Προς το περιεχόμενο

Παράπονα από το e-shop


zacharias99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

μολις με καλεσαν απο το eshop και μου ειπαν πως δεν θα πληρωσω τιποτα για να μου επιστραφει το προιον πισω .

πως ειναι αυτονοητο ολες η συσκευες που εχουν μπαταρια , να εχουν εγγυηση μονο 6 μηνες,κλπ κλπ.

και ενα συγνωμη για την ολη ταλαιπωρια.

ευτυχως το θεμα ειναι ληξαν ,αλλα....

δεν ξερω αν θα ξανα παρεγγειλω απο το εν λογο καταστημα...

 

με λιγα λογια,και χιλια ευρω ταμπλετ να παρεις και 10 χρονια εγγυηση να εχει,αν η μπαταρια κανει φτερα...για χαρανταν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 398
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Moderators

μολις με καλεσαν απο το eshop και μου ειπαν πως δεν θα πληρωσω τιποτα για να μου επιστραφει το προιον πισω .

πως ειναι αυτονοητο ολες η συσκευες που εχουν μπαταρια , να εχουν εγγυηση μονο 6 μηνες,κλπ κλπ.

και ενα συγνωμη για την ολη ταλαιπωρια.

ευτυχως το θεμα ειναι ληξαν ,αλλα....

δεν ξερω αν θα ξανα παρεγγειλω απο το εν λογο καταστημα...

 

με λιγα λογια,και χιλια ευρω ταμπλετ να παρεις και 10 χρονια εγγυηση να εχει,αν η μπαταρια κανει φτερα...για χαρανταν.

Oταν το αγορασες μεσα ειχε ενα φυλλαδιο για την εγγυηση δες εκει τι ακριβως αναφερει για την εγγυηση της μπαταριας αν δεν το αναφερει πουθενα μπορεις να απετησεις να αλλαχτει η μπαταρια εφοσον δεν αναγραφετε πουθενα ο μειωμενος χρονος εγγυησης της μπαταριας ,

οτι tablet εχω ανοιξει ειναι σαν τα κινητα στανταρ χωρος για μπαταρια οποτε δεν παιζει μεγαλυτερη μπαταρια συνηθως - αυτα απο προσωπικη εμπειρια μονο ομως -

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το ειχα αναφερει παλιοτερα σε αλλο ποστ. τους ειχα παει οθονη με ραγισμα ελπίζοντας οτι η θα περασει εγγύηση η θα την εφτιαχνα εαν με συμφερε. τελικος η επισκευή κοστιζε περισσότερο απο την αγορά που ειχα κανει (μεταχειρισμενη αγορασμένη απο το eshop 6 μηνες πριν τους την παω) στο τηλεφωνο προσπαθησαν να με πεισουν να την φτιαξο. δεν δεχτηκα την ζητησα πισω και την παρελαβα ολο το πανελ σπασμενο. ενο τους την παρεδοσα με 3-5 καθετες γραμμες καμενου pixel. ο τροπος που λειτουργει το θεμα εγγυηση/service στο e-shop ειναι απαράδεκτος. αλλα φταιει ο καταναλωτής που το στηρίζει κανοντας αγορες.

 

πως την παρέλαβαν : http://tinypic.com/view.php?pic=358ytkl&s=6#.ViTNBfnhCUk

 

πως την επέστρεψαν : http://tinypic.com/view.php?pic=3004bw6&s=6#.ViTNEvnhCUk

Πραγματικα απιστευτο για το πως ηταν και εν τελει πως το πηρες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Oταν το αγορασες μεσα ειχε ενα φυλλαδιο για την εγγυηση δες εκει τι ακριβως αναφερει για την εγγυηση της μπαταριας αν δεν το αναφερει πουθενα μπορεις να απετησεις να αλλαχτει η μπαταρια εφοσον δεν αναγραφετε πουθενα ο μειωμενος χρονος εγγυησης της μπαταριας ,

οτι tablet εχω ανοιξει ειναι σαν τα κινητα στανταρ χωρος για μπαταρια οποτε δεν παιζει μεγαλυτερη μπαταρια συνηθως - αυτα απο προσωπικη εμπειρια μονο ομως -

οταν μου το επιστρεψουν θα κοιταξω το βιβλιαρακι οπως μου λες .

αλλα και παλι με την ιδια την crypto που μιλησα μου ανεφεραν μειωμενη εγγυηση μπαταριας.

θα το διασταυρωσω με το βιβλιαρακι οπως ειπες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

οταν μου το επιστρεψουν θα κοιταξω το βιβλιαρακι οπως μου λες .

αλλα και παλι με την ιδια την crypto που μιλησα μου ανεφεραν μειωμενη εγγυηση μπαταριας.

θα το διασταυρωσω με το βιβλιαρακι οπως ειπες.

Αν δεν το αναφέρει πουθενά θα πας στο κατάστημα και θα τους πεις από την στιγμή που δεν αναφέρετε πουθενά η μειωμένη εγγύηση της μπαταρίας απαιτώ να γίνει αντικατάσταση μιας και είμαι εντός εγγύησης, αν αρνηθουν προχωρά σε καταγγελία στη γραμματεία του καταναλωτή και στο συνήγορο του καταναλωτή

Αν από το γράφει δυστυχώς είναι καλυμενοι και θα πρέπει να πληρώσεις μπαταρία για αλλαγή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπέρα 

έχω μια απορία σχετικά με το eshop  σήμερα πήγα να πάρω μια παραγγελιά και είδα κάποια κουτιά από το pc1.gr-plus4u.gr είναι το ίδιο μαγαζί ή απλά έτυχε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμένα δεν μου αρέσει που ενώ είναι τα ίδια μαγαζιά χρεώνουν τα μεταφορικά αντί τα χρησιμοποιήσουν τα eshop pionts  (ενώ στην ουσία κάνουν αυτό με χρέωση)  απλά ρωτώ γιατί σήμερα μου έκανε εντύπωση που ο υπάλληλος πήρε τηλέφωνο και είπε πως είναι από την pc1 .

ευχαριστώ για την πληροφορία 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα για το pc1 δεν λεγανε οτι ειναι στην ουσια το Πλαισιο?

 

Υπαρχει πλαισιο ακριβος διπλα στο pc1 αλλα η κατασταση παραγγελιας και επιβαιοση παραγγελιας στο mail ειναι σχεδον ιδια με το e-shop

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω δει πολλες φορες πακετα απο pc1 και plus4u.gr σε eshop καταστηματα.

και παντα ειχα την ιδια απορια.

και μια φορα που ειχα ρωτησει δεν μου απαντησε ο υπαλληλος,λες και ηταν μυστικο,η εκανε καποια μαημουνια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Από όσο ξέρω ανοικουν στο ίδιο όμιλο, για αυτό χρησιμοποιούν ίδια φορτηγά παρόλα αυτά δεν ξέρω τι παίζει με τα μεταφορικά και γιατί δεν δίνουν επιλογή παραλαβής από κατάστημα eshop

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Pc1, plus4u, e-food, e-table, e-shop, VFS logistics (ίσως μου διαφεύγουν ακόμα μια-δυο) είναι όλες στον ίδιο όμιλο. Ουσιαστικά τα 6-7 άτομα που ήταν στο ΔΣ του e-shop χωρίστηκαν και ο καθένας πήρε απο μία θυγατρική. Όταν το eshop ζορίστηκε με την κρίση άρχισε μαζί με τις παραγγελίες να δίνει και φυλλάδια του plus4u προκαλώντας φόβο στους υπαλλήλους και τους πιστωτές πως πάει για κλείσιμο. Ύστερα απο μικρό διάστημα επανήλθε παίρνοντας νέο επιχειρησιακό δάνειο απο την Πειραιώς και οι φόβοι σταμάτησαν αλλά προ οκταμήνου μετέφερε όλα τα καταστήματα και το προσωπικό στην VFS logistics (ουσιαστικά η εταιρία που κάνει τις διανομές των παραγγελιών και τις παραδόσεις στα καταστήματα) προσπαθώντας να μειώσει τα λειτουργικά έξοδα και να παρουσιάσει "ανάκαμψη" στα μάτια των πιστωτών. Φυσικά οι παραβάσεις εις βάρος των εργαζομένων είναι άπειρες όπως διευρυμένο αδήλωτο ωράριο, καθυστερήσεις πληρωμών, κανας μισθός φαγώθηκε απο την μαρμάγκα, ένσημα κολλούνται σε λάθος άτομα αλλά όλα αυτά έχουν τον τρόπο τους να ξεχνούνται.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...