρχικα,πως το ταμπλετ ειναι εκτος εγγυησης.

πως ειναι δυνατον να το λετε αυτο,το ταμπλετ ειναι εντος εγγυησης την αποδειξη την ειδατε?

μισο λεπτο και περιμενω..

επανερχετε αυτος που μιλουσα και μου λεει πως τα 10 ευρω ειναι για τον τεχνικο της crypto.αυτοι τα ζητανε και οχι εμεις?

οκ,θα ξανα επικοινωνησω του απανταω.

τηλεφωνο στην crypto, το και το τους λεω και μου απαντανε,οχι βεβαια,δεν εχετε καμια χρεωση απο εμας αν το θελετε πισω χωρις αντικατασταση μπαταριας και με την αντικατασταση παει 20 ευρω ( τα 25 πως βγηκαν ??? )

και με την ευκαιρια τους ρωταω ,πως ζητατε χρηματα για αντικατασταση μπαταριας για ενα προιον που ειναι εντος εγγυησης?

εχει περασει ο ενας χρονος μου λεει.

ναι αλλα εγω το αγορασα με 2 χρονια εγγυηση απανταω.

αυτο θα πρεπει να το μιλησετε με το eshop που σας εδωσε 2 χρονια εγγυηση.

κλεινω εδω και βουρ πισω στο eshop.

τους λεω παλι πως μου ζητατε χρηματα 10 ευρω για επιστροφη λεγοντας οτι τα ζηταει η crypto οταν η ιδια εταιρεια μου ειπε πριν 5 λεπτα πως δεν βαζουν καμια χρεωση για επιστροφη.

μισο λεπτο παλι,στην αναμονη...

επανερχετε ο υπαλληλος και μου λεει πως αυτα τα 10 ευρω,τελικα,ειναι για το service του eshop που το ελενξε ο τεχνικος.

τι ελενξε λεω?

τι προβλημα εχει.

και τι προβλημα εχει?

εχει προβλημα με την μπαταρια.

μπραβο του λεω,να παρει αυτος 10 ευρω που το επιβεβαιωσε ,να παρω και εγω 10 ευρω που το ανακαλυψα ,τι λετε?

ναι αλλα κυριε θα επρεπε να γινει ο ελεγχος πριν το στειλουμε.

και γιατι να το κανετε ελεγχο εσεις οταν ουτως η αλλος θα το στελνατε στην crypto για τον ελεγχο του προβληματος?

ετσι ειναι η διαδικασια μου ειπε τωρα δεν θυμαμαι...

και μεσα στην διαδικασια ειναι και το να χρεωνεται για εναν ελεγχο 10 ευρω,οταν μαλιστα ειναι και εντος εγγυησης?

δεν απανταει...

μετα απο λιγο μου λεει,ξερετε η μπαταριας εχει εγγυηση 6 μηνες... ( απλα τραγικοι οι ανθρωποι...)

δηλαδη αν συνεχισουμε λιγο ακομα την συζητηση θα μου το κανε τε 3μηνη την εγγυηση?

εγω οταν το αγορασα του λεω,εγραφε 2 χρονια εγγυηση,μονο!

οταν σε πολλα αλλα αναγραφεται τοσα χρονια εγγυηση και τοσα η μπαταρια και σε καπια αλλα μονο μια τελικη εγγυηση.

ειναι αυτονοητο οι μπαταριες να εχουν μικροτερη εγγυηση μου λεει..

και για μενα ειναι αυτονοητο να δεχομαι αυτα που βλεπω! και αυτο ειναι τα 2 χρονια εγγυηση !

οπως επισης αυτονοητο το να μην δεχτω τα 10 ευρω καπελο που μου βαζετε ετσι απλα γιατι ειναι αυτονοητο για μενα .

τελος παντων αν και στην αρχη ειχα δεχτει να μου κανουν την αλλαγη με τα 25 ευρω ,μετα την συνομιλια μου με την crypto νευριασα και εδωσα ακυρο και να μου επιστραφει με το καπελο τους των 10 ευρω...

 

ωραια εταιρεια,

να βρουμε κανα παιδακι,μικρες ηλικιες,ασχετους και να κανουμε παιχνιδιιιιι ...

τι ωραια....

 

διπλη τιμη τα αγοραζω απο οπουδηποτε και τελος με δαυτους.

 

Υ.Γ: παρεπιπτοντως την πρωτη φορα ενα λαπτοπ,εντος εγγυησης με χαλασμενο ηχειο εγινε κανονικα η αντικατασταση.και φετος που εληξε η εγγυηση και το ανοιξα να το καθαρισω βρηκα σπασμενες ολες της βασεις απο της βιδες και κολλημενες με κολλα στιγμης...

ο τεχνικος ( της συμφορας ) ειτε βιαζοταν να το κλεισει ειτε το εκανε με το κλασικο ηλεκτρικο κατσαβιδη για να μην πειραχτει κανας τενοντας του...

και μην μου πει κανεις τωρα ,κριμα τα παιδια με τοσα που περνουν τι να κανουν,γιατι αν ειναι ετσι, να γυρισουν στα σπιτια τους να αναλαβουν σοβαροι ανρθωποι τετοιες θεσεις...

λες και αν τους εδιναν παραπανω θα εκαναν καλυτερη δουλεια...

τρομαρα τους.

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 χρονια αγορων μετα,ηρθε και η σειρα μου να κανω το πρωτο και τελευταιο παραπονο για το eshop.

απαραδεκτοι !

ειναι η δευτερη φορα στα τοσα χρονια που επιστρεφω χαλασμενο προιον και την δευτερη φορα εκαναν ενα σωρο << λαθη >> ...

ταμπλετ , εντος εγγυησης δεν κραταει αλλο η μπαταρια του και σβηνει μονο του,λειτουργει μονο με τον φορτιστη συνεχεια.

το παραδιδω σε Αριστη κατασταση και οταν λεμε αριστη αριστη,περα απο το οτι ο υπαλληλος του καταστηματος που το πηγα για επιστροφη μου εδειξε μια γρατζουνια 1ος χιλιοστου και του ειπα απλα ,σοβαρεψου ...

εν τελει το στελνει στα κεντρικα.

υποψην εχω προσκομισει και την αποδειξη .

29 ημερες μετα μου σκαει τηλεφωνο πως,ειτε θα πληρωσω 10 ευρω για επιστροφη οπως εχει η συσκευη ειτε 25 ευρω για αλλαγη μπαταριας (ο υπαλληλος του καταστηματος που το παρεδωσα τωρα) και του απανταω,πως γινεται αυτο αφου ειναι εντος εγγυησης?

δεν ξερω ετσι μου ειπαν.

καλα θα μιλησω εγω με τα κεντρικα.

παιρνω στα κεντρικα στο eshop,τους λεω τι και πως και μου απαντανε ,αρχικα,πως το ταμπλετ ειναι εκτος εγγυησης.

πως ειναι δυνατον να το λετε αυτο,το ταμπλετ ειναι εντος εγγυησης την αποδειξη την ειδατε?

μισο λεπτο και περιμενω..

επανερχετε αυτος που μιλουσα και μου λεει πως τα 10 ευρω ειναι για τον τεχνικο της crypto.αυτοι τα ζητανε και οχι εμεις?

οκ,θα ξανα επικοινωνησω του απανταω.

τηλεφωνο στην crypto, το και το τους λεω και μου απαντανε,οχι βεβαια,δεν εχετε καμια χρεωση απο εμας αν το θελετε πισω χωρις αντικατασταση μπαταριας και με την αντικατασταση παει 20 ευρω ( τα 25 πως βγηκαν ??? )

και με την ευκαιρια τους ρωταω ,πως ζητατε χρηματα για αντικατασταση μπαταριας για ενα προιον που ειναι εντος εγγυησης?

εχει περασει ο ενας χρονος μου λεει.

ναι αλλα εγω το αγορασα με 2 χρονια εγγυηση απανταω.

αυτο θα πρεπει να το μιλησετε με το eshop που σας εδωσε 2 χρονια εγγυηση.

κλεινω εδω και βουρ πισω στο eshop.

τους λεω παλι πως μου ζητατε χρηματα 10 ευρω για επιστροφη λεγοντας οτι τα ζηταει η crypto οταν η ιδια εταιρεια μου ειπε πριν 5 λεπτα πως δεν βαζουν καμια χρεωση για επιστροφη.

μισο λεπτο παλι,στην αναμονη...

επανερχετε ο υπαλληλος και μου λεει πως αυτα τα 10 ευρω,τελικα,ειναι για το service του eshop που το ελενξε ο τεχνικος.

τι ελενξε λεω?

τι προβλημα εχει.

και τι προβλημα εχει?

εχει προβλημα με την μπαταρια.

μπραβο του λεω,να παρει αυτος 10 ευρω που το επιβεβαιωσε ,να παρω και εγω 10 ευρω που το ανακαλυψα ,τι λετε?

ναι αλλα κυριε θα επρεπε να γινει ο ελεγχος πριν το στειλουμε.

και γιατι να το κανετε ελεγχο εσεις οταν ουτως η αλλος θα το στελνατε στην crypto για τον ελεγχο του προβληματος?

ετσι ειναι η διαδικασια μου ειπε τωρα δεν θυμαμαι...

και μεσα στην διαδικασια ειναι και το να χρεωνεται για εναν ελεγχο 10 ευρω,οταν μαλιστα ειναι και εντος εγγυησης?

δεν απανταει...

μετα απο λιγο μου λεει,ξερετε η μπαταριας εχει εγγυηση 6 μηνες... ( απλα τραγικοι οι ανθρωποι...)

δηλαδη αν συνεχισουμε λιγο ακομα την συζητηση θα μου το κανε τε 3μηνη την εγγυηση?

εγω οταν το αγορασα του λεω,εγραφε 2 χρονια εγγυηση,μονο!

οταν σε πολλα αλλα αναγραφεται τοσα χρονια εγγυηση και τοσα η μπαταρια και σε καπια αλλα μονο μια τελικη εγγυηση.

ειναι αυτονοητο οι μπαταριες να εχουν μικροτερη εγγυηση μου λεει..

και για μενα ειναι αυτονοητο να δεχομαι αυτα που βλεπω! και αυτο ειναι τα 2 χρονια εγγυηση !

οπως επισης αυτονοητο το να μην δεχτω τα 10 ευρω καπελο που μου βαζετε ετσι απλα γιατι ειναι αυτονοητο για μενα .

τελος παντων αν και στην αρχη ειχα δεχτει να μου κανουν την αλλαγη με τα 25 ευρω ,μετα την συνομιλια μου με την crypto νευριασα και εδωσα ακυρο και να μου επιστραφει με το καπελο τους των 10 ευρω...

 

ωραια εταιρεια,

να βρουμε κανα παιδακι,μικρες ηλικιες,ασχετους και να κανουμε παιχνιδιιιιι ...

τι ωραια....

 

διπλη τιμη τα αγοραζω απο οπουδηποτε και τελος με δαυτους.

 

Υ.Γ: παρεπιπτοντως την πρωτη φορα ενα λαπτοπ,εντος εγγυησης με χαλασμενο ηχειο εγινε κανονικα η αντικατασταση.και φετος που εληξε η εγγυηση και το ανοιξα να το καθαρισω βρηκα σπασμενες ολες της βασεις απο της βιδες και κολλημενες με κολλα στιγμης...

ο τεχνικος ( της συμφορας ) ειτε βιαζοταν να το κλεισει ειτε το εκανε με το κλασικο ηλεκτρικο κατσαβιδη για να μην πειραχτει κανας τενοντας του...

και μην μου πει κανεις τωρα ,κριμα τα παιδια με τοσα που περνουν τι να κανουν,γιατι αν ειναι ετσι, να γυρισουν στα σπιτια τους να αναλαβουν σοβαροι ανρθωποι τετοιες θεσεις...

λες και αν τους εδιναν παραπανω θα εκαναν καλυτερη δουλεια...

τρομαρα τους.

Για πολλες φωνες και βρισιδια τα παραπανω δυστηχως.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Αυτό για της μπαταρίες ισχύει δεν έχουν ίδια διάρκεια εγγύησης με το προϊόν, το ποσό καιρό έχει η μπαταρία το γράφει το manual συνήθως την πάτησα έτσι και εγώ σε άλλο κατάστημα βέβαια και όταν ρώτησα δικηγόρο και όλες της καταναλωτικες οργανώσεις (συνήγορος του καταναλωτή γενική γραμματεία καταναλωτή κτλ) όλοι μου είπαν το ίδιο, τα καταστήματα είναι υποχρεωμένα να αναφέρουν την εγγύηση κατασκευαστή για την συσκευή, για της επιμέρους εγγύησης (μπαταρία, ακουστικά και ότι άλλο μπορεί να συνοδεύει μια συσκευή) να ανατρεξω στο manual η στο εγχειρίδιο όρων εγγύησης οπότε τεχνικά είναι καλυμενοι με αυτό που σου είπαν για την μπαταρία όσο αφορά τα έξτρα λεφτά που ζητάνε είναι απλά απαράδεκτο, για την εγγύηση υπάρχει ευρωπαϊκή οδηγία που υποχρεώνει εντός ευρωπαϊκής ένωσης ότι ηλεκτρονικό πωλείται να έχει 2 έτη εγγύηση,

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

υπάρχει ευρωπαϊκή οδηγία που υποχρεώνει εντός ευρωπαϊκής ένωσης ότι ηλεκτρονικό πωλείται να έχει 2 έτη εγγύηση,

ιδιως αυτο με την 2 ετη εγγυηση !

οταν σχεδον ολα τους τα προιοντα δινουν 1 χρονο μονο..

απλα οτι πιασουν οι ανθρωποι !

το αστειο ειναι πως εχω στειλει και email την ολη συνομιλια που ειχα και δεν εχω λαβει καμια απαντηση ...

οταν στην σελιδα τους αναγραφουν :

 

Το e-shop.gr δίνει μεγάλη σημασία στις παρατηρήσεις των πελατών του. Δεχόμαστε ευχαρίστως κάθε κριτική από τους πελάτες ακούμε πάντα με προσοχή και απαντάμε σε όλους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το τελευταιο η οδηγια πηγαινει σε προιοντα οπως καλη ωρα της Crypto ή της Apple τα πραγματα που ειχαν εξ αρχης 2 χρονια εγγυηση και σου λεει 1 χρονο αναλαμβανει αποκλειστικα ο κατασκευαστης την εγγυηση και τον αλλο 2ρο χρονο ο μεσαζοντας απο τον οποιο αγοραζεις το προιον.Αρα στην περιπτωση μας τον δευτερο χρονο εγγυησης επρεπε να στον εδινε το eshop απο το οποιο αγορασες το tablet αλλα αυτοι οχι μονο δεν σου δινουν εγγυηση αλλα πανε να σε χρεωσουν κιολας. Σου λεει ο αλλος 10ευρω για τον ελεγχο. Ρε μαστορα απο την στιγμη που ειμαι εντος εγγυησης πρεπει να το τσεκαρεις δωρεαν(επειδη αν ανοιξω το tablet να το κοιταξω ο ιδιος θα βγω εκτως εγγυησης) τα αλλα ειναι καραγκιοζιλικια του eshop δυστηχως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Για το τελευταιο η οδηγια πηγαινει σε προιοντα οπως καλη ωρα της Crypto ή της Apple τα πραγματα που ειχαν εξ αρχης 2 χρονια εγγυηση και σου λεει 1 χρονο αναλαμβανει αποκλειστικα ο κατασκευαστης την εγγυηση και τον αλλο 2ρο χρονο ο μεσαζοντας απο τον οποιο αγοραζεις το προιον.Αρα στην περιπτωση μας τον δευτερο χρονο εγγυησης επρεπε να στον εδινε το eshop απο το οποιο αγορασες το tablet αλλα αυτοι οχι μονο δεν σου δινουν εγγυηση αλλα πανε να σε χρεωσουν κιολας. Σου λεει ο αλλος 10ευρω για τον ελεγχο. Ρε μαστορα απο την στιγμη που ειμαι εντος εγγυησης πρεπει να το τσεκαρεις δωρεαν(επειδη αν ανοιξω το tablet να το κοιταξω ο ιδιος θα βγω εκτως εγγυησης) τα αλλα ειναι καραγκιοζιλικια του eshop δυστηχως.

Για τον κατασκευαστή είναι τα 2 χρόνια υποχρεωτική εγγύηση ο αντιπρόσωπος πωλητής δεν έχει καμία υποχρεώσει να αναλάβει το κόστος αντικατάστασης σε περίπτωση που το προϊόν χαλάσει μέσα στο 2ο χρόνο (όλα τα μαγαζιά θα εκεί εκλειναν έτσι)

Τους μετά πωλητές αντιπρόσωπους τους υποχρεώνει να σε καλύπτουν για τουλάχιστον 2 χρόνια (να στείλουν το προϊόν στον κατασκευαστή για να φτιαχτεί η μόνο υποχρέωση που έχουν αν η επισκευή η αντικατάσταση πάρε πάνω από κάποιο χρονικό (ευλογο χρονικό διάστημα αναφέρουν στο νομο- συνήθως το μεταφράζουν 15 μέρες) τότε πρέπει το κατάστημα να σου δώσει ένα αντίστοιχο αντικείμενο να κάνεις την δουλεία σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τον κατασκευαστή είναι τα 2 χρόνια υποχρεωτική εγγύηση ο αντιπρόσωπος πωλητής δεν έχει καμία υποχρεώσει να αναλάβει το κόστος αντικατάστασης σε περίπτωση που το προϊόν χαλάσει μέσα στο 2ο χρόνο (όλα τα μαγαζιά θα εκεί εκλειναν έτσι)

Τους μετά πωλητές αντιπρόσωπους τους υποχρεώνει να σε καλύπτουν για τουλάχιστον 2 χρόνια (να στείλουν το προϊόν στον κατασκευαστή για να φτιαχτεί η μόνο υποχρέωση που έχουν αν η επισκευή η αντικατάσταση πάρε πάνω από κάποιο χρονικό (ευλογο χρονικό διάστημα αναφέρουν στο νομο- συνήθως το μεταφράζουν 15 μέρες) τότε πρέπει το κατάστημα να σου δώσει ένα αντίστοιχο αντικείμενο να κάνεις την δουλεία σου

Γιατι εχεις δει εσυ πχ επισημους μεταπωλητες πχ Iphone να λενε 2 χρονια εγγυση????Αυτο αν το παμε ετσι δεν ειναι παρανομο και να γινει καταγγελια να πεσουν χοντρα προστιμα???Γιατι δεν γινεται??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Αν πας και αρχίσεις της φωνές, ότι θα κάνεις καταγγελίες σε καταναλωτικες οργανώσεις κτλ όλοι στο τέλος το δέχονται κανονικά απλά προσπαθούν να την γλυτώσει, και ποντάρουνε στην άγνοια του κόσμου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η μόνο υποχρέωση που έχουν αν η επισκευή η αντικατάσταση πάρε πάνω από κάποιο χρονικό (ευλογο χρονικό διάστημα αναφέρουν στο νομο- συνήθως το μεταφράζουν 15 μέρες) τότε πρέπει το κατάστημα να σου δώσει ένα αντίστοιχο αντικείμενο να κάνεις την δουλεία σου

και εμενα ,29 ημερες μετα, μου εδωσαν ...... :rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...